Akú výšku a váhu majú vaše 5 ročné deti?

janulap
26. jan 2009

Maminky,kolko prosim vas meraju vase deturence?ja mam dve baby,a Emka ide mat v marci 5 rokov a meria cca 102-103cm a vazi cca 18kg.Mladsia Lenka ide mat v marci 3 roky a meria 89cm a vazi cca 12-13kg.....dost ma to stve,doparoma 😀

lubina
28. júl 2013

@zuzanocka nasa ani nie je medzi najmensimi, ale co uz narobim, ja somtiez nizka a cela moja rodina sme nizki, muz je vyssi, ale zasa jeho mama je malicka.........zatial to neriesim, je zdrava a uvidime, co bude na 5 r. poradni

lukaemma
28. júl 2013

@skeptik dakujem za link,všetko riešim s doktorkou,tá mi radila,že zatial to nechať tak,v tomto veku je obdobie zaguľaťovania,nič nie je potrebné riešiť v zmysle redukčnej diéty,ked začne predpubertálne a pubertálne obdobie vyšvihne sa 😉,nechcem ju už v tomto veku trápiť redukčnými diétami.Stravujeme sa zdravo,až s tým leziem manželovi na nervy 😀.Tak uvidíme,ked bude staršia.

matozazzo
28. júl 2013

Problem je v strave a zivotnom style rodicov. Napodobnuju nas... rychle obcerstvenie sladene napoje,nezdrava strava,malopohybu,"zobanie" jedla pri telke,nevrwviac o chipsoch atd... Ranajky nestihame... olovrant naco? Na veceru sa nevedia dojest... a pokracovala by som dalej. Uz v skolke neraz musime doslova preucat deti :( Ked pocujem vety typu: je po babke ked tak rad papa, nie je tucny len okruhlucky... pomenujte vsetko pravym menom... Ranajky,desiata,obed olovrant,1.vecera (u nas okolo 17), 2. Vecera (19hod). Pohyb,jedenie pri stole,minimum dzusov,sladkosti...a pohyb! Som stastna ze ra rajkujeme vsetci spolu za stolom... Dajme nasim detom spravny priklad a dobry zaklad do buducnosti..nech sa potom netrapia,ze su tucni,prilis chudi (aj anorexiu vidia u rodicov) a nemusia sa trapit do buducnosti...

skeptik
28. júl 2013

@ivetah pit LEN vodu, pridat bielkoviny, polievky nemusi vobec, ovocie, zeleninu jasne, skor zeleninu, ryzu a zemiaky by som uplne vyhodila pokial sa jej neznormalizuje hmotnost a nahradila zeleninovymi prilohami typu brokolica, fazulky, karfiol, atd. Chlieb by som nechala, ale len celozrnny a opat kopec rajcin, uhoriek k tomu a nejaku bielkovinu vzdy vo forme vajicka napriklad.
Sladkosti vobec nie, to je jasne a uz vobec nie veci ako cipsy, hranolky, atd.
Dalej MINIMALNE hodinu denne aerobneho sportu potrebuju deti v tomto veku, to nezanedbavat!
-------------------
(moj syn ma 7r 126cm 22,3kg a dcera 1,5 roka 85cm a 11,3kg)

skeptik
28. júl 2013

@lukaemma to je omyl, vo vasom pripade je treba uz riesit redukciu. Vo veku 6 rokov vobec nie je obdobie zagulatovania, prave naopak deticky su az "velmi" chude. Obdobie "zagulatovania" praveze pride s pubertou akonahle "pridu" hormony, tak bude na tom velmi zle a bude to ovela tazsie, teraz pri postupnej redukcii ma sancu nabehnut na aktivny sposob zivota a vyhnut sa tomu. Ako som uz pisala, v tomto veku je MINIMALNA aerobna aktivita 60 minut denne (tu nepocitam ze "ideme na prechadzku").

lienockaa
28. júl 2013

Aj my mame 5 a 4mesiace..ale 122cm a 22kil..podla mna je 26kil,alebo 30 a viac uz vela na ten vek..hodnotim podla svojho,je skor vyssi a teda ta vaha k tej vyske je ok a aj na pohlad je normalny,nie tucny,nie chudy..vacsina rovnako starych deti je od nas nizsia a aj o dost,takze by mali mat nizsiu aj hmotnost..je vsetko,ale teda vela sa hybe..akurat jedno je fakt: nepije ziadne sladke napoje a neoblubuje velmi sladkosti a ani sladke jedla..slane somariny tiez nie..

lukaemma
28. júl 2013

@skeptik s pubertou príde iné obdobie a iné "zagulatovanie" prsia,boky,zadok,zužuje sa pas...ja som mala na myslí doslovné zaguľatenie,deti v tomto veku sú ešte také okrúhle a nástupom predpubertálneho veku to je 9 10 11r. začínajú prudko rásť do dlžky,mimoriadne prudko rastú najmä dlhé kosti.Ako som písala,stravujeme sa zdravo,pije len čistú vodu,sladkosti sú len na "prídel" 😉 je pravda,že nechcú surovú zeleninu(paradajky,papriku) ale dusenú ano,ovocie jedia tiež...a majú vééééľa pohybu,trampolína,bicykel,plávanie,dcérka je veľmi športovo zdatna 😉 A

ivetah
29. júl 2013

@skeptik
@matozazzo no my to vsetko dodrziavame, jeme spolu pri stole, nejeme ziadne chipsy, hranolky, fast foody, varim fakt zdravo, trvam na spolocnej veceri, nie ze v chvate kazdy nieco hodi do seba......takze rodinna kultura stravovania je v poriadku. skusim vsak tie mensie porcie a viac pohybu. dakujem za rady 🙂

matozazzo
29. júl 2013

@ivetah Uvediem ti par prikladov: dcerka nebola obezna, ale pri sebe, mamka jej normalne v 5r nastavila dietu, pomaly chodievala spat hladna :( v skolke jedla normalne porcie, obcas duplu, zjedla vzdy vsetko... Neprisli sme na to, v com moze byt problem, az raz, debatili dievcata medzi sebou a povedala: dnes pride po mna ocko a pojdeme do Mc donalda... len tak nenapadne som povedala, ze mam najradsej cheesburger a ona na to, no ja mam najradsej dvojity hamburger s hranolkami a k tomu colu, to mi ocko vzdy kupi... no a prisli sme na to, ze ocko ju vyberal 3x do tyzdna a namiesto vecere mala toto.. Druhy priklad... rodicia do vsetkych polievok davali chleba, takze dieta zjedlo tanier polievky a k tomu aj 2 krajce chleba, potom druhe jedlo... Chlieb tam byt nemusi, zbytocne z neho pribera :( alebo davaju pit dzusy, sirupove vody, je tam vela cukru :( Ine zase jedlo z nudy :( Dalsie, aby dieta bolo ticho, davali mu vzdy nieco "do ruky" - rohlik, keksik, lupacka... takze ranajky, po ceste do skolky napr. rohlik, desiata - obed - olovrant normalne, pritom dieta sa najedlo o 15 hod a rodicia hned ked prisli, napr. o pol 4 uz mu dali brumika a lupacku... naco? ved nebolo hladne :( stacilo preucit, ze az doma a postupne sa vaha upravila... to len par prikladov, kde sa mozu robit chyby. Aj moja zje na veceru aj 3 rozky, ked je vybehana, vyskakana.. ale poviem 2 a dost, bude ta boliet brusko... Ma 6r, 130 cm a 20 kg. A to si obcas neodpustime grilovacku, sladke, nutelu... ale vsetko s mierou 🙂
A este pozor na ovocie - nektarinky, broskyne, obsahuju vela cukru...

eliska1986
9. aug 2013

Ahojte🙂moja dcérka ma 5rokov,21kg výškou som si neni istá dávno sme sa nemerali🙂
Moja malá papá väčšinou všetko,aj keď je to horšie z ovocím:(a pritom pestujeme rôzne ovocie

avanka
10. aug 2013

Lukáško ma 5 rokov a 2 mesiace, meria 109 cm, váži 17 kíl a nožičku má ledva 26 🙂

michellem
11. aug 2013

Ahoj, moja malá má 5 rokov 4 mesiace a je taká trieska, je vysoká- má 115 cm, ale ak má 20 kg, tak je to moc. Ked´sa narodila, bola troch väčšia ako nejaká bábika z Dráčika. Od jej narodenia riešim len jej jedenie, no katastrofa. My to nechutenstvo máme v rodine, ale môj bratranec aj aj boli sme biedni jedáci ako deti, ale potom sa to v puberte zlomila a teraz je všetko inak. Treba len vydržať, ale ak si myslíš, že je to nejaká porucha (tá výška), môj muž je hokejový tréner no a hokejisti by mali byť vysokí, ale v určitom veku sa dá naštartovať rastový hormón a viem, že nejeden malý hokejista narástol aj 10 cm, samozrejme pod dohľadom lekára.

daqa4216
11. aug 2013

Sarah, v júni 5 rokov, 118 cm, 23 kg

babulina
15. aug 2013

Baby az ma mrazi ked citam miery vasich deti, nasa ma 5r4m a ma ledva 17kg aj to iba vtedy ked ju vazim cerstvo najedenu 😀

alliana3013
15. aug 2013

@babulina nič si z toho nerob, my sme na tom podobne. syn má 5 rokov 4 mesiace a 15kg..aj to keď sa naje 🙂 oproti rovesníkom je ako palička..

betina1984
15. aug 2013

Tamarka mala v aprili 5 rokov a ma 116 cm a 23 kg...

miriamka
15. aug 2013

Nas Jakubko mal v maji 5 rokov...ma 117cm a 22kg

babulina
15. aug 2013

@alliana3013 a drobec je aky vysoky? Nasu som uz davnejsie nemerala ale max 112cm by som povedala

alliana3013
16. aug 2013

@babulina my sme sa merali u doktorky a má 113 cm.tak to sú tak narovnako 🙂
on zje všetko, ale zdá sa mi že to za posledný rok skoro nič nepribral a ani nenarástol bohvieako, pred rokom mal 110cm. dcéra má 2 roky 10 mesiacov a tiež má 15kg a 101 cm. a to vlastne jedia rovnako.aj ste boli na nejakom vyšetrení? nám pediatrička hovorila, že nás pošle, že je fakt strašne chudý

lenusiatko
23. aug 2013

Dcera mala v aprili 5 rokov, ma 111 cm, 19 kg, syn mal v juni 3 roky, ma 97 cm a 16 kg. Ona sa prple vo vsetkom, ked chcem, aby sa najedla, az to do nej tlacim nasilu, je tak od narodenia. V skolke patri medzi najmensich. Syn zase zje a vypije vsetko, mocny ako kon.

dai
23. aug 2013

@lenusiatko no., 19kg na taku vysku je dost nie? moja ma teda teraz cerstvych 6 rokov, meria ale 118cm a vazi 20kg - podla mna je akurat, urcite nepatri medzi najchudsie dievcatka u nich...
syn ti uz nebude teraz vela priberat - teda moj maly mal v roku 12kg - bol fajne tucnucky, potom sa naucil chodit a ide uz len do vysky - teraz mal 2 a ma 92cm a 12.5kg;-) cize narastol storo 20cm ale pribral len 0.5kg za rok - z tucnuckeho babatka vyrastol na normalneho chlapceka - tiez urcite nie je chuducky ale normalny😉

oni tie deti casom stale menej a menej priberaju v priebehu roka, detto aj menej rastu - treba len sledovat aby rast neprestali😉

lenusiatko
23. aug 2013

@dai
Praveze mi na malu hovoria, ze je nielen drobna, ale aj chuda, to skor syn vyzera, ze je macko, preto si myslim, ze aj vaha moze skreslovat. Dcera vyzera chudsia ako je a syn vyzera plnsi ako je.

lubikan
23. aug 2013

cca 110cm,15 kg

lenusiatko
23. aug 2013

Mna by zaujimalo, ci su aj nejake rastove spurty, v akom obdobi deti najviac alebo najmenej naberaju na vyske ...

dai
23. aug 2013

@lenusiatko mne to nepride ze je drobna na svoj vek - teda neviem ale nasa je priemer, tieto hodnoty co tu citam - neviem, pride mi to ze vsetky deti tu su obry😀 u nas v skolke su fakt deti v jej veku vsetky skoro rovnako vysoke, mozno odstup 1-2cm, praveze ona patri medzi tie vyssie - ona je junova a myslim ze aj tvoja dcera bude mat tych 118-120 v 6tich rokoch😉 a co sa vahy tyka tak tomu fakt nerozumiem... moja mala ma kamosky rovnako vysoke ako ona sama a vazia okolo 16kg a nikto to neriesi - v tomto veku su tie deti strasne aktivne - ja ked pridem pre malu do skolky tak su vsetky dopotene z behania, lozenia po preliezkach - u nas v skolke su deti kazdy den 3-4 hod. vonku takze tam ani tucne dieta nevidis a pritom jedia ako drevorubaci vsetci😉
tvoj malinky ma dost ale mozno teraz uz nebude tak rychlo priberat - hovorim ti to ako matka dietata s takymi pneumatikami ze nas chodili v roku ocumovat vsetci🙂 moj maly je blondavy a brckavy tak vsetky babky ho len k barokovym anjelikom prirovnavali ale teda on bol fakt tucne dieta😀 ale ako pisem za rok sa na vahe viac menej nic nezmenilo zato na vyske vela ( v roku mal len 74cm - je predcasniatko tak este stale vysku dobieha😉 )

kamka277
23. aug 2013

moja dcérka mala v apríli 5 rokov a má 118,5 cm a váži 20,4 kg. Boli sme dnes u lekárky, preto tie presné miery 😀
Lekárka skonštatovala, že bude vysoká, veď má byť aj po kom ja mám 178cm a moj drahý 184cm 🙂

matenka
23. aug 2013

ahojte, moja staršia 5r. 4mesiace má 107,5cm a 14,8kg, papá za dvoch, je pravda že zbožňuje varené jedlá, takže ona si aj na večeru vypýta radšej tanier hustej polievky ako chlieb, ale nemyslím si že v tom je problém, neobsedí, v kuse behá, nič ju nezastaví, mladšia je pokojnejšia a aj baculatejšia, aj keď oproti ostatným deťom je chudá má 3r 3mesiace a 94cm a 13,2kg

sandrika1986
27. aug 2013

Moja dcérka mala koncom júla 5 rokov, váži 20kg a výšku má 116 cm . Ja a môj muž sme vysoký, ja mám 177 cm a on má 182 cm. 🙂

maznacik007
27. aug 2013

@lenusiatko tvoja ma uplne super miery, moj ma pat rokov a 102 cm a vahu ma 15,6 kg ... pravdepodobne dosledok uzivania alkoholu u jeho biomatky v tehotenstve kedze sa nenasla ina fyziolog. pricina

iwuskaaa
27. aug 2013

Presne pred piatimi rokmi sa nám narodil Dávidko s mierami 3170g a 53cm, dnes po piatich rokoch máme miery 21,5 kg a 119cm 🙂 🙂 🙂