Akých rodičov neznášajú učiteľky v MŠ?

8. sep 2021

Ahojte
Zaujimaju ma nazory uciteliek v MŠ.
Co vam vadi na rodicoch a ich poziadavkach/ narokov na vas ohladne ich deti?
Ja mam cerstvu 3 rocnu skolkarku.
Ja som velky pedant vo veciach, ale je mi jasne , ze v statnej skolke pri 20 detoch je nemozne na vsetko dozriet.
Od zaciatku skolky som pani ucitelky poprosila, aby dcere zakasavali tielko, lebo vonku som ju uz nasla par krat s holymi krizami, ked som po nu na dvor prisla, a par este podla mna normalnych poziadaviek, nic prehnane.
Nechcem vsak, aby sa na mna pozerali, ze som svihnuta, ze ich stale s niecim otravujem.
Takze sa chcem opytat- ucitelky, lezu vam taketo poziadavky od rodicov na nervy?
Dakujem

zuzanaete
9. sep 2021

@stanulienkat Plienka na spanie je nieco uplne ine ako plienka pocas dna. Je uplne v poriadku, ak sa dieta pocikava pocas spanku do 5 rokov a 1-2 z 10 deti sa pocikavaju dlhsie. Je to zalezitost hormonov a nie o sikovnosti dietata. Nastastie u nas v skolke na spanok plienku davaju. Je nezmysel kvoli tomu vylucovat dieta zo skolky.

mareka49
9. sep 2021

Žienky, ja mam pocit ze hlavne pani učiteľky nemajú radi nie ze požiadavky ale obecne dočasne ne zamestnané mamičky, pripadne tehu a tie na MD s druhým dieťaťom.
Je to právo pani učiteľky stále pozerať cez prsty a byť hrubá na matku za to ze si dovolila dat dieťa do škôlky v týchto sit?
Dieťa som umiestnovala na 4 hodiny a požiadavky nemala.
Aj tak mi dávala pocítiť, že..
Odpad.
Hlavne pri fáze nezamestnaná.
A pri fáze tehu a MD ved bud rada, šunky valas a môžeš ho mat doma.
Podotýkam že dieťa nad 3 roky a prijaté na celodennú starostlivost

lindusss2016
9. sep 2021

Ja neviem, ved byt pedant je jedna vec a prehanat to druha... maju jej zakasavat tielko? To vazne uz nosi tielko? Moje deti stale chodia v kratasoch, takze bud zijete niekde v horach alebo neviem 🤷‍♀️ no rozhodne podla mna nie je este pocasie, kedy by jej mali hole krize ublizit...

matildasj
9. sep 2021

@stanulienkat u nás by dieťa zo škôlky vylúčili keby toto nezvladali. Starší syn sa často na obed pocikaval, ale učiteľky aj upratovačky boli skvelé, dali si naňho pozor aby veľa nepil a aby sa určite pred spaním vycikal. Za toto som im veľmi vďačná. A pekne ho aj motivovali

danulicek
9. sep 2021

@mareka49 ale to je tiež asi individuálne. ja som mala staršieho v škôlke od 3,5 roku a s mladším som bola ešte na rodičáku. Nikdy nebol žiadny problém, nikto mi nikdy nedal pocítiť, že si "váľam šunky". Jedine čo sme riešili, bolo, že cez prázdniny by bolo fajn, ak by sme si nechali deti doma - tí, čo môžeme. Pretože naša škôlka bola v lete zberová, chodili do nej deti aj z iných zatvorených škôlok.

juja78
26. sep 2021

@stanulienkat Prečo by mal byť rozdiel u učiteliek ako sa budú s Tebou rozprávať? Arogantne správanie v MŠ u pani učiteliek by už malo skončiť. Inak ich už práca nebaví a nech zmenia zamestnanie. Prečo riaditeľka robí aj učiteľku aj prácu riaditeľky? Potom je neochota, nervozita, neodovzdavaju deti rodičom, ale ich pošlú samé cez chodbu k matke!!! Neoznamia rodičom, že dieťa spadlo, sotil ju zo schodov iný chlapec. Obrovský hrbol na hlave. Učiteľky MS fajčia pred deťmi. No to už je cez čiaru. Píšem to všeobecne, ale ešte je len začiatok. Poplatky bez blokov, len na nejaký podpis -35 eur. ..... Toho by bolo na písania až až