Akú výšku a váhu majú vaše 5 ročné deti?

janulap
26. jan 2009

Maminky,kolko prosim vas meraju vase deturence?ja mam dve baby,a Emka ide mat v marci 5 rokov a meria cca 102-103cm a vazi cca 18kg.Mladsia Lenka ide mat v marci 3 roky a meria 89cm a vazi cca 12-13kg.....dost ma to stve,doparoma 😀

obcansr
10. apr 2013

no moj malý mal teraz 5 rokov a meria 102 cm a váži len 18 kg ...

eva4444
10. apr 2013

nas 126cm/26 kg, vek 5r10m bude z neho brontosaurus? 😅

jolinka
10. apr 2013

@cat no tak k vasej vyske, je to malo, 5-6 rokov sa povazuje tak akurat na vysetrenie na endokrinologii

maznacik007
10. apr 2013

@obcansr to ma na svoju vysku dobru vahu .... podla mna my mame o 4 kg menej ...
ono pokial je dieta zdrave a prospieva tak sa netreba nejako stresovat ... problem je ak sa rast zastavi a nerastie pol roka ...

obcansr
10. apr 2013

@maznacik007 myslíš mne sa zdá taký moc chudý , on od malička malo papal aj teraz , niekedy by papal stále niečo a niekedy skoro nič, ked sme boli v nemocnici lebo mal campylobaktera tak mu robili aj na celiakiu testy ale nič nevyšlo lebo že je taký chudí a malo je, uvidíme ked pojdem na 5 rokov na prehliadku čo povie

tajkoska
11. apr 2013

My budeme mať v máji 5rokov,112cm a 20-21kg 🙂

78lenka
14. apr 2013

moj ma 5r,a 101cm a 15 kg

simema
16. apr 2013

môj mal teraz 5r,114cm a 20kg

anjelicek26
16. apr 2013

@cat - zajdi fakt urcite k lekarovi, Saska mala vtedy 102cm v 5 rokoch, v 6 rokoch ale len 107 a teraz ma 113cm a bude mat 7 rokov... rastie, ale nie je to ziadna slava, nikdy nebude vysoka, 157cm jej vyslo z rentgenu zapästia a berie lieky na stitnu zlazu... Je siroko-daleko najmensia a to sa ani uz nezmeni... vy ste ale vyssi, my sme krpci, 153 a 174cm ako rodicia, tak u nas sa to dalo aj cakat... vasa babulka by mala byt vyssia...

cat
16. apr 2013

@anjelicek26 vďaka, mám to v pláne..lebo..fakt sa mi to nepozdáva s ňou 😒 na 3 ročnej prehliadke mala 89 cm, už tam doktorka hovorila, že je na tej najspodnejšej hranici normálu.

cat
16. apr 2013

@78lenka a vy ste už na 5 ročnej prehliadke u dr. boli? Nemala dr. poznámky k výške ?

anjelicek26
16. apr 2013

@cat - Saska rastla este menej, v roku 72, v dvoch 82, v troch 88, v styroch 92cm, v 5 rokoch 102, v 6 rokoch 107, v 7 rokoch bude mat tych 113-114 hadam este dame 😀 Mna ukludnilo az to meranie zapästia, lebo prognoza bola, ze bude mat len 148cm a bude mat minimalne 157 a to este korigovatelne nahor, odkedy berie lieky na stitnu, moze este viac pridat na konecnej vyske... keby mala pod 1,5m riesime to rastovymi hormonami... nastastie ale netreba... u chlapceka by to bolo ine...

cat
16. apr 2013

@anjelicek26 no veď toto, ešteže ide o dievča, to môže byť aj menšie..syna máme vysokého. Simi mala v 4 rokoch tuším 97 cm, 5 rokov bude mať 8. septembra, čiže ešte 5 mesiacov..ja dúfam,že sa vytiahne aspoň trošku,inak máme pred sebou behačky po doktoroch..ja som taká, že radšej idem k dr. aj zbytočne, ako niečo zanedbať, napokon tento prístup mi aj zachránil život.

anjelicek26
16. apr 2013

@cat - jj tieto vysetrenia su takmer vsetky neinvazivne, zobrat krv, rentgen, meranie sumernosti koncatin, nic hrozneho, radsej mat tu istotu. My budeme mat s Maxom asi problem, ma 91cm, co je na takmer 3 rocneho chlapceka malo, ale co narobim... cely kolotoc odznova, ale uz som kludnejsia, ako som bola pri malej... pri mojich detoch fakt nemozem cakat slony, hlavne, ze rastu viac ako 4cm za rok, to je hlavne...

78lenka
16. apr 2013

@cat moja teda nasa dr.nema k tomu nic ,lebo vie že aj my rodicia sme mensi,tak to neriesi.Ale dr.z endokrinologie mala stale nejake naražky tak sme boli aj v LUBOCHNI na rast.hormon a je v poriadku tam sa len pousmiala dr. že nema byt po kom velky,a to sme tam boli ked mal 2,5r.

katkakiarradominika
29. máj 2013

nasa herecka ma 5 rokov a 120cm a vazi 19.5kg! 🙂

zitaje
7. jún 2013

Moja ma 115cm, a 23 kg, je trocha buchta ale v pohode 🙂

monikayusuf
12. jún 2013

Moj syn bude mat o par dni 5 rokov a ma 33 kil (nieje tucny je normalny,asi ma tazke kosti 😀 )a 125 cm..Je vysoky a vyzera na 7-8 rokov nikto nam neveri ze ma len tolko rokov..Ak cestujeme musime mat stale nejaky doklad s fotkou pri sebe...niekolko krat sa nam stalo ze revizor neveril ze ma tolko rokov kedze do 6 rokov maju deti zdarma...narodil sa uz ako 5 kilovy tak preto je trosku popred....ja sa tesim ze je zdravy a ze je taky aky je...

lenkastuch
13. jún 2013

@matulka15

ahoj, a nepamatas si kolko mal tvoj maly trojrocny? vysku a vahu?
ked 6 rocny bol taky velky. lebo moj maly ma 3 a ma 105 a 17 kg, tak ci to nie je vela tie kg? nevyzera tucny len je taky z masa a kosti

ak by si mohla odpis mi na mail alexcelin@gmail.com

dakujem, lenka

ivetah
27. júl 2013

tak my mame asi opacny problem, ako vacsina... dcerka ma 5,5 roka, 116cm a 26kg. ma dost velke brusko, zda sa mi, ze za posledny rok viac zbaculatela... vsetci mi vravia, aby som to neriesila, ale nechcem, aby z nej bola tucnucka gulicka... a to davam pozor na stravu, pije hlavne vodu, rano dzus s vodou, jeme vyvazene, je aj dost ovocia aj zeleniny, pohybu ma tak akurat, ako vacsina deti, cez skol. rok chodila na plavanie... na 5-rocnej prehlaidke vsetko ok, krvny obraz aj biochemiu mala v poriadku....tak neviem, ci moze mat nejaku inu poruchu alebo sa proste viac vytiahne, ked pojde do skoly...
s muzom nie sme tucni ale ani chuducki, taka normalka... len vsetky deti v jej veku su take chude, ja viem ze moc nechcu jest a ona zje normalne polievku aj druhe.... no co myslite, mam to riesit, alebo sa to nejako same da do poriadku?

lukaemma
28. júl 2013

@ivetah Moja má 6r. a 32kg a 123cm,není túčná,ale má okrúhle bruško 😉 tiež mám obavy,aké to bude v škole,predsa deti sú "úprimné" 😒 tak som sa radila s doktorkou a povedala,že to mám nechať tak,nepiť sladké nápoje a veľa pohybu,to určite máme 😀,že v predpubertálnom alebo pubertálnom období sa vytiahne 😉, papať ľúbia véééľmi,aj synček je kus chlapa,má 1r. a 9mes. a má cca 18kg a cca 100cm 😎 Tak to nejak neriešim,akurát im dávam porcie na malý tanier 😉 aby toho vyzeralo veľa, im je stále málo 😀

sviezost
28. júl 2013

Moj syn bude mat 5rokov vazi 16kg a vysku ma 102 cm a 2,5rcni ma vyska 90cm a vaha 11,5kg chodime aj na endokrinologiu zevraj malo vazia ale vysletky maju dobre a su zivy takze co ziedia to aj vybehaju 🙂

mimus
28. júl 2013

Moja merana presne v den 5. narodenin mala 120cm a 25kg. Tiez jej nikto neveri ked povie, ze ma 5. rockov 😀

miroslava72
28. júl 2013

Naša má 120cm a 20kg

ivetah
28. júl 2013

@lukaemma dakujem, skusim tie male taniere 😀 a rozhodla som sa, ze zavedieme na veceru salaty, ved je aj tak leto a vela zeleniny....

skeptik
28. júl 2013

@ivetah
@lukaemma urcite seriozne riesit! vase dcery su uz teraz obezne
http://apps.nccd.cdc.gov/dnpabmi/Calculator.asp...

dejnas
28. júl 2013

@skeptik super link... už som mala obavy, keď som tu čítala tie údaje, chvalabohu, obaja drobci sú v norme, i keď možno drobnejší (nemali po kom zdediť vysoký výškový ani hmotnostný genofond 😉 )
paradoxne, dcérka v škôlke vôbec nepatrí k menším detičkám

dcérka bude mať v októbri 5 rokov 108cm a 17 kg
synček (je fakt krpec, ale sily má za troch 😀 ) 3 roky 93 cm a 13kg

lubina
28. júl 2013

mladsia bude mat 5 v decembri, teraz ma 102 cm a 16,5 kg 🙂

zuzanocka
28. júl 2013

@lubina podobne ako nasa - 104cm a 16kg.. ona je januarova; je druha najmensia v triede... bezne su tam deticky o hlavu vyssie..

ivetah
28. júl 2013

@skeptik dakujem za link... no riesit, len pravdupovediac neviem ako.... pije vodu, je normalne vcelku zdrave jedlo (polievky zeleninove, nezaprazene), druhe maso s ryzou/zemiakmi, niekedy cestoviny, ovocie, zeleninu.... je pravda, ze teraz v lete zmrzlinu... ak mas nejake dalsie rady, budem rada.