Chodí vaše dieťa na angličtinu v škôlke?

kondaska
24. sep 2009

ahojte...máte niekto skúsenosť s angličtinou v škôlke? od ktorého veku ste zapísali svoje dieťa na angličtinu, ak ste mali takúto možnosť?

felixa
24. sep 2009

Minuly rok som menila mladsej dcerke skolku a hned tam mala anglictinu. Teraz je predskolacka, angl. maju priebezne kazdy den, len 2x do tyzdna priamo s angl.lektorkou. Ja sa s nou anglictinu neucim, skor sa venujem jej naberaniu slovenciny. 🙂, ale pekne chyta slovicka plus pesnicky a basnicky. Beriem to ako taku pripravu do skoly.
Starsia dcera mala anglictinu hned od troch rokov, krasne ju zvladala, lenze ona uz vedela kompletne rozpravat, plus aj r.

kondaska
autor
24. sep 2009

Môj syn bude mať v októbri tri roky a neviem, či ho mám už tak skoro prihlásiť na angličtinu. Mali by ju mat asi raz( alebo dvakrát?) v týždni po 30minút. Ale skôr uvažujem, že ho prihlásim, nech to aspoň vyskúša a uvidíme ako mu to pôjde. 🙂

felixa
24. sep 2009

Zalezi aj na tom, ako je dieta recovo zdatne. Ked nema problemy s recou, tak podla mna nie je problem to vyskusat. 😉

dai
24. sep 2009

kondaska,
myslim ze je to uplne v pohode. moja mala ma teraz cez 2 krasne hovori po slovensky, samozrejme mimo niektorych pismenok - r, sykavky a tak, ale to trenujem s nou ja....
hladam pre nu skolku cisto anglicku - boli sme uz par navstivit - deti aj ucitelky hovorili po anglicky, moja mala pozna par pesniciek, ale nerozumie im - bola s nimi asi 2 hodiny, ja v inej miestnosti... ale uplne v pohode sa dohovorili, nemala absolutne problemy, neviem ako si rozumeli ale deti si hold rozumeju 🙂
ucitelky nam povedali ze taketo deti nabiehaju na rec uz po 2-3 mesiacov, po roku uz v pohode komunikuju...
samozrejme ze slovencina a spravna vyslovnost potom zostava na rodicov, ktori musia dostatocne komunikovat a ucit...

zuzidr
24. sep 2009

aj moja malá mala ešte len v júny 2roky,ale pekne rozpráva,rýchlo sa učí básničky a pesničky,a budú mať angli. 2x do týždna po 30min....tak som to skúsila prihlásila ju...ved ublížiť jej to nemôže,ked sa len jedno slovíčko naučí za 1týžden,aj to bude úspech 😀 😀

titkovamiriam
24. sep 2009

uz sa mi zda ze je tu taka tema-no moji obaja starsi na nu v skolke chodili a marek bude tiez-no u nas je od predskolskej triedy skusali aj skor no bolo to neefektivne-no keby ju mali aj takto male deti urcite by som dala,aj ked asi marek by uz ten zaklad vedel lebo milan s nim hovori anglicky kazdu chvilu 😀

lamada181
29. sep 2009

no mi chodime do novej skloky a tam je anglictina povinna takze asi tak a amme 4 roky

capy
22. okt 2009

aj my chodime na anglictinu a mame 4 roky 😉

kondaska
autor
29. okt 2009

ďakujem za rady.
tak vyskúšali sme to s angličtinou na prvej hodine, angličtinárka sa vyjadrila, že nevyrušoval ostatné deti, ale že ešte máme čas, že je ešte skoro. A pani učiteľka sa vyjadrila, že pri výučbe posedí 5 minút a potom vstane. Takže sme to odložili o rok. A doma sme mu púšťali anglické pesničky a začal krásne opakovať po anglicky a aj sa naučil niektoré zvieratká, napr. povie, že opica je monkey a slon je elephant, čiže si už uvedomuje aj čo - ktoré slovo znamená. No nevadí, oni sú v škôlke jednotriedka - zmiešaná, takže kým majú iné deti angličtinu, tak to aspoň počúva a niečo sa naňho nalepí. 🙂

kety80
29. okt 2009

ahojte 🙂

moja dcerka chodi na anglictinu odkedy nastupila do skolky a ide jej to niekedy je anií nerozumieme teraz na deti vela nalepi treba zacat cim skor 🙂

beaska
1. nov 2009

Moj syn chodil v skolke na anglictinu a nenalepilo sa na neho nic. 😒 Az v skole nastali pokroky. Asi velmi zalezi na ucitelovi.

malena
4. nov 2009

Dcérka ako 2,5 začala chodiť do škôlky, je veľmi spoločenská / na škôlku si zvykla hneď, neplakala ani raz 🙂 / a uvravená, tak som si povedala, že ju dám na angličtinu. Majú ju tam 1x týždenne po 45 min. Dala som ju na skúšku s tým, že lektorka uvidí ako to zvláda a potom sa rozhodnem.
Nikto nič nehovorí, len pýtajú 8 € mesačne za kurz. Naozaj by som rada videla ako to na tej hodine vyzerá a čo tam robí ten môj malý živel 😀
Už pár krát som sa jej pýtala, aké slovo sa naučila po anglicky, pozrie na mňa a zahlási vždy to isté:
múúúúú egaut 😀 😀 😀 Aj ked anglicky hovorím, toto slovo nepoznám...

kety80
5. nov 2009

malena - my mame v skolke otvorene hodiny ze mozme prist kedy kolvek na hodinu pozriet co s nimi robia a mala mi tiez zo zaciatku nechcela nic povedat az ku kocnu roku sa rozkecala 🙂 a ucitelka hovorila ze nieje je dvolezite aby nam hovorili slova lebo to tak s nimi nerobi ona sa cely cas s nimi rozprava po anglicky a ked im povie prines mi nieco tak hned vedia co alebo zatvor dvere ale mi zakyvaj daj mi hracku a pod. vsetkemu rozumela tak som bola velmi spokojma aj ked zo zaciatku nehovorila

malena
5. nov 2009

Ďakujem kety80, si ma inšpirovala tými otvorenými hodinami, u nás zdá sa zúri riadny konzervatizmus, nikto mi nič také nenavrhol. Opýtam sa na nejkú otvorenú hodinku 😉

monikat75
6. nov 2009

ahojte, moja dcérka je prípravkárka a až teraz v prípravke majú 1x do týždňa angličtinu, pričom ich to učí učiteľka zo základnej školy a vyučovanie prebieha formou hry - rozprávajú básničky - slovensko-anglicky alebo spievajú pesničky a dcérka už podchytila dosť anglických slov, a nakoľko viem aj ja po anglicky tak ju viem aj opraviť, keď niečo povie zle

kety80
8. nov 2009

u nas v skolke je tiez anglictina formou hry a maju ju 3x do tyzdna po 30 min. malej sa to strasne paci a kupila som aj cd canaky a podhradska anglictina a mala vie pekne s nimi spievat a naucila sa pri tom viac tak teraz idem kupit aj druhy diel ja moc po anglicky neviem ale teraz sa na mna vela nalepilo tak sa ucim s kikou 😀

pilka81
17. nov 2009

Ahojte moja Eliska mala v juny 3 roky a od oktpbra chodi do skolky .Hned som ju prihlasila na anglictinu a dost som sa bala ale som velmi prekvapena a spokojna.Vela sa nauci je bystra a velmi jej to ide a bavi ju to.Platim stvrtrocne8,5e a myslim si ze nie je to vela

lauraa
23. nov 2009

ahoj, my mame tiez anglictinu v skolke , mala ma 3,5 a pozna uz basnicky , pesnicky v anglictine aj ked nie cele ale za tych par mesiacov (od sept.)super. 😉 .....inak anglinu mame v skolke dva krat do tyzdna 45 min s lektorkou zadarmo.... 😉

julka0407
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babyanglictina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roboas
14. okt 2016

Ahoj pre také malé detičky možu byť fajn tieto pesničky : www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglicka-abece... Je tam pesnička o abecede ale aj iné. Deti sa radi učia nové veci a myslím , že hravou formou ich to bude baviť.

ivetatalarova
14. okt 2016

Ahoj, môj syn bude mať 4 roky a už 1 1/2 chodí do škôlky anglicko-španielska, lektorov máme zahraničných, ktorí nevedia po slovensky (teda už chytili nejaké základy od deti) a slovenská učiteľka chodí na 2-3 hodiny denne. takže celé dni trávia deti s lektormi, a neviem si to vynachváliť, pekne rozpráva v oboch jazykoch a prepína medzi jazykmi a doma rozprávame normálne po slovensky, a aby toho nebolo málo pribudli nám v škôlke 2 číňania, 2 íri a 3 španielky detičky, ktoré ani neceknú po slovensky 🙂)

emilia25
14. okt 2016

Aj moj prvorodeny chodil na anglictinu v skolke.aj druhorodeny chodi sice minuly rok chodil tiez ale bolo to vcase spania a kedze nevstaval na anglictinu nechodil tak mi ucitelky povedali ze aby som ho odhlasila tak som to urobila.teraz ju maju po skolke tak je vyspaty a co som sa pytala sa zapajal.myslim si ze im to v skole pojde potom lahsie ked dostanu v skolke aspon coto a aj rec sa zlepsi teda aspon u nas to bolo pri prvorodenom.

ela_norisova
14. okt 2016

V bývalej škôlke sme mali možnosť chodiť na angličtinu. Malá tam bola raz, tedy mala 4 roky. Potom povedala, že nechce, tak sme prestali chodiť. Teraz nastupuje do predškolskej triedy (kvôli sťahovaniu až teraz - menili sme skôlku) a rozhodla som sa, že ju na angličtinu nedám, bude mať na ňu dosť času v škole. Teraz nech si pekne cibrí materinský jazyk. Pochytila síce zopár slovíčok z angličtiny a taliančiny (rozprávky, manželova a moja pracovná konverzácia), ale inak to veľmi neriešime.

lucyan
26. okt 2016

To je super vec podľa mňa ! škoda, že to náš školský systém nepochopil a neučíme sa v škole tak hravo ako v škôlke napríklad. Potom zo školy vychádzajú ľudia s minimálnou kreativitou a hravosťou... Ináč odporúčam pre deti angličtinu bez biflovania, je to super vec, ja mám tiež od nich jeden program a veľmi sa mi páči 🙂 www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-anglicti...