Ako obliecť dieťa ak je vonku teplo?

domca1511
23. apr 2011

Ahojte chcela by som sa spytat ci ked je tatto teplucko staci dat malej body na kratky rukav alebo radsej tielko a tricko?Este teplaky nosi len neviem ako obliect hore a mala ma rok a pol.dakujem

ela2710
23. apr 2011

@domca1511 podla mna staci kratke, ale len ked je velmi teplo, u nas bolo tento tyzden az otrasne horuco a maly mal kratke body, teplaky, a mikinu - tu som mu ale nakoniec musela vyzliect, lebo mu bolo horuco...

benne
23. apr 2011

Od roka ju máš obliekať ako seba, ja to tiež tak praktikujem, pokiaľ sedí v kočíku, dostáva vrstvu naviac - mikinu, ked bežká, ide aj tá dole

csina
23. apr 2011

Práve som malú vychystala von..krátke body, na to tenšia mikinka, tepláky...a to malá išla do kočiara spať...Ak je okolo 20°C tak obliekam takto, ak je 25 a viac len krátky rukáv a ak okolo 15 tak tenšia bundička na dlhé bodynko... 😉 Naša sa strašne potí, je to malá tučinka, tak ber ohľad aj na to, koľko tuku hreje to malé telíčko.. 😉

benne
23. apr 2011

@csina no neviem.. môj malý tučinko je zimomrivý po mne a staršia zas nepatrí k tučinkom ale je väčšinou spotená a stačí je menej.. ale správne, treba sa prispôsobiť dieťaťu.. ale netreba sa báť obliecť ako seba 😅

domca1511
autor
23. apr 2011

Aha no dakujem Vam ja som jej dnes dala body na dlhy rukav a vonku bolo asi 22-23stupnov.Sice som sa divila ze ake ma ceky den teple ruky zrejme jej bolo teplo:DJa som zmrzlina ale mala je opak je dost otuzila.

ela2710
23. apr 2011

@domca1511 no u nas bolo dnes 23 maly mal aj mikinku, no tento tyzden sme mali dokonca 30 stupnov a v BB mali az 33...vtedy siel maly von s kratkym rukavom 🙂

domca1511
autor
24. apr 2011

Aha no dnes je este len rano ale vyzera to vseliako hadam bude pekne ale dala som jej body na kratky a mikinu tak ako sebe uvidime ci jej bude zima.

peepka
24. apr 2011

sorry ale nejak nechapem otazku 😀 sak oblecem a vonku uvidim ci je jej zima ci teplo a podla toho...(zoberem so sebou nejaky vrsok)

domca1511
autor
25. apr 2011

No myslela som to tak,že napriklad dnes je zamračene a mala ma tenky natelnik a mikinu a je tepla(bez pančuch).Len ked vidim ine deti tak ju este oblecem podla nich.Ani dnes neviem ako ci pancuchy ci nie.

benne
25. apr 2011

@domca1511 ja som videla dieťa v teplej zimušnej čiapke asi pred mesiacom, ked boli tie prvé horúčavy a to mal môj na hlave len šiltovku.. nedívaj sa na druhých, nadýchni sa a obleč ju podľa svojho najepšieho svedomia a vedomia.. ked ti behá, nech je celkom v toľkých vrstvách ako ty.. takže bez pančúch 😉

ikke
25. apr 2011

@domca1511
pancuchy??? prepanakrala, kolko je u vas stupnov? 😅 ty mas na sebe tiez pancuchy?
deti mas obliect tak ako seba, maximalne jednu tensiu vrstvu naviac, ale to sa nemysli, ze oblecies dietatu po celom tele jednu vrstvu naviac 😀
ci jej je teplo alebo zima najlepsie zistis na zatylku 😉

benne
25. apr 2011

@ikke tak môj mal napríklad predvčerom normálne pančuchy a tepláky ... nesvietilo slnko, takže pocitovo bolo chladnejšie.. a dnes máme 12, má rifle a ponožky, ale išli na kupačku autom, takže nie je o čom...

ikke
25. apr 2011

@benne aha, hmm, u nas je asi o 10st. viac, modra obloha 😵
neviem, odkial domca je, ale predpoved na dnes pre SK je 15-22st. to mi pride na pancuchy uz dost vela 😕

domca1511
autor
25. apr 2011

My sme s okolia Nove Zamky a momentalne je po dazdi,zamracene a asi 18-20stupnou.Mala ma na sebe teplaky body na dlhy rukav natelnik a mikinu.Vzdy jej pozeram na ruky a hlavne krk a ma ho teply.Takze ako pisete urcite jej zima nieje.Dakujem za rady ste zlate som rada ze som nasla tutu stranku:D

kaja73
25. apr 2011

ja som sa pri staršom synovi riadila vždy tak,že ked bolo rano 10 a viac stupnov,tak siel do skolky bez pancuch.Cez den ked bolo nad 13 stupnov,tak som mu pancuchy nedavala,dala som len mencestraky a ked je nad 15-tak tenke rifle.Nikdy mi neprechladol a aj pri mladsom to zacinam tiež takto robit,ale mam kamošku co malej davala pančuchy aj ked bolo 16 -18 stupnov a mala mala studene ruky.Takže fakt sa treba riadit tym svojim babom.Straši syn mi pancuchy na sebe nemal od 8 rokov-ani ked mrzlo-vtedy ma hrubsie nohavice-odmieta ich nosit.Len na lyžovačke si je ochotny ich dat.A niky neprechladol.

benne
25. apr 2011

@domca1511 ved to už je pomaly na kraťasy.. ja som pod tatrami a moj teda pančuchy na von len ked je sychravo.. smelo ju odľahči 😉

@ikke nuž áno.. ja viem, že inde je to už pomaly na krátky rukáv, u nás je momentálne 12 😉 ... a teraz, ked už vieme, že je z NZ, tak určite pančuchy preč 😵

u nás dcéra po mm, syn po mne, chudák, zmrzliačik ako ja 😀

domca1511
autor
25. apr 2011

Aha tak dakujem Vam.Moja kamaratka ma skoro 2rocneho chlapceka a este aj teraz ked my sme boli na krytky rukav on mal pančuchy a hruby sveret.Mala mala kratky rukav a siltovku.No ja som zmrzlina ale manzel a mala su zrejme opak otuzilci od malinka:D

miska11092
6. jún 2015

Ahojte, neviete my poradit mam 8 mesacnu dcerku a neviem ci jej uz mozem obliect tricko na ramienka, lebo ked ma body s kratkym rukavom tak je dost spotena v tychto horucavach dakujem