Ako odnaučiť štvorročného chlapca od vzdoru?

zanetag
21. máj 2013

neviem si rady

sampo
21. máj 2013

odnaucit? 😕 a to sa da? lebo ja som doteraz neprisla na to ani ako zabranit tym "vybuchom" (vzdy sa najde vhodny dovod na zlost 😝) nie este odnaucit 😅 podla mna len vydrzat

matulienka.d
21. máj 2013

ako tak čítam, tak nie som jediná, ktorá by potrebovala poradiť.... ale odnaučiť to určite nepôjde... 😖 jedine fakt vydržať a modliť sa, aby z toho tie naše deťúrence vyrástli..... ☹ ☹ ☹ aj keď mi už čakáme skoro 1,5 roka a stále nič...

ichbinich
21. máj 2013

@zabetag:
Precitaj si aj ine temy o obdobi vzdoru. Je takmer jedno, v akom veku to vzdorujuce dieta je. Lisia sa iba triky, ktore sa daju pouzit 😉

Ale v kazdom pripade, obdobie vzdoru je uplne normalne a potrebne pre zdravy vyvoj dietata, aj ked to nas, rodicov, privadza na pokraj sialenstva. Prve obdobie je okolo 2 rokov, druhe okolo 3,5 roka, dalsie potom okolo 6 roka. No a potom puberta, ale to je kapitola sama o sebe 😀

Je aj otazka, co ty nazovas vzdorom. "Iba" tvrdohlavost, alebo naozaj klasicky vzdor, ked skusaju hranice? Kedze je toto iba otazka, najdi a sprecitaj si najprv podobne temy, ci sa bavime o tom istom 😉

V kazdom pripade prajem pevne nervy. Ja mam doma vzdorujuceho 3,5 rocneho a 2-mesacne babo, niekedy mam tiez dost...

xlucia
21. máj 2013

4 rocny je v tak burlivom stadiu vyvinu mozgu, ze odnaucis ho to iba tak, ze mu ten mozog vyberies... 😲 .

otazka ma zniet, ako ho naucim vzdor zvladat a ovladat sa a ako sa naucim prijat svoje vzorujuce dieta???

odpoved je, naprv si uvedomis ze v tom veku ma na vzdor plne pravo a je to normalne, a potom treba prijat fakt, ze to sucasne znamena ze rozmysla, uvazuje, vydobija si svoje, uci sa...

mne to dost lezie na nervy, ucim oboch aby ked nervuju neohrozili jednak seba, napr. trieskanim hlavy o stenu ale ponuknem im vhodnejsiu alternativu a jednak neohrozili nikoho druheho. napr. nesmu z nervov hadzat veci, aby niekoho netrafili, trebars aj do oka.
a toto im vysvetlujem opakovane ked su kludni, az to maju vbite do hlav tak, ze tieto veci respktuju vo vacsine pripadov aj v case zachvatu. podvedome

ingrid16
21. máj 2013

no, tazko povedat. lepsi je pripad, ked je to len obdobie vzdoru. to prejde. ale ako u nas, to je nieco ine. trva to uz 4 roky. a rada psychologa, pedagoga,....? trpezlivostttttt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u nas je to kombinacia genov, ADHD, ...

sante81
21. máj 2013

potesím ta, aj ja mám skoro 4 ročného a som uz v koncoch, to čo dokazuje, to niekedy musím predychavat aj 5 min, skusa čo dokáze, čo môze, kde su hranice. a tak vysvetlujem, dokola, naučila som sa trpezlivosti, ale nie vzdy sa to dá. od jedu som si raz dupla nohou tak silno, ze som ju zlomila, inak v okolí nepoznám ziadne dieta ktoré by si vzdorom nepreslo.

vivusika
21. máj 2013

musíme vydržať, kým ich to prejde, mám to tiež doma 🙂

abbie
21. máj 2013

vzdoru sa neda odnaucit 😅

eliska07
21. máj 2013

🙂 nedá sa 🙂

hajajanka
21. máj 2013

Nijako. Treba to prezit 🙂

milka1978
21. máj 2013

@xlucia tvoju odpoveď by si mali prečítať moji rodičia ... teda starý rodičia mojho 3,5 ročného syna ... stále mi hovoria, že je nevychovaný a nevie sa správať ... jednak je to dieťa a jednak sme práve v období vzdoru ... doteraz taký nebol, no nastúpil do škôlky a detský kolektív robí s deťmi divy ... z tichého chlapčeka sa stal "živan" ale som rada, lepšie ako by mal ticho sedieť v kúte no na druhej strane začína skúšať čo môže a čo nie ... pri tatkovi toho môže viac, on je benevolentnejší no ja som zas ráznejšia a všetko riešim dohodou, niečo za niečo a zatiaľ to funguje na čo som aj trocha hrdá .... takže Tvoju odpoveď by si mali prečítať všetci čo pozerajú na vzdorujúce detičky ako na nevychovancov

@ichbinich ja mám doma tiež 3,5 ročného syna, ktorý je v tomto vzdorujúcom období a 6 mesačného syna ... niekedy mám tiež všetkého dosť, žeby som s tým najradšej sekla ale vždy to budú moji miláčikovia, ktorých milujem a preto to vždy nejako prejde .... čo sa týka trpezlivosti tak tú som sa naučila práve pri deťoch .... kebyže ju nemám tak som už zatvorená na psychiatrii 😀

lenusiatko
21. máj 2013

Asi fakt len vydrzat a prezit, ja mam doma vzdorovnikov dvoch, naucila som sa s nimi trocha diplomacie, ale tiez uz som si vypocula vselico, od vlastnych aj cudzich, ignorujem vsetky negativne kecy, kto nezazil, nepochopi, hakuma matata 😉

love232
22. máj 2013

Fuuu ako vidim tak ozaj niesme jediny boze ja som sa bala ze ho zle vychovavam...ale raz mi kamoska povedala este len ked sa kubko narodil ..."ja som sa narodila ten isty den takze je blizenec no a to budes mat ozaj velmi tazke vychovat blizenca" noo a ja som neverila bo donedavna bol ako cukrik az teraz posledne 3mesiace sa mi slaha o zem a vynucuje si vsetkl revom :((

modrazaba
22. máj 2013

ja som svojho vzdoroviteho syna chytila a tak ako bol, v satach, som ho zobrala do vane a - prosim teraz ma neukamenujte 😀 - trochu osprchovala studenou vodou a bolo po vzdore 😎 potom som ho samozrejme prezliekla a vysvetlila mu ze ho lubim ale trieskat sa o zem nebude. Dnes ma trinast a pol roka a je to vesely teenager so samymi jednotkami na vysvedceni 😉