Ako vysvetliť učiteľke, že dieťa nie je choré?

lady511
17. mar 2015

ahojte mamičky,,zaujíma ma jedna vec,,naša dcérka ma vyše 3 rokov ,,od novembra chodí do školky a minimálne jeden týžden do mesiaca ma soplík alebo kašel alebo oboje naraz,,ale skor ten soplík,,vždy ked si ju doma vyliečim,klasicky kvapky,,sirup od kašla (ked je to vážnejšie samozrejme ideme k doktorovi ) tak večne je v školke pár dní a znova to isté lebo je tam minimálne 5 detí ktoré maju soplík kašel dokonca aj teplotu čo soms a nedávno dozvedela ☹
iné mamičky aj moja mamina mi radila že ju dat už do školky (mala som ju doma vyše týždna) soplík mala už ok cez den som ju vysmrkala možno raz,,nebol zelený,,žiadna teplota ani nič iné,,ale vždy mi učitelky len vravia aby som ju nechávala doma že je chorá,,už proste neviem ani čo im povedat,,lebo vždy ju dam do školky vyliečený ,,nikdy s teplotou a po týždni dvoch ,,sme zase tam kde predtým,,neviem už ako argumentovať učitelke,,viem že si detský organizmus len zvyká na takéto prostredie a ešte to potrvá len neviem čo si mam malu nechávat pomaly celí mesiac doma?mali ste niečo podobné?hlavne ma zaujímaju nazory mamičiek ktoré maju podobné problémy
dakujem

kamilka1986
17. mar 2015

no ja som moju dala do škôlky,rok bola ok,nebývala chorá a teraz ked sme sa presťahovali,chora je prvý krát no už asi mesiac v kuse..neviem ju vyliečiť,stále ma soplík a trochu kašeľ,nič hrozné no do škôlky ju nechcem dať lebo by ju to položilo totálne 😒 som už z toho zúfala,ked sa doma nudí a pýta sa kedy tam už pôjde ☹

dai
17. mar 2015

@lady511 chodime do sukromnej skolky a platime ci tam sme alebo nie - za posledny mesiac bol moj syn v skolke cele 2 dni🙂 ano, mame podobne problemy - par dni v skolke a opaet doma ... moja pediatricka sa ma vzdy pyta ci to vazne ho kvoli soplu chcem nechat doma ... tiez neviem co s tym... ale tak dufam ze cim bude malinky starsi tym to bude lepsie - teraz zajtra bude 3ti den v skolke, naznak sopla opaet uz zase je... ale tak dufam ze aspon tyzden ustojime☹

lady511
autor
17. mar 2015

@kamilka1986 tak je to tažké,,aj koli robote aj koli samotnému dietatu,,naša bola vždy zdravé dieta,,len ako nastupila do školky sa to zhoršilo,,viem je to normálne,,mna skor zaujíma či mamičky davaju deti do školky so soplíkom,,ako naša mava taký soplík že jej to steká,,ani je to nezateká,,stačí ju raz denne vysmrkat,,po dome beha ako vietor,,je čiperná,,žiadna teplota ani kašel,,a dnes ma učitelka presviedčala ked som po nu prišla že ma zelený soplík,,ja už naozaj neviem ☹

jaaty
17. mar 2015

@lady511 skús si vyžiadať o lekárky potvrdenie, že je zdravá a môže ísť do kolektívu. Nič iné, podľa mňa, nepomôže,

tetapetra
17. mar 2015

@lady511 nech ti lekarka napise, ze dieta je zdrave. Soplik je aj obrannou reakciou. Nemusi hned znamenat chorobu. Ale vies...menej deti... menej prace 😉

maslenka47
17. mar 2015

@lady511 zober dieta lekarke, ta ju vysetria a k je zdrava, napise ti papier, ze je zdrava. Tvoja ma tie sople dokola mozno preto, ze ju nikdy poriadne nedoliecis... Este jeden tak isto zodpovedny rodic v skolke, a budete si to vymienat stale dokola.

U nas v skolke dieta po tyzdni bez papiera od lekara, ze je zdrave ani nezoberu (jedine, ak vopred oznamis, ze ide napriklad k babke). A sorry, ale tak to ma byt.

svetluska4
17. mar 2015

ked je moznost, tak skocit k lekarovi a vypytat papier ze dieta moze do kolektivu. Ja som si dala namahu a boli sme aj na imunologii kde urobili testy na alergie a nejake sa ukazali, prach, pel a pod. A stym uz potom bolo lahsie, pretoze s alergiou sa moze do kolektivu a ucky maju potvrdenie. Ked mas papier nemozu reptat.

kuriatko84
17. mar 2015

u nás bolo presne toto isté, tým že som bola doma, tak malú som mala doma niekedy aj cez 2 týždne v kuse, a potom 3 dni v škôlke a zas bola soplavá,potom som učiteľke povedala, že keď budú chodiť aj ostatné deti soplavé tak bude aj moja. Len mne to nedalo, lebo viem aké to je nepríjemné keď má človek nádchu. Ja osobne som vtedy strašne nervózna a to dieťa sa musí cítiť rovnako zle, tak prečo ju nútiť do škôlky.

ale môj názor je, že keď sa vysmrká 2 - 3x za deň a soplík je priesvitný, je bez kašľa a teploty tak kludne môže ísť do škôlky 😉
a povedz učiteľke, že keby boli ostatné deti len tak zdravé ako je tvoja tak by bolo všetko ok

lady511
autor
17. mar 2015

@kuriatko84 však to že ked som si ju teraz nehala doma 8 dní,,posledné 3 dni stačilo ju vysmrkať raz,,vobec nebol zelený,,kašel sme pekne vyliečili,,žiadna teplota,,no asi si naozaj zbehnem po ten papier 😉

jeennyv
17. mar 2015

Podobny problem bol, ked som chodila do skolky ja sama, presne take intervaly... plno deti chore, ja tiez chora a dva tydzne doma lebo ked odlozia 10 chorych deti do skolky tak chytnes vsetko...a potom zas tyzden ok a dookola...nikdy som nebola taka chora ako v skolke, podla mna by si ucitelka mala urobit skor poriadok s ostatnymi....lebo mam pocit, ze naoko tu situaciu riesi cez teba, kvazi ze si to zliznes ty za vsetkych....

maznacik007
17. mar 2015

u nas ak dieta chyba tri a viac dni musi mat papier od lekara ze je OK. Ja nedavam malého s aftami, horuckou a zelenym soplom .... niekedy boli mesaice ze bol jeden dva dni teraz je to lepsie .... 😉

moj ma potvrdene alergie ... takze priesvitny sopel mava aj obcas pokasle ... ale teda ucitelky maju spravu od lekarky ...ze je alergik ... takze OK ...

lady511
autor
17. mar 2015

@maznacik007 no poriešim to cez to potvrdenie že je ok,,

elisaeli
17. mar 2015

Zaujimavy a poucny clanok k tejto teme - ocami odbornikov, nie uciteliek a rodicov: http://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/2...
Podobnych clankov je na nete viac.

lady511
autor
17. mar 2015

@jeennyv aj ja mam ten pocit,,budem to riešit tým potvrdením,,

maznacik007
17. mar 2015

@lady511 hej to budes mat najlepsie .... potom by ti uz nemali nic hovorit ...

prego81
17. mar 2015

ahojte kocky, so zaujmom som si precitala vsetky doterajsie prispevky a ziram s otvorenymi ustami. My zijeme v USA a tu sa sopel vobec neriesi. Do jasli/skolky sa chodi aj ked beru deti atb. Jedine ak dieta vracia a ma teplotu tak ho nezoberu, popripade volaju aby pre dieta niekto prisiel.
To naozaj platite za predskolske zariadenie a potom dieta nechavate doma kvoli soplu?
@lady511
ja by som s ucitelkou nic neriesila. Ked tak by som hovorila s riaditelom/riaditelkou. Asi sa im nechce behat za tolkymi detmi 😀 Chapem ze chces mat aj dobry vztah s ucitelkami ale asi by som jej rady nejako taktne ignorovala

lady511
autor
17. mar 2015

@prego81 no presne je to tak,,s obedami platím 75e a moje dieta je tam asi 2 týždne,,a obedy sa mi vobec neodčítavaju..aj ked ich odhlasujem ,,,vobec to nechápem,,a idem to riešit cez riaditelku!

prego81
17. mar 2015

@lady511
tiez ma zarazilo ze je potrebne mat papier od lekarky ze je dieta ok. Teraz neviem ci ti to len niekto radil alebo ci to je bezny postup. Ved to je na hlavu...niekedy ked ma dieta len sopel a kasel tak ani nejdes k lekarke, vsak? Tak naco by si mala TY chodit po nejake potvrdenie? Nehovorim, ak bola teplota, alebo podobne. Nedaj sa! Drzim paste 🙂

lady511
autor
17. mar 2015

@prego81 dakujem,,zvažujem vaiceré varianty,,,či naozaj nenechám malu doma,,teda že budem s nou doma,,a teda nebudem pracovat,,,nemám tu nikoho kto by ju postrážil a s opatrovatelkou ona nebude,,uvidíme

leteku
17. mar 2015

Inac je to sranda. Na jednej strane maminky repcu, ze do skolky chodia chore deti a ucitelky s tym nic nerobia a na strane druhej je zase zle ked vyzaduju potvrdenie, ze je dieta zdrave. No tazke to povolanie.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamamulka
17. mar 2015

@lusinda3 ak ma doma nelieceneho alergika tak ten celodenny sopel je bohuzial "normalny"

tykat
17. mar 2015

@lady511 vy nemáte doktorku? ....mne tak povedali učiteľky v škôlke 2x ja som sa otočila na opätku, zbehla ku dr. ktorá syna vyšetrila a dala potvrdenie že syn je OK a môže do kolektívu, zacvakala som 2€(?) a išla nazad do škôlky, kde som im vysvetlila že dieťa je podľa dr. zdravé, do škôlky môže ísť. Toto som urobila 2x a už ani nepípli. Až zas jedna múdra sa odvážila "syn má zelené sople, tie sú infekčné...". Syn je chladový alergik a pri chladnej zime smrká od septembra do mája, bez teploty, bez zvýšeného crp, výter ako čerstvo napadaný sneh. Prešiel všetkými možnými testami a výsledok "jeho zelené sople nie sú infekčné ale sú reakciou nosnej mandle na chlad a takéto sople môžu byť aj zelené". Toto som odovzdala do škôlky a mala som pokoj. Liečbu mu dr. nasadila vždy podľa potreby, sú to silné lieky a na obyčajný sopeľ sú zbytočné, zaťažujú organizmus viac ako vysmrkanie a utretie nosa..

marbalulka
17. mar 2015

@prego81 vies, tu je to tak, ze das dieta do skolky, o tyzden pride chore, 3 tyzdne ho doma liecis, ide do skolky na 3 dni a zas pride domov chore, pretoze zase nejake dieta pride zahliene, soplave, kaslajuce. ucitelky by nemali zobrat chore deti do skolky, ohrozuju zdravie ostatnych a aj oni by sa mali radsej doma liecit. tato zima bola zla, vsetci vkuse chori. moj synovec bol za 3 mesiace iba 3 tyzdne dokopy v skole, bol aj v nemocnici, potom dostal zapal pluc, potom nejaka grcajuca zalezitost, skolu pre chripkovost zatvorilo. u susedov boli deti stale chore a tak poslali do skoly hygienikov.. to su statne skolky. v sukromnych si toto nemozu dovolit, tam je to prisnejsie a par krat som zazila, ze prislo dieta do skoly s malym soplikom, presne ako sa tu popisuje a poslali ho naspat domov.
@lady511 ja ti neviem poradit, chapem, co myslis, dietatu nic nie je a aj tak musite doma, ale sopel nie je len tak. napr. s priesvitnym soplom sa ani neockuje, teda vacsinou.

katarinnak
17. mar 2015

@lady511 mne dala Dr potvrdenie do škôlky že môže vyť v kolektíve sama od seba. Bola dokonca naštvaná že v tých škôlkach nechápu, že sople patria ku detstvu a dieťa buduje imunitu. Samozrejme aj niektorí rodičia to nechápu a sťažujú sa na soplave deti. Kým nieje kašeľ a teplota s Dr povie že je Ok, nieje o com. Čiže potvrdenie od Dr doporučujem.

bonaqa2013
17. mar 2015

Ja som pri týchto problémoch v školke povedala, teplotu nemá, ak troška pokašle, však to nič nie je, tak hádam nebudeme kôli tomu doma, alebo brať antib. V žiadnom prípade. Jednoducho si nedaj rozkazovať od učiteľky. Ona nie je lekár. Iné bolo, ak začala dcéra v škôlke vracať - hneď mi zavolali, hneď sme prišli. Alebo bola som a lekárka povedala, že jej nič nie je, soplíky sú bežná vec a neznamenajú chorobu. Viac sa s ňou nebav.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sammy
17. mar 2015

Aj u nas musi byt papier od dr. ak mam dieta doma viac ako 3 dni. Ale u oboch dcer jednoznacne bol prvy rok v skolke presne takyto - par dni v skolke a 2-3 tyzdne doma (sople, kasel). Kazdym rokom sa to zlepsuje potom 🙂

bubelko
17. mar 2015

@lady511 zijem vo svajciarsku a teda sopel a kasel u deti nikto neriesi. pokial dieta nema teplotu, ide do skolky ci do skoly. a teda za 8 rokov, co je syn pomaly na svete, lekar v zivote neriesil, akej farby ma dieta sopel.

prasiatko30
17. mar 2015

@bubelko ja som tiez nepostrehla ze by sa mimo sk riesili sople alebo kasle a deti su asi podla vsetkeho omnoho odolnejsie lebo ja nepoznam ani jedno co by chodilo ku inmunologovi pripadne by o detoch hovorili ze maju rozhadzanu inmunitu. Pri vchode do triedy nestriehnu na mna mamicky lebo vediem dieta s trochou sopla do triedy a ja ani neviem ako chodia deti do skolky🙂 jedine ak ma dieta teplotu tak mi zavolaju aby som si prisla pon alebo ak zvracia pripadne sa stazuje ze mu je zle