Ako naučiť trojročné dieťa obliecť bundu a vyzliecť tričko?

breslerka
22. mar 2012

Ahojte, moja 3rocná dcéra nastupuje do školky, ale vôbec nejaví záujem o obliekanie a vyzliekanie. Sama sa vie obuť, vyzliecť si nohavicem aj ich obliecť, to isé s vestou (tú len vyzliecť), oblečie si tričko s dlhým aj krátkym rukávom, ale neviem, ako ju naučiť si to vyzliecť a už vôbec nie, ako si má obliecť vetrovku, alebo mikinu na zips...o zapínaní zipsu zatiaľ ani nerozmýšľam. Ona je veľmi tvrdohlavá, strašne sa zlostí, až zúri, keď jej to nejde na prvy krát, potom to, smozrejme, sťažuje sutuáciu....najhoršie je, že ani ja sama neviem, ako by to malo také dieťa robiť, skúšala som zistiť, ako to vlastne robím ja, ale nezdá sa mi, že by to také dieťa tak vedelo...prosím , poraďte....bojím sa, že v skôlke na to nebudú mať čas a nebude tam potom ani chcieť chodiť...

lubina
22. mar 2012

@breslerka neboj sa, ona uvidi v tej skolke, ako to robia alebo sa snazia robit ine deti a pojde to, aj sama bude chciet skusat. Moja mladsia dcerka zacalachodit do skolky v sept.Nemala este 3 rocky (az potom v dec.).Skusala sa sice obliekat, ale nevedela to. A ucitelky jej pomohli, ved su tam na to.Nikto nemoze chciet, aby sa tak male dieta dokazalo same obliect a vyzliect uplne.Ved pises, co vsetko uz vie a to ze neviem bundicku a mikinu, to by som ani neriesila. Uvidis kolko deti sa tam nebude vediet obliect ani tolko ako tvoje dieta. Nemaj strach. Ucitelky su tam na to, aby detom aj pomohli. Aj ked pri zapise hovoria, ze sa dieta ma vediet same obliekat. No to by som chcela vidiet!Neboj, casom to vsetko pojde krasne, hlavne ked uvidi ine deti to robit. MY to uz zvladame celkom fajn 😉

janka_pn
22. mar 2012

@breslerka moja ma 3 a stvrt a veru nevie ani to co tvoja 😀 do skolky chodi od septembra. ucitelky im pomahaju 😉 neboj, je sikovna, to zvladne 😎

breslerka
autor
22. mar 2012

No keď ja som ju doteraz ani moc neučila, ale ako sa mi narodilo babo, zacala som čitať co ma vedieť dieta v skolke, aj som citala ako sa deti vedia od 2 resp. 2,5 roka obliecť a moja nič..tak som ju to naucila, ale tieto veci veru ani sama neviem AKO ju to naučiť

breslerka
autor
22. mar 2012

@lubina ,,ved toto som prave citala, ze to maju vediet pri nastupe....dost ma to zarazilo veru..

hoogy
22. mar 2012

@breslerka neboj vies kolko deti sme mi v skolke obliekali. este niektorym aj 4 rocnym som musela pomahat. neries mala sa tam nauci. hlavne ju kvoli tomu nestresuj aby sa do skolky tesila. ucitelka jej pomoze ked bude treba a casom na to pride sama. aj tak teraz uz moc bundy nosit nebudu. mozno ked natrafis na frflavu ucitelku tak ti to bude vyhadzovat na oci,ale kasli na nu 😉

angellinka
22. mar 2012

@breslerka moj bude mat 4 roky,a tiez nema zauujem,len ked sa jemu chce 😉 je to uplne normalne,nemas ine dieta ,neboj 😀

sakura77
22. mar 2012

@breslerka by si sa cudovala co sa tam vsetko naucia a ucitelky vzdy pomozu...a moj syn mal taky trik,ak bola bundicka s kapuckou,dal si kapucku na hlavu a potom strcil ruky,islo to tak jednoduchsie a nemotal sa do toho,potom len kapucku zlozil a bolo...a casom sa naucil,ja som bola v soku ked sme boli v restauracii a zjedol obed priborom,najprv mi to ani nenapadlo,az ked dojedol,ze to vobec vie,ked ja som ho o este neucila 😀
a este ked bude vidiet ostatne deticky ze sa obliekaju,bude sa aj ona,prisposobi sa,neboj,samozrejme ked po nu prides bude vyzadovat aby si ju ty obliekla ,obula,to robia skoro vsetci ale casom to prejde.-)vobec sa toho neboj 🙂

leteku
22. mar 2012

@breslerka - skúste to takto, bundu si položíte na zem, rozprestrete ju, dieťa sa postaví ku krku, rúčky strčí do rukávov a bundu prehodí cez hlávku takto to učíme zozačiatku mi deti v škôlke, postupne ako sa zlepšuje motorika dieťaťa tak prechádzame na normálne obliekanie 😉.

danteska
22. mar 2012

tak toto je super otazka-tiaz nad tym uvazujem ze ako to maleho postupne ucit..moj ma sice len 2 roky a 2 mesiace ale zaujem nejavi o obliekanie..maximalne si vyzlecie teplaky,vyzuje papucky,obleict a obut sa nevie ale ani nema zaujem..a tiez som rozmyslala co bude v skolke..on dokonca ked ho mam obliect a vyzliect tak si lahne,ruky da za hlavu ako keby sa opaloval na slniecku a mama vyzlec a oblec.. 😠 topanky si ani neskusal este obut..ale som rada ze nie len moje dieta nema zaujem..on ma zaujem jedine o veci ktore nesmie.

digysa
23. mar 2012

@breslerka Nechaj to na dcerku a ucitelky.... uzivaj si par chvil s mladsou a tes sa, ze uz budes mat jednu "samostatnu" dcerku 😎

polyana
23. mar 2012

Moji chalani chodia druhý rok do škôlky,budú mať onedlho päť a ja som si nedávno uvedomila,že sa vlastne vedia aj samy poobliekať. A všetko sa to naučili v škôlke. My sme tomu nejako čas nevenovali, lebo ja som ich automaticky vždy obliekala sama. CO BOLA TIEž CHYBA. Práve sme totiž mali rodíčko a učitelka vravela, že ked idú vonku tak sa detičky snažia samé obliekať, sem tam s niečim pomohnú. Ale ako náhle prídu mamičky, tak dieťa si sadne na lavičku ,čaká a .....MAMA OBLIEKAJ. Moji sú totiž tiež takí, ked majú možnosť, tak využíjú aby som ich obliekla. Ale veru, teraz ich neustále nútim skúšať to samým. A ide to. Takže podla mna- to fakt najlepšie nachytajú v škôlke pri ostatných deťoch. 😎 😎 🙂 🙂

breslerka
autor
23. mar 2012

@leteku ..zaujimave, len som nepochopila, ze sa dieta postavi ku krku??akoze si lahne v mieste krku????trosku som to nepochopila... 😖

breslerka
autor
23. mar 2012

Ale inak diky za podporu...ste zlate, som rada, ze ma hned vsetci nesfukli, ze to uz ma davno vediet..hehe

magali
23. mar 2012

@breslerka ja som to pochopila ze sa predkloni a strci ruky do rukavov a ako vstava tak si prehodi bundu cez hlavu a hotovo

myslim ze dcerku mas sikovnu a ako vravia ostatne dievcata, v skolke jej urcite zo zaciatku pomozu..

ja dufam ze nas maly nebude mat s tymto problemy, on mi pomaha pri obliekani a vyzliekani uz asi od 15mesiacov, vlastne vtedy som si vsimla ze to skusa, tak vzdy pritom necham aj jeho nech skusa sam.. teraz bude mat 17m a uz si vie vyzliect ponozky, teplaky, ciapku, obcas aj mikinu alebo vestu.. obliekanie zatial nic moc ale vie si povytiahnut teplaciky a do bundy uz si dava sam rucicky.. momentalne ho zaujal zips, akoze rozopnut vie uz davno ale teraz skusa spojit dole jazdec do tej drazky a este sa skusa obut.. som z toho celkom prekvapena, ale ked to skusa tak ho v tom podporujem.. pre nas rodicov je to asi samozrejmost, ze im treba pomoct s obliekanim, pretoze sa neustale niekam ponahlame a preto sa treba rychlo poobliekat, takze sa netrap, myslim ze si aj tak dcerku naucila vela .. ja mam skoro 5 rocneho synovca a jeho obliekanie ja otras, ale to je asi chyba rodicov

pancake
23. mar 2012

môjho tiez obliekajú v škôlke učitelky a doma ja. on nemá záujem. čaká aj kym mu suchy zips na čižmičkách zapnem. a ked mu poviem aby skúsil on sám, tak mi povie že nemôže lebo ho bolia ručičky 😀 😀

anjelicek26
23. mar 2012

Dcerke pomozu ucitelky na zaciatku a rychlo to odkuka od kamaratov, ako na to... neboj nic.

breslerka
autor
23. mar 2012

@magali ...jaaaj, jasneeee, asi to tak bude, diky:O))

katkadzm
3. sep 2020

Ahojte,moj 4 rocny syn nastupil do skolky.jeho pani ucitelka mi povedala ze sa nevie sam obliekat a vzdy musia na neho cakat ,vzdy je posledny a uz mi koli tomu nechce chodit do skolky .uz som z toho zufala ako ho k tomu motyvovat aby sa to ucil aj sam.ak ma veci otocene dobre tak sa oblecie ale ako nahle si ich otoci opacne uz sa neoblecie. Dievcata poradte mi co mam robit.neviem ci je to tym ze sa narodil skor a cisarskym rezom alebo cim to je.nevie byt samostatny. Dakujem