Čo je a nie je vhodné robiť s 2 mesačným bábätkom?

ponny26
12. sep 2018

Ahojte ...aké sú podľa vás hranice aktivít s takými malými detičkami...myslím tým napríklad : či je v pohode brať ho na dovolenku k moru ? .. Na svadbu ..na rôzne vinobrania alebo podobne akcie ...do nakupných centier.? Ja s maličkým zatiaľ nikde nechodim , mala som pocit že je ešte na takéto veci moc malý a potrebuje ešte svoj pokoj ale čo okolo počuvam tak v pohode chodia..preto sa zaujimam o váš názor ?

beky1813
12. sep 2018

Vsetlo zalezi od nalady dietata. Podla toho prisposobujem aktivity. Obe dcery mam zimne, cize akcie neboli, ale do nakupnych centier som s nimi chodila od cca 1,5 mesiaca. Do potravin po mesiaci. Na dovolenku chodime po Slovensku, more nas nelaka.

ponny26
autor
12. sep 2018

@beky1813 ja asi pockam na vianocne nakupy a az potom ho zacnem bravat nejako som sa aj teraz bala kvoli tym obrovskym teplotnym rozdielom ...ked vonku 30 a v tych centrach aj o 10-15 °C menej

ivetdulka
12. sep 2018

každý má na vlastný názor čo je vhodné, čo nie a kedy s tým začať...niekto berie už malé bábo na dovolenku, niekto nie. My ešte len čakáme prvé bábo, tak nevieme akí budeme. Ale obidvaja sme v tom, že tie prvé mesiace sa budeme venovať bábu a budeme s ním viac doma. Veď to more niekde nepôjde a vinobrania budúci rok asi tiež budú 🙂

wieruska1
12. sep 2018

@ponny26 tak ono to zalezi od okolnosti.... keby mas starsie deti ktorym sa musis venovat ma male toto absolvovane uz davno 😉 a len sa vezie v kolajach uz zabehnutej rodiny.

beky1813
12. sep 2018

@ponny26 ale prosim ta neprehanaj, urcite taky rozdiel nie je a nie je ani mozny. Rob, ako ty chces.

evittam
12. sep 2018

@ponny26 Zbytočne drzanie dieťaťa len doma nie je k nicomu dobre. Dcérka sa narodila v decembri, normálne sme chodili so starsim do skoly ked bolo niečo treba do obchodu,ked mala dva tyzdne tak pozrieť prababku na dedine, ......tak isto sme fungovali s prvym dietatom.

ponny26
autor
12. sep 2018

@beky1813 :D to som asi prepiskla....ale bol to velky rozdiel ...vsak jasne ze je na kazdom ako sa rozhodne

ponny26
autor
12. sep 2018

@evittam ja tiez s nim skocim aj do obchodu ale skor som myslela take tie kde je vela ludi a hluku

myjusiatko
12. sep 2018

@ponny26 zalezi od teba ako to citis. Ja by som s takto malym miminkom v satke sla uz kamkolvek. 🙂

evittam
12. sep 2018

@ponny26 Je to len na tebe. Ja som vôbec neriešila ci idem a kam idem proste ak som raz potrebovala tak asi nenechám dieta doma same.😉

blackcat8885
12. sep 2018

Moj ma 3tyzdne a do obchodu v pohode beriem aj do skolky chodime pre starsieho. A bol aj na dni mesta mal vtedy 6dni a kedz to bolo vonku a starsi chcel ist tak sme boli na hodinku. Netreba deti drzat v sterilnom domacom prostredi podla mna

beky1813
12. sep 2018

@ponny26 moje obe v hluku najlepsie spali. Ten sum ludi ich uspaval. Nezabudnem, ked mladsia (mohla mat 3 mesiace), nechcela spat, bola nejaka akcia, koncert na sidlisku, zaspala tam di 2 minutach a to smesa prechadzali cez 2 hodiny a nezaspala, lsn revala

ponny26
autor
12. sep 2018

Dakujem vam za nazory ...tak zacneme aj my trosku viac vyliezat...ved uz sme tym najtazsim odbobim presli.

schoki
12. sep 2018

@ponny26 ahoj,vlastna skusenost.Drobec vzdy v noci zle spal ked sme boli niekde,kde bolo vela ludi,hlucno...Aj take male babo vnima a musi to potom spracovat.Nesedim zatvorena doma,ale snazime sa take miesta obmedzit.Pekne pomalicky a postupne.A v kociku,ked uz je v sportovom tak je smerom ku mne.

siska53
12. sep 2018

@ponny26 do nakupnych centier len za ucelom nakupu, k moru sme.nesli a tam,kde je vela ludi, sa mne samej nechce,navyse naco ho okamzite vystavivat naporu bacilov? Len ak je to nutne,tak doprava ci to nakupne centrum. Stacia zatial.bacily od pribuznych na budovanie imunity..

kvetinka75
12. sep 2018

s takým malým bábom som chodila maximálne na prechádzky a do obchodu - nie obchodného domu, centra. Rýchlo nakúpiť a zase von. Boli sme čo najviac na čerstvom vzduchu. Keď som si potrebovala súrne niečo nakúpiť, čo zase až tak často nebolo, lebo keď som bola na materskej kupovali sa hlavne potraviny, tak som niekoho ohlásila a ja som vybehla. Napr. oblečko pre bábo. Na také malé sa dalo bez skúšania. Do centier sme začali chodiť až keď bolo treba kupovať topánky a skúšať. Po dovolenkách a chatách tak od 2 rokoch. Dcéra celú noc neprespala, tak sa mi to zdalo zbytočné niekam chodiť. Samozrejme na výlety sme chodili.

beky1813
12. sep 2018

@kvetinka75 tak to mas super, ked si mala taku moznost, ja ked som chcela drogeriu, nieco na seba, tak som musela ist s dietatom, nemal kto strazit. A pri druhom ani nevravim, starsia nemohla chodit bosa

evittam
12. sep 2018

@beky1813 Presne tak. Všetky nemáme dvoch dedkov, babky, tetusky,....niekoho na "ohlásenie", musime si poradiť same a deti sú zdravé a v poriadku.😉

mogaa
12. sep 2018

@ponny26 dieťa treba brávať čo najviac von, sama zistíš že vonku v kočíku najlepšie zaspí. A môžeš spojiť príjemné s užitočným - popri prechádzke si s deťaťom urobíš nákup.Ale nemyslím tým prechádzky v nákupných centrách, ale ked ideš z parku urobíš si nákup napr. v Lidli alebo Kauflande. To dieťaťu určite neuškodí. Na svadbu by som ho nebrala, tam by ti nespal a aby si s ním bola väčšinu svadby na izbe(kojenie, spanie)tak z takej svadby by si ani nič nemala...Inak ak je dobré dieťa, tak ho môžeš brávať skoro všade-napr. návštevy. Len si daj pozor, keď je chrípkové obdobie tak ho nebrávaj tam kde je veľa ľudí. Je hlúposť byť s ním čo najviac len doma, potom sa ti bude všetkého a všetkých báť. Dovolenku tiež podľa toho aké máš dieťa , keď je uplakané tak taká dovolenka by bola aj pre teba o ničom, ale ak je bábo dobré a ideš s niekým kto ti s ním pomôže - napr.ti ho zoberie kočíkovať a ty si oddýchneš - tak prečo nie....alebo ked ideš na dovolenku k rodičom. K moru letecky by som ho ešte nebrala, možno niekam autom a len ak tam budeš mať niekoho kto ti s ním pomôže a a len k máš dobré bábo. A ak ho kojíš každé 2-3hodiny, tak by som ani dovolenku neriešila, lebo s ním nikam nemôžeš ísť a aby si s ním bola na hotely to môžeš byť aj doma. Treba si premyslieť či tam vieš bábo okúpať a ak s ním ideš na dovolenku čo všetko preňho musíš brať🙂Ja by som račej nešla nikam, teda okrem rodiny alebo na 2 dni napr.chata....

beky1813
12. sep 2018

@evittam ja mam, ale 200 km daleko a sestra bud v skole, alebo na brigade, muz dovecera v praci a vikendy nakupovanim stravit nemienim

kvetinka75
12. sep 2018

@beky1813 no ja som práveže počas prvého roka na seba ani nič nepotrebovala. A drogérku som kúpila aj v potravinách. Prvý taký nákup som mala keď mala 6 mesiacov. Dokúpiť oblečko pre bábo. Muž si zobral dovolenku lebo aj tak ju potreboval minúť tak si bral aj vtedy, keď som potrebovala strážiť a ja som vybehla rýchlo podokupovať čo bolo treba. 1/2 dňa ma nebolo vtedy. 😉
Inak som prvý rok ani nepotrebovala nikoho na stráženie. Chorá som nebola a max. keď som išla na preventívku. Ale tam by som s dieťaťom aj tak nemohla.
S jedným dieťaťom sa mi takto dalo v pohode fungovať.

beky1813
12. sep 2018

@kvetinka75 tak to ta obdivujem, ja by som nedokazala rok nekupit nohavicky, tricka, topanky...a drogeriu, co kupujem ja, maju len v nakupnych centrach. A kedze obe deti rastli inac, ako mali a preskakovali velkosti, tak im som oblecenie kupovala casto. Ved napr.druha uz v 2 mesiacoch nosila 68. A to bolo este chladno a co som mala odlozene 68 po prvej, to boli letne, tak som musela nakupit

hviezda21
12. sep 2018

@ponny26 zdravy sedliacky rozum do hrsti- vonku park les proste prechádzky, maly nakup potravin je tiez ok. Babky, rodina, cesta autom kt.zvladne dieta je tiez ok (ak su tam vsetci zdravi samozrejme). Vyhybala by som sa masovym akciám klimat.priestorom nak.centram letiskam staniciam a pod. Tiez urcite ziadne aquaparky a welnessy. V tomto obdobi je potrebne co najviac nastavit rezim babatku aby si zvykalo na den,noc a denne spanky a aktivity počas bdenia. Cize rozhodnutie je tebe ako mamke co najlepsie vie co babo potrebuje. Tych prilezitisti -akcii- bude este kopec kazdy rok nic ti neutecie.

kvetinka75
12. sep 2018

@beky1813 ja kupujem veci až keď sa zničia alebo zoderú tie staré. Ale sú už vypraté a nedajú sa nosiť do práce. Pre dcéru som nakúpila aj pár ks z väčších veľkostí takže keď trošku podrástla nemusela som hneď utekať a to som sa pešo prešla po tržnici - vtedy ešte nebolo toľko nákupných centier zaparkovala kočík pred búdkou alebo obchodom a tak som nakupovala. Všade som chodila s kočíkom, príp. ju vybrala, nakúpila v obchode a išli sme domov. Auto sme vtedy nemali. Ale ja som zase minimalista a kopu vecí neriešim, nepotrebujem.

beky1813
12. sep 2018

@kvetinka75 tak ja som schudla a hlavne na leto som pri oboch potrebovala pohodlne veci na dojcenie. A topanky som drala jedna radost, pri dlhych prechadzkach

marika6
12. sep 2018

@ponny26 niet sa kam ponahlat. Ak zvladas byt ty doma . Prechadzky tak v pokoji. Babetko o nic neukratis ken prospejes. Male to nepotrebuje.

danusskaaa
12. sep 2018

Kam som chodila pred detmi, tam chodim aj s nimi - okrem krčmy. Neobmedzujeme sa. Či nákup, ci káva, obed, park, výlet i more... Keď máš dieta, neznamená že sedíš len doma lebo ono potrebuje klud. Somarina, deti potrebuje čerstvý vzduch, aj ruch okolo aby si potom nemusela vsetko v tichosti robit lebo napríklad spi. A hlavne potrebuje spokojnu mamu!!! Ak ta poteší ist si nieco pekne kupit- choď, dieta to prezije!!! Každé dieťa je iné a treba ich viesť byt vonku... aby ti potom neplakavalo ked po roku s nim vyjdes niekde!

katka1981
12. sep 2018

@ponny26, zavisi od dietata ale aj maminky. Ja som do hypacov nechodila do 9 mesiacov dcery kvoli chorobam napr. , koncerty a podobne to je hluk, to nie je pre dieta, ale sto ludi, sto chuti, na poodov klokanke nie je problem aj mesacnym. Rob ako to citis ty. Co vyhovuje tebe a babatku. Neries inych.

katka1981
12. sep 2018

Oprava, na Pohodu v klokanke

kvetinka75
12. sep 2018

@beky1813 ja som tiež schudla, mala som o 7 kg menej ako pre tehotenstvom, ale nakúpila som si kopu ,,teplákov,, tričiek, veď v inom som skoro ani nechodila celé 3 roky. Dalo sa mi to kúpiť aj pred pôrodom. Botasky som mala kvalitné, tie mi tiež vydržali. Keď sa tak spätne pozerám, fakt som okrem potravín, základnej kozmetiky, plienok a sem-tam oblečka pre bábo ani nič nekupovala. Už po roku to bolo iné. Oblečenie sa dalo ale topánky sme už museli chodiť skúšať a tie sa kupovali vždy keď sa menilo počasie.