Ako prebieha zápis do škôlky?

other_side
27. jan 2009

ahojte, chcem sa opytat, ako prebieha zapis do ms? dnes sme zrovna citali na dverach skolky, ze ziadosti beru do... toho a toho datumu, len neviem, ci si mam tu ziadost napisat doma alebo tam staci len prist zo synom? dakujem.

alon111
27. jan 2009

musis napisat ziadost

zveron
27. jan 2009

Ja by som vosla dnu a opytala sa pani veducej, mozes aj so synom

🙂

ladybird1l
27. jan 2009

..tak planujem aj ja, chodit po skolkach a osobne sa popytat co a ako...

zuzitka
27. jan 2009

v BA je zapis v marci ... teda pojdem do skolky pre prihlasku, vypisem ju, dam lekarke potvrdit a odnesiem naspat do skolky... chodim vsade so synom 🙂

other_side
autor
27. jan 2009

no ja by som aj s Ivankom sa sla opytat ale uz bola skolka zavreta a neviem ako mi to vyjde zajtra.. ale opytam sa, lebo niekde treba zevraj pisomne, niekde nie tak neviem.

zuzitka
27. jan 2009

som si vyhliadla asi 3 skolky, zistila som si na nete telefonne cisla a obvolala som si ich najprv 😉

other_side
autor
27. jan 2009

no, my mame skolku vytypovanu uz dlhsie, je to jedna z najlepsich /teraz narazam vyslovene na pani ucitelky, ich pristup ku detom a k aktivitam v skolke, rozhodne nemusime mat v skolke bazen ani saunu, / takze do uvahy prichadza len tato jedna, inac su potom skolky dost daleko od bydliska a podaktore nemaju moc dobru reputaciu..

edita33
28. jan 2009

ked ides zapisat dieta,tak ho zapisu do knihy a daju ti prihlasku,tam su udaje o dietati,a odovzdas,a do aprila by ti malo prist rozhodnutie ci je prijaty,aspon u nas je tak,,ja som bola tiez zapisat,ale u nas na sidlisku mame problem z miestami,,nasa skolka mi vezme maleho az na druhy rok,,ale o zastavku dalej mame ,waldorf,,co mne sa akosi nepaci,ale ked mi ho tam vezmu ,tak budem rada,,

vocko3
28. jan 2009

other side a ktora je to skolka?

other_side
autor
28. jan 2009

vocko, je to skolka v ziline, nemala som v profile vyplneny okres 😎

vocko3
29. jan 2009

aha tak potom nic 🙂

henri
29. jan 2009

Nemate skusemost so skolkou na Haanovej, v BA?

danu
29. jan 2009

v ba nie su prihlasky od marca ale niekde zacinaju od februara dnom otvorenych dveri a zaroven zacnu davat hned prihlasky 😉

bubatinko
30. jan 2009

podla zakona od 15. februara musia skolky dava t prihlasky a do 31. marca musia urobit zapis do 30 dni ti poslu odpoved postou...

jonatanka
30. jan 2009

other-side, mozem sa ta spytat ktora skolka sa ti zda ta naj, zhanam to pre kamosku, ja mam este cas. dakujem

kili
31. jan 2009

ahojte, malí budú mať 3r budúci rok v marci a teda asi by som potrebovala, aby hneď aj chodili do škôlky, nemôžme si dovoliť, aby som bola dlhšie doma a platiť súkromnú na dve deti si fakt dovoliť nemôžeme, to by sa mi do roboty ani neoplatilo ísť. tak sa chcem spýtať, že kedy mám začať vybavovať a hľadať?
a ešte je problém, že sa budeme sťahovať do dediny blízko BA, a čo mi hovorili, tak tam je málo miesta a je problém tam deti dostať ☹ . No ale aj tak neviem, či by som nebola radšej, keby chodili do škôlky v BA kôli práci, že niekedy budem možno musieť zostať dlhšie... akže by bolo lepšie, keby chodili blízko mojej roboty a keby bolo treba, tak by som ich vyzdvihla a išla ešte do roboty. je to výhoda aj v tom, že by neboli tak dlho v škôlke, keďže kým by som skončila a cestovala a potom ich vyzdvihla, tak by bolo už hádam aj vyše 18hodín 😒
No ale problém je v tom, že robotu nemám, takže si budem musieť hľadať a fakt neviem, kde to bude.
čo mám prosím robiť?

kili
31. jan 2009

a ešte by ma teda zaújmalo, že ako je to, keďže deti sa snažia brať najmä v septembri, tak čo potom, keď dieťa má nad 3 roky? ste doma alebo čo?

lienocka235
31. jan 2009

kili prihlasku musis dat uz tento rok.. ak chces aby ti ich pocas roka zaobrali... v niektorych skolkach.. musi platit skolne.../to si berie mesto/ aj ked tam este nechodia.. /teda od toho sep. do marca./
co sa tyka skolky na tej dedine ak tam nemate trvaly pobyt tak neni sanca.. ani minimalna.. skus ich prihlasit v BA podla trvaleho pobytu.. a potom doriesis... tu pracu

ono aj tak sa treba pripravit ze na dedinach... a niekedy nielen na nich.. skolka funguje do max pol piatej.. aj to je tam uz len par deti.. takze aj to treba zvazit ci to budes stihat... ono inak cestovat rano zo smeru samorin do ba je o drzku.. aj poobede..

kili
31. jan 2009

lienoscka, no veď, my sme ten smer šamorín 😖
a radšej s nimi fakt pokecám v aute, že čo bolo v škôlke nové 😵
je to fakt asi najlepšie v BA. a tu nie je problém s umiestňovaním?
čo sa platí asi to školné?
brala by som asi najradšej BAII, lebo tam MOŽNO dostanem robotu, kde som robila kedysi, ale to fakt nie je isté, je to malá firma a či sa jej zrovna vtedy budem hodiť, tak to fakt netuším a určite ani ona teraz, takže to ani nezisťujem.
takže fakt už mám vyberať škôlku, no mne to príde tak skoro, však sú ešte takí maličkí 😵

lienocka235
31. jan 2009

kili.. no skolne.. je max. nejakych 350 -370 na mesiac.. ale ni evsade to vyzaduju... zavisi to od mestkej casti..

my teraz jazdime z SC... ale mam kamosku co jazdi od samorina... takze viem.. my ideme stavat.. kusok od trnavy.. tam kde je teraz ta nova pripojka dialnice.. tak kusok v jednej dedine.. odtial.. ale ta dialnica tiez nie je nic moc.. dcerku davam do skoly do BA.. lebo inak by sme to vobec nestihali.. a tiez si s nou radsej pokecam v aute. prip. ju v BA povozim aj na kruzky a tak..

no porblem je s umiestnenim aj v BA. podla mojich info... ale to si pozri na strankach mesta.. viem ze v ruzonove .. mali min. rok dost neumiestnenych deti..
a treba sa ridit hlavne podla trvaleho pobytu..

kili
31. jan 2009

lienocka, čo je to SC?
no my sme teraz z Petržalky, takže to by mi fakt nevyhovovalo ☹ a neskôr aj tak TP budeme meniť.
ja fakt neviem, čo robiť.
alebo dá sa, že teraz vyberieme škôlku podľa TP a potom neskôr k septembru preradíme?

lienocka235
31. jan 2009

senec kili... no kili treba sa popytat v konkretnych skolkach... u nas nemas sancu ak nemas v senci trvaly pobyt... na babetku su nejake diskusie.. k skolkam v ba skus omrknut... ono skolky v BA su dost natrieskane.. senec je na tom este horsie.. uz ja ked som davala malu do skolky.. tak som mala v skolke 2.5 roka dopredu prihlasku.. ako tam nastupila 😀

kili
31. jan 2009

jo jasne, senec, mňa pomýlilo to, že si písala smer šamorín 🙂
no že 2,5r, tak dík, to si ma teda potešila 😝 , to sa mi o škôlke ešte ani nesnívalo. napokon to skončí tak, že ľudia budú musieť podávať prihlášky ešte pred počatím 😝

yesno22
31. jan 2009

other_side...zajdi do skolky, vacsinou je to tak, ze oni ti daju prihlasku, cize ziadost vlastne nepotrebujes...tuto prihlasku potvrdis u pediatra a odnesies naspat...vela skolok ma plny stav uz teraz, ja som podala prihlasku na poslednu chvilu teraz v piatok 😅 ...
lienocka ma pravdu, niektore skolky su plne na 1-2 dopredu 🙂

sassi
31. jan 2009

ja som doniesla vlastnoručne písanu žiadosť, že žaiadam o prijatie mojho syn... narodeneho ... v ... o prijatie do MŠ ... len tak jednoducho napísane
to si založila a dala mi ich tlačivo - prihlášku, ktoru potvrdí aj lekárka a to mame doniesť od 15.2 do 15.3.
ale v niektorých školkach netreba žiadosť, len rovno prihlášku 😉

sassi
31. jan 2009

a u nas je jedno, kedy prinesieš žiadosť, či rok - dva dopredu, alebo až teraz
prijma sa podla toho, či ide matka do práce alebo nie (ak je mama na MD, dieťa nemusia prijať, len ak ostane miesto), a tiež je kriteriom vek dieťaťa
predškolákov musia prijať všetkých a potom deti od 3 rokov
a ak je miesto, vezmu aj deti od 2 rokov

kili
31. jan 2009

v inej téme my napísali podmienky a teda ma trápi to, že treba aby sami jedli. to ma vôbec nenapadlo, teda dávnejšie áno, ale teraz som na to úplne zabudla. A. musí mať úplne rozmixovanú stravu ináč zvracia a treba ho pri kŕmení držať, inač neje, tak si neviem predstaviť, či sa to do roka spraví tak, že bude jesť sám ☹

danu
31. jan 2009

kili oni aj pomozu s jedlom zase neber vsetko co ti povedia vazne 😉

kili
31. jan 2009

danu, fakt? to by bolo super, keby to tak bolo. no ale či budú ochotní robiť to presne tak 😕 . ako ja by som mu jedlo aj zabalila, to nie je problém u mňa, ale u nich ževraj áno, že je to zakázané. A tiež ak bude stále takto jesť, tak on u každého iného príšerne plače a jesť nechce.

kili
31. jan 2009

no ale to zatiaľ neriešim, podám prihlášky a dúfam, že do vtedy to prejde 😝