Deti idú za rok do škôlky. Ako to znášate?

didusa.risulo
31. júl 2008

Ahojte,

moj syn bude mat v septembri 2 roky a pojde do skolky, mavam z toho strach, ako to budem znasat ja a moj syn, sme na sebe zavisli.Pridajte sa a pokecajme na tuto temu,dakujem

anitka
1. aug 2008

ako keby som citala moje riadky spred 2 rokov
moj je uz v skolke siel ako 2,5r, bol a je na mne zavisli.
prvy rok to dobre nebolo, cely rok sa ucil verit ucitelkam a detom nehral sa, nejedol, len stal pri uc. a prizeral sa
a ja som plakala denne. Ale tym ze pozoroval doma mi vsetko vedel zreferovat co kto povedal ako reagovala ucitelka naucil sa vnimat
ten druhy sk. rok. bol uz celkom o.k.. zacal doverovat a to je to hlavne.
skus z tiredy zavolat na ihrisko ci domov nejakeho spoluziaka aby zacal doverovat niekomu
a rano ked ho privedies urobte si ritual v skolke my mame prideme prezlecieme sa precitam mu co maju
na jedenie objimeme sa pobozkame tapneme si, spytame sa ucitelky ako sa ma co idu v ten den robit.
a maj dobry vztah s ucitelkami oplati sa to.
v sept napis ako
drzim palce aby si bola prijemne prekvapena

didusa.risulo
autor
2. aug 2008

Jej ahoj anitka uz som nedufala, ze sa sem niekto dostane,
ja mam velky strach z toho, ako to budemem prezivat, malu bude mat len 2 roky ale ked si pedstavim, ako ho zanesiem do skolky a ja potom pojdem domov, myslim na zaciatku, uz teraz sa mi tisnu slzy do oci,rozmyslam, ze ci by sme nesli do dalsieho tehotenstva, aby som na to tak nemyslela, aj tak chcemem druhe babo ale tak o rok skor ci neskor, asi je to jedno

ty mas dievcatko ci chlapca?nepostrehla som sa a z keda si ak smiem vediet?napis nieco o sebe, ak mas zaujem, ja nemam dlho net, od aprila, a na konika chodim asi vyse 2 mesiacov

anitka
2. aug 2008

BA.Mam chlapceka a dodnes chodi len na 4 hodiny potom si ho beriem domov. Cez prazdniny je doma
a viem kedy chodia von tak asi raz do mesiaca idem nenapadne kuknut spoza plota ze co a ako
sa spravaju deti a ako reaguje ucitelka a zhodnotim si situaciu.
som snim na predlzenej MD ale na 4 hod. chodit zo zakona do skolky moze.
aj 1 tyzden som ho tam raz nechala spat skusila som a bol v pohode
viem ze mnohe sa sa na tomto smeju ale ja to dodnes fakt tak prezivam
mozno ak by som mala ine problemy tak sa sustredujem na ine
inak ked je s nami tak je odvazny zhovorcivy dobre slovne zasobeny aj ucitelka to povedala

len tiez zaciatky v skolke to bol des a ja som bola vystresovana nkdy nezabudnem a preto ta viem pochopit

didusa.risulo
autor
2. aug 2008

anitka diki moc, si zlata

sulamith
4. aug 2008

didusa,aj ja to takto prezivam,ale moja slecna ma 2,5 roka. Ale ja ju dam do skolky az buduci rok.
Uz musis dat Riska do skolky?Nastupujes do prace?

didusa.risulo
autor
5. aug 2008

ahoj sulamith on pojde az za rok do skolky ale predstavujem si ako to budem znasat ako maly bude v kute za mnou plakat take predstavy mam a je mi z toho do placu

sasenka
6. aug 2008

no naš pojde tiež do školky nabudúci rok, a ako to bude prebiehať, zatial velmi neriešim...
On je vo februari, takže bude mať 2,5 roka. Pojde, ak bude na to zrepý, bude sa pýtať atď. Ja pracujem v školstve, teda by bolo dobre nastúpiť v septembri, ale ak to inak nepojde, nastúpim až od polroka a malý pojde až od januára. Ale myslím, že aj pre neho by bolo lepšie od septembra, ako prísť v januári do už utvoreného kolektívu, to by sa mu zvykalo ťažšie.
Ešte fakt neveim, ako to bude, a ako to cele vyriešime, hlavne aby sa pýtal cikať, lebo zatial nosí nočník na hlave a sadnúť si nechce. Ešte aj tak sa može stať, že ho na 1 rok dáme niekam k opatrovatelke a pojde až ten další rok.
Inak jeden nástup do školky už máme za sebou pri dcere a to bol HOROR, takže sa trochu bojím, ale Alex je inej povahy, takže sa mi zda, že to bude zvládať lepšie.

sulamith
6. aug 2008

didusa,este sa tymto nestresuj,viem o com hovorim,ja som na tom podobne ako ty 😅 ,tiez som taka uzkostliva...
ja verim,ze to nejak zvladneme. inak ja som ucitelka v ms 😅 ,ale teraz ked mam svoje dieta tak to vnimam akosi uplne inak-proste z druhej strany...

betkavlcekova
14. aug 2008

Anitka ak sa tu objavis chcem sa ta spytat, ako je to s tou predlzenou materskou dovolenkou a ako sa vybavuje? ja zacinam mat tiez hrozu cim je ten september a nastup do skolky blizsie tak tym väcsiu, mozno sa strachujem zbytocne ale co uz ☹ ☹

zuzana2706
26. aug 2008

moj maly mal v juli 2 roky a ide do jasiel v utorok, strasne sa tesi a aj ked viem ze ma lubi, akonahle sa otvoria dvere tak viem ze zabudne ze ma mamu. Bude chodit so svojou sesternicou do triedy takze sa strasne tesi. Celu zimu sme chodievali do materskeho centra, kde si zvykol na ine deti takze viem ze je samostny, odplienkovany, pekne papa a pije, nie je problem so spankom, dokonca sme zrusili postielku a ma postel, takze som zvedava na utorok, ale bude to ok, 🙂 😉

charlinka
29. aug 2008

Ahoj, malá má za týden dva roky. od nového roku chci jít do práce, takže ráda bych jí dala do školky už předtím aby se adaptovala. Je sice samostatna ale když mě nemá kolem sebe tak za pul hodiny začne plakat a volat mamiku. Takže se také obávám jak to zvládne. Myslím si, že hodně dělají i učitelky, snad budeme mít na to štěstí.

maca793
29. aug 2008

mne prakticky pôjde už od marca budúceho roka, už teraz pozná svoju učiteľku a aj deti. takže dúfam,že problém nebudem mať.

michalag
4. sep 2008

My budeme mat 3 roky v marci a od aprila, mozno nastupi do skolky (ak budu mat este volne miesto), ak nie tak az od septembra. Sice vyzera ze je hrdina, ale urcite sa to nezaobide bez placu ☹ , hoci pozna vela deti v jeho veku co pojdu s nim do skolky. Stale chodime medzi deti, aby sa s nimi pohral, ale on sa nevie k nim pridruzit, racsej sa bude hrat sam. A tohto sa obavam, ze v skolke sa bude hravat sam a nenajde si kamarata.
Myslite ze v skolke sa to zmeni?

zuzana2706
7. sep 2008

michalag, moj maly je tiez taky ze sa radsej hra sam ako s inymi detmi, v jasliach je to ok, ale su tam deti ktore si zmyslia ze chcu presne tu hracku s ktorou sa uz 20 minut hra moj maly a pridu a zoberu si ju. moj maly chyti hysak a hodi sa dozadu na hlavu a toho sa najviac bojim, ze si tam ublizi a rozbije hlavu ☹