Bývate pri Bratislave? Kam vám chodia deti do škôlky?

kili
31. jan 2009

na budúci rok v marci budú mať chalani 3r a tak by som už teraz chcela vybaviť škôlku. No ale je tu veľký problém, teda hneď niekoľko. Teraz bývame v Petržalke, ale neskôr sa budeme sťahovať do rodinného domu. Ale tam by som aj tak nechcela škôlku, lebo by som pre nich nestíhala chodiť a tiež niekedy potrebujem robiť presčasy, takže by som ich nemala ako vyzdvihnúť. Takže mi zostáva, že pri robote, ale tú bohužiaľ nemám, takže si ju budem hľadať a ja netuším, kde budem robiť. Možno budem mať možnosť sa vrátiť niekam, kde som pred rokmi pracovala, to sa ale ešte nevie, ale aj tak by som asi chcela v BA II, lebo to je tak najviac po ruke. Len tam je ževraj nával a ja teraz neviem, že čo robiť. Do Petržalky by som sa dosť nerada každý deň premávala.
Ako to máte vy, čo bývate mimo Bratislavy? kde máte deti v škôlke?

danu
31. jan 2009

kili v obvode 2 je to tazke ako si pisala, vacsinou beru deticky ktore maju trvale bydlisko v obvode 2, Ruzinov je najlepsi ten je aj naplnsi a dolne hony ak je volne miesto . to som ta moc nepotesila co? j idem davat prihlasku tento rok ked mala bude mat 2,5 roka mam trvale bydlisko v obvode 2 tak som zvedava

kili
autor
31. jan 2009

to je príšerné, že nie sú schopní zabezpečiť dostatok voľných miest 🙄

ja by som hlavne chcela vedieť, ako to majú zariadené maminy mimo ba. lebo ak má človek mať škôlku podľa bydliska, tak to sa fakt nedá stíhať 😕

kili
autor
31. jan 2009

a súkromná škôlka u nás neprichádza do úvahy, keďže sú dvaja, tak to sa mi vôbec neoplatí, to si radšej predĺžim rodičák a budem z toho mať aj viac prachov 🙄

kili
autor
31. jan 2009

ktovie, že či budú mať kôli tomuto zľutovanie, že sú dvaja ☹

emjee
2. feb 2009

kili ja teda nebyvam v ba - u nas to ma vacsina mam zariadene tak, ze deti chodia do skolky sem a vozia / vyberaju ich rodicia na striedacku alebo stari rodicia - byvam 40km od BA a malokto si moze dovolit brat dieta do skolky v BA (a to ked citam tie vase stories s umiestnovanim deticiek do skolky, klop klop u nas som nepocula, ze by nezobrali dieta) - takze mozno naozaj pouvazovat nad tym miestom bydliska

capy
2. feb 2009

ahoj kili ja byvam v petrzalke a aj tu je problem so skolkami. maly mal minuli rok v aprili tri roky a az teraz v january mi ho zobrali do skolky a aj to som tam chodila kazdy mesiac ci nie je nieco volne 😠 😠 😠 tak ti drzim palce pri vybere

titkovamiriam
2. feb 2009

kili ja som z ivanky a byvam tu 13 rokov starsi tu chodili do skolky ok a strasne by som chcela keby aj marek no vobec nevedia ci budu otvarat najmensi rocnik 😲 ,tak asi rok budeme zasa babickovat no strasne rada by som ho dala do skolky lebo viem ako je to super mat dieta v kolektive. ☹ a ked bude doma a babke sa nieco stane tak nemam riesenie 😠

kili
autor
2. feb 2009

emjee, problém je v tom, že tam kam sa ešte len budeme sťahovať je to ževraj ešte nabitejšie ako v BA a už vôbec mi tam nezoberú malích teraz, keď tam ešte nemáme trvalé bydlisko. tiež predpokladám, že budem na nich sama, takže o striedaní rodičov asi nie je reč. tým pádom fakt do roboty musím ísť.
capy, asi ti ho nezobrali, lebo si na MD, tak dúfam, že nám sa to nestane. pri najhoršom budem každý deň krúžiť po BA 😔

titkovamiriam
2. feb 2009

kili a kam sa chystas prestahovat 🙂

kili
autor
2. feb 2009

do Alžbetinho dvora 🙂

babulka
2. feb 2009

Kili, ja byvam v Dunajskej Luznej a vozim maleho do Petrzalky do statnej skolky, mam to 5 minut od roboty. da sa to zvladat, a je to takto dobre.

kili
autor
2. feb 2009

babulka, a v pohode ti ju tam zobrali, keď bývaš inde?

kili
autor
2. feb 2009

len problém je aj v tom, že ja neviem kde budem robiť, ach jo 😝
keby som tak o rok požiadala zas v inej škôlke pri už vybavenej robote a tam by išla od septemra a ten pol rok by som nejak vyzila, to by sa ešte dalo, ale myslíte, že mi takto deti zoberú, keď už budú inde?

titkovamiriam
2. feb 2009

to asi zavisi od poctu deti a mam obavy ze blava a oklolie je preplnene 😠

kili
autor
4. feb 2009

tak mňa napokon napadlo to, že po presťahovaní sa moja mama bude sťahovať do nášho bytu, takže riešenie fakt jednoduché, zapíšem ich podľa trvalého bydliska a moja mama bude deti vyzdvihovať zo škôlky. teda ešte o tom nevie 😀 , ale inú možnosť asi nemáme a časom, keď už budem mať robotu a budem zapracovaná, tak ich možno preložím k robote, ak sa bude dať 🙂

tinaa
16. feb 2009

kili presne moja situacia, bavame v Ivanke pri Dunaji (v podnajme) Budeme sa stahovat do Zalesia behom par mesiacov. Do Ivanky mi ju nezoberu, viem, ze je tu plno a ani tu nemame trvaly pobyt. Do Zalesia tak isto, este ani tam nemame trvaly pobyt. Zamestnanie mam na Kramaroch, ale neviem, ci sa tam vratim, ked nie, tak nemam sajnu kde budem pracovat. Neviem, ako to mam riesit. A aby som nezabudla, rodicov mam v kosiciach, aj svokrovcov, nemame tu nikoho. hmmm to je situacia ☹

kili
autor
16. feb 2009

tinaa, no vidím, že na tom môže byť niekto ešte horšie 😒

no aspoň máš len jedno a môžeš ju dať do súkromnej a neskôr preložiť. ja keby som ich dala do súkromnej, tak ešte doplácam 🙄

tinaa
16. feb 2009

do sukromnej? a kto to bude platit?

cary
1. mar 2009

no ahojte, ja som mojho 3-ročneho syna chcela prihlasit do nieakej voľnej štatnej školky, a presťahovat sa do ba, no vidím, že asi ťažko. Máte vlastne ešte prehľad, kde je ešte voľne, aby som si podla toho nasla aj byvanie. No a najhorsie je, že treba jednať rýchlom, keďže už končí termín na podanie prihlášok...Vie mi niekto poradiť?