Ako prebieha zápis do škôlky?

26. apr 2022

Pôjdem v polke mája na zápis do škôlky so synčekom.Ajo to prebieha?Mám len doniesť papier a podať riaditeľke a ísť domov?Či treba sa pýtať na škôlku ako budú fungovať od septembra?Kedy dostanem papiere či príjmu synčeka?Neviem koľko detí sa bude hlásiť,dúfam ho príjmu.

liz_lemon
26. apr 2022

syna nemusis brat, zapis je iba o tom, ze im ukazes OP, prihlasku, oni si ta zapisu a mozes sa prip. popytat, ako to u nich bezi, ale nejako by som nezdrzovala, nebudes tam jedina, takisto sa spytaj, akym sposobom ta budu informovat o prijati/neprijati

veronika3110
26. apr 2022

je treba dať prihlášku s potvrdením o zdravotnom stave od lekára
dá sa to poslať poštou, osobne alebo elektronicky, ak to MŠ ponúka. Naša si žiada aj rodný list k nahliadnutiu, či sú uvedené informácie napísané správne.
Na otázku fungovania ms v septembri ti asi nikto neodpovie.. hlavne čo sa týka toho ako na tom bude korona..
Rozhodnutie o prijatí ma riaditeľka čas poslať do polovice júna. Závisí od toho, ako vyťažená je vaša skolka a koľko ma syn rokov. Najprv sa prijíma od najstarších, teda od predškolákov a potom ďalej k menším až k najmenším, ak je miesto

autor
26. apr 2022

@liz_lemon
@veronika3110 Ďakujem,tak mám zobrať občiansky aj rodný list dieťaťa pre istotu.Prihlasku s potvrdením od dr mám už potvrdené,vypísané.Musim na zápis ísť s malým,keďže nemôžem ho nechať samého doma.Ma 3 roky.Ano má škola možnosť poslať prihlášku elektronicky,no ja chcem radšej osobné.A to sa ide priamo k riaditeľke?Ja som ešte v škôlke nebola,aj mám obavy či nájdem kam treba ísť.Mame v dedine veľkú poschodovu škôlku a 7 tried deti.Bolo by super keby tam mali napís a šípky kam ísť.A rozhodnutie o prijatí až v júni.To zavolajú a treba ísť pre to osobne do škôlky alebo pošlú poštou domov?A v prípade keby nepriali dieťa aj to pošlú?Dosť neskoro v júni keby náhodou nepriali rodič ani nemá čas ako sa zariadiť ďalej.Kedze na zápis sa dá ísť iba do jednej škôlky.

veronika3110
26. apr 2022

Pošlú poštou rozhodnutie, nech je akékoľvek. Škôlku si mozes vybrať akú chceš, aj prihlášok poslať koľko chceš. To ešte nie je nič záväzne. nemusí to byt len jedna. Kľudne aj viacero… ak príjmu syna do viacerých, zavolas tam, kde ho chceš dať.
Ak teda pôjdeš osobne, tak priamo za riaditeľkou 🙂 Elekronicky je to pohodlnejšie aj pre škôlky, lebo sa nám všetky údaje pekne prehodia do systémov a netreba prepisovať ručne. Ale je to úplne jedno. Tie prihlášky sú si rovnocenne.

autor
26. apr 2022

@veronika3110 Ja ho chcem dať ku nám do dediny,tak len do jednej ho zapisem.Do mesta by ho nevzali lebo nemáme tam trvale bydlisko.

liz_lemon
26. apr 2022

@veronika3110 vobec nemusia posielat postou, v jednej MS nam poslali, do inej som musela volat a potom si ist osobne pre rozhodnutie