Ako obliekate 3 - ročné detičky do škôlky?

janajanajana
13. okt 2008

Maminy, poradte mi, ako vy obliekate svoje deti do skolky, myslim, tie najmensie, ktore este majju troska problem sa obliect kompletne same, najma puncosky.
V nasej skolke sa kuri, takze je prijemne teplo a pride mi zvlastne, ze takmer vsetky deti maju vo vnutri oblecene puncosky a teplaky, to sa tie deticky nespotia 😖 ? Takze ja moju zatial odmietam takto obliekat, zvlast teraz ked vonku vystupi cez den teplota aj na 20 st.. No s detmi chodia vonku uz zrana a na dvore maju chladok, takze je lepsie aby mali vonku puncosky, no pokial ich dcere vyzleciem vo vnutri, tak ucitelky jej ich vonku neoblecu, co celkom aj chapem pri 20 detoch to je narocne na cas. To je asi dovod, preco bezne nechavaju maminy svojim detom vo vnutri puncosky. Ja zatial to riesim tak, ze dcerke na puncosky navleciem suknu a vonku nie je problem len navliect teplacky, no dcerka sa citi lepsie v teplackoch ako v suknicke, takze ju nechcem do tych sukni nutit, ale nechat ju vo vnutri v puncochach aj teplakoch vo vykurovanej miestnosti mi pride teda nezdrave. A sama si este puncosky nenavlecie.
Ako to riesite vy maminy? Vdaka za rady

tulenka
13. okt 2008

Nam donedavna stacili teplaky s ponozkami, lebo nie je zvyknuta byt velmi naoblikena, ale uz parkrat boli potrebne pancusky -aj dnes, tak to riesim presne tak ako ty- satovymi suknickami alebo suknickou. Mame take elasticke pohodlne - vacsinou nejaky uplet, takze ich rada nosi. To sa mi osvedcilo v zime najlepsie aj u starsej dcery.

Praveze si myslim, ze my , co mame dievcata to mame este dobre, s chlapcami je to horsie, ale davali im napr. sustaky na tenke teplaky. Inac, aj to niektori robia, ze daju dievcatku nejake tenke leginy a na to este nieco.

julia225
13. okt 2008

my mame skolku hned vedla domu, takze vzdy teplaciky a pancusky ma vzdy v skrinke a pani ucka ich oblecie ked uzna za vhodne...je ich len 9takze ma cas... 😉
no a moja mala je studeny odchov, takze zatial vzdy pancuchy odmietla... 😒 ciapku este nedavam... 😒 nieje daka kosa, ked idu von okolo 10tej 🙂

miriamkac
13. okt 2008

Ahojte. Tiez je to aj moja dilema. Ja to teraz riesim tak, ze som jej kupila tenke silonove pancusky a dam jej ich normalne pod riflicky. Vutri to nie je az taka vrstva a ked idu von, tak predsa pod tymi gatami nieco ma. 😉

sassi
13. okt 2008

a čo takto podkolienky?
ja som ionak kupovala tenke pančušky a mala ich pod teplakmi, oni sa hrajú najmä na zemi a od zeme zasa až tak teplo nie je!

renca3
13. okt 2008

kedze su take teple zimy ake su, pancuchy nepouzivame. ak tak zateplene nohavice.
u dievcat v suknickach je to vsak ine.

petrahy
14. okt 2008

Ja som pouzivala vzdy co najdlhsie podkolienky, rano sme chodievali peso asi tak 15min. V skolke si ich vzdy davali dole. Tuto jesen este podkolienky nemali ani raz oblecene 😀 inak v skole to je dost podobne. Myslim ze je lepsie ked je dieta trochu otuzovane ako prehrievane vo vnutri a potom ide von. Myslim ze bacile maju vtedy raj. 😀 🤐