Angličtina pre najmenších

sis789
8. nov 2018
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Ahoj 🙂,môj maličký bude mať pomaly už štyri roky a preto som sa rozhodla že je ten správny čas na to, aby si dieťa pomaličky zvykalo na Angličtinu a to najmä sprvu počúvaním nechajte sa inšpirovať svižnou melódiou anglických piesní a radujte sa. Priznajme si, že niektoré naše tradičné piesne sú už mierne nudné. Osviežte vianočný repertoár niečím anglickým, prípadne americkým! Vedeli ste, že notoricky známa koleda Jingle Bells vznikla v Amerike? Nemusíte sa učiť celý text ani vy a už vôbec nie detičky. Stačí, aby mali radosť pri spievaní opakujúceho sa, jednoduchého refrénu. Čo tak si to vyskúšať napríklad pri najbližšom pečení koláčikov? Príde mi to ako veľmi dobrý nápad na začiatok. Rada by som vedela ako ste začínali s výučbou vy, prípadne čo robiť keď dieťatko trošku povyrastie.

kittykat22
8. nov 2018

@sis789 anglickým alebo americkým 🙄😕 myslíš britskou alebo americkou angličtinou? Prečo s ním nehovoríš po anglicky ty sama - to je pre dieťa najlepšie. A výučbu angličtiny v 3 rokoch 🙄 Daj ho do anglickej školky, keď už.

A inak píšeš, že malý má 3 roky a založíš diskusiu v téme máme doma predškoláčika 👎

janinah
8. nov 2018

V rámci hry si spievajte Jingle Bells do omrzenia /aj ked ja som za to,aby najprv vedeli deti spievať naše slovenské.../,ale čo sa týka učenia angličtiny v tomto veku,je to podľa mojich skúsenosti totál zbytočné...pokiaľ nehovoríte doma denne anglicky..dieťa sa pár fráz naučí,aj ich zabudne...seriozne sa začnú jazyk učiť v momente,kedy pochopia,že tú anglinu fakt budú potrebovať a to je tak na druhom stupni zš,potom treba do toho investovať peniaze aj naviac mimo školskej angličtiny...to píšem ako matka troch detí,z ktorých dve sa angličtinou / ainým cudzím jazykom/ aj živia...

horia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barmica
11. nov 2018

Takto formou hry nevidim na tom nic zle, dietatu to nijak neublizi, ale skor by si si mala ujasnit co vlastne ty od toho ocakavas.., ak chces aby tvoje dieta rozpravalo od mala anglicky, dala by som ho potom na tvojom mieste do bilingvalnej/anglickej skolky najlepsie s nejakym native-speakerom, pretoze dieta v takom nizkom veku pochyti aj akcent..a neberie to ako ucenie sa, prenho to v podstate bude jeho druhy materinsky jazyk, kedze v nom bude denne komunikovat. A potom pokracovat dalej na bilingvalnej skole alebo na nejakej s rozsirenou vyucbou anglictiny, neviem ake mas v okoli moznosti.. Ak ho chces s AJ len oboznamit, kym sa ho zacne ucit v skole, neda mu to vela (samozrejme ani z neho neubudne), nieco vediet bude, zapamäta si, ale, ze by mal potom nejaku extra vyhodu, ze ovlada par fraz si nemyslim....Kazdopadne je to na tebe, skus, uvidis ci sa bude o to dieta zaujimat a ci ho to bude bavit, ak ano, tak ako som vyssie pisala, formou hry, pocuvat, spievat si nejake piesne, prip. obcas kuknut rozpravku v AJ uplne v pohode..urcite mu to neublizi..

s1m.one
6. dec 2018

ahoj, urcite brat iny jazyk ako prirodzenu sucast zivota, poznam vela deti, ktore v ms nechceli o anglickom jazyku ani pocut, je to vsak vhodne uz len kvoli tomu, aby to bolo prirodzene aj neskor, nic vsak nebrat ako donutenie, byt pre dieta prikladom, ides na to spravne, pustat si piesne v cudzom jayzku, rozpravat sa o tom ze to je taky a taky jazyk, kde sa tak rozprava, co si moze napriklad na dovolenke vypytat v inom jazyku, ze je to tak jednoduchsie aj v zivote, viem tieto debaty nechat na neskor, ked dieta trochu povyrastie, hlavne byt priklad a povzbudzovat ho v rozpravani v inom jazyku, naucit sa basnicky, pesnicky primerane veku, my sme tak doma zacinali, ucime sa angicky a spanielsky, nakolko je spanielcina mojou vasnou, citame si knizky v cudzom jazyku, sem tam nieco v telke v inom jazyku a samozrejme zapajame aj pc hry, nakolko su aj take ktore su poucne a nieco dietatu daju minimalne zdatnost ovladat aj tuto zrucnost 🙂