Ako sa chovajú vaši škôlkári?

xlucia
10. apr 2012

moj starsi ma tusim malu pubertu alebo co.
casto byva chory, a preto aj casto doma. ale chodi aj do skolky. tento rok sa vsak nestacim cudovat. asi nam ho vymenili. zacal byt drzi, hubaty, arogantny. chvilami z neho nechapem. vytocit ma vie dobiela aj niekolko krat do dna. nepomaha vysvetlovanie, ignorovanie, krik ani bitka. uznavam ze bitie nie je najspravnejsie, ale vybehol na mna takym sposobom, co som si ani ja nedovolila k rodicom. snazim sa ostat kludna, ale moc mi to nejde.
toci dokola tri temy.
co budem jest (uz zje viac ako moj muz, a pritom vobec nie je ani trochu tucny/,
akych robotov kupime ci zlozime,
a aka bude rozpravka.
vsetko ide u nas s vrestnim a hadanim. vstavame k krikom, zaspvame s mrncanim, komentare su absolutne ku vsetkemu. praskne mi z neho hlava.
pritom je sikovny. zvlada vela veci, ucitelky s nim v skolke nemaju problem. ked je kludny, tak je to skoro idealne dieta 🙂

pritom ked sme v trebars v satni, tak sa nestiham divit, ze jeho spravanie je dokonca oproti mnohym jeho spoluziakom dokonca velmi dobre. minule dokonca jeho spoluziacka tak naziapala na svoju mamu v satni. a to je dievca a ma len 5 rokov. mama tej malej sa evidentne hanbila a snazila sa ju spacifikovat, ale bez uspechu.
ked je dlhsie doma a dam ho do laty, tak sa da. zacne chodit do skolky tak to mame doma zasa.
neviem ako ist na neho a ostat kludna. pri vsetko si presadzuje svoje. vsade vymysla vlastne pravidla.
ako to mate doma vy?

ja nechapem co sa deje. ked si vsimam

bonaquaba
8. máj 2012

no zenicky vidim, ze nas je tu dost, co mame co robit pri vychove nasich zlaticok, ja mam tiez problem s najstarsim, ma 6 rokov, a je to na nevydrzanie s nim, nevie si najst kamaratov, vzdy ked niekam pride tak len pozoruje deti je uplny introvert a aj ked ho volaju chalani Andrej pod sa hrat, tak on nejde iba sa na nich pozera, akoby bol z inej planety, ale pritom vidim, ze sa chce s nimi hrat a tak svoju energiu si vybija na Nelke a stale ju tlcie a zle jej robi a ja uz fakt neviem co mam robit, ona je uplne chuda pri nom a ja uz mu aj nekiedy tak vynadam a potom to lutujem, ale je to katastrofa 😝 , lebo clovek nevie co je v tom dietati, co sa v nom odohrava a najnovsie mi len odvrava a papuluje a vyplazuje jazyk a najradsej by som ho vyfackala, joj, ale mam nervy,a v skolke je to ukazkove dieta pekne si uprace, pocuva vsetko zje a ucitelka je s nim nadmieru spokojna a ja doma neviem co mam s nim robit, aby som uspokojila jeho potreby, naozaj ta dnesna vychova je velmi tazka, vsetky deti su ako utrhnute z retaze, lebo vsetko maju a hlavne maju energiu na rozdavanie a to z tych sladkosti co pojedia, ja som to uz zredukovala na minimum

lillah
8. máj 2012

Ako keby som o svojom 4rocnom synovi citala. Pred nastupom do skolky bol neskutocne dobry, slusny pomahal. Odkedy je tam tak je neskutocne neposlusny. Ale ked sa opytam ucitelky v skolke tak mi povie, ze Toby je uzasny maly chlapcek a take poslusne dieta tam hadam ani nemaju. Hlavne, ze doma ma z neho ide porazit. So 16mesacnou sestrickou sa vkuse tlcu. Viem, ze ona velakrat zacne.... je taka bitkarka ale on sa mi zda byt dost stary nato aby vedel, ze jej nesmie strelit taku facku az z toho spadne na rit.
Dufam, ze ked v septembri nastupi do skoly, zlepsi sa to.... a nie naopak. Lebo inak neviem. Asi zosediviem 😀

bonaquaba
9. máj 2012

@lillah no to si tiez vravim,ze ked pojde do skoly, tak sa to zlepsi, ale uvidime, moji su najlepsi, ked nie su spolu, dnes sme boli najprv spolu na kruzku a potom synator isiel za chalanmi sa hrat a ja s babami sme booli na ihrisku, tak uplne super den 🙂 bez vreskotu mojho a vecer, ked sme prisli domov, tak uz nemali ani cas sa bit, lebo bnoli unaveni a hlavne uz bolo dost hodin, leto a krasne dni su v tomto uplne idealne, clovek tam vysedi cely den a nemusi vybavovat nejake kruzky ani aktivity vymyslat, lebo deti si program urobia same, kedze je krasne teplo 😀

lillah
10. máj 2012

@bonaquaba Jaj keby u nas bolo pekne slnecno tak tiez ich vytiahnem do parku....ale co ked uz 3 tyzdne vkuse prsi. Ked uz je toho na mna moc, navlecem ich do gumakov a prsiplastov a ideme skakat do kaluzi ale to su po 15 minutach cely premoceni a utekame domov. Vedia sa aj pekne zahrat ale nie dlho. Najprv sa hraju kludne s kockami, potom ich zacnu rozkopavat po izbe a skoncia tak, ze behaju po dome ako splaseni, z toho vznikne nahanacka, jedno sotenie, jedno capnutie a zrazu je z toho bitka ako hrom. 😀

laura033
18. jún 2012

no ako to citam tak zistujem ze nie som sama co mam doma " poslusne" dietatko:D najnovsie ho chytilo to ze zacal kazdemu odvravat a papulovat je mu to jedno komu ci mne alebo niekomu inemu hadze sa a so vsetkym treba s nim bojovat aby to spravil uz sme u nas zaviedli ze ked zacne kricat tak ja zecnem hovorit potichu a je nastastie tak zvedavy ze to na neho zabera 😀 su dni ked sa s bratom mladsim vyhraju ale si ked je 10 hodin rano a ja som na prasky a ked este von je skaredo tak des......dufam ze ho to prejde ale ked sme niekde u nasich tak je to dieta ktore nespoznavam vie sa sam najest obliec neodvrava nebije brata a ani sa nehadze co mu kto povie to aj urobi a dokaze sa normalne rozpravat teraz ma 4,5 roka a uz som rozmyslala ci mu nieco nie je ale ked to takto citam tak som sa normalne upokojila:D:D:D a skusime vydzat:D len vela sily baby s nasimi maznacikmi potreuju vela vela vela trpezlivosti:D:D:D

bonaquaba
19. jún 2012

@laura033 no hlavne my potrebujeme vela trepezlivosti, aby sme to sniimi zvladli a aby sme pri nich nevybuchli, inac ten napad, ked ti krici a ty hovoris potichu, tak je celkom dobry napad, skusim s mojimi detmi a uvidime ako to bude na nich zaberat, no a u nas je to takisto, ked sme niekde tak ani neviem, ze ma deti sedia tichoako pat penazi, ale ked prideme domov tak su ako dive opice 😀 , akoby ich prave vypustili z klietky

laura033
20. jún 2012

@bonaquaba tak potom napis ci to zabralo konecne je teplo tak sme von sa unavia a potom celkom sa da ale najhorise je to ze aj ja sa potom s nimi unavym ( vybeham) no myslim si ze ked ten starsi z toho vyrasite tak do tehoto obdobia pride mladsi alebo manzel:D:D:D xixixi
jj nam treba vela trpezlivosti lebo ako nahle vybuchnem tak sa mi to hned vrati od nich spat a to o co sa tak snazim tak mozem zacat este raz:D

ivia123
20. jún 2012

@xlucia buď rada,že ho maš, on je len živy ,neposedny .Stale musi niečo robiť,urob mu nejake aktivity,daj ho k starym rodičom alebo ku krsnym rodičom len tak ,aby tam prespal,bude sa tam hrať ,pride domov a toľko zažitkov ti bude rozpravať,že budeš z neho v šoku a uvedomyš si ako rychlo vyrastol ,veď len nedavno nosil plienky....Ver tomu,že je to len prechodne obdobie a tvoje slniečko pochopi ako mu maminka chybala,ako ho potuľka ,kolienko pofuka,nachysta dobre papanie a hneď bude ten deň krajši.Želam vam krasne a vesele leto. 🙂

xlucia
autor
21. jún 2012

@bonaquaba nejaky sport vy to neriesil? nasi su kludnejsi, ked si idem snimi zahrat futbal. lenze ja mam po polhodine dost, oni vydrzia aj 2 hodiny 😲

xlucia
autor
21. jún 2012

@ivia123 no k babke obcas ide, ale tam to zvladaju max cez den, babka mu pomota lieky, inhalatory. a inde ist nemoze. ja sa ho nepotrebujem zbavit. si neviem predtavit ze ho mam vpiatok, ci sobotu trepat vlakom niekam a v nedelu ist zas vlakom pre neho. vsak precestujem cely vikend

ivia123
21. jún 2012

@xlucia veď ja nehovorim ,že sa ho potrebuješ zbaviť,ale musiš zvoliť inu taktiku lebo čo robiš ty, zrejme nepomaha .Pekny deň 🙂

bonaquaba
21. jún 2012

@laura033 este som neskusala na mojich detoch, zlebo som na to zabudla, ale vidis, tak dnes ked mi pridu domov zo skolky a budu kricat, tak ja zacnem potichu a too mas pravdu, ze ekd vybuchnem takmomentalne mas odoozvu, takze na deticky treba kludne 🙂 , ako moj mm povie,l en ked je s nimi dve hodky tak ma dost a uz aj on pokrici
ja ked pridem s drobcami domov, tak ja mam dost a oni chytia druhy dych 😀

bonaquaba
21. jún 2012

@xlucia no tak taketo veci sa mi snimi teda nechce hrat, starsi su samostatnejsii a mozu siuz zahrat futbal s kamosmi a teraz mam co robit okolo mmalej a ked by som ja stale hravala s nimi, tak budu nalepeni na mne a ani si neanjdu kamosv, takze v 6 tich rokoch si uz oni musia sami hrat, aby sa aj socializovali medzi deti
isto a av tejto oo blasti su ako na tom vase deti, su samostatne a maju kamaratov, alebo vy sa musite stale s nimi hrat

laura033
21. jún 2012

🙂 tak to sa u nas tiez vela krat stava ze von uz nevladzu a ked pridu domov tak randal ale zas lepsie akoby sedeli len na zdku to by som sa nudila:D tak moj mm ma menej trpezlivosti s nimi ako ja ale ked pride z roboty vecer tak je s nimi hodku a idu spat poslednu dobu pre istotu ich umyv ja lebo aj pri tom starsi robi krik ze este nechce ist spat.....no uvidime od sep ide do skolky co z toho bude.....ake to bolo u vas ked ste zacali chodit do skolky?

renab
21. jún 2012

@bonaquaba tak môj je druhák a futbal s ním chodím hrať ja aj manžel. príde z futbalového tréningu a ešte nemá dosť. potom sa k nám pridajú ďalšie deti z ulice a odchádzam, nech sa hrajú sami. ani mne sa nechce, ale čo mám robiť. (keď mal 5, chodili sme hrávať ešte častejšie, ale ja mám už dospelé deti a len tohto malého) doma sa synátor tiež sám nehrá, teda ale on sa nehrá vôbec. výnimkou sú len spoločenské hry, ktoré hrávame dennodenne.

xlucia
autor
21. jún 2012

@bonaquaba ani mne sa nechce. ale ked neznicim ja ich, znicia oni mna. no jednoducho musim vydrzat, este su prilis mali, aby boli vonku sami. hold uz aj pozemny hokej zvladam aj s brankarskou hokejkou 😎 😀 , tazka je jak fras 😒 , nooo ale aspon mam vypracovane paze 😀 . uz len brucho keby mi tak nestalo, jak tehotnej 😖

bonaquaba
21. jún 2012

@xlucia no tak to ja mam ten isty problem s tym bruchom,vyzeram ako v 7 mesiaci 😀 a tak som zacala behat, lebo to nie je normalne, a inac tovji hravaju pozemny hokej pockaj to je florbal ze a to kde s nimi hravas a je to dobre, leboo rozmyslam, ci maleho od septembra nedam na florbal, a kolko maju tvoji drobci nepozerala som tvoj profil a asi obaja su chlapci ze,
ja sa dost za malou teraz nabeham tak to mi bohate staci

xlucia
autor
21. jún 2012

@bonaquaba starsi ma 5,5 roka a mladsi 3,5 roka. no hokej, futbal a ostatne hraju bud s muzom alebou somnou. ale ja som s nimi castejsie, aj ich vzladnem naraz oboch. muz len po jednom.... tak sa nabeham statocne, no a "celulu" mam na stehnach aj tak, nech ju slak trafi. ja to brucho mat take aj budem, lebo mam diastazu a velku, cize rozostupne brusne svaly ale pod noz kvoli tomu odmietam ist. florbal je super, aj hokejbal, nechce to velke naklady.
ale tak to nase sportovanie.... pred domom a uhnat ich. pravidlam este vobec nechapu. nieco sa im nedari.... kopnut, trafit, tak sa hned trieskaju od nervov zem. takze tak. len pevne nervy na nich

bubelko
21. jún 2012

@xlucia a nema nejakych kamaratov? zeby prisli k vam - teda nie vsetci, ale trebars jeden. alebo by on mohol k nim - sam, bez teba. mne sa to velmi osvedcilo. a starsiemu sa to tiez velmi paci. zabavi sa, su tam ine hracky ako doma, ini ludia. aj teraz ide k susede sa zahrat s jej dcerou. a pozemny hokej a futbal hravaju tiez - na terase alebo vonku - ale bezo mna, sami dvaja s bratom. 😉