Dceru mám svěřenou do výchovy. Může ji otec vzít ze školky?

kachora25
19. sep 2012

Ahojte,mam takovy problem.Zijeme s dcerou na Sk u pritele.Mala nastoupila od 3.9.2012 sem na sk do skolky.Zádala jsem pani ucitelku o nejaky dokument ci tiskopis kde bych napsala,kdo muze malou vyzvedavat a hlavne kdo nesmi vyzvedavat malou z Ms.Nejak jsem ji vysvetlila situaci,ktera je asi takova.Dcera mi byla sverena do me pece,otec ma urcene alimenty a soud nam neurcil primo dny kdy si in jako otec muze malou brat nebo na jak dlouho.Je tam primo napsana,ze je to na nasi domluve.Byla jsem se na toto ptat primo na socialce na sk.Protoze jsem chtela vedet kam az on muze zajit a jake moznosti mam ja.Na socialce mi rekla, ze malou mam v peci ja a ja mu muzu rikat kdy a kde si muze malou vzit.No a ve skolce mi rekly,ze kdyz tam prijde on a prokaze se jako otec tak mu ji musi dat...no hledela jsem jak puk..no a pak mi rekla ze jedine co muzou tak ze kdyz tam dojde tak mi zavolat.Prijde mi ,ze je to dost blby...mam tedy strach kdy pujdu do skolky a mala tam nebude...nevite kde mi poradi nebo co mam delat ci staci to ze mi zavolaji???????

habibi78
19. sep 2012

prava rodica su jedna vec...a moralna zodpovednost ucitelky, ze ti aspon zavola je vec druha... Ak do papierov napises, ze ju nemaju dat otcovi, mali by ti zavolat ked pride a informovat ta o tom... Prave preto tieto papiere vypisujes, u nas to tiez tak bolo, urcila som okrem mna dvoch ludi a malu vydaju iba po predlozeni OP....inak nikomu.... maju na mna a na manzela tc, keby nieco... ono zalezi aj na tom, aky vztah mas s ex...ci si rozumiete, alebo ci by bol schopny malu zobrat bez tvojho vedomia a tak...

sara07
19. sep 2012

my sme vypisovali tlačivo a tam som zadavala kdo môže aj s číslo op a popis - otec, teta - môže vyzdvihnút, kdo na tom papieri nie je tak tomu dieta nevydajú..takže je to o pristupe škôlky

inffinity
19. sep 2012

@kachora25 zkus se zeptat na UPSVaR měla by tam nekde byt bezplatna pravni poradna nebo neco takoveho..pokud mas malou sverenou do peče a on si ji ma brat po domluve tak by to tak i mělo byt, jen školka je vec druha ze školky může automaticky vyzvedavat dite otec i matka + další osoby které napíšeš. takže tam se to asi musi ošetřit nejak jinak a myslím že bys na to potřebovala nejaky dalsi papir..

emilii
19. sep 2012

ak máš rozhodnutie zo súdu, že je malá v tvojej opatere, treba to odovzdať v MŠ s tým , že učiteľky nesmú nikomu koho si na zoznam nenapísala malú dať, ani biologickému otcovi .. na všetko treba tvoj písomný súhlas, to to prehlásenie o tom kto môže malú brať a komu ju naopak nesmú dať si môžeš napísať sama ... učím v MŠ a u nás musia všetci rodičia v takýchto situácia priniesť rozhodnutie zo súdu a podľa neho sa riadime .. nikomu inému dieťa nedávame ...