Škôlka Odborárska v Bratislave

tamarka9
17. apr 2018

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať ako vaše deti znášali zmenu škôlky. Naša chodí teraz prvý rok,celkom sa jej tam páči,učiteľky sú fajn,má tam kamarátov. No sťahovali sme sa a dosť ďaleko od tejto škôlky, pri novom byte máme škôlku na 5 minút pešo,no vôbec ju nepoznám. Skúšala som nájsť nejaké info,no nepodarilo sa mi. Neviem vôbec či to risknúť a zobrať ju bližšie k domu, alebo ju nechať v starej škôlke,ktorú poznám.Malá Malá bude mať v čase

tamarka9
autor
17. apr 2018

V čase nástupu 3,5 roka. Ďakujem za vaše postrehy a ak náhodou niekto máte info o tejto škôlke, budem rada 😊

rora
17. apr 2018

stahovali sme sa pred 2 rokmi tiez, do inej dediny, do ineho okresu... dcera to niesla dost tazko lebo to neobnasalo len zmenu skolky... ale celkovo vsetko. co sa tyka skolky, uz mala za sebou 2 roky (ako 3rocna a 4rocna). ako 5rocna nastupila do novej skolky, mala zmiesane pocity, casto zlu naladu, plakala... snazili sme sa upozornovat len na to dobré,zdoraznovali klady stahovania... chodievali sme do byvalej dediny aj na akcie ktore sa tam konaju pravidelne (mikulas,vianocne besiedky,den deti atd) aby nemala pocit takeho nahleho vytrhnutia z jej prostredia. teraz ma 6rokov, chodi do predskolskej, uz staru skolku a ani nic z byvaleho bydliska nespomina, zžila sa so zmenou, upevnila si vztahy s novymi kamaratkami a tesi sa tu do skoly... ono vsetko chce len cas... predsalen ludia aj s detmi sa stahuju nielen do inych miest, niektori do inych statov atd.... tak vela stastia 🙂

yanni
17. apr 2018

Zalezi od veku. Cim mladsie, tym lepsie. Pises, ze v case prestupu bude mat 3.5 roka. To je este dobry vek, kedze v Tom veku nejake velke kamaratsta atd. nevznikaju.
nasa bude mat v lete 3 roky a zu je v tretej skolke. Jeden skolsky rokca. 15 mesiacov az do druhych narodenin Bola dokonca v inoms tate, iny System, iny jazyk. Vratili sme sa spät do DE, ina skolka, ine deti, iny System , bilingualna skolka. tam je to septembra a uplna pohoda. Medzitym Bola este par mesiacov v inej skolke: stat ako prva skolka, jazyk tiez, len iny System ae tiez pohoda.
Ono Vela zalezi aj od dietata a samotnych rodicov. Vela rodicov je viac precitlivelycvh oko samotne deti.
Ty si poznas dieta najlepsie, ak ti ine neostava a nechces ju vozit, tak ju jednoducho prihlas do najblizsej skolky.
Ja musim malu vozit 20 km, lebo najblizsia skolka nemala volne miesta. Ale zvladame to v pohode.

poisonblu
17. apr 2018

My sme menili skolku v septembri 2017 z dovodu stahovania..predtym chodil 2 roky do inej skolky..zmenu zobral v pohode, rychlo si nasiel kamosov..sice rano mi mrnci stale,ale ked je v skolke, tak pohoda...mrncaval aj v starej skolke...je to taky maznacik

aspinka
17. apr 2018

Myslim ze deti to znasaju lepsie ako rodicia. A presne cim mensie tym lepsie takze podla mna tvoja v pohode. Ja keby som robila zmenu nedebatujem o tom velmi nerozoberam to ani nejako extra nepripravujem cim viac sa rodicia snazia to vyvsetlit a povenovat sa tomu tym je to horsie deti zacnu mat pocit ze sa nieco vazne deje 😉

vytrvalost
19. apr 2018

Ahoj Tamarka9. Nie je škôlka ako škôlka. Moja rada pre teba je, aby si ju nechala v pôvodnej škôlke, keď je tam spokojná. Veľmi veľa tým pre ňu urobíš. Ver mi. Prídeš nato neskôr, že si sa rozhodla správne. Viem to z vlastnej skúsenosti. Ja som to vtedy tiež nepredpokladala, že jej tým spôsobím napätie a napokon som aj ja tým trpela, lebo už nebola taká šťastná v novej škôlke. Rozhodni sa srdcom a pritom si vypočuj aj názor dieťatka.👍

jankalukasova
23. apr 2018

Ja by som sa rozhodla podla toho ako je dcerka citliva a podla toho kam ma ist na ZS... lebo Odborarska je ZS s MS... tzn. vacsina deti sa pozna zo skolky.. ja som na tuto ZS prestupila asi ako stvrtacka a nebolo to nic moc, vsetky decka sa poznali a dostala som to hodne pocitit a to ja nemam problem sa skamaratit a podobne.. samozrejme uz je to niekolko rokov... ale ak by tam mala pokracovat na ZS urcite by som zvazila prehlasenie.