Ako sme (ne)spokojné s materskou škôlkou?

maca793
19. jan 2007

ahojte. moje dve deti dvojičky chodia do škôlky v Banskej Bystrici. S touto škôlkou som v poslednom čase strašne nespokojná. Nikde s deťmi nechodia aj napriek tomu, že deti sú už posledný rok v škôlke a väčšina detí má 6rokov. Ani dnu s nimi nič nerobia. A keď ideme zo škôlky domov? To je hrôza! Samé blato na topánkach, čiapkách, nohaviciach(teplákoch), bundách. Dobre nech s nimi chodia von ale nie len na záhradu ale sa aj poprechádzať! A vybavenie triedy? Hrôza! Nábytok za komunistov a to si ja ešte ten nábytok pamätám. A hračky? V dezolátnom stave a nič nové. Pardón! Teraz bolo kupovaných zopár nových hračiek aj to z výpredaja z TESCA! Ale to nevadí! A ako ste na tom vy, mamičky? Podeľte sa o vaše skúsenosti!

evape
8. máj 2007

Je to super. Niektore mamicky su proti skolkam a hovoria, ze ich deti nie su este na skolku pripravene(poznam ich zopar)a pritom uz malu 3-4 roky. Osobne si myslim, ze prave ze tie mamicky nie su pripravene na to, aby sa dieta naucilo samostatnosti. Poznam dost mamiciek, ktore mi dali najavo, ze som dieta velmi skoro dala prec, ale to nie je pravda, moja mala uz od malicka milovala spolocnost a vela ludi okolo seba a vobec mi sme tiez vyrastali v jaslickach a skolkach, pretoze rodicia museli pracovat. Som rada lasenka, ze mas malickeho takeho sikovneho poznam vela chlapcekov, ktori su vo veku tvojho synceka a nevedia ani jednu jedinu pesnicku. Prajem vsetko dobre.

lasenka
8. máj 2007

evape
xbuduci rok planujeme dalsie babätko a potom este jedno, a obidve deticky dam do skolky od dvoch rokov. Nejde o to, ze sa ich zbavim a supnem prec... ide len o ich dobro, videla som to pri Matuskovi, som velmi spokojna, ako plynulo presiel vsetkymi zmenami, ani som si to neuvedomovala. Tym, ze som dala maleho do skolky, len som mu spestrila den. Do tretej bol v skolke, kde mali rozne aktivity a mal kamaratov, a potom som mu vymyslala program ja s manzelom. Stale niekam chodime, vobec z neho nie som unavena, ako niektore mamicky, ktore maju deti pri sebe cele dni a tesia sa, ked si ich deti vezmu babky.

lasenka
8. máj 2007

a so skolkou som tiez spokojna, ked uz sme v takejto teme 😉

lenocka23
9. máj 2007

Ahoj zvedavamt.. len mi k tvojej obave napadla jedna vec... Moja znama mala podobne "divu" dcerku, ako je ta tvoja... ale v priebehu dvoch tyzdnov v kolektive, v skolke sa zmenila na nepoznanie... poslucha, uprace si po sebe hracky a dokonca pouziva "zazracne slovicka"... 🙂 Myslim, ze kolektiv a pozitivny vzor v ostatnych detoch pomoze aj vam...😉
Inak aj my ideme v septembri prvykrat do skolky, tak sa celkom tesime aj obavame...ako vsetky mamy.. 😉

expertka8
9. máj 2007

...lenocka....mas na mysli "zazracne slovicko"...caaary maaary fuk???? 😅 😀

lenocka23
9. máj 2007

expertka8 no.. prave tie som na mysly nemala... tato dievcinka to asi este nepocula.. ale moja neter je ta co t opouziva... zazracne slovicko je cary mary, druhe abraka dabra a az ked jej povedia ze to tretie, tak to ide.. ale zas, vie kedy si to moze dovolit a kedy radsej nie.... 😀

maca793
autor
18. máj 2007

ahojte, konečne len mesiac a budeme mať skôlku za sebou. potom nás čaká už len škola. za ten čas sa toho udialo pomerne viac ako som si myslela. mali sme v škôlke karneval a ku dňu matiek vystúpenie. bolo to fajn. deti teraz išli do školy v prírode. len prístup učiteliek sa vôbec nezmenil. stále ohovárajú a miešajú sa do súkromných vecí rodičov, čo by sa nemali. mňa stále poza môj chrbát ohovárajú pred mojou naj kamarátkou, ale keˇˇd sa tam zjavím, tak akoby sa nič nedialo. uvažujem aj o sťažnosti na niektoré učiteľky v tejto škôlke za ohováranie a donášanie. robia to nielen mne, ale aj druhým mamičkám, ktoré sú rozvedené alebo slobodné. proste asi nemávidia takéto typy žien. tresty pre deti sú na denom poriadku. bitky, trest neumytia zúbkov, nepustia ich na wc a pod. 🙄

mimma
18. máj 2007

Maca, to je sila, najhoršie na tom je, že aj ke´d tam príde nová učiteľka, tak kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. Aby nevytŕčala z radu, tak bude za chvíľu taká istá a bude jej to pripadať normálne. U nás v škôlke, ke´d neposlúchajú, tak majú taký "trestný stôl" a tam musia sedieť, kým ich učiteľka nezavolá. ale nepustiť na WC malé dieťa, alebo ich biť...cudzia baba, že si toto dovolí...už aby ste boli odtiaľ preč... držím palce, nech to rýchlo letí!

maca793
autor
18. máj 2007

s tou bitkou je to tak, že keď niekto neposlúcha tak mu dá po zadku alebo vykrúti mu ruky a vydvihne ich za ne. stalo sa to kamarátke a ja som tiež to videla na vlastné oči. keď ma zbadala, tak akoby nič a moje ťuťu-muťu.
moje duo tiež týra. oni sú živé , stále niečo robia a stále rozprávajú a to jej lezie na nervy. ale aby týrala a bila deti, to je fakt sila. rozmýšlam, že či ich dám na ten mesiac do škôlky. aj by som finančne ušetrila ale na druhej strane sa možno ešte niečo naučia. nie? 😉

bluebell12sr
19. máj 2007

maca, mimma, citam vase prispevky citam, a ide mi mraz po chrbte..... 😨
moj maly chodil na SK do skolky asi 3 tyzdne, a po nasej skusenosti, moj jediny koment je: uz nikdy viac by som ho na SK do skolky nedala.... 😖

matar
19. máj 2007

maminky, nedá mi nezareagovať. prečo nechávate dieťa v škôlke, s ktorou nie ste spokojné (samozrejme pokial to nie je jediná škôlka na dedine)? aj ja mám jednu škôlku priamo oproti nášmu vchodu do domu, ale dcéru ta nedávam, lebo som našla škôlku ktorá je lepšia aj ked je dalej. malá tam chodí síce len na 4 hodiny denne, aby bola v kolektíve, ale som maximálne spokojná. a ked sa mi niečo nepozdáva, hned sa spýtam a necham si to vysvetliť či už od učitelky alebo od riaditeľky. malá tam je len 4 mesiace ale hrozne vela sa naučila (nielen básničky či pesnicky, ale aj deliť sa o hračky...) takže bluebel, myslím, že záver nikdy by som ho nedala na slovensku do škôlky je trochu predčasny, nie?
macka, nezdá sa mi, že by si učitelky mohli dovoliť nepustiť dieťa na WC, alebo ich biť. možno nejaké symbolické bacnutie po zadku, ale bitka? nebude to len nejaké jedna pani povedala? ved za to ich môžu na hodinu prepustiť. a to ohováranie by som si nenechala, povedala by som im do očí čosi o nich myslím a dieťa by tam viac nevkročilo. ale ak sa to naozaj deje, a nikto sa neozve,len je ticho nespokojný, tak si môžu robiť čo chcú.
maminám držím palce, nech nájdu škôlku, s ktorou budú spokojné oni a hlavne detičky. ale aj škôlku treba hladať, rovnako ako neskôr školu, či strednú školu.

maca793
autor
20. máj 2007

matar. s tou bitkou si nevymmýšľam, videla som ju na vlastné očia nie som jediná. ale nikto sa nechcel ozvať, a ja to za nieko´ho robiť nebudem. nie som ten typ. ten mesiac to vydržím a ptom budem mať pokoj. naozaj dieťa nechcú pustiť na wc! prečo by som si mala vymýšľať? s touto škôlkou sú nespokojné viaceré mamičky, ale zjavne to nechávajú tak.
o tejto veci vie aj riaditeľka a nerobí s tým nič. ona je alko. vie o tom celá škôlka. v bb je to najhoršia škôlka. matar ja som nemala inú možnosť kde dať deti, tu boli posledné 2miesta, tak som to využila. o 2 roky pôjde maličká do škôlky a ju dám na našu ulicu, tam bohužiaľ neboli pre duo voľné miesta. maminy vravia, že je to super škôlka. ja to vidím, lebo detičky chodia každý deň, keď je pekne von na prechádzky, na hojdačky čo máme za domom, na výlety a tak. 😵

lasenka
20. máj 2007

maca
tak to uz len vydrzte, ked je to tak ako pises 😉
ja mam maleho v skolke uz dva roky, a som velmi spokojna 😉 a dolezite pre mna je, ze Matusko je spokojny tiez 😉

maca793
autor
20. máj 2007

aj mojim deťom sa tam pači ale nemajú radi tú učiteľku. aj moje kamarátky som odhovorila od tejto škôlky. keby deti chodili ešte rok do nej, tak určite by osm túto situáciu riešila. ale keďže máme len mesiac, tak to nechávam na druhých. 🙄 nech sa trápia.

lasenka
20. máj 2007

kolko rokov ma ta "strasna" ucitelka?

maca793
autor
20. máj 2007

okolo 50

lasenka
20. máj 2007

hmmm, prace ju uz urcite nebavi ☹

bzuco
20. máj 2007

maca, a čo tak ísť za niekým z odboru školstva, napr. rovno za nejakou inšpektorkou a povedať je, čo sa tam deje
ja by som šla, a pre mňa za mňa, nech ma tá učiteľka aj zožerie od zúrivosti, ved to nie je normálne, aby sa takto vybíjala na deťoch 😠

lasenka
20. máj 2007

suhlasim so bzucom... pomozes tym sebe a tiez inym 😉

maca793
autor
20. máj 2007

sebe ani už nie tak ako iným kamošky mi vraveli, že každý deň sa chodí modliť do kostola. deťom ešte píli uši so svojím spievaním aj cez obed a hraním na klavír. už som to zažila. a je to dosť ju počúvať aj napriek tomu, že spieva pekne ale dosť škrekľavo.

bzuco
20. máj 2007

maca, tu nejde o spev
ide o prístup k tým drobcom, nechápem, ako si to tá učiteľka môže dovoliť 😠
ja mám prváčikov, 26 v triede, a naozaj niekedy vedia byť riadne živí, ale preto nebudem robiť, to čo tá učiteľka, ved sú aj iné spôsoby, hádam má pedagogické vzdelanie a prax, tak by mala o tom vedieť niečo

ak ju to tam nebaví, nech ide do dôchodku 😝

a takí, čo furt sedia v kostole sú najhorší 🤐, podľa mňa

matar
20. máj 2007

no ak je to ozaj tak, tak je to sila. hlavne, ako to môže tolerovať aj riaditeľka. môže sa samozrejme stať, že sa medzi učiteľkami nájde "čierna ovca", ktorá v tomto povolaní nemá čo robiť (viem o čom hovorím, aj ja som učiteľka a niektoré kolegyne by som poslala niekam do...), ale nechápem, že je to ako hovorí maca vlastne "verejné tajomstvo" a nikto s tým nič nerobí. ja by som to určite oznámila, ak nie verejne (aby sa náhodou niekto nevyvršíl na deťoch), tak aspon tajným oznámením na odbore školstva. alebo napísať príspevok napríklad do miestnch novín čo telky a ono by sa to rozhýbalo ale ked ty máš už len mesiac, chápem, že sa ti s tým už nechce zaoberať. 🤐 možno je to výzva pre mamičky, ktorých deti tam len nastupujú a majú ešte šancu niečo zmeniť.
maca, tak tebe len držím palce, nech pri výbere karolínkinej škôlky máš väčšie šťastie. 🙂

mamik
20. máj 2007

Maca, sesternicin syn chodil presne do tej škôlky. Našťastie nedošli až k takým katastrofám ako opisuješ... odhlásila ho veľmi rýchlo.. a inak by si mohla fakt napísať krátky anonym na odbor školstva a ušetrila chudák deti...
No aj "dobrá" reklama na internete spraví svoje.. veď mamičky si rozmyslia, či pošlú svoje deti k takej tyranke. a potom môže byť, že budú mať málo detí a ďalšiu triedu už neotvoria..

maca793
autor
26. máj 2007

baby tak to sa naša škôlka v poslednom čase prekonáva. deti boli teraz v knižnici. škoda, že teraz na konci šk. roka majú viac aktivít.
ale čo. aj na mdd idú do mesta s deťmi.

maca793
autor
23. jún 2007

no musím povedať, že škôlka si dala poriadne záležať na tom, ako drti teraz pred prázdninami zabaviť. za celý školský rok sa tu nedialo nič až teraz.
vystúpenia na námestí, divadlo, rozlúčka so škôlkou. a tak to konečne už mám za sebou. deti už nechodia do škôlky budú si užívať posledné slobodné dni a od septembra to začne. ☹

lari14
21. sep 2007

Verulka, o akej skolke si to pisala? Rozmyslam, kam dat krpca ...