Aký darček na začiatok roka?

zso
30. aug 2018

Ahojte hlavne ucitelky na MK! Aky darcek by vas potesil na zaciatok roka?Je dobré nosit kvety ved potom asi neviete ich kam dat ked je ich tak vela nie?Chcem nieco co by naozaj potesilo nase pani ucitelky.

sweetdreams
30. aug 2018

@stankadu fuha, ved ucitelka tam nejde na vylet. ona ide ako dozor. a po akcii si vydychne, ak vsetkych privezie domov zivych a zdravych. toto asi nebol najlepsi priklad.

marlenka222
30. aug 2018

@beky1813 vy mate deti? No zbohom

lessing
30. aug 2018

@novana 👍

simik238
30. aug 2018

@sweetdreams mizerne platy?? V rodine mám učiteľku ktorá učí v MŠ a druha učí na gymnáziu a tie teda mizerne platy nemajú. Nechápem prečo sa učitelia stále sťažujú na nízke platy. 🤷🏻‍♀️

beky1813
30. aug 2018

@marlenka222 no qk ich dostane ucitelka ako ty tak urcite

romiada
30. aug 2018

@zso lexaurin 😂

vamajka
30. aug 2018

@novana
@novana Presne tak na SK je taky zvyk, ze kazdy kazdeho podplaca a ucime to uz deti v skolke.

kokorunecka
30. aug 2018

@simik238 U tej uč.v MŠ to je koľko,ak smiem vedieť? Ďakujem.

simik238
30. aug 2018

@kokorunecka 850€

belllinka
30. aug 2018

@simik238 a ake velke maju tie uzasne platy???

vamajka
30. aug 2018

@hettinka ale ani nasim detom to nikto nezaplati a co ja viem ked boli deti mensie a cakavali sme pred skolou na autobus tak kazda ucitelka vychadzala s plnymi taskami nakupov, tak nech mi nikto nehovori, ze si to ucitelky tiez neuziju

belllinka
30. aug 2018

@simik238 wau, superplat 🙄

simik238
30. aug 2018

@belllinka tá v MS má 850€ a tá druha vyše 1000€

zenaajmama
30. aug 2018

@simik238 fuu to je naozaj strašne veľa 🙈

simik238
30. aug 2018

@belllinka na východ a mesto s cca 6000 obyvateľmi ktorú polovicu tvoria Rómova je to slušný plat.

kokorunecka
30. aug 2018

@simik238 Prax má koľko? Lebo ja som aj triedna aj mám 6r.prax a teda plat mám 550 € 😅😅

lucuskaaa
30. aug 2018

Netreba nic, mne bude v skolke stacit usmev na perach... Aj ked asi budeme utierat slzicky... 😉

lilli19
30. aug 2018

@stankadu ucit deti rodicov s nazormi ake mas ty, je snom kazdeho ucitela....stale tvrdim, ze problemom nasho skolstva je okrem zle nastaveneho systemu pristup rodicov....mozes byt rada, ze si vobec nejaka ucitelka vezme na krk cudzie deti a niekam ich zoberie a ty im este vycitas zaplatenie listkov??? to ako fakt...chyba v systeme ze na to bohuzial nema skola ale preco si ich ma platit ucitelka? ona nejde na vylet ide tam ako dozor aj tvojho dietata...

marlenka222
30. aug 2018

@beky1813 no ak su vychovavane takymito maminami a ucitelia zhadzovani, necudujte sa...

beky1813
30. aug 2018

@marlenka222 ja sa cudujem ludom ako ty, co ucia a pritom to neznasaju

simik238
30. aug 2018

@kokorunecka obidve majú cca 15rokov praxe

kokorunecka
30. aug 2018

@simik238 Ale iste nerobia v štátnom zariadení,čo? Za 10 rokov sa nedá podľa tabuľky toľko stúpnuť na plate..
Aby mi bol plat zvýšený o nejakých 30€ /mesiac,tak som už do toho musela dať 120€.. A to nerátam tie stresy,dištančné práce a v neposlednom rade nepripočítavam dopravu na vzdelávanie..

deedol
30. aug 2018

@simik238 Sorry, ale nejako mi to nesedi, viem, kolko zarabaju moji byvali kolegovia s 25-rocnou praxou (plus triednictvo, nadcasy, resp. naduvazkove hodiny a casto aj kruzky) a je to tesne pod 1000€, co teda v BA je fakt nic moc.

novana
30. aug 2018

@vamajka, dúfam, že tvojho syna na pedagog.fakultu zobrali. Vydrž, tiež bude chodiť s plnými taškami a mamičky stojace na autobusovej zastávke mu budú závidieť. 😃

marlenka222
30. aug 2018

@beky1813 a to vies moja odkial ze neznasaju? Ty s tvojim nazorom ze deticky su iba uzasne a vsetko zle je v uciteloch, pipripade v takych ako som ja, hoc ma osobne nepoznas milacik, by si mi nezverila svoje milovane deticky. Ale opak je pravdou. Ak ty mas takyto postoj k ucitelom, verejne, necuduj sa ze pri pocte x deti je obcas vazne situacia na bolest hlavy lebo vsetky deti nemozu byt deti dokonale, deti niekoho a deti,kt.si mozu vsetko dovolit lebo maju za sebou rodicov kt.kydaju na ucitelov 🙂 deti su iba deti, to ako sa spravaju,ake su, ako chodia do skoly- to je iba vysledok snahy rodicov vychovavat svoje dieta tak, aby bolo na osoh svetu a nie iba ignorant ktory zije sam pre seba
A ze sa nejedna iba o 45 minut cisteho casu a 2 mesiace prazdnin vie iba ten co situaciu zaziva a zac.plat dostane 524€ ale jasne za to si mozem sama lebo nenavidim deti a tuto robotu
Ty si ale inak trapna moja. :D my by sme si vela vedeli pokecat na rodickach ;)

sonik7
30. aug 2018

Tiez nechapem ten plat...zacinala som asi so 400€ a neskor cca 600 v cistom..
Mile damy, co tak naucit vase deti potesit niekoho, prejavit uctu k autorite...
Ci len budete spolu doma nadavat, ze ta ucka je teda krava?
Kolkokrat vas deti doma nastvu? Vynasobte 25...
A nezavidme si, prosim. Kto vyskusal/ma ucitela v rodine, rozumie..

simik238
30. aug 2018

@kokorunecka obidve v statnej.tak ak nepovedali pravdu tak ju teraz nepíšem ani ja 🙂 ale takto to bolo povedané, tiež som sa trosku čudovala
@deedol

marlenka222
30. aug 2018

@sonik7 o tomto teraz pisem ale ja som blba ucka ktora nenavidi svoju pracu :D lebo to tak 1 manicka povedala

kokorunecka
30. aug 2018

@simik238 Je to mega blbosť. Stačí naťukať do googlu platové tabuľky pedagogických zamestnancov..

stankadu
30. aug 2018

@hettinka
@zenaajmama
@sweetdreams a kto im káže sa trepať s detmi zo západu na východ krížom cez celú republiku ráno o 1.30 hod? Navyše výlet sa dá aj inak vyriešiť, niečo bližšie, ved je vela krásny miest aj na západe. Vela rodičov sa rozhorčovalo. Ale k téme. Kto chce niečo dať tak dá, kto nie tak nedá.