Ako pripraviť škôlkara do školy, aby mal z toho radosť?

yvka
13. aug 2008

Poraďte mi prosím.
Mám 5 ročneho syna ktorý pôjde teraz do predškolskej triedy v škôlke ale už teraz mu školu totálne znechutnil školu jeho 9 ročný bratranec. Škola je podla neho blbosť, "fúúúúj", je tam nuda. Dokonca už teraz sa bojí toho, že čo ak niečo v škole niečo nebude vedieť a pani učiteľka sa ho bude pýtať.
Som z toho hotová a smutná vždy som sa tešila ako sa budeme spolu tešiť do školy... prvé lásky... atď..
Má totálnu nechuť k škole. Jeho bratrancovi som sa už poďakovala a zakázala som mu o škole rozprávať pred lukim.

tanaba
15. aug 2008

yvka, bratranec ti teda "pomohol".

Skus sa so synom porozpravat o skole ako si ty chodila do skoly, co sa ti pacilo a mozno aj nepacilo a porozpravala by som sa s nim aj o bratrancovi preco sa mu asi v skole nepaci 😉 a takto o nej hovori. Moc tam nevymyslis. Uvidis ako v predskolskej triede - ked sa budu deti tesit, tak aj on sa bude postupne. A ten zakaz nerozpravat o skole ti moc nepomoze, podla mna. Aby tvoj syn nemal pocit, ze skola je fakt "zla", ked si zakazala bratrancovi o nej hovorit.

My taketo veci s dcerou riesime rozhovorom a vysvetlovanim. A pomoze to.

A spomen si, ty si nehovorila, ze sa ti nechce do skoly?

My toto mame obcas aj so skolkou, hlavne teraz cez leto, ked je tam malo deti. A to tam dcera chodi velmi rada a tesi sa.

jevel
15. aug 2008

no my ideme v septembri tiež do školy a už teraz mám z toho hrôzu. ale myslím, že keď to prežili ostatné deti tak nie je dôvod prečo by sme to neprežili my 🙂 . Ja môjho malého ubezpečujem, že si tam nájde nových kamošov, že sa naučí čítať a potom nebude potrebovať na to mňa aby som mu niečo prečítala, že už bude veľký chlapec. A ešte som mu kúpila peknú kabelu , peračník.... hlavne podľa jeho výberu, aby sa aj z toho tešil . A eštge som mu povedala, že určite nebude každý deň v škole ružový, že sa mu môže zdať ťažká a nie vždy sa mu bude dariť. Ale vždy tu budem ja, aby sme to spolu zvládli a určite mu s tým učením pomôžem a nebudem sa na neho hnevať ak dostane zlú známku- hlavné bude to, že sa bude snažiť .