Ako vybaviť odklad do školy?

burina111
3. jan 2013

baby ako sa vybavuje odklad do školy? čo všetko k tomu potrebujem? Tlačivá, posudky, stanoviská....ďakujem za všetky rady.....

katecameron
3. jan 2013

to by aj mna zaujímalo 😉

lucyfuk77
3. jan 2013

Ahoj, nam stacil posudok od psychologa ( najprv ho testovali, potom si sadli s nami a pytali sa preco chceme odklad) ked zistili, ze na to mame skutocne dovody, dostali sme papier a s tym sme isli este k obvodnej a potom zaniesli do skoly. Kazdopadne aj s odkladom musis absolvovat zapis v skole, tam im ale povies, ze mate od lekara odklad 😉

titkovamiriam
3. jan 2013

na zapise povieš že chces odklad,oni ti dietatko sice zapisu,ale ty musis doniest doklad od psychologa a hotovo.Vlani sme to absolvovali a teraz ideme na zapis znovu a nelutujem.Marek super do skoly dozrel.A skoda že to mas ako otazku už ti nebudem vedieť odpisat jedine cez IP ak by si niečo este potrebovala vedieť.

sticker
3. jan 2013

Tiež sme so staršou šli normálne na zápis a tam sa čudovali, že chceme dať odklad, lebo nevideli žiadny problém. Takže potom som sa objednala k detskej psychologičke, tam bola hodinu a výsledok prišiel mne domov a aj do školy. Takže v podstate som nič nevybavovala 🙂

eda2
3. jan 2013

Toto hovorí zákon č.245 z roku 2008 - zákon o výchove a vzdelávaní, tzv. školský zákon :
4) Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahlo školskú spôsobilosť a pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia, riaditeľ školy rozhodne 19) o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa o jeden školský rok alebo o zaradení dieťaťa do nultého ročníka základnej školy, a to vždy na žiadosť zákonného zástupcu. Súčasťou žiadosti zákonného zástupcu je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Riaditeľ školy môže rozhodnúť o odklade začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa alebo o jeho zaradení do nultého ročníka aj na návrh materskej školy, ktorú dieťa navštevuje, a na základe predchádzajúceho odporučenia zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, a to vždy s informovaným súhlasom zákonného zástupcu. Zákonný zástupca má právo rozhodnúť o tom, či dieťa s odloženou školskou dochádzkou bude navštevovať materskú školu alebo nultý ročník.

xenicka13
3. jan 2013

v skolke dala psychologicka papier, ktory som zaniesla do skoly

majkaa
8. jún 2018

Ahojte chcem sa spytat a poradit. Nas mensi syn ma 26.6. sest rokov. Boli sme na zapise tam povedali, ze presiel ale je nepozorny, chodil aj na sedenie k psychologicke vramci skolky a to iste, vsetci hovoria ked sa mu samostatne venuju pracuje krasne ale ked je viacej deti je nepozorny, nesustredi sa. Boli sme v pedagogickej poradni. Pracovala tam ona a syn, cize vobec skupina. Najprv vyhodnotila ze odklad kvoli nedozretosti, ale po inteligencnej stranke pekne pracoval. Teraz mi volala, ze sa radila s inou a neodporucia odklad. Ja ako mama viem, ze vo velkej skupine bude mat problem este rok by mu pomohlo aby dozrel. Je mozne aby mal este odklad? Alebo proste musime respektovat rozhodnutie poradne?