Čo s chorými deťmi v škôlke?

bejka13
15. mar 2008

Dievčatá- maminky! Aký je váš názor na to, keď príde do škôlky dieťa s nádchou .Alebo má soplíky . Má ho pani učiteľka vrátiť domov a poslať k doktorke alebo ho nechhať medzi ostatnými deťmi . Čo vtedy robiť ?? ☹

lenand
30. apr 2008

ja tiez este presne neviem lebo mne moja doktorka vravela iba o tej co stoji 2700sk ale toto mi dnes zavolala kamoska a ona ma rovnako stareho chlapceka ako ja v piatok si ide dat predpisat tak som zvedava aj ja musim zavolat aj svojej doktorke a poiformovat sa potom dam vediet

mamiska
30. apr 2008

Lenand, prosim ked budes mat nove info, tak co najrychlejsie to supni sem 😉 kazdy mi hovori cosi ine, tak sa uz nevyznam. Ja chcem ist v piatok , no ak cosi, tak to presuniem na pondelok.
Dakujem

lenand
30. apr 2008

ja som volala svojej doktorke a ona tiez o nicom nevie tak neviem s musim pockat do piatku kamoska ide k svojej doktorke tak potom mi da vediet ale ja sa dostanem na net az po 14.30 skor nie tak dam vediet az potom ja som sama tiez zvedava ako sa to da potom urcite napisem 🙂

mamiska
1. máj 2008

ahoj, tak ja som sa rozhodla, ze pojdem az v pondelok, lebo mala nejak pokaslieva, tak aby som ju doliecila a bola 100%tne zdrava. Samozrejme v pohode, kuknem sem vecer.

martina.d.
2. máj 2008

ahoj, ja som v stredu dala očkovať synčeka, doplácali sme 85,30 Skk + recept 5 Skk. dokopy bez halierov asi 90 Skk. Malinký má 4 mes. Toto bola 1 vakcína.

lenand
3. máj 2008

ahoj neozvala som sa iba preto ze kamoskyna doktorka v piatok nerobila tak este nema recept tak dam vediet v pondelok ona ide na kontrolu tak jej vypise aj recept tak potom dam vediet 😉

katy09
3. máj 2008

čo som ja raz zažila???rano som sa smalym v školke prezliekala a prezuvala a bolo tam i jedno dievčatko zo synovej triedy ktore išlo pomaly roztrhnut od kašlu..a čo ešte urobyla mamička tohto dietata no dala učitelke medzi dverami lieky zo slovami,,toto jej dajte poobede ja som jej už rano dala....a učitelkam to neprekaža...podla mna aspom budu mat menej detí na starost....ved to ma hned jedno od druheho ...a moj maly bol vždy dva tyžne v školke a mesiac doma...teraz už do školky nechodí som snim doma a chory nebyva...ked som povedala učitelke že prečo dovolia choym detom aby chodili medzi zdrave,,nakazit ich,,tak sa mi zasmiala do očí..vraj a kam ich maju rodičia dat ked musia do prace???akože krava a ja som stale bola len na očerke ...aby bol zdravy

bianca
3. máj 2008

ja len tolko k tejto teme.Urcite ste poculi o pripade v CR kde rodicia dali maleho do skolky a maly mal meningitidu a nakoniec zomrel.Co k tomu dodat.Takto ohrozit ostatne deti...

lenand
3. máj 2008

katy mas pravdu aj u nas v skvolke som uz videla ze davali ucitelky detom sirupcek ja som tiez s casto doma s olinkom a chodim aj do prace ale ked je chory tak s nim ostanem doma a ked budu u nas v praci prepustat tak idem medzi prvymi ale co uz zdravie mojho syna my je prednejsie

pezincanka
3. máj 2008

Mamiska, Lenand, vase deticky maju viac ako 2 roky a pre tie musite zaplatit tu cenu okolo tych 2700 ,-Sk. 85,30 + recept platipre deti do 2 rokov na tu istu vakcinu, bohuzial. Vola sa PREVENAR, tusim. ALe ten PNEUMO 23 je lacnejsi.

mamiska
4. máj 2008

ahojte, tak uz som nasla na nete, nejake info, co sa tyka pnemokokov a zial Peznincanka ma pravdu...aj ked je to podla mna velmi nefer, pretoze maloktore dieta je zaradene dokolektivu do 2.rokov, ked su tie vakciny teoreticky zadarmo, no aj tak sa hradi ta ciasta cca 90,-sk 😠 cize mu nehrozi take nebezpecenstvo ako u deti, ktore su od 3.rokov v skolocke ☹

basado
4. máj 2008

čaute ja som tu prvy krat a chcela by som sa pridat, mozem? 🙂

basado
4. máj 2008

ja mam dvoch synov a mladsi ma 15 mesiacov a stale byva chory, aj ked ho ešte stale kojim . hovori sa ze cim dlhsie kojite tak by nemali byt chory, ale to neni pravda stale mame nadchu. potom zase kasel a kolom dokola. dr. mu robila aj vytery. teraz ma bacila v hrdle a ma antibiotika. uvidime ako to dopadne.za tyzden sme objednany na očkovanie proti tomu pnemokokovi. starsi chodieva do skolky a tiez byva chory, lebo niektore nezodpovedne mamicky daju deti do skolky aj ked su chore, tak sa ani necudujem ze to dostane,tak sa to koluje ☹ .

mamiska
4. máj 2008

Ahoj Basado, vitaj medzi nami 🙂 Robili aj stajsiemu synovi vyter, alebo len mladsiemu? Ono kludne to mohol prieniest zo skolky. Ano vela mamiciek (oteckov) je v tomto velmi nezodpovednych a nechavaju chore deticky v skolke...nam nastastie zabralo dlhe kojenie a mala nebola chora, kym neprisla do skolky a tam mame dost casto sopliky, ktore vsak dost rychlo zmyznu...Ja idem prave zajtra dat zaockovat dceru, lebo v skolke nasli "par" pozitivnych vysledkov na pneumokoka 😖

mamiska
5. máj 2008

Ahojte, tak my uz mame po ocovani 🙂 Bianka ani necekla a vakcina Pneumo 23 stoji bez koruny 400,-sk, cize lepsie ako tych 2700sk. 😖

lenand
5. máj 2008

tak je to pneumo 23 a je to tak ako pises mamiska za tych 400sk neviem preco ta kamoskyna doktorka ju tak natahovala ale aj tak je to lepsie ako tych 2700sk

basado
5. máj 2008

ahoj mamiska , dakujem za privitanie. ano robili aj tomu starsiemu vyter, ten mal tiez bacila ale inaksieho ako mladsi. ten vyter ma nastastie v poriadku . ale chcem sa na ten pneumo23. to sa ockuje uz po 3 roku? lebo maly ma 15 mesiacov a ja som doplacala za vakcinu 90sk. to je super , ked naplakala ani starsi adrianko mi uz neplace. no on uz bude mat 5 rokov. v piatok mu brali krv, lebo mu idu vytahovat nosne mandle. tak som zvedava ako to zvladne, lebo bol aj minuly rok a to bolo este v pohode lebo si to tak dobre nepamata 🙂

mamiska
6. máj 2008

ahoj Basado, priznam sa, neviem od kolkych rokov je ten Pneumo 23, mne dr. ponukla bud toto, alebo to druhe drahsie. Neviem kolko vakcin je na nasom trhu a v com sa odlisuju. Adrianko urcite zvladne tie mandle na vybornu, vsak je predsa daky chlap 😉 Mensie deticky to lepsie znasaju ako my dospeli 😎 Drzim palce.

mamiska
11. máj 2008

Ahojte maminky, vsetko najlepsie ku Dnu Matiek 😉 😉
Tak ja som opat vo vyvrtkach 😠 v piatok rano som si dceru zanasala do skolocky zdravu a manzel ked prisiel pre nu po obede, kaslala ako nikdy... ☹ vecer jej stupla automaticky teplota, kasle neskutocne az ju nadrapuje - zvracka. No samozrejme - jeden mily, zodpovedny tatko prieniesol svojho chlapceka do skolocky totalne choreho, ktory ledva stal na nohach co kaslal az si isiel vykaslat vnutornosti...a samozrejme ze zostal medzi zdravymi detickami... 😠

lenand
11. máj 2008

aj tebe vsetko naj mamiska to mi je luto ze ste zas chore mi to celko zvladame zatial nic idem dat oliverka zaockovat ale az o tyzden teraz robim poobede tak az ked budem mat ransiu smenu majo lekarka ockuje s pneumo 23 deti az od 5rokou tak ho idem dat zaockovat tou druhou ockovaciou latkou tou za tych 2700sk

klongova
22. máj 2008

Žienky aj ja mám malého v škôlke od marca 2008 boli sme týždeň v škôlke a dva doma ešte že som nechodila do práce. Vtedy mi to nevadilo no keď robím to je už horšie. Mala som tiež zlú skúsenosť s chorými deťmi v škôlke. neviem ako ostatný rodičia ale ja sa snažím zostať doma keď je malý chorí. No najhoršie že poobede keď išiel manžel po malého stretol mamičku ktorá brala malú dcérku takú že sa nevedelo zastaviť od kašla. Samozrejme ráno prišlo to dievčatko do škôlky znova. A najviac ma vie nahnevať to že na dverách vchodu do triedy je papier kde je napísané že deti ktoré majú ZELENÉ A ŽLTÉ sopíky nemajú chodiť do škôlky. Totižto v škôlke bol nejký bacil a všetky deti boli na výtere pri doktorke. Samzrejme boli sme aj mi, a nebolo tam nič. Asi dva-štyry dni na to mi učiteľka povedala že malý má zase zelené soplíky ak som sa nahnevala a išla k doktorke. Urobila výter a zase nič. Mám dakedy taký pocit, že keď sa rodič neohradí tak s ním zaobchádzajú ako so sprostým. Doktorku som poprosila nech mi napíše na papier že mu robila výter a nebolo tam nič. Učiteľka to zobrala no od vtedy mi nepovedala nič. Je to síce len týždeň no aj to je pokrok. AK SA VÁM NIEČO NEPÁČI TREBA TO POVEDAŤ NAHLAS NECH TO VEDIA. Som si istá, že sa to musí zmeniť.

ukana
22. máj 2008

u sestry v skolke musia rodicia doniest potvrdenie od pediatra, ze dieta je po chorobe a moze chodit do skolky. Aj ked sa ucitelkam nieco nezda, musia doniest potvrdenie....Niekedy to aj obtazuje, ale je to na ochranu zdravych deti.
Maleho som sa pytala, ci v skolke spal. Tak mi povedal, ze nie, lebo Barborka strasne kaslala a jemu sa pri tom nedalo zaspat 😒 😠 😒 😠 😠 😠 😖

madada
23. apr 2010

rada by som sa k vam pridala, mam skusenost so skolkami ako vyssie uvadzate naozaj do skolky chodia aj deticky s chorobami a je tazke neznalcovi alergii a bez skusenosti usudit ci z tej chvilkovej situace v satni ked pocujeme zakaslat alebo smrkat dieta vieme ci je chore alebo ma alergiu. Ja osobne s tym zatial nemam vela skusenosti ale do septembra nasa ratolest nastupila do skolky a so soplikmi bojujeme kazde dva tyzdne, 2x mala moraxelu a ostatne razy sa to opakuje stylom 4dni riedke obcasne sopliky potom zlte a do zelena,vyter je vacsinou negativny. na toto mi zatial nikto nevedel odpovedat ci je vhodne dieta do skolky alebo nie, nie ani tak na principe dokazovania ale skor na takom zvazeni ci zostat doma s dietatom ked jej nic okrem soplikov nie je je cula,hra sa,chuti jej len kazde cca 2hod. sa vysmrka.

rimmel
24. apr 2010

pridam nazor.
my do skolky sice nechodime ale chodime do tzv baby group, skupinky pre mamicky.

uz som mesiac nebola a tento tyzden som bola a hned aj ochorel, dnes mal 39 teplotu! boli sme v nemocnici u doktora dnes, ma chripku! a to z tej sprostej BG lebo mamicky tam nosia svoje chore deturence..mam strasne nervy momentalne, myslela som si ze ludia dokazu byt tolerantni a nemyslia iba na svoje pohodlie.

kolkokrat tam vidim usoplene deti ze im to tece z nosa nonstop..deti co mojmu do tvare kaslu!
uz som im tam aj chcela povedat, zriadovatelkam, nech nepustaju chore deti..ale co s tym spravia? matky co sa doma nudia s chorym deckom tam aj tak pojdu aby si maly s kym pokecat ☹ a to ze tym ohrozuju ine a este aj svoje vlastne dieta im je uuuplne jedno.

sorry naozaj som dnes velmi nahnevana a mam chut tam uz nikdy neist.

ibaze co doma s malym, neporadit nejake ine aktivity? ☹ napada ma iba plavanie a hupacky v parku..ci piknik..

rimmel
24. apr 2010

a hlavne si myslim ze zodpovednost je hlavne na rodicoch...nie na skolkach ci ich riaditeloch...nenavidim take zenske! 😠 😠 😠

rimmel
24. apr 2010

ps. hovorim o zenach doma na md co lebo sa doma nudia idu do baby group aj s chorym deckom.

ria80
24. apr 2010

Taky jsem se naštvala včera.Sli jsme do mateřského centra,že tam mají nové prostory,tak se podívat.A ta jedna,co tam pracuje,tam měla nemocný dítě,který kvůli nemoci nemohlo do školky.No chápete to?Spoustu maminek to docela odradí,jsou samy proti sobě s takovým přístupem.

sharynka
24. apr 2010

Pracovala jsem jako učitelka ve školce. S rýmou jsem sice dítě domů neposlala, nicméně jsem zastáncem, že do školky a školy patří POUZE ZDRAVÉ děti. Nakazí se nejen mezi sebou, ale také personál. Mají oslabenou imunitu a tím pádem pro ně můžou být běžné aktivity školky v tu chvíli náročné. Určitě to najdete i ve školním vzdělávacím programu školy nebo ve školním řádu.

jeudi
26. apr 2010

Ono je to těžké,náš Filip je každou chvíli nemocný,jenže některé maminky je tam nechají dokud nemají teploty,protože je třeba z práce neuvolní.Já si myslim, že by se měli poslat k doktorovi,pak by třeba nebylo nemocné každé druhé dítě.

rimmel
26. apr 2010

sak v praci zaklamem ne? 😀