Čo s chorými deťmi v škôlke?

bejka13
15. mar 2008

Dievčatá- maminky! Aký je váš názor na to, keď príde do škôlky dieťa s nádchou .Alebo má soplíky . Má ho pani učiteľka vrátiť domov a poslať k doktorke alebo ho nechhať medzi ostatnými deťmi . Čo vtedy robiť ?? ☹

cermonca
10. máj 2010

Já přispěji s dnešním zážitkem ze školky.
Včera malá byla naprosto v pohodě,žádná známka nemoci jen možná nepatrně po ránu zakašle.
Ráno jí manžel odvedl do školky,v deset volali že má horečku ať přijedeme.Sebrala jsem se z práce a jela.Prý jí naměřili 3,tak jsme šly honem domů ať si lehne.Doma žádná horečka ani rýma tak jsem si říkala že se mi ani nezdá nemocná.Se po obědě vyspala a byla naprosto zdravá bez rýmy či horečky.No a já te´d řeším zda jí dát zítra do školky a nebo raději né.Naštěstí zrovna zítra dopol.mám volno tak být doma může ale v případě že bych měla jít ráno do práce nevím co bych dělala.
jsem zvědavá ráno jestli jí něco bude.
Zdá se mi to divné,protože Nika když má horečku tak se jí většinou drží několik dnů a ještě se nestalo že by jí jen jednou takhle vylezla a pak nic.

V šatně vidím spoustu dětí se zelenýma soplíkama a to nikomu nevadí. 😖

atrami
11. máj 2010

Ahojte,
ja viem, že niekedy je ťažké zosúladiť prácu a choré dieťa, ale mňa niekedy vytáča prístup rodičov.
Najstarší chodil už do školky, prostredný mal práve nastúpiť a ja som bola v 7 mesiaci t.t., keď ja jeden po druhom začali vyhadzovať- samozrejme ovčie kiahne. Nikto v okolí ich nemal, nakoniec keď vyzdraveli som sa dozvedela, že jedna mama nenahlásila, že malá má kiahne.
😠 😠 😠 😠 😠

daducha
11. máj 2010

ahojte,

aj my sme dookola bojovali so skôlkarskymi chorobami,v nosoch sama Moraxella,Stafylokoky a neviem co vsetko. Od starsieho to samozrejme chytal ten mladsi a tak dookola.Az som sa raz nastvala a ked som zistila ze s nezodpovednymi mamami nic neurobim, pozrela som sa na to z druhej strany a zacala budovat imunitu mojich deti.Zacali sme uzivat Cordyceps a odvtedy môze byt okolo chory kto chce,mi nie sme.Nedam na to dopustit,ak Vas to zaujima, kuk do temy Cordyceps-prirodne ATB.Odkedy to pouzivame,neviem co su ATB,starsi syn uz niekolko mesiacov nebol chory a to sme brali ATB kazdy mesiac.Je to bez vedlajsich ucinkov, prirodny produkt,bez akychkolvek pridavnych latok a nielen ze lieci ale hlavne buduje imunitu.

jakoubka
11. máj 2010

daducha-a může se to brát zatím preventivně,i když je ted malý zdravý(tuk,tuk)?.Do školky nastupujeme až v září.

daducha
11. máj 2010

My sme s tym zacali az ked nam kiahne vazne narusili imunitu,prvy rok v skôlke sme neboli chori ani raz.Mladsiemu to davam iba pri chorobe,starsi to bude teraz brat rok.
Ak chces nieco na prevenciu,odporucam od zaciatku augusta zralociu chrupavku a rano a vecer 500 mg vit. C.Ale cisteho, kupujem to v DM-ku a davam malemu do caju miesto citronu.
Ale ak je maly zdravy,tak by som pockala co s nim skôlka urobi a potom zacala riesit.Cordyceps ucinkuje rychle 🙂)

jakoubka
11. máj 2010

dadu-děkuji 😉
vitamín C i chrupovku koupím a s tím Cordycepsem ještě počkám 🙂
Malý měl do roku 4 krát ATB(blbá doktorka)a od roku už jen jednou .

hanka001
1. jún 2010

Tohle přesně znám, nakonec vám doktoři doporučí něco na imunitu, protože pořád se opakující nemoci ze školky nevěstí nic dobrého. My bereme vitamíny (éčko, céčko a béčko) a na celkovou imunitu curenzym (doplněk stravy, školkovým dětem by neměl vadit). Ty vitamíny podle váhy dítěte.

atrami
2. jún 2010

@hanka001, máte oslabenú imunitu?
Ja som sa pri staršom trápila rok, kým mal imunitu na 100%? Do školky chodil len 2 dni v týždni, nemohol si zvyknúť, ale býval aj často chorý. Teraz nebol chorý 5 rokov. Veľmi odporúčam otužovanie. 😉