Čo s chorými deťmi v škôlke?

bejka13
15. mar 2008

Dievčatá- maminky! Aký je váš názor na to, keď príde do škôlky dieťa s nádchou .Alebo má soplíky . Má ho pani učiteľka vrátiť domov a poslať k doktorke alebo ho nechhať medzi ostatnými deťmi . Čo vtedy robiť ?? ☹

junovka
15. mar 2008

Tam, kde chodila Timka, tak to mali na haku.Inak, spravne by to malo tak byt, aby poslali dieta domov.
Vies, ono to je tazko posudit, ci to dieta ma sopliky, pretoze je chore, alebo ma alergiu 😒 preto som radsej bola stale ticho, lebo som nepoznala skut.stav toho daneho dietata. 😉

altoja
15. mar 2008

bejka, to je otázka 😕

já se snažím, abych dávala Vojtu do školky v pohodě, pokud si sem tam smrkne, tak v tom nevidím problém, ale pokud mu sopliny nestačím utírat, ani náhodou nikam nejde, tenhle týden se mi stalo, že jsem volala do školky a učitelka mi říkala, že mu stále utírá nos a kašle, takže jsem pro něho šupajdila už v poledne a byl potom už doma.

Je to těžký, ty můžeš doma prcka kurýrovat z každého nachlazení, když je zdravý, jdeš ho dát do školky a vidíš tam děti s posmrkanejma nosama a za pár dní zase marodíte, teda aspoň takovou já mám zkušenost. Záleží taky hodně na učitelkách, některé jsou tolerantní, někde jsou na to přísnější 😉 u nás ve školce je takový volnější režim, známá ta se s tím nemaže, hodí tam malého evidentně nachřapaného a ještě se jí nestalo, že by jí něco učitelky řekly 😒

melory
15. mar 2008

hmmm, tiez ma dost sokuje, ked mi povedia, ze hugo spi vedla v triede medzi zdravymi detickami.....
najhorsie je to asi pre to dieta, ked je chore ma byt doma.
je pravda, ze nosi domov choroby.....

junovka
15. mar 2008

Timka sa tiez nanosila.To patri k tomu 😉 ....co uz 😒

junovka
15. mar 2008

...este aj zo skoly mi nosi choroby, a najhorsie na tom je, ze sa mi nakazi aj Nelka 😠 😖

altoja
15. mar 2008

mně dr. říkala, že nemají děti do pěti let vytvořenou imunitu, a že by do školky neměly chodit, ale co s nimi, když kolektiv potřebují?

já jsem byla přesvědčená, že pokud Vojtin nebude chtít do školky, tak ho tam dávat nebudu, ale nakonec jsem byla ráda, že mi ho tam vzali a že se mu tam líbí, Viktorka byla (je) ďábel a já si aspoň trošku odfrkla

julia225
15. mar 2008

ja si myslim, ze prave tymi soplikami si imunitu buduje... ja proti soplikom nemam nic, kym niesu zelene...samozrejme....mojej malej tecu sople non-stop a furt kasle a to nieje ani v skolke.... tak by ma mrzelo, keby sa daktora z mojich kamosiek nechcela so mnou stretnut len kvoli sviecke pod nosom.... horucka+zelene sople....to je uz chore dieta ....

junovka
15. mar 2008

...dokina vravela, ze deti so soplikmi rastu 🙂

altoja
15. mar 2008

julia, jasně, nic se nemá přehánět 😉

znám případ, kdy s námi nemohla známá večer jít posedět, že měl malý horečku, ale ráno už byl ve školce na půl sedmou, tak to nám teda hlavy nebraly, chudák kluk, to musí být pro to malý tělíčko takový nápor, je oslabené ☹ to bych nejradši střílela 🙄

pezincanka
15. mar 2008

DIevcata, tak Kaja chodi do skolky uz rok. September tam stravila 5 dni a oktober 3 dni. Ostatok sa uz liecila pre infekciu dychacich ciest. V novembri som ju tam pre istotu vobec nedala a bola zdrava (vtedy sa nam narodil syncek) a v decembri len na pol dna a od januara na cely den.

Je fakt, ze deti si tymi infektami musia prejst. V zahranici, konkretne som to videla v Holandsku, ked malemu tiekla zlta sviecka nonstop, tak tam chodia veru deti do skolky tusim okrem horucky. Komentar tej maminy bol ze to by polovicu roka musela s nim ostat doma, ved nadchu ma tak casto.

julia225
16. mar 2008

ja mam tiez kamosku holandanku a mala jej chodido skolky non-stop...

krokodiil
26. mar 2008

Junovka a deti bez soplikov nerastu 😅 ?

melory
26. mar 2008

tiez mam kamosku, ktoea sa somnou nestretne, ked ma stelka sopel...mne sa zda, ze ho ma uz chronicky, lebo viac ho ma ako nema...najprv som sa na nu hnevala, ze to prehana, ale teraz to akceptujem.

alami
26. mar 2008

baby - záleží od uhla pohľadu - mám choré dieťa a doma si nemôžem dovoliť zostať - prečo by "trochu" chorký nemohol do škôlky?
Mám zdravé dieťa a v škôlke sú choré deti - čo to majú za rodičov!!!
- je to veru tak, takto to robí veľa matiek a vlastne máme inú možnosť?

Ja syna nechávam doma hneď ako je nachladnutý, ale je dosť ťažké nájsť niekoho, s kým zostane - teda kým som nebola na MD. Má poruchu imunity, takže ma nachladnuté, alebo dokonca choré deti vedeli v škôlke riadne vytočiť! Niekto nemôže zostať doma raz za rok s dieťaťom a ja aby som potom bola doma každý mesiac!
Syn totiž chytil VŠETKO, čo okolo neho prešlo!

melory
26. mar 2008

chore dieta ma byt doma hlavne pre jeho dobro. viem ked som ja chora, som nervozna ze mam zavaleny nos, zle sa mi dycha, sopel tecie....a co dieta, ma v skolke skakat - cvicit, kreslit, ist von a spat v miestnosti so zdravymi. ono sopel moze prerast do chripky

melory
26. mar 2008

prerast do chripky, lebo ma oslabenu imunitu vtedy a lahko ochorie od dalsieho dietata, ktore tiez ma "asi" len sopliky...som zasadne proti, lebo sa ma to dotyka osobne. syn ochorie a hned aj malinka.

pezincanka
1. apr 2008

Ahojte, uz par dni sa v tejto teme nikto nevyjadril. Ono je to jasne, ze nikto nie je rad, ked ma dietatko chore.
Dnes sa mi stala neprijemna situacia, sama som si na vine, ale vsetko sa zacalo tak nejako nevinne. Rano sa Kaja zobudila so soplikom. Ale nie zelenym, teplotu nemala, pokasliava chronicky. Priamo zo skolky chodime do BA na anglictinu, kde hodina vychadza na +-300 Sk a adekvatne nahradne hodiny nemaju. Pani ucitelka v skolke mi nehovorila nic, ze by sa jej zhorsil zdravotny stav. A v aute cestou som pocuvala, ze nejako viac pokasliava, vlastne, ze kasle. Tak sme prisli na anglictinu (skupina 5 deti a 5 mamin) a asi po 10 minutach ma vyzvala, ze ci som si vedoma, ze takto hrozi nakazenie ostatnych deti. Ja som vedela, ze ano. Ale zmohla som sa len na to, ze pred 45 minutami som ju takto vyzdvihla v skolke a len teraz som vlastne zistila, ako to s nou je. A kedze som z tej hodiny neodisla, tak ta pani sa zdvihla aj so svojou dcerkou a odisla. CItila som sa ako idiot.

CHvilku na to, ako odisli, tak aj jeden chlapcek spustil kasel rovnaky ako Kaja a tiez mu tieklo z nosa. Jeho mamina povedala, ze cely tyzden bol doma mimo skolku, ze mal nejaku virozu a stale takto kasle. Tak potom si tam tieto nase dve deti kontrovali. Bolo to take napate.

Ja som cestou vybavila malej lieky proti kasluaj antibiotika, varovanie u mamy, aby sa nenakazil maly a viete co? Za asi 1,5 hodiny, co sme odisli z anglictiny, vybavili lekara a lekaren, pobalili veci na "prazdniny" k nasim ona nezakaslala ani len raz. Tak teda takto je to s nasimi detmi a ich chorobami. ALe ja jej tie lieky dam. A mam hrozne zly pocit, ze som ju takto "odstranila" z domacnosti, ked to nakoniec nevyzeralo az tak zle, ale viem, ze v noci sa to moze zasa zhorsit a my vsetci spavame v jednej izbe.

ukana
2. apr 2008

ja som si napriklad vsimla na malom, ze rano ked sa zobudi, vykasliava trosku hlieny, i ked potom cely den nezakasle.Hlavne teraz, ked sa v bytoch kuri, vela deti ma aj alergicku nadchu. Pezincanka, mala zrejme spala v skolke, zatiekli jej sopliky, mozno ju hlien drazdil, tak kaslala. nemusi to vzdy znamenat ochorenie, boli tie ATB nutne? Kasel neznamena vzdy zapal, je to cistenie organizmu...Drzim palce a prajem skore uzdravenie 😉

pezincanka
2. apr 2008

Ukana, ano, taky ranny kaslik mava dost pravidelne, s nim chodila do skolky, lebo cely den nic.

Dnes som volala s mamou. Cely vecer a polovicu noci bolo dobre. Ale nejako nadranom sa tak rozkaslala, ze sa pocikala a mama si myslela, ze sa povracia. Odvtedy uz ani nespala. Tiez hovorila, ze tie antibiotika su asi predcasne, ale po tej noci si to uz nemysli.

ukana
2. apr 2008

pezincanka
2. apr 2008

Ukana, dik za podporu. Ku podivu pekne vraj spalkala vsetky sirupceky.

melory
3. apr 2008

nasa stelka ked jej idu zuby ma sople stabilne, kamosky sa ich boja, ze su nakazlive, ja sa uz nebranim a respektujem to, ved ja tiez niesom nadsena s takej navstevy...len ste si vsimli ako to obmedzuje program?

very
18. apr 2008

Ahoj,tak já mám trošku jiný pohled, ale současně musím napsat, že chápu maminky, které dají nakřáplé děti do školky, protože musí do práce a jiné hlídání nemají..ani já nemám.
Ondra má velmi sníženou imunitu, stále nemá hotové ani základní očkování, nemůžeme s ním do obchodu, nikam mezi lidi..kdykoliv se setkáme, třeba i venku, s někým nemocným nebo nachlazeným, máme prostě smůlu..
Strašně pomalu se to zlepšuje, někdy mám pocit, že ty hodnoty spíše "stojí"..mám velký problém, jak to bude s naší školkou..nabízejí nám, posouzení zdravoního stavu a po schválení bych mohla být s ním doma i po třech letech se stejnými dávkami..
Neumím si představit, co mi řekne zaměstnavatel, když Ondra bude často marodit, ale být s ním stále doma, to mi také přijde hloupé..vždyť kolektiv potřebuje..
Už teď mám nerva, když vedle nás někdo zakašle..co bude ve školce si ani neumím představit.. ☹

bublina7
19. apr 2008

Já si myslím, že nemocné děti do školky nepatří. U nás je to celkem v pohodě. Zrovna minulý týden jsem si pro malýho šla do školky , protože mu nebylo dobře. Učitelka mi zavolala a já běžela. Ráno mu bylo fajn a během poledne mu stoupla teplota a bylo to. Jsem ráda, že to tak funguje. 😵

fejusa
23. apr 2008

ahojte baby.tak ja malu nosim do skolky a kazde dieta je tam chore.a tak mala je tyzden skolke a tyzden doma.ale uz jej antibiotika nedavam,bolo ich uz dost,tak to riesime prirodnou cestou a funguje to.ked ma dieta nomalny soplik a lebo kasel tak mi to nevadi,moze to mat viecero pricin toho soplika.ale ked je vidiet ze je fakt chore taak tam nema co podla man robit.ja si dieta vyliecim a pride do skolky a zas je chore a to len koli nezodpovednym matkam

vronik
23. apr 2008

Ahoj baby. No ja to riešim tak že keď je v škôlke veľa detí chorích tak sme doma nie kôli tomu že sme chorí aj my ale kôli tomu aby neochorela. Tak je to nejako naopak. CHoré deti sú v škôlke a zdravé doma. Na začiatku roku som to prízvukovala na rodičovskom, že je to nezodpovedné voči druhým deťom atď ale žiaden ohlas. Možno prvé 2 mesaice potom chodili nardzovku aj zo sirupčekom do škôlky. Zo zákona má dospelý právo na OČR tak nechápem že prečo nie sú doma z chorými detičkami.

mamiska
29. apr 2008

Ahojte maminky, tak ja som zostala dnes v nemom uzase...v skolocke brali detickam vytery na pnemokoka a nasli sa aj pozitivne vysledky...hadam si nemyslite, ze ich rodicia nechali doma?Samozrejme, ze vsetky infikovane su v skolke medzi zdravymi detickami 😲 V tomto pripade som tvrdy zastanca toho, aby chore dietatko zostalo doma a rodic sa ho snazil liecit...Viete mi poradit, ci vakciny proti tymto pnemokokom neni problem kupit v lekarni? Alebo je to tak ako z chripkovymi, ze je ich problem vobec dostat? Ake mate s tym skusenosti? Moje dieta je "zatial" negativne, no rodicom to nedochadza, ze ich deti mozu nakazit tie nase zdrave. 😠

lenand
29. apr 2008

my sme sa uz informovali u nas sa daju objednat v lekarni a pridu do dvoch dni zatial sme nedavali robit vyteri a ani v skvolke im nerobili ale chceme dat oliverka zaockovat budeme doplacat asi 2500sk ale co uz a s tymi chorymi detickami v skolke mas pravdu ale to neovplivnis nas oliverko ked je chory tak chodi k babke a ale ked je velmi chory tak s nim ostavam doma idem na oceerku

lenand
30. apr 2008

teraz mi volala kolegina ze vraj aj deticky do 5rokou mozu byt zaockovane proti pneumokokom a nemusi sa tolko doplacat len 85sk

mamiska
30. apr 2008

Lenanad, my sme vcera telefonovali s nasou Dr. a ta nam povedala ze vakcina pre deti do 2.rokov stoji nieco okolo 2700sk a vakcina Pneumo 23 pre starsie deti 400sk...uz tomu veru vobec nerozumiem, o akej vakcine pises? Ja som dnes ockovanie odlozila, lebo nejak pokaslieva, tak ani do skolocky nesla, ale rada by som ju v piatok dala ockovat, aby som mala aspon aku-taku istotu, aj ked nic neni 100%tne. Prosim daj mi vediet, aby som nekupovala cosi zbytocne. Dakujem.