Čo všetko potrebuje dieťa do škôlky?

zuzana19851
21. máj 2008

mile mamicky poradte mi prosim co vstko traba kupit dietatku do skolky v meste?dakujem

alami
21. máj 2008

asi ako kde, ale my: obliečky na perinky + plachta, malý uteráčik, pyžamko, papučky. oblečenie do škôlky - tepláky, tričká...aby si stíhala prať. Na začiatku nebolo treba, ale vo vyšších ročníkoch zub kefka a pohárik.
okrem platenia nosíme do škôlky na pol roka WCpapier, papierové vreckovky, čaj, cukor. Potreby ako pastelky nožničky...to dáva škôlka, takže viac ma nič nenapadá...ešte sa zíde pršiplášť - ke´d niekde idú na koncert napr. a von prší...dáždniky nechcú učiteľky, že sa deti nemôžu držaľ, zavadzajú si,...a teraz ešte tričko a kraťasky na cvičenie....ale ako mladšiemu to nebolo treba, cvičili, včom boli. 😉

etuska
21. máj 2008

Zuzana- nam dali napr. cely zoznam co kupit-farby, farbicky, vykresy, plastelina....-aj presny pocet ks. Okrem toho pyzamo, uterak, postelne pradlo+plachta, prezuvky.
Na "kreativny balicek" som minula cca 300,-Sk,ale myslím,ze je to individualne a kazda skolka moze vyzadovat nieco ine.
Dcerka ma v skolke samozrejme aj nahradne veci na prezlecenie, teplaciky, tricko,...-ak by sa stala napr. "nehoda"

elise
21. máj 2008

každá školka má niečo iné moja mama robí v škôlke a tam potrebujú detičky papučky, náhradné olečenie do skrinky (pančušky, ponožky, spodné prádlo tričko tepláčiky), mesačne 6 fliaš lucky alebo drobčeka - voda na pitie, papierové vreckovky kde sú 6 balíkov v celku zabalené , platia školné 310 sk ostatné dáva škôlka sponzory, alebo rodičia čo chcu niečo dať navyše. inak treba aj pyžamko, zubnú kefku pastu pohárik, toaletný papier 4 kotučiky v balení raz za 2 mesiace. aaaa samozrejme oblúbená hračka dieťaťa alebo niektoré zaspávajú s plienočkou vankúšikom....

ukana
22. máj 2008

zuzana, myslim, ze to indi-vindi, vsade nieco ine, ale pyzamko a papucky je zaklad.A vela teplakov, stacia lacne, lebo nas Matko napr. chodi ako prasiatko kazdy den 😝 My napr. obliecky a uteraky mame v skolke, to som nekupovala. Raz za pol roka toaletny, tekute mydlo, papierove vreckovky. Ale to ti uz povedia v skolke pred nastupom krpca 😉

martina.d.
22. máj 2008

My sme dcérke kupovali pyžamko, papučky, uterák, pohárik, hrebeň, a oblečenie. V skrinke má vždy položené aj náhradné, keby sa napr. obliala alebo zašpinila. Každý pol rok sa dávajú toaletné potreby. Tiež každý pol rok dávame 200 Skk na pomôcky - farbičky, hračky, plastelína a pod.

gepetto
22. máj 2008

Ahojte 😉 . Ja pracujem v škôlke, ale ako tu tak čítam, vidím, že je to individuálne a v každej škôlke potrebuješ niečo iné. Najlepšie bude, ak sa spýtaš priamo v škôlke, do ktorej si svojho drobca prihlásila a tam ti všetko povedia 🙂
No z vlastnej skúsenosti viem, že napríklad takých pančušiek a ponožiek asi nikdy nie je dosť 😀 . Veď učite si viete predstaviť tú arómu (keďže decká sú skoro celý čas v papučkách) keď sa drobci pred spaním vyzliekajú.. 😖 😀

ukana
22. máj 2008

gepetto ahoj. V niektorych skolkach napr. rodicia beru obliecky prat domov, ale v nasej skolke je práčovňa 🙂
A potreby na kreslenie sa kupuju z prispevku 100sk, co platime kazdy mesiac.

S tymi ponozkami mas pravdu. 😅

Aj veci na prezlecenie je dobre dat do skrinky, mensie deticky sa este sem tam pocikaju a potom maju ciste veci 🙂

maca793
23. máj 2008

našťatie my sme výkresy, ceruzky... nemuseli kupovať, len sme si doniesli posteľné prádlo, papuče, pyžamo, kefku,pohárik a niečo na prezlečenie a to bolo všetko.

asitka
28. máj 2008

ahojte.... som v šoku....keď čítam, že obliečky na periny, plachty, uteráky.... 😲 , to by malo byť asi v réžii škôlky nie????....my do školky...len pyžamko, tepláčiky,papučky, náhradné oblečenie...a oblečenie na cvičenie....plavky a uteráčik, plus kúpacia čiapka....a na pol roka...wc papier, papier.vreckovky a mydielko...a pol ročné poplatky....na pomôcky...

ukana
28. máj 2008

asitak, skolky su financovane z rozpoctu mesta, pripadne dediny, a nie kazde mesto, hlavne mensie, ma peniaze na vsetko do skolky, tak si pomahaju ako mozu. zalezi teda od rozpoctu mesta, ked je to mestska skolka. Ine je to v sukromnych, ale tam su aj tie mesacne poplatky ine.
A skolky si nahanaju aj sponzorov 🙂

asitka
28. máj 2008

ukana...veď v poriadku...ja len, že som sa s tým nestretla...a akosi mi fakt prišlo automatické, že je to v réžii škôlky....a zahrnuté v poplatkoch....

junovka
28. máj 2008

asitka, aj ja som musela davat Timeike do skolky postelne, uteraky....a raz za mesiac nam davali domov, aby sme im vyprali, popripade aj skor, ked sa nahodou stala mensia"nehoda".Dokonca pokial si Timeika zvykla v skolke, tak mala v skrinke aj nahradnu plachtu a gatky 😉

asitka
28. máj 2008

no dievčatá, možno mi neuveríte....ale fakt o tom počujem...teda vlastne čítam prvý krát....dôvod som už vysvetlila vyššie... 😉

zuzana19851
autor
29. máj 2008

Dakujem vam mile mamicky za vase odpovede pomohli ste mi aspon zhruba viem co bude potrebovat mozem zacat nakupovat 🙂

wodana
11. jún 2008

My sme tiez dostali zoznam. A bolo tam kadeco.

briluxina
6. jan 2009

Maminy ked ma dieta svoju skrinku a davate mu do nej nahradne veci, oznacujete ich menom?, myslim teplaciky, trika aj puncochy? u ostatnych veci mi je to jasne, ze papucky, obliecky, len ci aj tie nahradne vecicky. Dakujem za odpovede.

vinka
6. jan 2009

Zuzana je to individualne ale určite nie lacné.No ale ked ešte aj postelné nosíte. 😕 Mi všetko ostatné bez postelného,cukru,čaju.

lorin11
30. jan 2009

no každá skolka to ma ináč. U nás potrebujeme len papučky, pyžamko a suché veci na prezlečenie /keby sa pocikal alebo niečim oblial /. Obliečky domov nenosíme platime za práčovnu 115,- Sk na pol roka.

dudulik1986
30. jan 2009

chcem sa spitat mam 2,5 rocneho syna a ide od pondelka do skolky ako ho mam odnaucit od coumika 😝

sassi
30. jan 2009

dudulik, 2 velke zmeny naraz, to nie je dobre
ked už si ho doteraz neodučila, tak zaroven s nastupom do školky by som to nerobila 😉
tak pojde aj s dudkou... ved je malý, a ked uvidí, že ine deti nemaju, myslím, že čoskoro odloží duku aj sám od seba

basado
30. jan 2009

no aj my mame dudlík, ja som videla vela detí ktore maju v školke cumel a je to v pohode. ja skušam na maleho tak že mu ho nedam cez den len ked ide spat a to je na obed a v noci inak by asi nezaspal. ale som nahnevana na seba, pretože starší nemal vobec dudlík a mladšiemu som dala 😠 ale asi preto aby sa manžel vyspal 😀 , pretože ked spustí krik tak to stojí za to 😅

basado
30. jan 2009

u nas v školke tak isto potrebuju nahradne veci, papučky a ked su už predškolaci tak aj kefku, pastu a poharik

sassi
30. jan 2009

mytiež dudlik len na spanie
a v školke deti mali, niektoré tiež im davali na spanie
no my sa snad do jesene odučíme, mal 3, dva už stratil, a ked stratíme aj tretí, dalšie už nekupim 😀

viktoria0303
30. jan 2012

a ake rozmery musi mat to postelne pradlo??

viktoria0303
30. jan 2012

@sassi ja som malej cumliky schovala a a povedala ze havo spapal a kd uz mala posledny cumel ktory aj tak rozkusala tak som vyhodila,pytala sa este na cumel ale juto uz preslo a teraz ked sa jej niekto spyta kde ma cumel povie ze havo spapal

titkovamiriam
30. jan 2012

pyžamko,prezuvky,veci na prezlečenie v pripade obliatia,zašpinenia/všetko podpísané/