Čo so štvorročným hyperaktívnym chlapcom?

love232
24. feb 2015

Ahoj naozaj už neviem vymýšľam všetko možné ale už neviem čo neviem ako zaujať svojho syna.. Všetko ho baví 5minut ešte k tomu ešte nerozpráva.. Chvilkami nevládzem s nim naozaj... Poraďte neake hry niečo hocičo.. Minule som mu napr obalila zavaraninovy pohár vreckovkov a dala mu sparatka nech si pichá.. Robím mu rôzne veci z papiera jaa neviem poraďte ako zanepraznit 4rocne hyperaktivne nemluvna :/

dananada1
24. feb 2015

Ahoj, ak je hyperaktívny a k tomu má poruchu pozornosti ADHD, tak si skús naštudovať niečo o tom na nete.Možno ti to pomôže.Ja mám dvojičky chlapcov ADHD s hyperaktivitou.Máme to potvrdené aj od neurológa.Ale zas oni sú dvaja takže sa zahrajú spolu, len je u nás stále hluk a behanie.Neposedia celý deň.teraz už chodia do školy tak tam ich to trochu unaví.Tiež sme mali problém s rečou a museli sme chodiť na logopédiu.Je to ťažké, ale dá sa to zvládnuť. 🙂

janickacrazy
24. feb 2015

@love232 Chodí do školky? Nerozpráva vôbec nič alebo rozpráva len nezrozumiteľne? Chodíš s ním k logopedičke? Ked je hyperaktívny, treba s ním chodiť veľa vonku, nech sa trochu unaví, aj ked nie je zrovna ideálne počasie, ja som chodila za každého počasia a ked vravím za každého tak oazj myslím za každého, aj ked pršalo. Pláštenka, gumáky a ide sa. Uvidíš aký bude šťastný. Skúšala si mu čítať nejaké rozprávky z knižky? Či ani pritom nevydrží? Moj syn má 4 roky a veľmi rád sa hrá s legom, pri tom vydrží dosť dlho alebo sa len tak naháňame po koberci s autíčkami, má taký ten koberec s cestičkami. Skúšali ste maľovať farbami na veľký výkres? Alebo ruky namočiť do farby a robiť odtlačky? To deti dosť baví takéto veci.

laurika25
24. feb 2015

Ja mam doma skoro 4 rocneho,sice rozprava ale energie ma na rozdavanie😉chodi do skolky tam sa 'vyblazni' ale ked je doma tak si robime cvicenia-nakupila som rozne bludiska,hadanky,obkreslovacky a tak sa hrame a tym mu aj pomaham rozvijat jeho mozocek☺️Inak jeho oblubene su dinosaurus tak si postavime domcek a vymyslame pribehy.A syncek vobec nerozprava? Skus sa pridat do skypinky Montessori su tam velmi dobre napady.Mozno ak chodite na logopediu tak vam poradili nejake hry pri ktorych sa rozvija aj rec.No ja tiez stale musim nieco vymyslat 😜

timea7
24. feb 2015

@love232 navštívila si s ním odborníka? Myslím,logopéda.Možno by mu prospel kolektív detí. Skús pozrieť na www.montessoridoma, sú tam vynikajúce námety. Je fajn, že sa mu snažíš vymýšľať činnosti. Obmedz TV na totálne minimum, čítaj mu, pozerajte si obrázky v knihách, nevadí, že vydrží len päť minút, skús riekanky s pohybom, veľa námetov nájde na nete, spievaj mu.

mirkita
24. feb 2015

a treba ho stale niecim zaujat? co robi ked sa ho nesnazs zamestnat niecim? moj 4 r ak si nevie nieco sam najst tak mu nerobime zabavky...pohrame sa,precitame knihu,chvilu ma aj dovolene pozriet si rozpravku alebo pocuvat ju,kreslit,lepit,vystrihovat,idem von ale ked nic,musi sa nudit 😀

janickacrazy
24. feb 2015

@mirkita Máš pravdu, 4ročný by sa mal už vedieť zabaviť aj sám na nejaký čas, netreba stále a za každú cenu vymýšľať zábavu. Moj sa dokáže zahrať aj sám dosť dlho, ale samozrejme, ked može maminu pootravovať, tak ho to baví viac. 😀

katinka71
24. feb 2015

@love232 na nasho Marca zabera sport,doobeda je v skolke,poobede mame kruzky plavanie v stredu,stvrtok cvicenie v telocvicni,v pondelok chodime do hudobneho kruzku,zvysne dni na lyze (vlek mame v dedine),sankovat sa nechce,a este korcule(stadion za rohom),citanie,kreslenie ho nebavi uz po minute zaviera knihu a zapachava nam usta aby sme necitali. s rozpravanim sa rozbieha tiez iba teraz v nemcine aj slovencine,a vystriovanie tiez nie to nam radsej zastrihuje do vlasov mojich

katarinamarkova
24. feb 2015

@love232 ma hyperaktivitu potvrdenu? ak nie, preco si myslis, ze je hyperaktivny? 4ročny nerozprava? chodite k logopedovi?
ps: je uplne normalne ze tak male dieta vydrzi pri jednej aktivite par minut.
ps 2: ak nechodi do skolky a doma nama surodencov - vymysla len preto ze sa nema s kym hrat - chce to skolku, kamosov.....ono mama a jej hry su fajn, ale nikdy dieta tak nezabavia ako kamosi v jeho veku.

katrin21
24. feb 2015

odporucam precitat knihu Syndrom travenia a psychológie.. pre deti s hyperaktivitou.. pochopite, ako ich dostat na uzdu a prekvapivo - stravou....
http://www.martinus.sk/?uItem=98062&gclid=Cj0KE...

napisala to lekarka, co ma sama takého syna.. velmi dobra kniha !
cim je dieta mensie, tym vacsia sanca na uspech v zmene spravania 🙂

timea7
24. feb 2015

@katrin21 absolútny súhlas!!!!! Rodičia tomu nedávajú veľkú váhu, ale ako učiteľka môžem len potvrdiť. Slvo hyperaktívny ma dvíha z kresla 😝 😝 😝 😝 😝