Ako naučiť trojročné dieťa chodiť na záchod?

klaudia4444
23. apr 2017

ahojte mamičky chcela by som radu ...môj malý huncut sa nechce vzdať plienky v júni bude mať 3roky a chcela by som ho neako odnaucit nejaké rady ďakujem 😄😃

alenkabaj
23. apr 2017

My sme mu jedného dňa prestali dávať plienky,cikat chodil pekne do nocnika alebo vonku a veľakrát sa pokakal do slipov.v noci sa mu nikdy nestala nehoda, dohodli sme sa aj v škôlke s učiteľkou, že mu nebudú dávať plienku. Vždy som brala veci na prezlečenie, asi po troch mesiacoch to už bolo super. Je to náročné, ale zvládnete to, držím palce

mizu89
23. apr 2017

Ja som tiez jedneho dna nedala plienky ale slipy to bolo ku koncu januara.Ako pekne cika do serbla alebo do zachodu ale do teraz sa nepyta.A to ho chcem dat v septembri do skolky.Tiez by som bola rada za kazdu radu ako ho donutit sa pytat.

alenkabaj
23. apr 2017

@mizu89 a koľko ma rokov?

mizu89
23. apr 2017

@alenkabaj 2,5r

deniska2706
23. apr 2017

Moji rodičia to riešia tak že malej nldoma nedali plienku ale každú chvíľu sa jej pýtali či nechce ísť cikat.a mala serbel stále na očiach.postupne sa naučila pýtať tak doma už plienku nepotrebovala vôbec. A takto postupne aj keď išli von na krátku prechádzku tak jej nedali ale stále sa jej pýtali. A včera sme boli nakupovať.boli sme preč niekoľko hodín a malá bez plienky celý čas dvakrát sa bola vycikat a nemali sme problém. Na začiatku sa moŽno stane nejaká nehoda ale to je v poriadku.dieťa sa naučí že keď nechce byť mokré tak treba dať najavo že musí cikat. A hlavne je stále sa jej pýtať keď aj každých 5 minút. Raz povie že áno a vtedy nezabudnite pochváliť ako pekne sa to podarilo do zachoda/serblika

deniska2706
23. apr 2017

* malá ma 2 roky aj 4 mesiace

emilia25
23. apr 2017

U nas to bolo tiez tak proste nedat uz plienku ani na noc ziadnu dieta sa nauci sem tam nehoda nevadi treba vydrzat o par dni clovek aj zabudne ze daval niekedy plienky.mna to caka cez leto uz po 4 krat.ale uz sedela na nocniku aby vedela ze tam sa kaka cika.pri kazdom kakani ju ucim slovo kakat aby mi to uz cez leto aj povedala.

gabona1
23. apr 2017

Neboj sa, dieťatko sa naučí chodiť na záchod samé, musí prísť proste jeho chvíľa. Je to tak zo všetkým...ani sa nenazdáš a pôjde tam sám...U nás to vždy tak nejak prišlo samé od seba, samozrejme s občasnou mojou snahou...

alenkabaj
23. apr 2017

Môj sa odnaučil keď sme boli u babky na prázdninách na SK, mal 2,5 roka.Po návrate do UK odmietal chodiť na nočník, mal strašne záchvaty tak sme mu nechali plienku. Nemohla som ho odnaucat lebo som chodila do prace, až keď mal skoro 3 roky, nejak to prišlo samé, konečne nechcel aby som ho kojila a aj na nočník začal. On sa tak rozhodol nejak sám, hlavne žiadne stresy

zabina27
24. apr 2017

my sme tiez nedali plienku, mal 2r a 7m, nehody mal cca 1 den, potom sa uz zacal pytat, kakanie trvalo trochu dlhsie, ale nic hrozne... kedze mu to slo bez plienky rychlo, myslim, ze to bolo uz o pohodlnosti, ze by to zvladol aj skor, len mne sa to tak razantne nechcelo riesit, lebo som mala aj mladsiu dcerku. preto sme to skusili teraz cez vianoce, ked bol doma aj muz, ze sme boli na to dvaja. ja som sa bala mokreho gauca, koberca, postele, ale kupodivu sa nic take nestalo, proste aj ked sa stala nehoda, len si cvrkol a uz povedal.
ale keby tie nehody trvali tyzden a viac, asi to zabalim a necham na neskor, takze vyskusajte @klaudia4444 , nas je o mesiac starsi ako vas, mozno je tiez uz len pohodlny, to uvidis rychlo, skus 1 - 2 dni a uvidis, len trpezlivost 😉

angelinja
24. apr 2017

ahoj nas bude mat v novembri tri...musim sa priznat bola som nato leniva a hlavne neverim tomu ze dieta do dvoch rokov chape co ma robit...nas ano kazdysme boli v roku oduceni ale ved nonstop zanami chodili..a teda to ja nebudem robit..tak som to nechala az tiez na teraz..uz vidim ze to chape naco je zachod atd..uz ma posledne plienky ale ano teraz je pphodlny..dokonca sam si ukaze ze ma velku plienkutakze je to o pohodlnosti uz jeho a teraz mojej trpezlivosti..my sa nato chystame akonahle sa oteplia bude moct byt bez pancuch a proste ked bude teplejsie a spravim to radikalne proste plienka fuc...horsie to bude v noci lebo nam proste zaspava pri mlieku a v noci sa tiez budi na mlieko..ale najskor treba cez den ...ja vidim ze to je uz len o trpezlivosti a samozrejme aj o jeho chceni byt bez plienky..