Čo pýta škôlka. Ako je to u vás?

ooxy
4. sep 2011

ahojte, nastupujeme zajtra prvykrat do skolky a dostali sme zoznam, co mame nakupit... 2ks tekute mydlo s pumpiskou, 1bal vlhcenych obruskov, 8ks toaletakov a 40ks balickov papierovych vreckoviek /tento pocet sa mi zda dost prehnany/. okrem ineho platime skolne /co vsade/ v sume 12 eur a triedny fond 20 eur. stravna jednotka je 1.19 eur na den. ako je to u vas? dakujem. 🙂

alexiss27
5. sep 2011

@sashabb to chapem ze tam maly nieje sam ze je tam 20 deti a neda sa o kazde postarat len tie ponozky mu mohli prezut...ved aj oni vo vnutri musia mat poriadok a ked ich mal plne piesku a spotene a ked mu na to obuli papucky co ma do vnutra no tak aj tie su uz spinave :(

sashabb
5. sep 2011

@alexiss27 no ja neviem, ale u nas nekontroluju či maju deti spotene alebo špinave nohy, taktiež sa deti obúvajú a prezúvajú samé. Učia sa tak totiž samostatnosti, čiže počítam že aj vo vašej škôlke iba dohliadnu aby sa prezuli samé

alexiss27
5. sep 2011

@sashabb no mne tvrdila ze ich prezuvaju navyse to bolo pred obednajsim spankom vtedy chodia von a to ho museli po pyzamka prezliekat a davat mu ciste ponozticky ked isiel do postielky...

sashabb
5. sep 2011

@alexiss27 treba sa na to konkretne popýtať, lebo u nas sa deti prezliekaju do pyžama taktiež same, max ak im niečo nejde pomôžu ale určite ich neprezlieka učiteľka každe jedno.
Sem tam sa aj stalo, že mal maly aj pančuchy opačne 😀

alexiss27
5. sep 2011

@sashabb 😀 no ved som sa aj chcela spytat ale akosi nebolo koho lebo ked som po Jurka prisla uz tam bola druha ucitelka a ta mi povedala ze nic nevie ani ci papal ani ci posluchal ani nic 🙄

andrejka1974
12. sep 2011

tak my sme mali dnes rodicko poplatok za skolku 13 eur, pradlo 17 eur polrocne, 70 zrps strava tych 25 eur mesacne doniest mame len papierove vreckovky 10 ks tu u nas je 23 deti v prvackej triede u nas sa deti prezliekaju len do pyzamka ked idu spinkat a ak nahodou sa poleju inac su stale v tom istom my mame ako prezuvky orthopedicke sandalky

beruska.zuzanka
13. sep 2011

@alexiss27 ahojky 🙂 a ak by si skúsila malého po príchode do škôlky ráno prezliecť, do čoho si praješ a nechať mu len tenisky do piesku v skrinke? nebolo by to ľahšie? a na cestu dom ho prezliecť nazad... a o ostatnom skús s učiteľkami pokecať pekne v kľude, isto dačo vymyslíte 😉

mamavera
13. sep 2011

milé mamičky, som učiteľka v materskej škole, možno by bolo super, keby každá mamička pred umiestnením svojho dieťatka do škôlky strávila v nej pár dní, potom by sa nedivila ničomu 😀 Najlepšie v septembri, keď učiteľky nevedia, kde je sever. Nezastávam si učiteľky, viem, že existujú aj také, ktorým by som nezverila ani svoj bicykel, nie to svoje dieťa ☹ ani si nemyslím, že je správne, aby dieťa išlo do triedy s nôžkami špinavými od piesku, ale aby učiteľka prezliekala von 22 detí je nemožné, stopnite si, koľko vám trvá prezlečenie jedného a vynásobte si to. A nie sú tam vždy učiteľky dve, jedna môže aj ochorieť, prípadne je na školení, aby naháňala kredity, ktoré jej zvýšia plat o smiešnych pár percent, aj to len na sedem rokov?!? Nie je to ospravedlnenie, ale snažte sa ich chápať a hlavne s nimi komunikovať. Nedajte sa odbiť! Pýtajte sa. A chápte trošku to, že kým ide učiteľka s jedným dieťatkom umyť ústočká (samé to nezvládne) tak v triede ostáva dvadsať detí bez dozoru...je preto rýchlejšie utrieť mu ich vreckovkou, aspoň v septembri určite. A neviem, či pranie uterákov nezaťaží našu prírodu viac...

alexiss27
13. sep 2011

@beruska.zuzanka ahojky uz to tak praktizujem 🙂

katmi
13. sep 2011

u nas nekupujeme nic.. platime ale: 20€ na pol rok na nakup hygienickych a papiernickych potrieb, 20€ do ZRPS, 15€ na skolsky rok na kazde dieta, 20€ na skolsky rok na kruzky, a okrem toho 11,60€ skolkovne a cca 20€ strava... asi je to vsetko,lebo sama mam z toho este riadny gulas 🙄
jaj a okrem toho za vystupenia (venceky ci ako sa to vola) a fotenie a ostatne taketo aktivity od 5€ do cca 10€ za pol rok sa mi zda,ak som si dobre zapamatala...
a posledne - nosime si len postelnu plachtu... keby sa nahodou dieta pocikalo,nech ma nahradnu...

jitkatatarova
13. sep 2011

my sme museli doniest 2litre tekuteho mydla,10balickov papierovych vreckoviek a 8 toletnych na rok.To ratam pre 2deti.Inak mesacne platim 20eur skolne/10 na jednu/ a stravu 1,19 na den na jednu.Ostatne poplatky nam povedia az na rodicovskom na buduci tyzden.Tak to som zvedava. Veci na prezlecenie maju len ak by sa zaspinili,tak ich len obleciem do teplacikov a potom prezleciem ked ideme domov.Uteraky a postelnu bielizen ma skolka vlastne.V triede su bambulky najmladsie,ale vsimla som si ze ich fakt ucia samostatnosti,lebo jedna mala obute papucky naopak a druha preistotu ani po prechadzke nebola prezuta. 😀 Ale hlavne ze sa im tam paci.

tweetinkapp
13. sep 2011

my sme doniesli 4 kotuce toalet. papiera, 10 balickov hygienických vreckoviek, 2 kotuce kuchynských utierok a jeden balík servítok. Taktiez vlastné posteľné prádlo. Mesačne platíme školné 12,65 a 1,19 strava na den 😉 .

skeblicka77
13. sep 2011

my sme nosili to iste, co pise tweetinkapp, plus pastu, caj, cukor...skolne 10 eur a strava tiez tak a dneska jedna znama zase vravela, ze oni nemusia nic, ale pre istotu vypytali 50 eur...

katmi
13. sep 2011

@alexiss27 co cakas od uciteliek? ze ti ho budu prezliekat ako na modnej prehliadke??nepoznam skolku,kde by dieta prezliekali do "domaceho" len preto, ze mamicka ho rano vyoblieka do veci, ktore ma "do mesta"... nahradne oblecenie sa mysli, ked sa napriklad pocika, spoti atd.. treba dieta obliec rano tak,aby si potom nechytala infarktove stavy 😀

alexiss27
14. sep 2011

@katmi moja zlata ja som nenapisala ze ho obliekam do mesta....do skolky chodi v teplackoch tak aby v tom mohol byt cely den...zrejme si necitala celu diskusiu... nevadi....co sa tyka toho nahradneho oblecenia presne tak som to myslela ako pises ked sa nahodou pocitka ci spoti nic viac nic menej, navyse je jasne ze ked tam maju 20 deti nemozu kazde zvalst prezliekat...ide len o sproste ponozky ktore mu mohli prezut ked ich mal spotene z behania vonku a o mikinku ktoru mal zavesenu v skrinke a nemal ju oblecenu hoci vonku bolo chladno...vcera sme pocitili nasledky :( Jurko mal teplotky 39 a zimnicu...do konca tyzdna uz musi zostat doma...

katmi
14. sep 2011

@alexiss27 to ma mrzi.. tak treba potom zrejme ucitelkam zdoraznit,ze si prajes,aby mu obliekli aj mikinu, pokial je vonku chladnejsie (aj ked ja som uz zazila aj to,ze ucitelke sa chladno nezdalo,takze deti vyhnala von tak,ako boli poobliekane vnutri, cize bez svetrikov...)

katmi
14. sep 2011

@alexiss27 a mozem ta potesit, ponozky neprezuvaju ani u nas.. mala mi chodi domov v takych ponozkach,ako keby s nimi zem umyvali 😅 ale neriesim..kym to je "len" o spinavych ponozkach,tak je to v pohode..

alexiss27
14. sep 2011

@katmi ved to ...

alexiss27
14. sep 2011

@katmi chystam sa hned v pondelok na to upozornit dufam ze to nepochopia zle...

katmi
14. sep 2011

@alexiss27 no ak su normalne,tak by to pochopit mali.. my mame v tomto fakt super ucitelky.. klop klop.. drzim palce! 🙂

bejka13
14. sep 2011

milé maminky, súhlasím s MAMAVERA, je to o komunikácii , opýtať sa ! pani učiteľky odpovedia , poradia. Učiteľky sú v škôlke pre deti, verte , že sa snažia a treba vidieť aj to pozitívne! 🙂

alexiss27
14. sep 2011

@bejka13 verim len jednemu ze nie vsetky ucitelky su rovnake ze sa najdu aj vynimky ktore netreba hadzat do jedneho vreca...

indiankaindi
15. sep 2011

Ahojte, my sme mali včera rodičko a tiež požadujú to isté ako u vás. Vreckovky, vlhčené, mydlo, toaletný papier, cukor, čaj, sirup a každý týždeň v pondelok ovocie, ale iba jeden kus niečoho, pretože sú to maličké deti a že toho ešte veľa nezjedia. Tomu rozumiem. Ja osobne by som najradšej dala toho všetkého aj viac, kázali nám dva balíky vreckoviek, ale príde mi to málo. Viem koľko naša spotrebuje vreckoviek, ak má plný nos. A toto mám pocit, že im vydrží pár mesiacov, ale určite nie celý polrok. Ale spolieham na to, že vypýtajú, keď bude treba.

@alexiss27 naša tiež chodí domov v takých ponožkách, že hrôza a strach. V podstate sa mi ani nedajú vyprať. Ten piesok je tam nejak zažratý, už som na to dávala aj odstraňovač škvŕn a nič. Botasky to isté, denne periem botasky a to čo mala na sebe. Kamoška mi poradila čo s tými ponožkami -kupuj tmavé farby, na tých to tak nie je vidieť 😀 Asi to budem praktizovať. Neprezúvajú ich a aj to chápem, prezuť 20 detí do papúč je fuška a nie ešte aj do ponožiek. Takže toto nerieš veľmi. Ja som včera našla dcéru v pieskovisku po pás zahrabanú ako sa hrá. Skoro som odpadla, ale čo už. Okúpali sme, oprali a ide sa ďalej 🙂

spachtos
15. sep 2011

@titkovamiriam zaujimalo by ma, ci mu neutieraju ritku teraz, ked uz ma 5 alebo aj ako 3rocnemu, pretoze malym detom sa ritka samozrejme utiera, ale deti sa postupne musia naucit a 5rocny by si mal utierat sam, len to treba potom skontrolovat.

emanka
15. sep 2011

ahojte, naša Lea tiež nastúpila tento týždeň do škôlky a keď vás tu tak čítam o tom prezliekaní, tak ma napadá, ako je to v zime? Predsa nemôžu ísť deti von len v teplákoch, nie? Potrebujú pančuchy, teplé nohavice.....jedine, že by boli v triede v pančuchách a teplákoch, ale to zas nie je bohviečo 😒

K tým ponožkám, u nás je to to isté, malá ich má také, ako by celý deň po vonku chodila bosá 😝

klementina
15. sep 2011

@emanka u nas je to vraj tak, ze v zime chodia v pancuchach a sukniach a chalani kratascoh. zda sa mi to celkom rozumne

emanka
16. sep 2011

@klementina no veru, aj mne sa to zdá rozumné. Ja som už rozmýšľala, že ju budem nechávať len v pančuchách a keď pôjdu von, dajú jej nohavice. Ale tá sukňa je veľmi dobrý nápad, asi to budem aj ja tak robiť, ďakujem za tip 🙂

len.petra
16. sep 2011

v zime sú najjednoduchšie sukničky alebo šatočky, prípadne kraťasky na pančušky 🙂 Potom len šatky dole, oteplovačky, mikinky a bundičky obliecť a hotovo 🙂

janka_pn
16. sep 2011

ja budem nechavat len v pancuskach 🙂

martinka05
16. sep 2011

ahojte, my platíme mesačne 220 eur za škôlku, ale my chodíme do súkromnej školky. Ešte minulého roku sme platili 200 eur mesačne +- a teraz nám to zdvihli o 20 eur, ale už nás čaká len posledný rok takže to neriešim. Napísala som vám to len pre porovnanie. V tejto sume je už všetko, žiadne iné poplatky neplatíme, a ani nič do škôlky nosiť nemusíme. Akurát prezúvky a pyžamko na spanie + nejaké oblečenie do skrinky v prípade nehody. Všetky výlety, do divadla, do kina a takisto aj krúžky (tanečný, hudobno-dramatický, angličtina, ...), zutné kefky, uteráky a všetky tie veci, ktoré ste už všetky spomínali vo svojich príspevkoch. Všetko je zahrnuté do tohto mesačného poplatku. Neviem či je to veľa alebo málo, ja som hlavne spokojná, že dcérke sa v škôlke páči a rada tam chodí 🙂