Čo môže znamenať, že môj syn je "zablokovaný"?

adda
7. mar 2007

😒 ahojte maminky,
učiteľka v škôlke mi povedala, že môj syn, má 5 rokov, má asi nejaký blok, že je zablokovaný, čo tým myslela?
je pravda, že v škôlke je skôr vraj samotárik, ale má aj nejakých kamošov, hrá sa aj s deťmi, ale je rád aj sám, rozpráva, ale jeho reč ešte nie je celkom dobrá, má zlú výslovnosť, a napr. r a l, ešte nevie vôbec, chodíme už na logopédiu. Ale doma je v pohode, hrá sa s bratom, jasné, že sa aj pobijú, ale ako všetci súrodenci, doma je to taký malý "šašo".
Asi som sa veľmi rozspísala, zaujíma ma to "zablokovanie", čo to znamená, a čo s tým treba robiť, kam ísť, ako mu pomôcť?
Dosť ma to včera zarazilo, keď mi to povedala, a mala celý večer taký na figu. 😔

magg
8. mar 2007

netreba hned malovat certa na stenu, chlapcek od znamych prekonal ako trojmesacny zapal mozgovych blan, do 4 rokov nevedel poriadne rozpravat, psychologicka rodicom tvrdila, ze sa musia zmierit s tym, ze ich syn nikdy nebude ako ostatne deti, ale v podstate mala pravdu, ma 9 rokov a navstevuje triedu pre nadpriemerne inteligentne deti 😉

adda
autor
8. mar 2007

ahojte, vidím, že ste sa pekne rozpísali,
včera som už nemala veľmi čas to čítať, Filipko mi ochorel, aj teraz leží, teplotka síce klesla, ale neviem, či zase neskončíme s antibiotikami, uvidím, čo bude zajtra,
- aj môj "zablokovaný" syn Filipko je také citlivé dieťa, hovoria mi to aj jeho učiteľky v škôlke, no tak dúfam, že sa podľa toho aj k nemu správajú, nemá rád ak na neho kričia, hovoril mi zopár krát, že tety v škôlke kričia,
/no ja dúfam, že na neho nie, lebo on vraj v škôlke počúva - aspoň tak mi to stále hovoria/, tiež nechce chodiť do škôlky - tak ako to písala LIDKA619 o svojej dcérke, radšej je doma so mnou, aj keď teda aj na nich kričím, lebo niekedy to inak nejde, ak neplatí dobré slovo a fyz. tresty neuznávam,
- ale napadlo ma, že možno kričia aj na neho ak mu niečo nejde tak ako iným deťom, napr. to navliekanie guličiek, alebo možno kreslenie, a on potrebuje stále pochváliť, s čím doma nie je problém - tak možno preto má blok z toho, že nechce chodiť do škôlky
- neviem či som písala k veci - ale ponáhľam sa,

magg
8. mar 2007

no k tej pochvale, nam v skole tvrdili, ze dieta mame chvalit za kazdych okolnosti (samozrejme nie, ked vedome a naschval spravi nieco zle) aj ked sa mu nedari, ale treba povzbudit, pochvalit, nikdy sa dietatu nesmie hovorit, ze je nesikovne alebo, ze to nedokaze.Ked som ucila a mali sme problem s chlapcekom, ktory sa velmi nezapajal, nic nechcel robit, ani sa nehral, ani necvicil, nekreslil, ale vzdy sme ho volali medzi seba a ked sa nam konecne podarilo, aby sa do niecoho zapojil, tak sme ho vzdy chvalili ako velmi pomohol celej skupine, ze vobec prisiel k nam atd. do dvoch tyzdnov bol chlapec ako vymeneny, hravy, komunikativny, vesely, ale nikdy nezabudol prist mi pripomenut : " ako som ti velmi pomohol, vsak?" 😀

marfusaklimca
8. mar 2007

lidka619 Ďakujem! Všetky sme úžasné...dostali sme dieťa ako dar, tak musíme s ním aj tak zaobchádzať 🙂