Deti v škôlke nechodia von. Je to v poriadku?

malena
9. nov 2009

Mne sa to vôbec nezdá, od októbra vôbec nechodia von, aj keď je krásne tak ako bolo dnes na záhorí.
Som presvedčená, že deti v skôlke by mali chodiť von za každého počiasia, s výnimkou extrémneho počasia.
Čo Vy na to?

karamel
8. feb 2012

Tie nase sa chodia aj sankovat na kopec za skolkou.....ja som sa nasou skolkou naprosto spokojna 🙂 tfuj tfuj tfuj 😀

ivett1
8. feb 2012

@ani3012 neskutočné...

habibi78
8. feb 2012

@tin007 u nas tiez pomahaju pri obliekani aj upratovacka a jedna pani co tam neviem co vlastne robi 😀
to je super, ze si vase deticky mozu uzit sneh, nase tuto zimu este ani raz... 😒
@monika15 u nas su pri najmensich dve ucitelky na 19 deti... strednaci maju tiez dve a velkaci uz iba jednu...

lubina
8. feb 2012

@malena u nas v LM chodi normalne vonku, akurat teraz ked je cez den aj menej ako - 18 tak su dnu.Ucitelka mi hovorila, ze je nejaka vyhlaska, ze ak je menej ako -10, tak s detickami nejdu vonku.Inak za kazdeho pocasia, ze iba keby tanky padali tak nie 😀

ani3012
8. feb 2012

@ivett1 mne sa to tiež nechcelo veriť,že by nejaký rodič takto "oklamal" dieťa a hazardoval s jeho životom...keby tá malá išla na ulicu a niečo sa jej stalo,kto bude potom zodpovedný ?

anjelicek26
8. feb 2012

Podla mna sa chorobnost nechodenim von nezlepsi, skor zhorsi, ved stale v jednej miestnosti si vymienat bacile a neotuzovat sa, no to teda nic moc.

Saska v skolke chodievala na 3 hodiny denne von, vlastne od obeda do pol stvrtej vzdy vonku, maju obrovske ihrisko rovno pred skolkou. Teraz v skole chodievaju len hodinu. Neviem si predstavit, ze by vobec nebola na vzduchu.

ivett1
8. feb 2012

@ani3012 fakt, po dlhom čase nenachádzam slov ....a to sa vždy snažím pochopiť obe strany...ale skrátka toto nechápem...

monika15
8. feb 2012

@habibi78
no smutne :(
este ze tu je na to zakon.....
je udany pocet deti na 1 ucku a ked mas sukromne ze si priplatis tak tusim je tam 1:5 a to sa mi velmi paci.
pretoze to verim ze sa vie im aj venovat.... ale ked je 1:20 je to tazke :((((((

januschka10
8. feb 2012

Urcite deti musia chodit von. To nie je predsa o tom, ci ochoreju alebo nie.To je aky vymysel! Zima nebrani detom byt vonku, musia sa lepsie obliect, potom oni vonku nestoja,ale pohybuju sa, behaju a pod. Von treba chodit, s vynimkou nejakeho silneho dazda a pod. Ale aj ked je mokro. U nas maju deti v skolke gumaky, staci ich obut a hotovo. Pripadne zobrat deti na prechadzku. Ja chodim von s malym aj ked prsi, ved predsa existuje dazdnik aj prsiplast. Akurat nejdeme ked je sychravo, hmlisto a studeno, nerobi mu to dobre,ale to je tu skor vynimocne.

habibi78
8. feb 2012

@monika15 ja som moju chcela dat do sukromnej, tam by boli na ucitelku 4 deti ale na druhej strane.... nemozem ju vzdy izolovat od kolektivu, nech sa nauci aj branit, obhajit sa...nech vychyta klasicke detske choroby skor nech pojde do skoly...a viac deciek sa skor vyhra... 😉 kebyze z tych styroch dve ochoreju tak to by bola v skolke riadna nuda... 😀

monika15
8. feb 2012

@habibi78
heheheheh 🙂 🙂))) no to hej 🙂)))
presne neviem este ze co ako kde funguje len zatim to vidim a citam o tom... ;)
hladame malemu skolku o 2 roky nastupuje ale tu uz niektore maju plne hehehe 🙂)))

habibi78
8. feb 2012

@monika15 no, skor dostanes decko na vysoku ako do skolky, katastrofa... 😀

monika15
8. feb 2012

@habibi78
no tak to tak aj vyzera hehehe 🙂
tak uvidime... mm bol ze ta co si vsak ma len 17 mesiacov.... a teraz joooj ta asi skor trebalo ne
no tera mudra hlava heheheh 🙂

habibi78
8. feb 2012

@monika15 neboj sa, najdete skolku najlepsiu, uvidis... 😉

monika15
8. feb 2012

@habibi78 no dufam 🙂 lebo taka europska ... je uz dost plna :((( 🙂))))

lula26
9. feb 2012

@habibi78 a to je koľko detí v triede? U nás býva priemerne 20. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako to tá učiteľka popri výchovno-vyučovacích aktivitách zvláda. Možno majú aj nejakú asistentku. Ja stojím za svojim názorom - je to na rodičoch!

habibi78
9. feb 2012

@lula26 v triede je ich 19 plny stav, ucitelky su dve, plus vypomahaju im upratovacky pri obliekani, vyzliekani, papani a tak...
jasne, hlavne rodicia by mali mat zdravy rozum a nechat chore dieta doma, nech sa vylieci....

bonaquaba
9. feb 2012

jasne, ze deti maju chodit za kazdeho pocasia von, v nasej skolke su dve ucitelky na 22 deti,t akze von ani nechodia, kto by ich obliekal a este von daval na nich pozor a uplne by stacilo, aby isli za skolku,maju tam ihrisko a tam by mohli byt aspon pol hodku kazdy den, ale jednoducho ucitelkam sa asi nechce s nimi este aj von chodit, a preto vzdy ked pridem po deti zo skolky tak ja som s nimi von, lebo by im vyhravalo, keby boli len doma a ja chodim za kazdeho pocasia ci prsi snezi, a niekedy si pripadam, ze som ina,lebo my sa prechadzame v dazdi deti behaju po mlakach a tetusky kricia na nich neskacte tam, lebo budete chore,ale, ked maju nepremokave bundy a nohavice a gumaky, tak jednoducho neochoreju, vzdy sa treba obliect podla pocasia a nie je problem, deti su odolnejsie a nebyvaju casto chore, lebo cerstvy vzduch im pomaha a jednoducho musia chodit von za kazdeho pocasia

evictta
10. feb 2012

@joni Vyhlaska, ktoru si uviedla, je stara, novsia je Vyhl. 306/2008 Z.z o MS doplnena 308/2008 Z.z.... pozri tu..🙂 tam je uvedene vsetko, aj pocty deti na triedach podla veku....atd, atd.....proste aj ine veci, ktore sa tu vyssie riesia..

babija
10. feb 2012

Vyhláška č. 527 Ministerstva zdravotníctva SR o podrobnostiach a požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež § 7 hovorí o tom, koľko majú byť deti vonku v MŠ ale aj o tom, kedy von nemajú chodiť 🙂

joni
10. feb 2012

@evictta dik za info, je to vyhlaska 306/2008 o materskej skole, ale nepise sa ze od kolkych stupnov by nemali chodit von, na to je lepsie vyhlaska 527/2007 o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež.

jitkatatarova
10. feb 2012

U nas chodia von skoro stale,to uz musi byt fakt velmi zle pocasie,ako ked teraz tu mame poladovicu,ze sa neda ani po chodnikoch normalne chodit.Uz sa dokonca aj stalo ze som po ich prechadzke vylievala vodu z topanok. 😀

darina01
10. feb 2012

U nas v NZ tiez chodia deticky von za kazdeho pocasia a teraz ked je tu konecne sneh, tak je to pre ne vyslovene raj 🙂 Nejdu von naozaj len ked je velky lejak, alebo hmla ale inak su na dvore stale. A tiez maju pani ucitelky s nimi asi dost prace, pretoze obliekat 23 trojrocnych deti da namahu.

alami
10. feb 2012

@joni ak sa opakujem, prepáč, nečítam všetky príspevky. Predpis je a to, že od -14 sa von nesmie 😉

alenka777
10. feb 2012

@jitkatatarova mne do smiechu nebolo. moja dcéra boli v stredu vonku po týždni , samozrejme gumku na oteplovákoch nemala stiahnutú na čižmách,a boli vo veľkom snehu, ked som prišla po nu do škôlky tak mala v čižmách úplne mokre ponožky, je jasné že mala potom aj takto mokré pančuchy, nikto im to neprezlečie, je ich veľa, a je jasné že na druhý den už soplila, som rada že nedostala zápal močových ciest a pritom stačilo stiahnuť gumku na oteplovákoch....

erika115
10. feb 2012

ahoj ja som učiteľka na MD. Určite by nemali detičky chodiť za zlého počasia von! PREČO? Lebo deti sú vystavené zlému počasiu a môžu ochorieť-čo by sa nám samozrejme nepáčilo. Preto sa v triedach viac vetrá aby to nebol šok pre deti,keď si pre ne rodičia prídu.
Dokonca ani doktori nedoporučujú za vetra a pod -11 až 13stupnov ísť s deťmi na vychádzku. 😉 😉 😉

jitkatatarova
13. feb 2012

@alenka777 no,u nas to nastastie sleduju i ked je to asi pri nich preto lebo v triede su najmladsie,ostatne deti su o rok,dva starsie,tak tie su predsa len uvedomelejsie.A inak oni aj vykrikuju 🙂 ked maju nieco mokre,takze prezlecene boli vzdy,ale stalo sa aj u 5 rocneho chlapca ze mal mokre pancusky,ale bol ticho a pri 24detoch je to zlozite,ked su vedene k tomu aby sa sami prezliekali.A vsimla si to az jeho babka.Inak musim povedat ze ucitelky sa fakt snazia.