Čo nosia vaše deti do škôlky, keď majú narodeniny?

dabisa
9. jan 2014

Chcem sa Vás maminky opýtať, čo nosia Vaše detičky do školky, keď majú narodeniny alebo meniny pre iné deti? Naše dieťa bude mať zachvilu narodeniny a práve to riešime. To, čo navrhujem ja, sa zda svokre a manzelovi malo a to, co navrhuju oni, sa zda mne dost. Veď tu podľa mňa nejde o to, aby sa už deti v školke (resp. skôr ich rodičia a babky) predbiehali, ktoré prinesie viac...

jasminet
9. jan 2014

@dabisa u nas bud lizatka (kazdy dostane jedno), alebo male balenie pez cukrikov, mini cokoladky, jedna tycinka kinder cokolady, ... take nieco male. alebo nalepky... hlavne aby to bolo zvlast balene.

babul83
9. jan 2014

U nás odporúčajú ovocie, ale väčšina nosí lízatká alebo mini čokoládky. Raz doniesla jedna maminka tortu, druhá sa chcela vyrovnať doniesla tortu aj zákusky a učiteľky to zatrhli. Že deti to aj tak nezjedia a potom si to oni delia, že nech radšej pre deti maličkosti nosia.

winka99
9. jan 2014

kazdemu dietatu po jednom keksiku, napriklad horalka, tatranka a pod., alebo lizatko, pernik, lentilky...a pani ucitelke dezert alebo kafe

elise
9. jan 2014

ja som dala synovi brumikov ale zablili sme ich do celofánu a uviazali mašličku a nalepili lienku a motýlika dali do darčekovej tašky a učitelke čokoládku stým napisom taku darčekovu na narodeniny sme dali lentilky zabalené ako darčeky a previazané stužkou ako darčeky (darčekový baliaci papier - inak narodky má pred vianocami ) a vyrobili sme anjeličkov na šnurke ako ozdobua učitelke čokoládku plánovala som tu malinku kávu ale nestihla som nakupiť. my vždy niečo vyrábame ale krásne zabalime cukriky čokoládku aleboniečo iné vyzerá to potom efektne a slávnostnejšie často lepíme nálepky také 3d motýliky lienočky alebo kvetinky. k tomu vyrobime nejaku drobnosť malého tobavi a deti to teši a učitelka oceni kreativitu

kalianka
9. jan 2014

aj my tak - ucitelky kava a deticky teraz dostali kazdy jeden keksík (siesta) a k tomu malé pez cukríky... niektoré maminy ozaj nevedia co od dobroty a niekedy nájdem u syna v skrinke balíčky ako od mikuláša. Podľa mňa ozaj stačí aj každému jedna čokoládka Kinderky... tak plánujeme zas na meniny.

jasminet
9. jan 2014

v nasej skolke sa nesmu nosit veci ako torty, zakusky a podobne, ale.... su rovni a rovnejsi a minule sa mala pochvalila, ze mali tortu, lebo nejaky chlapcek mal narodeniny. 😅
ovocie je super vec, ale mavaju ovocne stredy, kedy deti nosia ovocie do skolky, ucitelky to rozkrajaju a koluju medzi detmi ovocne misy. pre deti nic vynimocne, mala sladkost na narodky potesi viac.

dabisa
autor
9. jan 2014

@jasminet
@babul83
@winka99
@elise
@kalianka
@jasminet Ja navrhujem jednu tycinku kinder cokolady plus lizatko k tomu a svokre to pride malo...A pre obidve ucitelky velku zelenu jacobsku.

elise
9. jan 2014

@dabisa to podla mna stačí skus to zabaliť do celofánu a dajte stužku na uviazanie (spolu pre každé dieťa zabaliť kinderčokoládku a lýzatko a uvidiš ako to bude super vyzerať 🙂 bude to vyzerať také väčšie

zuzka1.
9. jan 2014

detom - pez cukriky, lizatko alebo male coko tycinky, ako kedy. uckam dezert a kavu. u nas nikto nenosi nic drahe, megalomanske ani nic podobne.

jasminet
9. jan 2014

@dabisa uplne staci, az moc. svokra co navrhuje, celu kinder cokoladu pre 1 dieta?

mimka147
9. jan 2014

No maminky a u nás sa zrusili vsetky torky,sladkosti,lízatka a vsetko ostatne aked m nejaké diata sviatok,tak rodic domnesie mmisu plnú ovocia... 🙂 Sladkostí majú doma dosť a ovocie nikomu ešte neublíilo...Ale ako všade nie vššetkým sa to páči 🙂

dabisa
autor
9. jan 2014

@jasminet ano teraz bez srandy. lebo ona robi v skolke a ze jedno dieta prinieslo jednu kindercokoladu pre kazde dieta. ako ja sa ani nepotrebujem ukazovat a pri nasej hypoteke na to ani nemame.

dabisa
autor
9. jan 2014

@mimka147 tak toto by sa mi pacilo, kebyze sa aj u nas zrusia sladkosti a nosilo by sa ovocie.

elise
9. jan 2014

@dabisa kašli na svokru je to tvoje dieťa ak chce nech prispeje a nech kupi ona a tvoj malý to v škole dá

elise
9. jan 2014

ono aj také lentilky či brumo stoja cca 45 centov a pri počte deti v triede ( u nás je to 22) to je 9,90 € + káva alebo čokyna učitelke

lalinko2010
9. jan 2014

@dabisa Nič, žiadne sladkosti a podobne.
Zober im košík ovocia - banány, pomaranče, mandarinky, ananás. niečo exotické, zaujímavé. Viem možno niektoré deti nemôžu, nechcú, ale je to menšie zlo ako nosiť sladkosti, lebo nie každá mamička je nadšená že jej dieťa bude papať sladkosti v škôlke, keď ona mu ich nedáva.
ja som malému kúpila lízatká alebo cukríky v lekárni, nebola učiteľka nadšená, ale neriešila.

horana
9. jan 2014

My sme tento rok dali skolkarke Brumikov rozne prichute, aby si kazdy mohol vybrat aka mu chuti (pockali sme na akciu, takze to vyslo vyborne), plus rozstrihany arch nalepiek - tu pre dievcata aj chalanov ine temy. Cize si kazdy mohol vybrat. Napr. dievcata mali Monsterky 3D nalepky a na kazdej bola ina....Dala som jej to do kosickov a kazde dieta si vyberalo akeho chce Brumika a aku nalepku. Malo to vcelku uspech.
Ucitelkam male bonbonierky.

u2jana
9. jan 2014

u nas sa nosia drobnosti, jedna mala kinder cokoladka ale najviac sa pacili cukriky gumovy medvedici - da sa v tescu kupit velky balik, v ktorom su male balicky s malymi medvedikmi.
U nas v skolke sa nosi a je jedava ovocie priebezne cely rok.

quaxi
9. jan 2014

U nas najcastejsie davaju lizatka, kinder cokoladky, alebo haribo maciky - tie malicke sacky, ci mini krabicky lentiliek. Ucitelkam nedavaju nic. Sladkosti deti sice dostanu, ale odlozia si to do skrinky a po vyzdvihnuti uz rodic sam rozhodne, ci a kedy to dietatu necha zjest. Torty, domace kolace a pod. sa podla hygienickych predpisov vobec nesmu donasat, boli sme upozorneni ze take neberu. Ovocie nosime 2x do tyzdna, podavaju im to cely tyzden naviac ku desiate aj ku olovrantu, dalsie maju priamo z jedalne, takze to by nebolo nic vynimocne.

eliska07
9. jan 2014

My nosíme podľa toho, čo majú práve v "akcii" 🙂 najlepšie sú brumíky + nejaké jabĺčko, aby bolo teda aj ovocie, ale napr. minulý rok boli kinder vajíčka za super cenu, tak som malému dala do škôlky tie. viem, že sú tam možno detičky, ktoré to tak často nedostanú, tak nech sa aj tie potešia.

Náš malý napr. neje kinder čokoládky a stále ich samozrejme od každého dostane, tak občas som ich otvorila a pribalila po jednej čokoládke pre každé dieťa.

Ale u nás to funguje tak, že učiteľka im to dá do skrinky, takže ak rodič rozhodne, že to dieťa jesť nebude, tak je to na ňom. V škôlke si len zagratulujú, ale nič nejedia.

Učiteľkám - tiež dezert a kávu, resp. čaj. Na obmenu.

sjuzi
9. jan 2014

My sme zvykli davat nejaku malu skadkost (keksik, kentilky) a kazdemu farebny balonik... Ucitelkam, kazdej nejaku coko alebo kavicku...

tin007
9. jan 2014

Kupujem v DM lizatka z hroznového cukru, maju uspech.

angua27
9. jan 2014

ako už písali dievčatá, tak jedna kinder čokoládka, alebo malé balenie cukríkov - v Lidli predávajú gumenné cukríky vo veľkom balení, kde sú malé sáčiky so 4-5 cukríkmi, alebo Fidorku,... proste drobnosť. my nosíme na narodeniny muffinky pre každé dieťa aj pani učiteľku (to si dávajú ako zákusok po obede) a na meniny cukríky, lízatko. deťom netreba veľa, oni sa potešia, že dostanú maličkosť. 😉

moonglow
9. jan 2014

u nas je povolene len ovocie a zelenina, takze odpadaju taketo "starosti" 😉
ucitelkam sa nenosi nic

lubina
9. jan 2014

@dabisa na rodicovskom sme sa v sept. dohodli, ze deticky budu nosit makke ovocne cukriky...........takze maju vzdy makke ovocne cukriky, mozno v inom baleni....rodicia co si zakladaju na to, ze oni dietatu nedaju sladkost to takto navrhli.....aj ked podla mna, to dieta do kontaktu so sladkostami pride, ci si to rodic praje alebo nie.Ja som za to, ze radsej dam malu sladskost sama a viem co im dam a nie ze uplne zakazem.............ale kazdy sme iny a kazdy moze mat svoj nazor...

habibi78
9. jan 2014

Omalovanky

fialoocka
9. jan 2014

veľmi dobrá téma....môj malý bude mať tiež narodeniny, preto ma téma zaujala....ako tu píšete, dobrý nápad je zabaliť maličkosti do toho celofánu....ja rozmýšľam nad mandarínkou, 1kinder čokoládkou a lízankou.....ešte uvidím...aj tie makke cukríky su super, len neviem kde zohnať také maličke balenia......

marian86
9. jan 2014

priazlka do skolky pre maleho bali po jednom bebe brumik a po jendom nejaky džuš...alebo urob si muffiny 🙂

broskilinka
10. jan 2014

my sa do skolky este len chystame takze neviem ako to bezi... ale co keby si napiekla kolac taky obycajny, len piskota s ovocim alebo pernik, babovka.... alebo muffiny....
ja by som bola radsej za nieco domace je to lepsie ako keby moje dieta dostalo kinderku alebo lizatko... len neviem ci sa to moze....
tiez by ma viac potesilo nieco nejedle 🙂... nalepky, omalovanky, obrazok, sponka....