Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako je to s utieraním zadočka vo vašej škôlke?

majuska0407
11. mar 2013

ahojte,,
mam 3,5 r. synčeka. teraz mi nastúpil do škôlky. a ked prišiel onen den domov, mal zakakane slipky, že bol kakať no riťku si nevie utrieť, tak sa len obliekol!
ake mate skusenosti zo školkarmi a veľkou potrebou? pomahali im učiteľky chcem ho naučiť no nejak nechce:(( poradte mi nejake dobre typy 😉 lebo jemu to nejde tak proste NECHCE....
vopred dakujem 🙂
PS: poprosím Vás píšte len komenty, ktore mi pomožu, poradia a nie mudrlanske a take 😖 , že to ešte nevie a takeho typu dakujeeeem

inguna
11. mar 2013

My sme mali dobré p. učiteľky, a takýmto malým deťom ešte utierali zadoček asi tak jeden rok. Potom už nie, takže sme mali aj také nehody ako Vy.

zuzanapp
11. mar 2013

nas pojde tiez v septembri do skolky a tiez to nevie ale 3 budeme mat az v lete, tak neviem ci sa to nauci, ale osobne si myslim ze ucitelky by im s tym mali pomoct, ale realita je asi ina :(

kmkke
11. mar 2013

Sestra riešila to isté, malý sa nevedel utrieť, keď bola jedna pani učiteľka - tá utrela, keď druhá - tak tá nie, vraj to nie je jej robota. Sestra bola za riaditeľkou podať sťažnosť a odvtedy má malý riť furt čistú 😀 Vraj je to ich povinnosť, dozrieť či majú čistú riťku, ak nie, pomôcť. Takže záleží na koho natrafíš 😀

sisi1503
11. mar 2013

Aj nase ucitelky utieraju takymto malym detom ritulky,mala by to byt ich povinnost ved su za to platene...Ale napr.cikat chodia sami,iba ked sa vykakaju kricia na ucitelku ze uz su...A pri tolkych detoch si ucitelka ak jej tvoj maly nepovedal,nemusela vsimnut ze bol kakat mozno si myslela,ze bol iba cikat..Ja by som to riesila asi tak,ze by som povedala ucitelke resp.ju poprosila ze moj syn sa este nevie sam utriet ci by mu s tym nepomohla...😉

lenadka
11. mar 2013

Spomeň to učiteľkám, možno si len fakt nevšimli že bol kakať. Keď sa nechce učiť utierať asi ho to nasilu nenaučíš, tak to by som neriešila, na to má dosť času. Moje deti si neutierajú riťule, ale umývajú. Staršia už hravo používa bidetku a menšia si vždy zavelí a mama umývaj. Preto lebo utretie im nestačí, to sme mali problém aj zo škôlky, vždy mala len po utretí problémy - začervenanie, štípanie, takže ja ju ani utierať neučím.

saska.t
11. mar 2013

tiez som toto riesila,mala bola stale od kakisa,jednoducho 3 r dieta si nevie este utriet ritku,tak som prosila ucitelky,aby na nu dohliadli,aby si nahodou aj do susky nezaniesla infekciu,ked sa to opakovalo,urobila som jednoducho cirkus a odvtedy to funguje,dnes ma 4,5 r. a este stale si nevie utriet ritku,ked na to dospeje urcite sa to podari,vytvorili sme si cyklus kakania poobede,takze sa vzdy vykaka poobede doma a maminka jej ritku utrie 😉

janinah
11. mar 2013

je niekoľko možností-1.poprosiť učiteľky,aby dohliadli,utreli..2.naučiť dieťa povedať učiteľke,že kakalo a poprosí ono utrieť...3.dať do školky mokré vreckovky na utieranie...4.naučiť dieťa kakať každé ráno či večer DOMA,dá sa to,my sme to tak robili...5.po návrate zo školky prekontrolovať doma dupuľu,umyť...možnosť,ktorú neodporúčam- sťažovať sa

anjelicek26
11. mar 2013

Mne prijde normalne, ze sa dieta trojrocne utiera same, moji to robia od dvoch rokov sami a bezchybne 😅 Teoria, ze to v tom veku nevedia je smiesna... Takze rada zakladatelke temy - nauc dieta si utriet zadok 🙂 Problem vyrieseny. Toto je vec treningu a vec skusania, ze sa to dieta nauci... chvalit, ukazat, podporovat... .. ono je fajn pomahat dietatu non-stop, ale do zivota je najlepsie ho naucit pomoct si same...nepojde to hned, ale naucia sa...

blumka
11. mar 2013

moje deti ked zacali chodit do skolky, tak nam doma zakazdym hlasili...idem cikat, idem kakat..predtym to nerobili. pytala som sa ich preco to tak hlasia a ony ze v skolke pani ucitelkam vzdy tak dopredu hovoria. ked cikaju tak sa utieraju same ale ked idu kakat tak ucitelky im utieraju 😉 Mladsia ma 3 roky a sama si nevie utriet...starsia uz ano

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meinkonka
11. mar 2013

uff, pravdu povediec, ani neviem, ale pravdepodobne im utieraju ucitelky. maly si sam utriet nevie a nechodi so spinavou ritulou domov, sem tam, ale to sa stava aj ked je doma a mu utrieme, ze ju ma neskor este spinavu. mozno potlacil este, alebo sme zle utreli. ale inak si myslim, ze by to automaticky mali robit ucitelky pri malych detoch. kludne sa na to tej ucitelky spytaj, bez hanby 😉

xenicka13
11. mar 2013

prvy rok utieraju ucitelky vsetkym, potom len tym, co to nevedia

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina6410
11. mar 2013

u nas dieta si musi vediet utriet same, pytali sa na to aj na zapise, dokonca aj 2 rocne, ked vezmu, tak neutieraju, nie je to ich povinnost, dieta ma byt sebestacne, moj pouziva vlhceny toaletny a nema problem si s nim utriet ritku, suchy som neskusala, trba proste dieta naucit, mna ani nenapadlo, ze by mu mala ucitelka utierat ritku

billam
11. mar 2013

Žiadne 3 ročne dieta sa nevie utriet same....myslim tym docista...a vobec nie uz 2 ročne!!!

spachtos
11. mar 2013

na zaciatok podotknem, ze nie su ucitelky platene za to, aby utierali detom zadky. Ale uz z ludskeho hladiska nenecham trojrocne dieta s okakanym zadkom. My to robime tak, ze poprosime rodicov, aby dosniesli vlhke utierky a kazde dieta, ktore sa vykakalo, utrieme. Samozrejeme, ze dieta musi nahlasit, ze kakalo, inak sa moze stat, ze pri pocte 21 deti, to ucitelke ujde. Malokedy sa stane, ze v malej triede si dokaze dieta utriet ritku same. V strednej triede -4roky-uz vyzadujeme od deti, aby si zadok utreli same a my im skontrolujeme a ked je to potrebne, precu dokoncime. Vo velkej triede je to uz samozrejmost.

fidka79
11. mar 2013

teda moj ma 4r a ritku si utriet nevie.ale ako vidim mame tu vysokointeligentne deticky co uz od 2r utieraju ritky same.by som chcela vidiet,ani sa necudujem ze su to deti najmudrejsej maminky na koniku.zo skolky chodi s cistym zadkom vacsinou cize asi pomahaju,ale vacsinou kakame doma 😉

burina4
12. mar 2013

všetko je o dohode,nakoľko som pracovala MŠ tak my sme deťom ktoré si nevedia prdelku utreť utierali a dokonca aj predškolákom sme kontrolovali či si to utreli ok aby sa nestala taká havária a dokonca sme mali aj dieťa čo mu vadil toaletný tak len vlhčenou utierkou a potom sme prdelku umyli všetko je len na učiteľke an jej ochote a či ste ju informovali, že si nevie utrieť.Niekedy sa stalo, že si dieťa prdlo a malo trochu zašpinené ale ako hovorím je to o komunikácii a ochote ve´d nikto mudry sa nenarodil a v školke sa deti tiež učia aj prdelku si utreť ako aj vy doma ho musíte tomu tiež viesť a skontrolovať a chváliť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stanislavao
12. mar 2013

ziadne 3 ani 4 rocne dieta si nedokaze utriet zadok. uz len preto, lebo deti maju kratke ruky a proste si nemaju ako utriet zadok sami, lebo si tam nedociahnu. u nas v skolke ucitelky detom ritku utierali. isteze mohlo sa stat, ze boli spodne pradlo spinave, ritka zle utreta, nie ako doma, ale urcite by im ucitelky mali pomahat. skuste sa s ucitelkami porozpravat a opytat sa na to.

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
12. mar 2013

sa cudujem,ze este sem nenapisala mamicka,ktorej dieta si vie utriet zadocek s jednou rukou a pritom s druhou rukou si zavazuje snurky na topanke a na koniec zachod splachne telepaticky zmurknutim oka.

henikav
12. mar 2013

u nas ucitelky ritky od 2 a pol roka neutieraju, deti sa utieraju samotne ako vedia a ver tomu, naucia sa to rychlo 😉

vulka
12. mar 2013

U nás v školke moc neutierajú. Takže syn, ktorý tam chodí už 2,5 roka sa naučil, že sa kaká ráno doma a potom až po návrate zo školky. Inak počas prázdnin kaká doma aj dopoludnia. Istý čas sme mali problé so stolicou a pracne som z neho vypáčila, že v školke nekaká preto, lebo mu nemá kto utrieť ritku. Inak s danou školkou sme spokojní.

usiko
13. mar 2013

deti v tomto veku to este nevedia robit PORIADNE, vo vseobecnosti, takze ucitelky to maju robit za nich...sorry,ale kto si vybral povolanie ucitelky v ms, musi s tym ratat a svoje povinnosti si plnit.....

sabiatko
13. mar 2013

Nas maly chodi do skolky 2 mesiace. Nosime tam kazda mamicka vlhcene obrusky a s nimi detom vychovavatelka utiera ritku. Brala som to ako samozrejmost, ze mi nebude chodit domov okakany. Okrem toho mu davam aj nahradne oblecko, tak ked sa stane nehoda, tak si prezlecie slipy.

tadaminka
13. mar 2013

u nas v skolke zadok detom neutieraju. bola som dost v soku ked syn chodil domov s hovienkom na slipkoch, potom som zistila, ze s dietatom tam ani nejdu na zachod, samo si ma vybavit co treba a vratit sa do triedy. sem tam aj ja mam co robit aby som to poriadne utrela tak sa nedivim ze s tym ma 3 rocne dieta problem. riesenie ti neporadim lebo som sama na ziadne este neprisla 😖

mirip
13. mar 2013

a zase tie reči typu že od 2rokov si utiera dieťa zadok same, hovadina ani jedno dieťa si v takomto veku nevie dobre utrieť zadok, a to že nietoré mamičky sa chvália že od 1,5 - 2rokov si to ich už vie je hovadina, dobreže sa nezačnú niektoré chváliť že už v perinke si utieralo samé a aj plienky ked nosilo......a súiné mamičky ktoré to zhltnú....
Čo sa týka pomoci deťom v MŠ je zakotvené v starostlivosti o deti že malé deti v malej vekovej skupine 3-4r tým utierajú zadok učiteľky a pomáhajú im...teda by mali, ak ti prišiel zo zakakanou riťou, povedz to učiteľke že by mu mohla pomôcť

marilea
13. mar 2013

ja si myslím,že by mohli učiteľky dohliadnuť na to či má dieťatko čistý zadok...aj moja dcérka mala s tým problém,že za každým mala červený zadok tak,že si nemohla naňho ani sadnúť pretože mala zle poutieraný zadoček...nie je to príjemné...mala by si poprosiť učiteľku nech na to dohliadne,lebo potom môže mať z toho problém,že sa bude báť isť kakať,aspoň zo začiatku kým sa sám nebude vedieť poutierať a doma mu vysvetli,že má poprosiť pani učiteľku o pomoc. Nech sa darí 🙂

clarita
13. mar 2013

Samozrejme, že sa riťka utiera aj vlhčenými vreckovkami. U nás sa staráme o detičky ako o vlastné, sú tu veselé a usmiate. Majú voľnosť.

sakura77
15. mar 2013

u nas na wecko vzdy ide s dietatkom ucitelka-myslim tym malu triedu,predskolaci uz samozrejme nie...