Ako správne obliecť dieťa?

lienka2551
14. okt 2013

Ahojte.
Co mam obliect teraz v takom chladnejsom zradnom pocasi 4rocnemu dietatu?? Staci ked dam tielko, tricko s dlhim rukavom , mikinku a vesticku? Nieje uz na to zima? Nechcem aby mi drobec prechladol a ochorel.
Pripadne co obliekate svojim ratolestiam vy? 🙂
Dakujeeem

zuzi0911
14. okt 2013

To iste co si opysala ty...rano dam toto alebo bundu namiesto mikiny a a poobede trisko s dlhym bo je celkom teplo...ked je chladnejsie davam aj pancusky...no a ciapka samozrejme 🙂

zita19
14. okt 2013

Spocitaj kolko vrstiev mas Ty a jemu tiez tolko.Radsej viac tenkych vrstiev ako jednu hrubu. A nech sa hybe. Nebal ho ako cukrik, nech sa aj trosku otuzi, nie ze ho vanok ofukne a bude chory. Inac skor ochorie ked bude spoteny ako ked bude mat suche oblecenie a bude mu trosicku chladnejsie.

hradnapani
14. okt 2013

nam lekarka vzdy hovori, ze dietatu sa dava tolko vrstiev, kolko maju rodicia, plus jedna navyse.
Ale hlavne ty si musis poznat svoje dieta, ci mu nie je zima alebo je spotene. Ja si to overujem aj tak, ze strcim ruku medzi lopatky (nieco medzi krkom zo zadnej strany a lopatkami) a podla toho viem, ci mam pridat alebo ubrat vrstvu.

xenicka13
14. okt 2013

deti obliekam ako seba, ked sme na ishrisku a lietaju, tak este menej, ja tam stojim, klepem sa od zimy a oni su spoteni 😀

m.i.r.i
14. okt 2013

@hradnapani iba tolko, ze o jednu vrstvu navyse by mali mat deticky ktore este nechodia..tie co sedia v kociku alebo sa malo hybu..stvorrocne dieta ma mat take oblecenie ako dospely....
Ja davam podobne ako zakladatelka...rano viac, lebo je chladno...horsie je to, ze v skolke im aj pri 20stupnoch oblecu vsetko co je v skrinke...ked pridem pre maleho je spoteny ako mys a do 3 dni marodujeme...
Ked som s nim ja, tak davam podla toho kam ideme a co robime..lebo sa velmi rychlo spoti...ked idem s nim len na prechadzku, tak mu dam tiez tricko alebo tielko, dlhy rukav a mikunu+ ak je chladnejsie tak vestu...ak ide ale na odrazadle alebo bicykli alebo ide lietat na ihrisko, tak mu dam len tricko a mikinu teplejsiu..a aj tak sa tak spoti, ze mam vzdy nahradne tricka a mikiny na prezliekanie...
Pancuchy este vobec nedavam, az ked bude cez ten tak pod 10 stupnov...co by nosil potom v zime?
No ale celkovo je to velmi tazko..toto obdobie je hrozne...chvilu slnko, potom chladny vietor...my aj tak chodime od sopla k soplu..a presne ako pise @zita19 - skor mi ochorie ked sa spoti ako by prechladol lebo mu je chladno.

katka1981
14. okt 2013

nemozem suhlasit s tym, ze obliect dietatu tolko vrstiev ako si da rodic. Pretoze ja som total zmrzlak a muz je presny opak 🙂 Moj muz je schopny behat v kratasoch a v tricku ked je 10 stupnov a ja uz vtedy nosim zimnu bundu. V noci mam hruby paplon, ked malej staci len deka. Treba si odsledovat dieta, nasa je nastastie skor po tatinovi, len ja to stale neviem pochopit, ze jej nie je zima, ked ja drkocem zubami 🙂

bajana
14. okt 2013

a stvorrocne dieta si nevie povedat, ci mu je teplo alebo zima? inak suhlasim s tym, ze imunitu treba zvysovat otuzovanim a s obliekanim to neprehanat....

tamka84
14. okt 2013

no ja mám tiež problém s tým,ked sú deti v škôlke a dám im viac vrstiev, a ked vysvieti slnko je teplo aj tak oblečú všetko čo majú v skrinkách ,a potom sa deti spotia lebo behajú po dvore a prechladnú. ale ja som dnes podcenila, hlásili 20 stupňov po rozplynutí hmiel, a kedže chodíme ráno autom, tak som dala len nátelníky bez tielka , legíny a jednej svetrík druhej riflovú bundu, no potom som lutovala lebo bolo napriek tomu dosť chladno, takže zajtra už tielko dám naspäť. ale tiež nedávam ešte pančušky, tiež som názoru čo si potom dajú v zime. takže asi tielko, nátelník, mikina , vesta, poprípade mikinu a vestu nahradiť jesennou bundov.

gretocka
14. okt 2013

obliekam ho podobne ako seba, zvyknem mat nachystanu o vrstvu navyse ktoru mam v taske, keby bolo treba. Pancusky tiez zvykenm davat ked je pod cca 10 stupnov stvorrocnemu, rocna uz v pancuskach chodi, ale tak ta zas vacsinou sedi v kociku. Ciapku im doma hodim na hlavu a ked vyjdeme von a je teplo ako napr. dnes, tak z mesta uz sli bez ciapok.
Taktiez doma v spalni a detskej sa snazime udrziavat okolo tych 20 stupnov, v noci to nechavame este padnut na 19, okno mame vacsinou na mikrovetranie otvorene.
Chori mi boli zatial raz na antibiotika a asi trikrat mal ten starsi sopliky, mala len jeden raz. A ked ochoreju tak vzdy to chytia odo mna, z toho ze by im bolo chladnejsie zatial neochoreli a to sa rano pravidelne budia so studenymi nohami a rukami, lebo vsak naco by sa zakryli 🙂