Dali by ste dieťa do škôlky, keď ste doma?

katarinka1990
12. aug 2020

Ahojte, v septembri ma ist najstarsi syn (4 roky) prvy krat do skolky, doma mam ešte 2 ročného a 2 mesačného. Veľmi sa teší medzi deti, je to veľmi spoločenske dieta. Ale teraz k veci,kedze zas počty ochoreni stupaju dali by ste dieťa do skolky hoci ste doma? Ja uvazujem o odklade, ak take nieco v skolke vobec je. Lenze ked si zoberiem nakazit sa moze hocikde. Ved uz sa stretávame aj s rodinou, obcas ide so mnou do obchodu, takisto k doktorom.

veronikaszabova
12. aug 2020

@katarinka1990 ano dala.

pribinak
12. aug 2020

Dala. Dieťa si v MS prejde všetkými “povinnými detskými chorobami” a potom v škole je už ok

gabsisi
12. aug 2020

@katarinka1990 zvážila by som koli tomu dvojmesačnému, aby ti k nemu zo skolky nenosil choroby.... nemyslím koronu ale aj obyčajne soplíky . Ja by som pockala do jari

mogaa
12. aug 2020

@katarinka1990 ja osobne by som dieťa dala, ale ty si musíš ujasniť čo bude pre teba lepšie a to bez ohľadu na koronu....ten prvý rok si dieťa musí prejsť tými detskými chorobami, takže môže byť viac doma ako v škôlke a bude ti to nosiť domov....samozrejme ako to už pri deťoch býva - aj doma si tým prejde jedno dieťa , druhé a aj tretie a nezriedka aj dospelí....na druhej strane, pri ďaľších dvoch už bude škôlka lepšia, lebo tými detskými vírusmi si už deti prešli, ale vždy je to individuálne...na druhej strane ak by som mala v zime ráno chystať všetky 3detí aby som 1zaniesla do škôlky - tak to asi nerobím a so škôlkou by som počkala😉deti musia byť v škôlke najneskôr do 8-mej hodiny, čiže ráno všetky deti pobudiť, poobliekať, minimálne najstarší niečo zjesť a rýchlo so všetkými tromi kúskami do škôlky zaniesť najstaršieho.....ak by som musela vodiť dieťa do škôlky ja(spolu s ostatnými)tak rok počkám, lebo o rok už budeš nosiť do škôlky 2deti a doma ti ostane jedno....

mogaa
12. aug 2020

@katarinka1990 keď nad tým teraz rozmýšlam tak v tvojej konkrétnej situácii by som ten rok počkala....lebo o rok dávaš aj prostredné dieťa do škôlky - tými chorobami si presjú spolu a aj najmladší ich bude lepšie znášať (ty budeš stále na RD takže v prípade choroby s nimi stále môžeš ostať doma) a aj to vodenie do škôlky bude lepšie, síce ráno vychystáš všetky 3deti ale domov sa vrátiš len s jedným....v tvojej konkrétnej situácii by som dala až o rok, kedy pôjde do škôlky aj prostredné dieťa......takto ti najstarší bude ráno plakať že nechce do škôlky, prostredný môže plakať že chce ísť do škôlky, o rok ich tam necháš oboch a máš vystarané😉

lenuliatko84
12. aug 2020

Prvy rok v skolke bude viac doma ako tam

biba2014
12. aug 2020

Ak ho das isto sa priprav na kolotoc chorob a,ze casto ostane doma a mozu to dostat aj mladsie deticky. Tiez som dala starsieho 4rocneho a doma som mala rocne dieta.bolo to s tymi chorobami narocne,ale skor ci neskor musia tym prejst. Rozhodni sa sama co bude pre teba jednoduchsie.

jantato
12. aug 2020

ahoj, urcite by som dala, aj mna strašili s kolotočom chorôb a teda moj chodil do školky 4 roky a za cele 4 roky bol 2x doma necely tyžden, inak len v školke, čiže žiadna choroba a druhy je 3ti rok v školke a minuly rok bol jeden tyzden doma. Čiže to môže byť aj nemusi, treba vyskušať, a hlavne ked chce ist, ked sa teši. držim palce

tinka_21
12. aug 2020

My sme si odbili choroby v škôlke, bola som každý mesiac doma, ak sme vydržali dva mesiace bez choroby, tak to bolo že vaaaaau. Bola som z toho nešťastná, riešila som imunitu dcéry, v práci na mňa pozerali kadejako...ale čo sa dalo robiť. Ale, prišli sme do školy, a dcéra bola za celý školský rok kvôli chorobe doma jeden týždeň, a to bola predtým v malej škôlke s malým kolektívom detí, a aj tak. Popravde, som rada, že si to odbila v škôlke. Poväčšine to nebolo nič vážne, len "škôlkarske sople" alebo kašeľ, ktoré aj tak bolo treba preliečiť doma. V škôlke sa nedobieha nič, v škole už treba dohnať zameškané učivo a je to náročnejšie aj pre to dieťa. Ale samozrejme, tento fakt neberie do úvahy, že máš doma ešte ďalšie dve detičky. Pri najhoršom, môžeš skúsiť, ak po pár razoch zistíš, že máš dieťa pod chvíľou choré, tak si ho necháš doma a zariadiš sa. Sú maminky, ktoré to riešia aj tak, že vidia, že stúpa chorobnosť, tak si dieťa nechajú doma, aj keď samotné dieťa choré nie je.

sepkev
12. aug 2020

@katarinka1990 moj starsi 3 rocny nastupuje tiez prvy krat,doma mam este 7 mesacneho a urcite ho dam😉pre jeho dobro,pre moje a tak😅presne ako hovoris,nakazit sa moze hocikde

dankatomi
12. aug 2020

@katarinka1990 ahoj,aj nam konečne vzali 4rocneho,ziveho chlapceka,doma mam este 17mesacnu,a nevahala som ani sekundu. Potrebuje kolektiv,urcite mu to prospeje.a choroby...uvidime,ratam s nimi ale musi si tym prejst. A uvidime aka aj bude situacia koli korone ja sa modlim aby to neovplyvnilo chod skolky. Nasho minuly rok nevzali a vidim na nom osobne,ze mu take zaclenenie chyba.

fiafia
12. aug 2020

@katarinka1990 podľa chlapčeka. Chistat tri deti pre jedneho a v zime bude o drzku. No k veci moja nastúpila minuly rok v Septembri. Hneď po troch dňoch mala 40tky. Potom tyzden v škôlke tri doma. Od decembra do konca februára bola tri dni 😪 potom korona... Teraz začíname akoby od znova. plače neviem či by som mala na to nervy ešte pri dvoch detickach 😄

patka06
12. aug 2020

dala by som

simonah73
12. aug 2020

ono jedna vec je, ci by si dala a druha vec je ci Ti ho zoberu 😉 zatial nie je predskolak, tak nemusis nikomu nic vysvetlovat, ze ho nechavas este doma a vzhladom na vek najmensieho dietata by som ho ja nechala doma. u nas ked sa mensia narodila tak starsia bola akurat predskolacka len ona dovtedy chodila uz do skolky ale po dohode s riaditelkou mi ju dovolila nechat doma vlastne od novembra kedy sa narodila az tusim do marca ale teda s tym, ze poplatok za skolku som za nu platila, kedze vlastne drzala miesto.

mogaa
12. aug 2020

@fiafia naša nastúpila do triedy kde boli deti od 20mes.-3roky, ona mala 2roky....nastúpila v novembri - dokopy v škôlke 5dní potom zápal priedušiek, v decembri opäť dokopy 5dní - nemocnica lebo nejaká viróza a vracanie s teplotami, do škôlky išla až koncom januára , február bez chorôb-len bežné sople a marec už korona a zavretá škôlka....

simonah73
12. aug 2020

a o tom nakazeni nemas pravdu, nejde tu len o nakazenie covidom ale vdaka "zodpovednym matkam", ktore daju aj chore dieta do skolky bude chodit pravidelne domov s nejakym virusom, nase kym si vybudovali imunitu tiez chodili systemom, dva ci tri dni v skolke a potom tyzden aj pol doma. a tomu sa neubranis, to ked som bola pomahat, to len vidis ako si davaju ochutnavat cajiky co im mamy nachystali do flasiek co maju v satni alebo po chytani hraciek prsty do ust....

lucinkab
12. aug 2020

Aby mi k 2m doniesol daco? Nikdy.... No tu vecsina zien dava aj ked su doma bez mladsich deti.... Moje su doma

selest
12. aug 2020

Dala. Ja mam doma 2r a keby sa vedel pytat na wc a brali by ho hned by som ho dala. Nakazit sa moze aj na ihrisku alebo v obchode. Moj sa uz teraz nudi doma..ale zas na druhej strane ked mas este 2 mesacneho a 2r doma tak musis pocitat s tym ze zo skolky bude nosit rozne sopliky a ine detske choroby atd. Cize je to iste na zvazenie. Ja by som chcela dat maleho do skolky ked sa narodi druhe ak mi ho zoberu a uvidime ak bude chorlavy tak ho necham doma..

maris5
12. aug 2020

Ano dala som, a nedoniesol mi ziadne sopliky pre 1 mesacneho. Bolo mu dobre v skolke, bol so svojimi rovesnikmi a nemusel sa prisposobovat mladsiemu.

stanulienkat
12. aug 2020

Dala by som. Potrenuje sa socializovat, najde si kamosov, vselico sa nauci

eriksonka1234
12. aug 2020

@jantato toto je skôr rarita, mali ste obrovské šťastie. My sme boli z mesiaca možno týždeň v MŠ, čo boli stále chorí 🤷‍♀️

deti95060810
12. aug 2020

dala.... a ešte ak sa dieťa teší tak určite...

hettinka
12. aug 2020

@katarinka1990 dala by som. V prípade problémov môžeš nechať doma aj potom.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
12. aug 2020

Ak vyžaduje detský kolektív, áno dala..

korona tu bude navždy, raz sa stane bežnou chorobou.. ak zriaďovateľ nezavrie skoly a škôlky, budú ju moje deti navštevovať normálne..

Tretieho mam inak takmer 4r, prvý krát ho vzali do škôlky, ja pracu zatiaľ nemám.. v septembri všetci normálne nastúpia a ja si konecne vymalujem a upracem dom a potom počkám ako často budú chorí.. potom, keď sa situacia ustáli (chorobnosť, korona, všetko okolo) tak si začnem.hladat vhodnú prácu..

Doplnujem - nevšimla som si, že píšeš že máš bábätko.. dala by som ho v tom pripade len na začiatok a potom, keď bude október/november by som ho stiahla.. totiž môj na

jana_eyre_2
12. aug 2020

Pokračovanie - nedalo sa mi dopísať.. môj najstarší nastúpil prvý krát do škôlky keď sa narodil najmladší - a áno všetko nosil domov.. stredná nechytila takmer nič, ale najmladšie bábo áno a bolo to šialené, chorý bol vkuse do 3rokov, podľa mňa keby nemal tak.narocny štart tak by to dopadlo lepšie - chory bol uz aj keď starší neboli.. má nábeh na astmu nakoniec.. ale zase deťom nemôže odopierať kolektív, aknho vyžadujú - preto ak by som bola znova v rovnakej situácii, tak by som volila strednú cestu..

eliska13
12. aug 2020

@katarinka1990 nedala, ale ak veľmi chces aspoň to vyskúšajte po prvých chorobách sa rozhodnes

katarinka1990
autor
12. aug 2020

No moje decka klop,klop nebyvaju choré.asi dva krat boli chori doteraz aj to len teploty a sople. Ak by doniesol opakovane nieco ze mi bude chore babo tak ho nedám. On sa tesi na deti, aj sa zacal sam obliekať a krmit co doteraz bol lenivy, to iste obuvat.pomaha s babom, nosi plienky, vie si nabrat flasku na vodu. Snazi sa mi pomáhať so vsetkym doma. Aspon nech skusi. Skolku mam 7 min.od domu, vzali ho bez problemov. Ochoriet moze hocikde. Mimochodom ano raz mi ochorel v centre pre deti....a boli sme chorí všetci a potom sme isli do ineho a uz chori neboli. Ani z ihriska nastiastie este nic nedoniesli. Sak uvidime. On chce stale nove podnety a hoci mame záhradu s bazenom a chodime obcas na ihrisko ci sa stretame s rodinou a ich deťmi jemu to nestaci. Ma moc energie preto to chcem skusit.

mpg
12. aug 2020

@katarinka1990 Dala by som ho a na obed by som preňho chodila, aby si ľahšie zvykol.