Ako sa zapisuje do materskej škôlky?

katia7
2. sep 2009

ahojte, viacere tu pisete ze skolky su uz obsadene a tak podobne ale zapis je az v marci, ako mam tomu rozumiet? je teda aj nejaka ina cesta ako zapis ako svoje dieta dostat do skolky? su nejake poradovniky alebo nieco take? mam dvojrocneho synceka a chcela by som aby od buduceho septembra chodil na pol dna do skolky, pekne dakujem za rady

jaduska
2. sep 2009

katia - ono by to malo fungovať asi tak, že riaditeľka škôlky si zoberie prihlášky a urobí si poradovník zapísaných detí. Prednostne musí prijať predškolákov. A ostatné deti prijíma podľa toho, koľko "miest" jej ostane - to je už v podstate na nej, aký má systém, či podľa poriadia, v akom sa zapísali, alebo podľa toho, či sú obaja rodičia zamestnaní a pod....

titkovamiriam
2. sep 2009

u nas o detoch rozhoduje obecny urad,najskor idu predskolaci potom tie co maju 3r,tento rok to bolo u nas hroza som sa bala ze marek miesto nedostane no dostal.deti ktore su narodene po 31.auguste alebo su maminy na dalsej materskej nebrali vobec,trvale bydlisko je samozrejmost 😲

katia7
autor
2. sep 2009

cize mam to chapat tak ze cakat az do toho marca a potom dufat? ja veru budem na MD ale syn sa vobec nevie zapojit medzi deti, byvame na dome tak ma aj menej prilezitosti tak som myslela ze kolektiv by mu bodol. a dali ste si prihlasku len do jednej skolky ci do viacerych?

titkovamiriam
2. sep 2009

presne tak daj si prihlasku a uvidis,ja som az v auguste vedela ako a kde sme prijaty 😠

maznacik007
2. sep 2009

myslim ze v nitre rozdeluju prihlasky centralne.. teda aj sa zhromazduju...
u nas mamina na MD neni sanca na umiestnenie.. rovnako samozrejmost ze musi mat 3 roky a trvaly pobyt.. u nas to bolo tak.. ze podpisujes na prihlaske ze inam si nedavas.. a oni si potom porovnavaju zoznamy... dalsi rok bude este horsie.. lebo viac deti... a niektorym budu koncit prechodne obdobia na vyssi pocet deti ako je vo vyhlaske...
takze to kedy podas prihlasku nie je tak smerodajne.. lebo su tam ine kriteria..

katia7
autor
3. sep 2009

hmmm vdaka tak teda cakam na spasenie 😒

bodka13
3. sep 2009

katia neviem kde presne bývaš...ale v NR sú škôlky obsadené menej a niektoré veľmi (napr.Zvolenská na sídl.Klokočina) a tak je nutné robiť výber detí....no stále sú aj také mš kde sa potešia každému dieťatku
...v prvom rade idú predškoláci,potom deti zamestnaných rodičov a keď je plný stav tak bohužiaľ detičky ktorých maminy sú na MD s ďalším dieťaťom alebo sú nezamestnané sa do škôlky nedostanú
...ja osobne keď starší išiel do školky tak som bola na MD s druhým,ale do škôlky mi ho zobrali(chodil v meste na Piaristickú-vtedy boli radi že majú deti)...druhý už chodil na Zvolenskú(lebo sme sa presťahovali)a z rozprávania iných mamín a učiteliek viem že tam je to na prasknutie 😒