Ani škola, ani škôlka

potvorka88
18. mar 2016

Ahojte, mam syna ktory bude mat v polke septembra 6 rokov. Do skoly mi ho asi nezoberu kvoli veku, no nie len podla mna je zrely na nastup. Dalsi rok v skolke by bol zbytocny. Pozna vsetky pismena, vie ich napisat tlacenym aj pisanym, uzasne mu ide matematika, scitanie odcitanie. Kam s nim? Aby nestagnoval no zaroven aby stihal s rovesnikmi. Najprv som si myslela ze by bola dobra volba nulty rocnik, ale ked som zistila na co je urceny tak nepripada do uvahy.

elise
18. mar 2016

@potvorka88 kludne ho zapis a aj psycholog odporucinech nastupi do skoly. Alebo skusit ten nukty ricnik, nie vsade ho otvaraju.popripade sukromna skolka individualny pristup napr. Jazykovo zamerana

kuriatko84
18. mar 2016

@potvorka88 treba ist psychologovi a s posudkom do skoly, na odporucanie psychologa ti ho vezmu do skoly

pribinak
18. mar 2016

Chod do najbližšieho CPPP centra/poradne, tam mu urobia rozšírenú verziu testov školskej zrelosti a sk bude mat dobry výsledok, tak psychológ da doporučene na nástup do skoly a s tym pôjdete na zápis do skoly

timea7
18. mar 2016

@potvorka88 prečo by ho nezobrali? Tak, ako ti radili vyššie, choď k detskému psychológovi, ten posúdi, či je dieťa pripravené na školu po všetkých stránkach, to, že vie čítať, písať, počítať je síce super, ale to zďaleka nestačí. A polka septembra je nič, do školy idú občas aj deti narodené v novembri. Nultý ročník by som ti tiež neodporúčala, keď už, tak v nejakej súkromnej základnej škole, kde by bol určený napr. na to, že sa dieťa oboznámi s cudzím jazykom, so spôsobom výučby na tejto škole a pokračoval by v prvom ročníku tam.

bonaqa2013
19. mar 2016

s mojou dcérou chodí spoluž., čo mala 6 tiež v polke sept. Ale ju dali rod. len preto, že bola veľká. Moja neter tak isto nar. 25 sept. a zobrali ju. ale nebolo to dobré. v škole sa učiť nechcela, len bola od detí o hlavu vyššia. aj tak bola vždy najvyššia v každej triede na každom stupni školy. V súčasnosti je už dospelá....

zuzuzu3
19. mar 2016

Prečo by ho nezobrali ? Môj syn mal šesť 22.9. a v pohode ho zobrali. Dokonca ho odporučili do triedy pre nadané deti. Pôjdeš do najbližšieho CPPP, dáš ho predčasne zaškoliť a hurá do školy 🙂

potvorka88
autor
19. mar 2016

Dakujem za rady. Skusime to teda. Skor som pocula ze len sa pozru na datum narodenia a automaticky povedia ze rok pockat

erienka
21. apr 2019

@potvorka88 mozem sa spytat, ako to napokon u vas dopadlo? 🙂