Dať či nedať do školy dieťa, ktoré do školy ísť nechce ?

shee11
3. dec 2019

Ahojte, máme syna, ktorý bude mať koncom júna 6 rokov. Je to šikovný chlapec, ukecaný, nehanbí sa, pozná písmenká, pekne kreslí ... proste zvláda všetko čo by mal taký predškolák zvládať. Ide o to, že on vôbec, ale že vôbec nechce ísť do školy. Vraj on nebude vedieť čo tam má robiť, nebude nič chápať, ...že škola je ťažká... že on chce byť predsa farmár a tí nemusia chodiť do školy 🙂 ... Je taká dosť bojazlivá a veľmi citlivá povaha, od malička bol taký až príliž opatrný, bojazilvý...Napr. situácia - písali sme písmenká a niečo som mu prečiarkla, ale v dobrom, všetko som komentovala, že toto je správne, toto je nesprávne - skončilo to tak, že mal pol hodiny hysák, prečo som mu to prečiarkla, že on to nevie, že už nikdy nebude písať atď. Vysvetlovanie nepomáha. Je aj taký dosť precízny, napr. ked zájde pri vymalovavaní za čiaru, je schopný to celé zahodiť, pokrčiť... Mám fakt veľkú dilemu či ho dať alebo nedať do školy. Lebo každý ho berie, že jasné - ide, veď je šikovný. Ale faktom je, že povaha sa mu tak či tak nezmení. Neviem ako podporiť jeho sebavedomie, možno by stačilo, že za prvý týzden v skole zistí, že je to ok a možno nie ... Neviete poradiť? Stretli ste sa s podobným dieťaťom?

shee11
autor
6. mar 2020

@dia6 inak ty ako si opísala tvojho syna, tak môj presne to isté. Tá roztrhaná písomka ma fest pobavila :D To si viem predstaviť aj na mojom, akurát, že on je taký, že dosť rešpektuje autority našťastie, učiteľky poslúcha, takže neviem či by mal na to "gule" ked to tak môžem napísať, ale doma bežne 🙂

dia6
12. mar 2020

@shee11 nech sa venuje tomu čo ho baví, v škole už nebude mať na to čas.
Inak je ešte možnosť prípravky. My sme to nevyužili a ľutujem. Moja kamoška tam dala dcéru a nevie si vynachváliť. Je tam menej detí, nie je to úplne ako škola, ale zase sa tam čo to naučia