Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odnaučiť štvorročné dieťa kakať do plienky?

veronika01992
14. apr 2021

Ahojte chcem sa spýtať môj syn bude mat 4 roky a mame problém kakat do záchoda...cikat ide bez problémov uz sme 3 roky bez plienky len to kakanie vykaka sa len do plienky pár kart sa vykakal do záchodika ale potom to prišlo zase a len plienka...a už som skúšala vsetko aj si sadne na WC ze ide kakat sedi mé tam a nic zase si vypýta plienku

luckalukas_1
14. apr 2021

povedat mu, ze tie plienky co mate este doma su posledne, ze v obchode sa uz take velke nepredavaju, tak ho pripravit psychicky nato ze coskoro bude musiet kakat do zachoda

panelacikova
14. apr 2021

@veronika01992 nechaj ho v tom pokadenom zo dve hodiny. nech si to vychutná.... 4-ročné dieťa je už dosť veľké na to, aby pochopilo, že toto sa robí do záchodu...

martina1201
14. apr 2021

@veronika01992 a nočník ste neskúšali? Možno sa bojí sedieť na záchode alebo mu vadí že keď sa vykaka tak to čľupne do záchoda a ofrcka mu to zadok.

mattyna38
14. apr 2021

Tiež sme mali s tým problém, čúrať normálne na záchod ale kakať len do plienky, škúšali sme všeličo, posadiť na nočník aj s plienkou. Dokonca som mu plienku nedala aj keď kakať chcel ale potom začal zadržiavať tak som radšej dala. No a prišlo to samo, proste sme ho posadili raz na nočník keď už mal na mále a proste sa vykakal. Bol to boj 🙂

veronika01992
autor
14. apr 2021

@luckalukas_1 to už s skúšala a nezabralo

veronika01992
autor
14. apr 2021

@martina1201 aj ten som skúšala nechce tam sedieť na WC ma ten podsedak tam rad sedi ale nevykaka

veronika01992
autor
14. apr 2021

@mattyna38 toto iste mame aj my

luckalukas_1
14. apr 2021

@veronika01992 este ma napadlo, ze moju mladsiu sestru mama strasila s pokakanou plienkou, normalne za nou behala ze to do nej poutiera 😂😂 je to dost brutalne ale veru od vtedy do plienky nekakala 😆

mimka11111
14. apr 2021

@veronika01992 ahoj, tak mu skús povedať,že ho necháš na záchode "samého" a nech sa kľudne skúsi "sám " vykakat... u nás práve toto zabralo aj na cikanie

mattyna38
14. apr 2021

@veronika01992 Hlavne to chce čas a nie nasilu nútiť. Držím palce

asia83
14. apr 2021

@mattyna38 Štvorročné dieťa??? To chce čas??? Dokedy? Do osemnástky? Tu už treba radikálne aj surovo. Nech nešpekuluje, jednoducho treba kakať do záchoda/nočníka a basta. Ja by som ho nechala v tej smradľavej plienke aj dva dni.

cica8
14. apr 2021

@asia83 ako nic proti tebe, ale asi nevies co urobi psychicky natlak na dieťa koli kakaniu..... Ver neni to prijemne ked s nim koli tvojej rade skonci u psychologa....

staleja
14. apr 2021

Dobrý deň. Veru pozor na nátlak. Detská psychika je neskutočné zradná. Môj starší syn vďaka nej začal stolicu úplne zadržiavať a poviem vám bola by som rada nie v 4 rokoch, ale aj v 8-9 keby sa mi vykakal hoc kde, do plienky doma by bol sen. My sme skončili v nemocnici, na klystíry, hrozila nám operácia. Roky sa mi nevykakal bez špeciálnej čipky (nie obyčajnej glycerínovej)! Takže vám želá pevne nervy, ale hlavne trpezlivosť. Raz to prejde, rozumček mu dospeje a tak ako ja budete možno o pár rokov niekomu vy radiť, ďakovať Bohu, že to už má vaše dieťa za sebou... +

alenka7777
14. apr 2021

@veronika01992 mala som to s dcerou, nezaberalo nic. musela som to urobit nasilu, nedala som jej plienky, povedala som jej, ze uz nemame a v obchode pre take velke deti uz nepredavaju. bol plac, krik, zadrziavanie, trvalo to cca 2 tyzdne, potom si zvykla.

janynyna
28. apr 2021

Ja mam doma síce 2,5 ročného ale na neho zabralo keď som mu dala nocnik normálne do kuchyne pod stôl zasunula stoličky a nechala ho tak. Raz som to skúsila a fungovalo. Skus mu nájsť miesto kde bude mať svoje súkromie.