Dcéra dostala v škôlke po zadku

14. sep 2021

Ahojte, dcéra chodila do letného doobedneho tábora, tesila sa tam. Presli sme do skolky a každým dnom je to horsie a odovzdavam ju s jej placom. Dnes som z nej vytiahla, že dostala po zadku od učiteľky, lebo neposluchala. Na jednej strane chapem povolenie pedagóga, že je psychicky narocne, aj dcéra je dosť tvrdohlavá, na druhej strane zrejme bitka nie je úplne vhodná stratégia, keď vedia, že rano nechce chodit do skolky a place, co vôbec som nechápala, lebo keď ju aj nechám u starých rodicov, nikdy neplakala.
Ako by ste to riešili? Ja sa každý deň pýtam učiteliek, či bol nejaký problem. Aj som jednej povedala, že som otvorená diskusii, čo sa týka výchovy, lebo dcéra nie je jednoduchá povaha, že nech kľudne povie, keď bude problem. Preto má zaskočilo, že toto mi nepovedala(aj keď po zadku dostala od inej učiteľky). Dcéra nie je doma bita, preto sa nad tým pozastavujem a obávam sa, ako ju po tomto vo štvrtok dostanem do skolky.

sslobodnamama777
14. sep 2021

@kate_cs úplne súhlasím.

luccija
14. sep 2021

Ver dcére, tiež som bola toho svedkom v práci , ale ešte s ňou o tom pohovor, alebo, že sa spýtas učiteľky ako to bolo a podobne...garantujem Ti, že riaditeľka to zatají, lebo by to robilo zle meno a pod...povedia, že mala je vystrašená zle sa adaptuje a nechce chodiť do školky a preto si to vymyslela...ale učiteľke by som povedala svoje nie štýlom nestalo sa náhodou, ale rovno viem, že dcéra dostala na zadok...

ninusa221
14. sep 2021

Učiteľka ma toho veľmi vela na krku.. ale toto si fakt nemôže dovoliť. Keď je dieťa zlé ta ho dať sadnuť niekde inde.. a nemôže sa chvíľu hrať alebo čo. Zas taky cirkus by som nerobila že riaditeľka a neviem čo. Normalne by som sa opýtala učiteľky.

anjelaa
15. sep 2021

Bitky v škôlke si deti nevymýšľajú. Rieš to.

marianna_peskova
15. sep 2021

Ja by som sa porozprávala s danou učiteľkou alebo s riaditeľkou, že moje dieťa, ktoré som zatiaľ neprichytila pri lži mi povedalo, že dostalo po zadku. A keďže ja nemám potrebu ho biť, pretože nikdy neurobilo nič tak závažné, že by som mala potrebu ho fyzicky trestať, chcela by som vedieť, prečo to bolo potrebné v tomto prípade.

pininka1
15. sep 2021

Treba to riesit, mojho syna chytila ucitelka pod krk, nic nepovedal len uz nechcel chodit do skolky. Upozornila ma na zmenu riaditelka ktora ho poznala. Nakoniec sa jej priznal a vsetky deti to dosvedcili, kedze vtedy mali stat v rade alebo nieco. Nakoniec sme skoncili az na policii, lebo islo o viac deti. Ja len na margo toho kolko toho maju ucitelky, poziciam im mojich autistov zo skolky s ktorymi robim a niekedy je to naozaj narocne ale nikdy v zivote by som neudrela dieta. Toto je nepripustne od pedagoga.

mariejenka
15. sep 2021

Tak bitka,"hoc" capnutie po zadku od pedagoga je cez! Mam uz vadi,ze ucitelka zjape, kričí po detoch. Mne sa moj zdôveril,ze mu to vadí,ze ma taky tlak pri srdiečku,tak to opisal,a to skolka neni este ani mesiac v prevádzke...idem riešim m

asia83
15. sep 2021

@kittykat22 A rovno do basy s ňou! 🙄

mabenn
15. sep 2021

Nie je jednoducha povaha? A ktore dieta je? Ved vsetky sa rodia nevychovane. Zastan sa dcery. Toto nie je v poriadku.

marca12
15. sep 2021

@iffushka ja by som si teda nepriala,aby akemukolvek dietatu davala ucitelka na zadok,to je nepripustne. Ak nema vztah k detom,nech tu pracu nevykonava. Ja robim s ludmi a neexistuje,aby mi rupli nervy a zvysila hlas alebo zmenila intonaciu hlasu a to chodia rozne typy ludi. Takze ak mila pani ucitelka ma problem,nech sa radsej poruca. Teraz jej ospravedlnis capnitie a nabuduce to bude co? Buchnaty,facky,skrtenie?

jana_eyre_2
15. sep 2021

@loginexistuje ja som raz sama na vlastné oči videla ako to urobila učiteľka synovi kamarátky.. išla som okolo ihriska, on ma videl, rozbehol sa k plotu a prvá reakcia učiteľky bolo schytenie malého a šup mu po riti.. až potom ma videla že som tam, začala na chlapca zrazu milo dohovarat.. poobede to sama povedala kamarátke a ospravedlnila sa.. Ale čo by robila ak by som to nevidela a ako často dáva po riti deťom za to že nestoja na mieste? 🤔

iffushka
15. sep 2021

@marca12 ja si nemyslím, že to, že dá dieťaťu na zabok znamená, že jej rupli nervy. Neviem, prečo si to takto predstavuješ. Proste dám dieťaťu po zadku, jasne že ho neotlkam, len presmerujem jeho pozornosť keď nevníma čo hovorím a ide si svoje.

marca12
15. sep 2021

@iffushka Ucitelka ma v smerniciach prisne zakazane fyzicky trestat dieta. Aj ked zargon uciteliek je ako by ich vytrieskali,dobre vedia,ze to nesmu. Takze jej museli rupnut nervy alebo teda dava po zadku bezne a necaka,ze sa niekto ozve.

iffushka
15. sep 2021

@marca12 nesúhlasím. A ani nerozumiem čo má spoločné to, že to má zakázané s tým, že jej museli rupnut nervy. A nedovolím si napísať muselo alebo nemuselo, pretože som tam nebola. Ani ty nie. Ale z mojej praxe viem, že na takéto malé deti vysvetľovanie proste nezaberá alebo málokedy.
A v tom momente sa proste musíš rozhodnúť a zareagovať.

katulkagajdos
15. sep 2021

Ako dostať po zadku nie je určite bitka , ale je fajn že skôr ako konfrontuješ ucitelku, aby si vedela, čo sa stalo radšej to zavesis na koníka 🤦‍♀️ A to neobhajujem učiteľku ale mala by dostat šancu sa k tomu vyjadrit. My sme mali tiež problém s učiteľkou neskutočne kričala moja mala to neznáša- keďže som mala ešte mladšiu doma tak do škôlky prestala chodiť, keďže v týchto prípadoch ma málokedy rodič navrch pokial ide o štátnu škôlku.

mogaa
15. sep 2021

Ak by sa to aj stalo(dieťa má len 3roky, takže to mohlo byť uplne inak) , netreba to hrotiť...učiteľky sa spýtať či je to pravda a ak sa to stalo,
prečo dostala po zadku....ono zvládnuť 20detí 6hodín denne 5dní v týždni je naozaj náročné, hlavne ked niektorá mamička má 1-2deti a nevedia im určiť hranice....stačí že 2-3deti plačú za mamou, dvaja sa bijú o hračky, ďaľší sa pocikal...ale samozrejme je to o učiteľke ako takej a jej vzťahu k deťom.....naša v súkromných jasliach žiadny problém, po prestupe do štátnej škôlky podľa jednej učiteľky asi najhoršie dieťa na svete, lebo tu niekoho pohrýzla, tu na niekoho vyplazila jazyk(u nich to deti nerobia), tu sa pocikala...ale neriešili prečo .....v inej skupine v rovnakej škôlke(v strednej triede lebo ich trieda bola kvôli chorobe zatvorená) žiadny problém, dobré dieťa.....teraz zmena škôlky, opäť ju učiteľky chvália aká je dobrá.....

belllinka
15. sep 2021

@jana_eyre_2 minule tu bola diskusia, ze decko padlo v skolke na dvore s oskrelo si kolienko, neviem uz presne… Ale niektore hned isli lyncovat ucitelku a staznost davat lebo predsa ona ma mat oci aj na riti a zachranit kazde decko, ktore ide padnut. Ani sa necudujem, ze niektoremu capne po zadku, ked lieta ako blazon. A povedzme si rovno, vacsinou prave to capnutie skor zaberie, ako iba mile dohovaranie a vysvetlovanie.

sense
15. sep 2021

@liusa82 ja som skorší ročník a teda si na pamätám žeby som dostala v škôlke al škole po zadku, áno pamätám si trestnú stoličku aj státie v kúte ale po zadku ci facku ci iný fyz. Trest nie

selu11
15. sep 2021

Veľa žien tu píše, že povolanie učiteľky v MŠ je náročné, to všetci vieme. Ja mám niekdy dosť len keď som na detskom ihrisku... Ale to predsa nemôže byť v žiadnom prípade ospravedlnenie. Kto už len v tejto dobe nemá náročnú prácu? Teraz sa máme v tej práci otĺkať s kolegami, samozrejme so slabšími, však, kto by si len trúfol na silnejšieho? Ako som už písala hneď na začiatku, učiteľky si to nemôžu dovoliť, vedia to odôvodniť nie len tým, že nemôžu ale aj tým, že to predsa vidia iné deti a na tie to tiež môže mať negatívny vplyv. Dnes to bol kamarát, zajtra to môžem byť ja a problém s chodením so škôlky je na svete.

selu11
15. sep 2021

* do škôlky

1katus1
15. sep 2021

@belllinka podľa.mna sa treba normálne učiteľky opýtať či sa dialo a pokiaľ si to dieťa zaslúžilo tak nevidím problém a keď má s tým mamina problém nech si rieši zmenu triedy. Ale ak to nebolo opodstatnené po zadku , o čom pochybujem, tak by som to riešila

karmen118
15. sep 2021

Spýtaj sa v prvom rade učiteliek či to naozaj tak bolo, moja prišla minulý týždeň domov s tým, že ona už do škôlky nepôjde lebo že ju učiteľka buchla, nakoniec sme sa dopátrali, že po nich iba viacej nakričala lebo boli ako besný na prechádzke, neposlúchali a robili si zle. A kedže doteraz nebolo treba po nich kričať, tak sa dcérka zľakla, ona je taká precitlivená povaha. A kedže vedela, že ani mi ju nepochválime za to. že neposlúchala učiteľky, tak si vymyslela, že ju učiteľka buchla...🙈

cajomila
15. sep 2021

Dcéra mala minulý rok príhodu zo škôlky...ako ju zvalil spolužiak na prechádzke na zem a držal ju tam privalenu, nechcel pustiť.
Bolo to pre ňu veľmi nepríjemné, plakala, dlho to ešte spomínala.
Pani učiteľka ( inak veľmi zlatá žienka s 30 ročnou praxou) dala tomu chlapcovi na zadok.
Mne to prišlo adekvátne...jednoducho neposlúchol, ubližuje iným, je to nebezpečné.
Pre výstrahu mu povedala, že ak to ešte raz urobí...zase dostane po zadku.( Viete chlapček je z rómskej komunity, tam vládnu úplne iné pravidlá správania sa.Tam treba s nimi kus inak jednať.)

jana_eyre_2
15. sep 2021

@belllinka ja som tam bola a videla som 😉 neviem či sa ženám zdá normalne ak niekto supne po zadku len tak preventívne, ale budis, každý je iný.. neviem ako tvoje deti, ale moje majú na ihrisku voľný pohyb a aj behaju.. a dokonca aj v škôlke a škole a nikto sa nesťažuje..

AVŠAK písala som to na komentár login, kde vravela o tom že si to dieťa mohlo aj vymyslieť - preto som napísala, že také niečo som videla na vlastné oči, dieťa si nemusí nič vymýšľať.. čiže nemam chuť sa dohadovať kedy učiteľka má "právo" niekomu dávať na zadok alebo nie, pretože zo zákona ho jednoducho nemajú..

stanulienkat
15. sep 2021

@anjelaa ver mi, ze deti si vymyslaju. Ja ked sme isli do skolky,som uciteelke povedaka,ze ked nebude posluchat,moze ju capnut po zadku, aj ked my doma take bedobime. A co? Co take sa stalo? Aj my sme este na skole dostali,ked sme si zasluzili. Nikto nema ziadnu ujmu,to len teraz hystericke mamicky vymyslaju. Nehovorim,ze maju dieta mlatit,ale capnutie po zadku im neublizi. Keby si mamicky vychovali dieta ako maju,tak by neboli tie deti take besne a nevychovane.

skeblicka77
15. sep 2021

Deti si veľmi radi vymýšľajú, určite by som si najskôr poriadne overila, či ozaj dostala po zadku alebo len vymýšľa, lebo nechce ísť do škôlky. Bože ja by som učku v škôlke robiť nemohla, aj keď robím veľmi podobné povolanie, ale už zvažujem že to ukončím, lebo "detičky" môžu všetko, aj po hlave skákať a ty im nemôžeš oficiálne ani sladkosť zakázať. A také, že učka dá dieťa sadnúť mimo ostatných a bude, to sa ľahko predstavuje, niektoré decká sú tsk rozmazane, že odmietajú aj toto, nesúhlasím s bitkou, to aby bolo jasné.

nikyball
15. sep 2021

Najprv si over či si dcéra nevymýšľa a nezvelicuje. A či je to vlastne jej príbeh.
Ak by bol problém, myslím si, že učiteľka by ti to povedala.
Deti nie sú náročné, to len väčšina matiek nezvlada výchovu. A potom sú tu tieto výhovorky typu tvrdohlavý, komplikovaný , adhd a podobne, pretoze sa hanbia priznať k tomu, čo z deti urobili

jana_eyre_2
15. sep 2021

Ešte by som len k tejto večnej skolkarskej téme spomenula jeden fakt - tak ako niektoré matky nikdy nepripustia, že ich dieťa neposlúcha a správa sa neprimerane, tak niektoré ženy nikdy nepripustia, že aj medzi učiteľkami sa nájdu prípady keď učiteľka naozaj prestreli a správa sa neprimerane.. akoby neexistovalo x milión situácii a typov ľudí a vždy musí ísť buď o zle dieťa, resp.rodicov, alebo o zlu učiteľku..

Na KAZDEJ strane byvaju chyby a zle riesena a vždy ide o konkrétnu situáciu.. tak ako sa nemôžeme tváriť, že všetky deti bez rozdielu sú milé a super vychované, tak sa predsa nemôžeme tváriť že každá učiteľka je super a vždy reaguje adekvátne..

ale to len to teda spomínam len tak všeobecné k týmto večným témam kto má pravdu..

kittykat22
15. sep 2021

Baby ja neverim ako to tu obhajujete. Vy ste sa uplne zosaleli? Bez rozdielu ci dieta poslucha alebo nie, ucitetelka mu nemoze dat na zadok. Ste normalne? Pokial je problem tak si ma zavolat matku a riesit to. Ak ma dieta problem treba extra posilu, asistentku, dat ho sediet bokom od ostatnych deti. Ziadne fyzicke nasilie. Dieta je tam tyzden aj s cestou a ucitelka uz ma nervy a da dietatu po zadku? To co bude robit do konca skolskeho roka? Vesat ich za nohy do prievanu?

iffushka
15. sep 2021

@kittykat22 to akože deti behajú, skáču, naháňajú sa a učiteľka má ísť bokom, vytiahnuť mobil a s kľudom Angličana povedať pani Nováková príďte si pre Peťka?
Si mimo. Zatiaľ by si určite ublížili.