Deti v škôlke nechodia von. Je to v poriadku?

malena
9. nov 2009

Mne sa to vôbec nezdá, od októbra vôbec nechodia von, aj keď je krásne tak ako bolo dnes na záhorí.
Som presvedčená, že deti v skôlke by mali chodiť von za každého počiasia, s výnimkou extrémneho počasia.
Čo Vy na to?

sasiki
9. nov 2009

mali by, pokiaľ neprší, nefúka silný vietor, nie je chumelica, krúpy, ..........podľa mňa. Aspoň na dvor.

tinasc
9. nov 2009

určite ako píšeš, ak nie je nejaké extrémne počasie, mali by ísť von každý deň...

junovka
9. nov 2009

urcite by mali.Timka vonku chodili aj ked jemne poprchavalo...ked sa na dvore nehrat , tak aspon na prechadzku by mali ist

hasleerka
9. nov 2009

malena myslím že tu s tým nič nenarobíš, sťažuj sa v škôlke a tam urob poriadok ... veď to je úplne samozrejmé že deti musia chodiť von každý deň, samozrejme ako píše sasiki vtedy nie

malena
autor
9. nov 2009

Ďakujem dievčatá,
keď som dnes bola pre malú, tak som sa pýtala, či boli vonku. Učiteľka povedala že nie, ja na to, že veď bolo tak krásne, prečo nešli... Ona vyzerala veľmi prekvapená že sa pýtam.
Na ďaľšom rodičovskom sa budem informovať.

kety80
10. nov 2009

ahojte
malena - urcite by mali chodit von na to by som sa spytala u nas v skolke v lete boli skoro stale vonku aj bazenik tam mali a teraz v zime chodia aspon na 1 hod. von poobede uz nechodia ale doopeda skoro stale ak neprsi

kondaska
10. nov 2009

ahojte,
u nás v škôlke chodia takisto deti vonku dosť pravidelne, napríklad aj v dnešnom počasí boli doobeda na prechádzke. Podľa mňa určite by mali deti chodiť na prechádzky, ako to už bolo napísané, mimo extrémneho počasia.

sakura77
10. nov 2009

u nas sa chodi kazdy den a ak aj poprcha,maju prsiplaste a idu-a ked moc leje,tak maju taky altanok na dvore,tak su aspon tam...co je super premna,kedze ja uz tie vychadzky moc nezvladam teraz...

jaduska
10. nov 2009

Veď to je napísané aj v štátnom vzdelávacom programe, že sa odporúča denne chodiť von. Ale nechodenie von s deťmi nie je porušenie zákona (bohužiaľ).
Tu je citácia z ISCED0 (štátny vzdelávací program pre materské školy, ktorý platí po prijatí nového školského zákona):

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí, vychádzky, edukačné aktivity, atď.
V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa neodporúča vynechávať
pobyt vonku. Realizuje sa každý deň. Výnimkou, kedy sa nemusí uskutočniť,
sú nepriaznivé klimatické podmienky, silný nárazový vietor, silný mráz, dážď
(nie mrholenie). V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom
na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších
i odpoludňajších hodinách.

malena
autor
10. nov 2009

dievčatá ste zlatíčka 🙂 Jaduška, to si naštudujem a na budúcom rodičovskom to odrecitujem, budú na mňa pozerať ako na zjavenie. to viete na dedine si ľudia nechcú robiť problémy, keď sa každý s každým pozná. Ale mňa to príliš štve na to, aby som mlčala 🤐

jaduska
11. nov 2009

malena - držím palce, nech ťa tam potom nezjedia zaživa 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
11. nov 2009

u nas nechodia len ked prsi a ked je mokro idu pekne na prechadzku-von chodit je povinnost dana zakonom!!!!

sasiki
11. nov 2009

a záleží aj na dohode medzi učiteľkami a rodičmi, dôležitá je spolupráca. Treba teda vyjadriť prianie rodiča, aby chodili von......lebo napríklad, ja by som s deťmi nešla, keby mrholí a všetky deti nemajú poriadne vetrovky alebo pršiplášť...

hasleerka
11. nov 2009

malena daj potom vedieť ako si dopadla, či si presadila tie vychádzky

fredynka25
11. nov 2009

No tuto temu ked som zbadala, neverila som vlastnym ociam..to myslite vazne?
Ved taka dobra prechadzka na cerstvom vzduchu to patri ku skolke. No u nas deti chodia stale na prechadzky, ked nie na prechadzky tak aspon su na dvore a hraju sa tam..ale su na cerstvom vzduchu..
Treba sa porozpravat s ucitelkami ake maju nato dovody..

sillas
13. nov 2009

u nas nechodia vonku iba v prípade dažda...alebo velmi silneho vetra..inak musia stale...

leka323
13. nov 2009

Ahojte, u nás, keď je mokro, tak idú sa prejsť, ak sucho, tak sú na dvore. Ak prší, tak sú samozrejme dnu, a vtedy už viem, že malý bude chorý, lebo celý deň v triede, to je hotová pohroma, kašlú na neho iné deti, soplia, bacily sa vymieňajú jedna radosť. Ale na nástenke je vyvesené a hovorí sa to na každom rodičovskom, že do škôlky patria iba zdravé deti! Povedala to samá riaditeľka, a ešte dodala, že viem, aj my sme mali malé deti... Výnimka potvrdzuje pravidlo. Zdravé deti doma, choré v škôlke.

jazminn
26. jan 2010

Každý deň pred obedom, by deti mali ísť minimálne na pol hodiny von. Samozrejmä pokiaľ to dovoľuje počasie.

janamed
26. jan 2010

ahojte maminky, aj my u nás máme hororovu škôlku, čo sa vonkajšieho pobytu deti týka, od zač.roku, čo je škôlka boli iba 2x ! vonku, hrôza....
Aj vonku sneh aj pekne je a nechodia... je to smutné.

tinasc
26. jan 2010

tak to je naozaj smutné, že nechodia von a iba 2x??? tak to je naozaj zlé... u nás v škôlke chodia pravidelne von, aj v týchto mrazoch veď je pekne, aj keď bolo kopu snehu, každý deň nachádzam veci sušiť na radiátore, takí sú vždy mokrí 😀 ... naozaj by mali pravidelne chodiť von, ak nie je naozaj nejaké extrémne počasie. Zaujímalo by ma, čo s nimi robia vnútri, či ich vedia tak dobre zabaviť 😒

janamed
26. jan 2010

no je to smutné, tento mesiac moja mala sice nechodila, lebo bola vela doma z mesiaca, ale kamaratkin malý chodi denne, a ona vravela že nechodia... a fakt býva krásne vonku. a čo robia? no aj rozpravku občas pozeraju, čo je tiež zvláštne 😒
Ked som sa ja niekedy spýtala prečo neboli vonku, že ked je pekne ap, tak ešte učiteľka sa osočila na mna že čo sa vôbec akože pýtam, že detí všetky nemaju obuv ap, a ešte bola urazená.. je to na zamyslenie niekedy.. ale čo už

tinasc
26. jan 2010

tak to je naozaj zvláštne... v kuse byť vo vnútri... no snáď sa to u vás zlepší...

ollski
27. jan 2010

janamed, a kde chodi mala do skolky?? my ideme tiez tento rok riesit skolku, a teda pevne verim, ze budu chodit von!! ved to je hrozne!! 😠 ze ich tam cele dni drzia! nemozes zmenit skolku? ci to je asi dost komplikovane, co?
ach jaj...ja sa bojim, ze nasu vobec nezoberu, kedze som doma, nie zeby som sa jej chcela zbavit, ale potrebuje deticky a ja sa zase venovat konecne malemu...
tak snad ked skoncia tieto mrazi, tak sa tety ucitelky zobudia a budu chodit vonku

janamed
27. jan 2010

ollski,
v Kotešovej, nie priamo v ZA... a zmeniť škôlku nie je jednoduché, všade väčšinou nadstav ap.. a my tu mame len jednu škôlku. Aj mne malú nezobrali v 3 rokoch do škôlky, šla až v 4 - roch, pretože som bola doma na MD a mali veľký nadstav v škôlkach... Tento rok ide staršia už do školy ale menšia ma isť do škôlky, tak dufam že sa tam polepšia, a začnu chodiť pravidelne, v čo moc neverím, teda okrem letných dní...
ale myslím si že priamo v ZA je to snad lepšie, veľa škôlok a možností... tak ti držím palce nech vyberiete tú správnu..

denisenko
27. jan 2010

ahojte, náhodou som našla túto tému, tak sa pridám...ja mám opačný problém, náš syn chodí do školky od septembra, má tri a pol roka a oni sú vonku každý den, dva krát- my sme v zahraničí, tu nespia, tak sú hodinu na obed vonku, aj ked v blate, mraze, snehu....des....tiež si myslím že deti potrebujú čerstvý vzduch, ale niekedy by asi bolo lepšie ostať vnútri, hlavne ked je takáto zima .....brrrrr

macca5
27. jan 2010

ahojte,mne sa to tiež zdá zvláštne,že nechodia von,nie je to len pohodlnosť učiteliek?V našej škôlke deti chodia von každý den,pokial to počasie dovolí.Samozrejme ,ked leje a fučí sedia radšej v teplúčku a hrajú sa-žiadny televízor. 😉.

nadhera
27. jan 2010

nasi chodia von, simko sa stale chvali, s kym sa drzal za rucku a ja periem rukavice od blata a listia. Teraz v zime 😉

evickaleh
30. jan 2010

nasi skolkari chodia kazdy den, len ked boli teraz silne mrazy tak asi dva dni neboli...

veronikapp
30. jan 2010

Dcéra v 2 rokoch chodila do škôlky, kde tiež nechodili von. Bola som na to aj upozornená, že je to preto, aby sa znížila chorobnosť detí- so súhlasom väčšiny rodičov. Mne to vôbec nevadilo, lebo cesta tam a späť trvala 1 hodinu- takže v podstate každý deň prechádzka bola.

scarlet308
30. jan 2010

ahojte dieťa musí ísť von skoro za každého počasia a musí býť vonku minimálne hodinu doobedu tak nás to učili a tak aj praktizujem v práci