Ako prinútiť dvojročného chlapca chodiť na nočník?

lila8686
11. jún 2013

Ahojte maminy.Moj dvoj rocny syn nechce chodit na nocnik.Uz som z toho na nervy,lebo mame doma vsetko uz poocikavane a nie ho naucit,cikat do nocika.On si tam aj sadne,ale po chvilke odide,zajde za dvere a tam sa vycika.Vonku som tiez skusala do travi ho dat vycikat ale to sa boji.Myslim,ze je uz dost velky na to aby chapal co od neho chcem a aj jemu to musi byt neprijemne ked je mokry ale mne sa zda,ze mu je to uplne jedno.Ak mate nejake dobre rady tak sem s nimi.Alebo ako ste vy ucili svoje deti na nocnik?Dakujem 🙂

xlucia
11. jún 2013

@lila8686 trpezlivostou. niektore deti na toto dozreju az po dva a pol roku. ty si mozes mysliet co chces, jemu to zrejme este nedochadza. treba kludne vytrvat. ono to pride...

bianca
11. jún 2013

@lila8686 uz v prvej vete mas jednu obrovsku chybu.Ak mienis nutit tak sa ti to jedine vymsti

sonice
11. jún 2013

@lila8686 vieš ako sa učia šteňatá? Vyciká sa tam kde chceš - milo (nie prehnane) sa pochvália - veď je to konec koncov samozrejmosť.

Vycikajú sa inde, ako chceš: 1. pokiaľ ich prichytíš pri čine, dáš najavo, že je to zle v štýle suché konštatovanie fuj (žiadny krik a hnev). 2. neprichytíš pri čine - no tak tu vôbec nemá cenu to riešiť, jednoducho utreš a odchádzaš.

Nevidím jediný dôvod, prečo by to nemalo fungovať aj na malého pidižvíka.

Hlavne nerobiť z komára somára 🙂.
Viem že sa to ľahko povie, no ťažko ovláda, ale presne o tom to je. Dieťa sa učí cikať do nočníku a mama zasi ovládať:D.
Držím paľčok.

katarinazh
11. jún 2013

ahoj, my sme mali podobny problem...mala nenavidela nocnik, prve sme sa ucili sa s nim skamaratit, to trvalo dlhsie a potom ked uz na nom vydrzala sediet tak sme to zvladli za tri dni...dost mi pomohlo toto:
http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos...

http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos...

dufam, ze pomoze aj vam...

michaela4444
11. jún 2013

nocnik iba na jednom mieste, nie pred televizorom lebo to potom bude brat ako stolicku,s dcerou to uz mame za sebou,
s malym 2 roky teraz odnaucujeme, hlavne cakam na teple pocasie, ked bude moct pobehovat bez plienky a hlavne
pochvalit 😉

zuzanockamt
11. jún 2013

@lila8686 nechat dieta dozriet, ocividne nie je na to pripraveny, tak nechapem naco stresujes dieta a aj seba ... pride to casom

koralinka
11. jún 2013

my sme práve tiež vo fáze učenia sa 🙂 stredu to bude 3tí týžden, prvá dva týždne nič - vycikala sa ani neoznámila jednoducho sa hrala dalej či už pokakana alebo pocikaná....tento týžden si už uvedomuje, síce sa ešte nepýta ale kým ju nedám na nočník tak drží - preto u stále ponukam cikat, viem kedy kakáva - má rituál po ranajkách a po obede spánku, takže aj to už zvládame.

Niekedy má tiež nervy a necche sedieť - bud čítam, alebo jej dám mobil, alebo TV alebo počúvame či ide potočik a tak, a dnes pokrok - cvrkla si do nohavičiek ale zastavila moč - pozrela na mna a spojila obe nožky :D tak som vedela rýchlo šup na nočník a dokončila tam 😉 takže už to ,,ide" :D

aj vo vašom prípade najprv trpezlivosť - aj ja som 2 tt kakačku vyberala z pančuch, dezinfikovala kade chodila, mokré body a legíny/pančuchy/pyžama sušila po celom byte a prala 😉 skus s ním robiť oblubenu činnost na nočniku ako som písala - čítanie, kreslenie, mobil alebo niečo nech najprv sa na nom naučí sediet 🙂

aristka
11. jún 2013

tak ako píšu dievčatá,to ,že má dva roky to neznamená ,že to pôjde a hlavne teraz v tomto počasí,netráp ho ...motyvuj ho ber ho zo sebou na WC a skús ho naň posadiť ,aj keď nič nespraví pochváľ ho...kúpte si podsedák na WC...vonku ho dávaj na dievča cikať,pretože aj nato aby cikal ako tatino musí byť starší a ocikané budeš mať veľmi často ,tj.nehody,nebude to hneď také úžasné bez nehody,takže kľudné nervy nič nesiľ a ono to pôjde ,keď bude tepľúčko postupne

hradnapani
11. jún 2013

@katarinazh vyborny link! vdaka 🙂 hlavne si treba precitat aj prvu kapitolu o 7 signaloch, kedy je dieta pripravene na nocnik.

dejnas
11. jún 2013

@lila8686 myslím si, že tvoj synček ešte na nočník nedozrel, takže ho nenúť... veľa detičiek sa plienok zbaví až v 3 rokoch... ja mám 2 detičky, obaja to pochopili a zvládli ako 2,5 roční... boli pripravení a plienok sme sa zbavili doslova zo dňa na deň... dcérke to trvalo presne 4 dni, synčekovi necelé 2 týždne... ide o to, že boli pripravení a chceli to 🙂

dadica
11. jún 2013

@lila8686 U nás to tiež takto bolo so synom, tak som si povedala, že hádam maturovať v plienke nepôjde a odložila som to na neskôr. Nakoniec s plienkami skončil keď mal 2 roky aj 8 mesiacov. A v noci sa mi ani teraz nevypýta a v auguste bude mať 4 roky. nemá plienku, ale hodinu pred spaním mu nedávam piť. Ja som tiež riešila, že je bystrý, že ako to , že to nechápe. proste nebol v dvoch rokoch ešte na to pripravený. A inak potom keď sme skončili s plienkami, tak sa ani raz už nepocikal. Ja si myslím, že synn ešte nie je zrelý, dajte si chvíľu pauzu a skús to napr. o mesiac.

zuzka38
11. jún 2013

@lila8686 prinutit? no podla toho co citam, si na tom lepsie ako my.. moj syn este ani raz nesedel na nocniku ani na zachode, proste nexce, storcuje sa, hneva sa, plienky mu vyhovuju a nie je na to pripraveny... ja to silit nebudem, raz bez plienky bude..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadaba
11. jún 2013

NENUTIT! To je jedina cesta k uspechu. Vsetko co ma prist pride a uplne prirodzene, spontanne. Naco robit dietatu traumu z jeho vlastnej potreby? Samozrejme, treba mu vysvetlit, ze no no na gauc a ze je lepsie do serblika. Ten mozte ist spolu vyliat do wc. A ked sa zadari hoci aj kvapka, pochvalit. To dieta povzbudi. Ale nehody medzi serblikmi byvaju normalne. 🙂

siska53
11. jún 2013

Nenutit, my sme skusali od 15-16 mesiacov, vzdy s prestavkami, vobec sa nechytal.. Chytil sa az v 2,5 rokoch a to teraz uz ma vyse 3, na noc mu stale davame plienky a ma blok- kakat len do plienky. Inak sa uz cez den pekne pyta na cikanie a na kakanie si vypyta tu plienku.. A kedze to uz vie, coskoro ho (dufam) oducime od nocneho cikania do plienky a hadam uz zacne kakat i na zachod.

samila1
12. jún 2013

ahoj, ja som zo zaciatku slubila malej, ze ked sa vycika, tak je nalepim nalepku na serblik. Mala som len lepky, na ktore si potom ona sama nieco nakreslila. Tak sa jej to pacilo.
Tak prajem vela trpezlivosti hlavne Tebe v srdiecku.

rencakm
12. jún 2013

@lila8686 Tvoj syncek ma LEN 2 rocky, preco ho stresovat? Ja suhlasim, kym nema dieta zaujem chodit bez plienky, je to zbytocne stresovanie....Dieta musi byt zrele na to,aby sa oducilo byt bez plienky. A kazde dieta je ine, niektore skor a niektore neskor. Prva dcera asi ked mala 1,5roka cez den sa pytala a v noci az ako 3rocna. Moja druha sa oducila nedavno, mesiac pred tretimi narodeninami. Jedneho dna som to skusila, ze som jej povedala, ze nedame plienku ale nohavicky,krasne s princeznickami...najprv revala,ze nie...povedala som jej,ze teda bude hola behat....to nechcela,tak suhlasila s nohavickami. Uz som to skusala aj skor, ale vobec nechcela,ani sadnut na nocnik, ani na WC, tak som vzdy taky mesiac pockala a skusala znova. Povedala som jej,ze nema plienku,aby sa pytala,ked jej bude treba cikat.....a veru zazrak sveta,normalne sa pytala a isla na velke Wc, hoci nikdy predtym sa nechcela ani posadit,ani na nocnik, pouzivali sme len plienky vzdy, odvtedy nie je problem....iba jednu nehodu sme mali odvtedy a noc? Na tretiu noc uz bola aj v noci bez plienky. Mali sme problem s kakanim na WC,ale to je tusim v inej teme....

matkamirko
12. jún 2013

urcite nenutit, nas mal teraz nedavno 2 a tristvrte roka, a asi pred 3 tyzdnami som usudila, ze je vhodny cas(predchadzalo tomu asi mesiac obcasneho posadenia na zachod). Dali sme dole plienku, vysvetlila som, ze mu ju vymenim za ine, za slipky s Tomasom(vlacik-jeho oblubeny). A ze keby ich ocikal, tak by Tomas plakal. Chvilu na mna kukal, ze co hovorim 🙂 , ale zacali sme, prvy den sa pocikal asi 3x, druhy 2x, a odvtedy ani raz, takze pripraveny bol. Prvy tyzden som sa ho hadam aj 10x za hodinu pytala, idem cikat? Pripadne som ho dala cikat zhruba po tej pol hodinke. Po tyzdni sme mali suchu uz aj dennu, nocnu plienku na spanie.A uz sa pyta aj v noci cikat. Ale este sa obcas stane, ze ked tuhsie spinka, ze je plienka mokra(raz za tyzden). A po tom prvom tyzdni neustaleho pytania sa, ci ideme cikat, kakat, sa nepytam, pretoze mu to uz vadilo, a zacal byt na tu vetu nahnevany, teda na mna, ze ho stale s tym otravujem 🙂 Pyta sa krasne sam. A to som si myslela, ze on bude asi jedine dieta, ktore bude mat plienku asi do 4 rokov 🙂 A prekvapil ma. A este k tomu pocikaniu na zaciatok, urcite nekricat, ale vysvetlit, ze Tomas......., place, lebo je mokry, atd. Deti to velmi vnimaju, a krik by ich mohol este viac traumatizovat, tym padom predlzit cas oducania 😉

stellamiapiccola
20. jún 2013

proste ho nenúť , dávaj mu plienky a raz začne 🙂 každý potrebuje iný čas, moj syn začal 3,5 roku a teraz už aj spava bez plienky ani sa nepocikáva chodí pekne na wc tiež mu to trvalo. 😀

jankabodka
23. jún 2013

Mamicky, mam aj ja nocnikovu otazocku, co robit. Tyzden skusame oducat od plienok, syncek chodi bez plienocky... vie zadrziavat moc dlhsie ako 2 hodky (ak pije bezne mnozstva), ALE nevie cielene cikat - aj ked napr. necika 3 hodiny, posadim ho na zmensovaciu dosku na velke WC, niekedy na nocnik, niekedy ku stromu... skratka, viem, ze uz ma, co cikat, on aj tlaci, ale asi tlaci nedobre... nic nejde, ani kvapka. Aj syn je uz sam zo seba rozcarovany... Ma 3 roky, uplne chape, co a preco to po nom chcem, ma krasne slipky s autami, na nocniku a zachode uz sedi v pohode.. Ale co robit, ked TO jednoducho nejde? Ako ho naucit zatlacit? Hovorim mu, nech zatlaci, ako na kakanie (aj ked viem, ze na kakanie sa tlaci inak....). A cika vtedy, ked sa pocika do gati... tie potom v klude prezleciem. Nema z oducania fobiu (myslim), len nevie techniku. Mate nejaka trik alebo tip, ako ho naucit zatlacit na cikanie? Alebo co s tymto robit?

marissenka
23. jún 2013

@lila8686 skus na tyzden dat pauzicku a potom zacat znova,dohodnut sa na odmene,ked bude serblik plny..u nas 1-2 lentilky robili divy(lebo sme mu sladke nedavali,tiez mal okolo 2 rokov).
@jankabodka nas to tiez nevedel..len ostal nervozny,umrncany...vedela som co je vo veci,ale cikat ani za svet..a zachvilku uz gate mokre...je to este kratko tyzden.vsetko ma svoj cas,on na to pride...

jankabodka
23. jún 2013

@marissenka Dakujem. Citam komentare ostatnych mamiciek, ze 2,5 tyzdna, 3 mesiace... trvalo oducanie, tak ma to upokojuje, lebo som predtym mala v hlave nazor (precitany skor), ze 2 dni. No a 2 dni presli a my nic. Ale tesi ma, ze vie aspon zadrzat moc. Aj ked - bojim sa, aby nedostal zapal mocovych ciest... (vydrzi niekedy aj 5 hodin necikat...). Tusim ho boli pri cikani.

natalyaas
23. jún 2013

Ahoj precitala som si len nazov temi a dalej som ani necitala. Preco Prinutit??? Dieta musi prist nato same a bie ho nutit. Moj syn taktuez v 2 rokoch nevedek co je serblik a pochopila som ze moje naliehanie je zbytocne! On musi nato prist sam. Vsetko ma svoj cas svoje caro.

gretocka
23. jún 2013

necitala som celu diskusiu, ale moja odpoved : nenutit, len motivovat a cakat, kym mu to docvakne samotnemu - mojmu synovi to trvalo do troch rokov, kym sa to naucil.
Kupili sme slipy, chvalili ho ked sa vycikal, von ocikali stromceky, doma triafali do misy na gulicku z WC papiera, mali nocnik aj schodiky k velkemu WC - kym to nepochopil sam mohla som robit co som chcela a vysledok chaby....
Hlavne sa nenechaj znervoznovat okolim, ja uz som tiez pocuvala rady, ze mu treba nalozit po zadku a ze sa nauci, ale bala som sa aby sa nesekol a nevyrobil si nejaky zdravotny problem- radsej som prezliekala a prala slipy dokola a potom z nicoho nic sa zacal pytat sam.

natalyaas
23. jún 2013

@gretocka ze dat po zadku 🙂 dala by som dotycnym co vychovavaju bitkou ja jednu nakladacku. Bitka vyrirsi vsetko toto jr demagogia starych zastaralyh ludi. Toto mne davala do hlavy svokra ze bitka to vyrirsi jej by som najradsej jednu trafila! Riesila si to super motivacia a snaha dopomoct si. Presne tak som to riesila aj ja :D

miruska90
3. júl 2013

Maminy prosím vás poraďte my ako mam od učiť viac ako dvojrocneho chlapceka od plienok?.. Na nocniku sedi v tom problem nie je.. obsedi aj 1 hodinku alebo 2 ale stale drzi... a nie a nie sa vicikat. uz neviem co mam robyt uz som vyskusala vela veci, nutenie, nenutenie, behanie bez plienok.. a ine no nic nepomohlo.. poradte mi prosim.. Dakujem..

zuzkanik
3. júl 2013

@lila8686 v tomto smere sa asi veľa radiť nedá. Dokonca neplatí ani to, že dievčatá sa naučia na nočník skôr ako chlapci. U mojich báb to išlo rýchlo (v roku a pol sme boli bez plienok), ale kamoškina dcéra chodila s plienkami ešte ako 2 a pol ročná. Moja 15 mesačná neterka na nočníku ryčí, akoby ju rezali za živa, švagriná na to nemá nervy a nočník kašle. Podľa mňa príde čas na všetko. Možno jediná vec, ktorá stojí za vyskúšanie, je nechať malého behať po vonku len tak naholo. Keď sa pociká, poutierate a on pochopí, že bez lienky bude mokrý. Určite by som využila teplé letné mesiace. U nás to fungovalo. Ono to chce čas a zo strany rodičov veľa trpezlivosti. Nebojte sa, raz to príde.

zuzkanik
3. júl 2013

@miruska90 napadlo mi, že moje baby som brávala na WC, keď som išla ja, aby videli, ako sa to má. Skúste poprosiť manžela, aj keď to bude možno trochu zahanbujúce, aby zobral malého na záchod. Je to smiešne, ja viem, ale za pokus to možno stojí. Žiadne bitky ani hnev nepomôžu, tu len treba správne motivovať.

stanislavao
3. júl 2013

baby, zvyknite si uz, ze dieta sa neda nutit chodit na nocnik, nutit chodit vtedy a vtedy spat, nutit dlhsie spat, nutit jest to, ci ono. dieta nemozete nutit. ked mu pride cas, ze bude chciet chodit na nocnik, tak tam chodit zacne same, zacne sa pytat. a mozno na nocnik chodit nebude vobec. nas starsi v zivote nesedel na nocniku, lebo nechcel. chodil na zachod. v zivote nespal v detskej postielke, lebo tak spat nechcel. v zivote mi nezjedli zeleninu, lebo ju proste nechcu. a neni ako dieta prinutit aby robilo nieco, co nechce. ani vy nerobite to, co nechcete.

sonagolisova
3. júl 2013

@lila8686 preco musi chodit silou mocou na nocnik ??? nas syn neznasal nocnik a razne ho odmietal, tak sme hned presli na wc ..aj tak by tam casom chodil tak na co ho nutit na nocnik a potom opat na zachod...dostal stupienok k wc a pisal postojacky..samozrejme bolo x nehod a x krat denne som umyvala nielen wc misu ale celu miestnost ale co uz ... naucil sa sam a chodill tam dobrovolne