Ako na 6 ročného neposlušného syna?

adka26adka
13. mar 2012

Syn ma 6 rokov je v predskolskej.ma mladsiu sestru 1rocnu,myslim, ze trocha nanu ziarli. No aj ked si vsimame viac jeho, aj vtedy vie nasr... Niekedy ostane ako zmyslov zbaveny.Poradte ako ho ukludnit??? Je nervak, straaasne odvrava a papuluje...ale len ked ho to chyti.Inak je celkom zlaty, aj v skolke si ho chvalia. Proste mu niekedy prepne, a neda sa s nim. Ci po dobrom, ci po zlom.Bitka u nho aaaabsolutne neplati, vtedy zacne bit este horsi. Proste zachvat zurivosti. Vacsinou to skonci tak, ze ho musim poobjimat (a to je pre mna strasne tazke, ked som nahnevana) a az potom sa ukludni. No ako tomu zabranit, ako tomu predist?

nikolka2
13. mar 2012

Treba si ho viac vsímat ,,,ja som mala s dcerou ten isty problem ked sa syn narodil ,,,,ziarlila , ale nie tak , ze by bola zlostna ona mala svoje jak na mna ,,,to prejde ,,,ale rovnaku pozornost ako ma babetko musi mat aj starsí surodenec ,,,tiez som pochybila vo vychove v tomto ,,preplakla noci dni , ale uz je to lepsie ,,,vyhradila som si dvakrat do tyzdna cas len pre nu a je to super a snazim sa im venovat obidvom rovnako a aj trestat sa snazim ich rovnako aby bol doma klud a aj ja som mohla v noci lepsie spavat 🙂 ,,,*Drzim ti palce , ale casom sa to upraví neboj 😉

sisaha
13. mar 2012

a takyto zacal byt iba po narodeni sestry, alebo aj predtym? Osobnost sa najviac tvaruje do 3 rokov veku - kedy treba dietatu dat zaklad, neskôr uz usmernovat, aby hranice, ktore boli stanovene prekrocene neboli. U nas pomaha pri "zachvatoch" odvedenie do vedlajsej izby, kde môže zúriť koľko chce. Ked sa vyzúri, môže prísť medzi ostatných..Zo začiatku je to ťažké, ale nesmie sa povoliť. Deti vedia veľmi rýchlo vycítiť, že rodicia sú slabí a nakoniec ustúpia. Co sa tyka ziarlivosti, dookola opakovať, že ho ľúbite. Skôr mi však vychádza to, že upútava na seba pozornosť...

bubinko83
13. mar 2012

Presne takuto povahu ma aj moj syn všetko je ok,je zlaty aj v školke poslucha aj mna vonku . Ale niekedy mu "prepne" ako ty popisuješ a neda sa snim nijak,papuluje atd. U nas skor zabera riešit to opačne nie krikom a bitkou ale skor pritulenim a vždy mu hovorim ako ho lubim aky je šikovny chlapček .Aby sa citil doležity a naozaj aby vedel že ho milujeme aj ked je takyto. Potom ho to vačšinou po chvili prejde a zase je všetko po starom. Ale pozor vo vašom pripade to može byt aj tym že ma surodenca mladšieho,lebo takto od mamičiek často počuvam že tie detičky staršie si možu vynucovat pozornost aj takymto sposobom .

adetka
13. mar 2012

mam podobny problem... s dcerkou ktora ma pat rokov... odkedy sa jej narodila sestricka, byva niekedy neznesitelna... hada sa, nechce robit to - co mi ostatni, prieci sa, nechce sa sama obliekat... v skolke a u svokrovcov poslucha... len doma nie... ked na nu kricim - este viac sa zatne, pripadne krici ona na mna... ked sa jej vyhrazam - vyhraza sa aj ona... posluchne len ked sa s nou porozpravam, vysvetlim... pripadne ak je s tym spojene nieco lakave... ale ani to nie vzdy... treba to asi iba vydrzat...

adlani
13. mar 2012

Deti su velmi mudre, rychlo zistia, ze maju navrch. Bojovat s nimi (kricat, vyhrazat sa...) nema zmysel, nikdy nemozes vyhrat v suboji s vlastnym dietatom. Ak sa da, treba skor vklude vysvetlovat. Ak sa neda, tak nekompromisne odist, odviest do druhej izby alebo nieco podobne - nieco ako Ked sa o tom nechces rozumne porozpravat, tak sa nemame o com bavit a zacnem ta vnimat, az ked sa budes spravat normalne....Mala som podobny problem so synovcami, ktorych som strazila a jedno z toho vzdy zabralo. Alebo este uplne odputat pozornost inym smerom, ale to sa vzdy neda. Ono sa ale lahko radi, takto "z dialky". Drzim palce a zelam pevne nervy!

vieruna
13. mar 2012

jezis ako keby som citala o nasom starsom fesakovi. Niekedy ma ide z neho porazit. Tiez sama vidim, ze lepsie to ide po dobrom, ale co...ked ma niekedy vytoci tak do nepricetna, ze nedokazem byt kludna a dobra 🙄

andysok
13. mar 2012

10 x po holej 🙂.........ale nie srandujem samozrejme 🙂 😀

hori
13. mar 2012

urcit mu hranice, pokial je jeho zurivost este prijatelna a odkial uz nie a trvat na nich... asi tu budem jedina, ktora sa s dietatom objima, ked je dobre, ked neposlucha, chyti varechu...

renab
13. mar 2012

@hori nie si jediná, aj ja mám ten názor, že dieťaťu sa treba venovať, objímať, mojkať výlučne, keď je dobré.

123gabca123
13. mar 2012

´Ahojte maminy mi mame opačny problem mi mame tiež doma 6 ročneho syna doma sa sprava ako anielik ani neviem že ho mame pekne sa hra diva na telku atd.Ale ako nahle pride do škvolky je ako vymeneny nepočuva vymišla dokonca sa dostava do konfliktov s detmi a to vam ešte len poviem že to je syla zachvilu ma ist do školy a ja sa obavam čo sa tam bude diat.Nič nanho neplati ziadne zakazy ani po zadku nepomaha no proste stale v skolke robi to iste doma je to zas potom super a teraz vas prosim o radu