Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuzana581
17. apr 2012

Niekedy sa stane, že v septembri nenastúpia všetky deti do škôlok, ktoré sa hlásili. Treba osloviť škôlky v okolí, že ak by sa také niečo stalo, tak by si mala záujem a poprosiť ich, či by ťa nekontaktovali. Ak je riaditelka ochotná, tak ťa kontaktovať bude. Mne sa to tak stalo s dcérou. Môžeš potom aj obvolať sama tie škôlky, či sa im neuvolnilo miesto. Ak nie, tak jedine nejaká forma súkromného opatrovania, prípadne babky, tetky.... Budúci rok ti potom dieťa musia zobrať prednostne.

dievcatko9155
6. apr 2014

zdravím...ja mam podobný problém aj ked ešte neviem či mi ju nezoberu ale všetko tomu nasvedčuje,,a budem rada ak sa ozve niaka mamička ktorá ma podobný problém,,skusim to trošku približit
naša mala je novembrová,,takže ešte nemá 3 roky ale samozrejme aj napriek tomu ju chem dat od septembra 2014 do školky,,,aby mi neušiel celí rok a mohla som íst do práce(kedže peniažky treba),,tu u nás v dedine ju nechcu zobrat ,hned sa pítali či má 3 roky a že kedže nemá nemám s tým počítat,,,volala som a teda poriadne obvolala všetky školky v najbližšom meste čiže v senci,,ale tam tak isto ked nemá 3 roky tak nie takže jedine sukromé,,,ale všetko tak okolo 300e na mesiac čo u nás nepripada do uvahy,,nemám tu rodičov ani nikoho kto by mi malu postražil,,druha varianta u nas bola ta že malu dam do školky v meste mojich rodičov teda do martina,,,tam je ovela večší výber školok a beru aj detičky od 2 rokov,,mam tam aj žiadosti,,ale kedže tam zase nemáme trvalý pobyt uprednostnuju detičky s trvalým pobytom,,samozrejme si uvedomujem že musíme mat v tom damo meste trvalý pobyt,,dokonca riaditelka ma ubezpečila že to nevadí že zatial nemáme trvalý pobyt ale že ak si ho do septembra vybavíme tak to mam pokladat za vybavene(a mam do žiadosti napísat že k 1 septembru bude mat dieta trvalý pobyt v mt)noked sme tam volali tak už maju dokonca detičky nazvyš ...takže jasne je že niektoré nezoberu a uprednostnia detičky s trvalým pobytom..viem že je to o dušu so školkami vo vela mestach,,chcela som len vediet či je tu niemto s podobným osudom,,,teda či niaka mamička tiež bdue musiet ostat nedobrovolne nedoma a nemá k dispozicii ani starých rodičov ani nikoho na stráženie

alex999
6. apr 2014

Treba napísať odvolanie a čakať, že v septembri sa uvoľni miesto. Mňa takto odbili v PO, mala ešte nemala 3 roky, a že maju strašne veľa deti a nakoniec mi riaditeľka 5.9 volala že maju voľne miesto pre malu, tak ale už to bolo bezpredmetne lebo sme sa odsťahovali 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli