Detská izba pre štvorročného chlapca

michaela9999
16. mar 2014

Ahojte, ako ste vy zariadovali izbu pre svoje dieta? Mam syna, ma 4 roky. Doteraz spal v spalni, teraz sa bude konecne stahovat do svojej izby. Hladam nieco prakticke, nie drahe, skratka co mu vydrzi na par rokov. Mate nabytok s detskymi motivmi, ci mate radsej klasiku? Rozmyslam nad bielou farbou - skrina, komoda, pisaci stol + prehladne police na hracky. Brazdim po nete, ponuka je siroka, ale stale som nenatrafila na to prave orechove 😉 (teda biele, pripadne kombinacia).
Kde ste kupovali nabytok vy? Dakujem.

maznacik007
16. mar 2014

ja mam vela veci z ikea ... maly ma mac queenovu izbu, zavesy, povliecky vankusiky hodiny na stenu ... plus chcel taku tapetu so spidermanom ... ma tam taku skrinkovu zostavu na oblecko plus viacero tych zostav z ikea na tie farebne krabice.. rastuci stol a kniznicu .... plus konika na hupanie a tabulu na kreslenie ... a vela ikea plysovin ... 🙂

mamami3
16. mar 2014

@michaela9999 my mame v detskej nabytok z ikea. Nakombinujes si policky,sufliky, skrinky s dvierkami ako potrebujes. Farby si tiez nakombinujes modra,ruzova,biela,hneda... my sme velmi spokojny

matkamirko
16. mar 2014

aj my ideme malemu zariadit izbu s ikeou 🙂 Presne ako pisu baby, je to volne kombinovatelne, vela veci spolu sedi, takze mas velky vyber.

michaela9999
autor
16. mar 2014

Ikea som pozerala, maju pekne veci, chodim tam casto, kupujem tam vacsinu doplnky do bytu, ale konkretne detsku izbu komplet v bielom som tam nenasla, resp, skrina sa mi nepacila. Policky maju pekne.
Mozte mi poslat link, ktore veci odtial mate, pripadne odkial mate kupene satnikove skrine? Ja potrebujem vacsiu satnikovu skrinu, s posuvnym otvaranim a tam som nenasla.

sirell
16. mar 2014

@michaela9999
4 rocne dieta potrebuje postel, skrinu, prip. komodu na oblecenie a skrinky - policky s kontajnermi na hracky, stolik na kreslenie a hlavne priestor na zemi na hranie.
ak potrebujes velku satnikovu skrinu, skus nakombinovat detsky nabytok IKEA STUVA a satnikove skrine PAX
ja osobne nemam detsku izbu IKEA, lebo ked som zariadovala, tak STUVA este nebola. Ked budem menit tak bud IKEA alebo nabytok vyrobeny na mieru.

michaela9999
autor
16. mar 2014
michaela9999
autor
16. mar 2014

Taketo police na hracky sa mi pacia, ale v IKEA som nenasla, ani na ziadnych strankach, v IKEA maju nieco podobne, ale nie toto.

alexanotbad
16. mar 2014

@michaela9999 pekne. ale narocne na utieranie prachu 🙂

evina313
16. mar 2014

@michaela9999 toto ma maly tiez, k tomu bielu komodu, zatial bez skrine. Na komodu sme dali nálepky, aby to bolo trocha detské ale uz pôjdu preč a budeme zhanat stôl pre školáka. Ale pozor ,tu polícu treba pripevnit k stene.my sme spokojmi

evina313
16. mar 2014
michaela9999
autor
16. mar 2014

@alexanotbad neskor tam budu knihy, tak sa to nejako zamaskuje 😉 Maly ma vela hraciek, ma aj tie boxy, ktore sa tam vkladaju a aj je lepsie, ak tie hracky ma na ociach a nie skryte. Ostatny nabytok bude zatvoreny, myslim police, nic otvorene.
Tak toto mi az tak nevadi, hlavne, ze maly bude spokojny 🙂

evina313
16. mar 2014

Ta policajt je z ikei. Maju ju myslim pod kniznicami

michaela9999
autor
16. mar 2014

@evina313 A kde ste ju kupili? Ja som ju nasla na zahranicnej stranke IKEA, ale tu som ju nenasla. A aku komodu ste kupili?
Som rada, ze ste spokojni. Ja chcem k tomu aj pisaci stol, postel a skrinu s posuvnymi dverami. Tak snad sa mi nieco podari skombinovat 😉

dablik82
16. mar 2014

@michaela9999 my sme teraz kupovali toto... http://www.asko-nabytok.sk/550450.0-detska-izba...
ja som veľmi spokojná. Odtieň "jaseň". Je to o niečo svetlejšie ako dub sonoma. Matrac sme mali z predchádzajúcej postele. Máme len dvojku byt, preto som to riešila takto. Ale nemáme stolík. Tak ale ten počká. V lete bude mať Andrejko 5rokov. Takže to má čas. Ale vravím, ja som veľmi spokojná. Výzor, cena... 😵

michaela9999
autor
16. mar 2014

@dablik82 krasna je, tiez som pozerala po nej. Ja chcem aj stolik, kvoli pc, ten musi byt docasne v detskej, potom sa presunie. A cena je perfektna. Zo skrinou ste spokojni, nekyve sa? Je stabilna?

sirinka
16. mar 2014

@michaela9999 postahuj si fotky, co sa ti paci a daj si urobit na mieru.... Osobne ikea kvalitu nabytku nemam rada, aj ked obcas sa tam da najst inspiracia...

ichbinich
17. mar 2014

@michaela9999:
Ta polica sa v Ikea vola EXPEDIT. Akurat nema zadnu stenu. Maju viacero kombinacii, od myslim 2x2 police po 5x5. Maju k nim aj pasujuce kosiky a sufliky v roznych farbach a materialoch.
Skrine by som kupovala iba PAX, uz rovno dospelacke. Pozor, brezova folia je otrasna, uplne ina ako pred par rokmi. Keby sme to vedeli, kupili by sme bielu...
Celkovo kvalita IKEA ide dole kopcom. Ako-tak kvalitne su tie veci, co su aj v Ikea drahe. Lenze to potom mozes kupit hocikde inde ☹ Jedina vyhoda je, ze si to odnesies hned domov, nemusis cakat.

prasiatko30
17. mar 2014

@michaela9999 urcite ich maju - nase baby maju jednu velku 4x4 tie "kocky" v bielom a jednu 2x4 v zelenom - este sme kupili aj na tu zelenu na dve kocky dvierka a do tej bielej do dvoch kociek sufliky - na rozdiel od inych ikea policiek tieto su dost pevne i ked nemaju zadnu stenu v podstate to nevadi. u nas napr ta biela sluzi uz najmenej 8-9rokov a prezila uz jedno stahovanie a zopar premiestnovani

len tieto policky nie su medzi detskym nabytkom 😉

babulina
17. mar 2014

@michaela9999 akurat sme vo faze malovania a pripravy izby pre detvaky, my sme vybrali v mobelhoffe, zostava sa vola Kika22, je tam mnozstvo variant skrin, policiek a komod a aj farebne velmi prijatelne, je to slovensky vyrobca a dodavaju to uz zlozene, ten propagacny obrazok vyzera podla mna otrasne ale v reali su to velmi prijemne farby
http://www.mobelhoff.sk/detske-izby/p641.html/

dablik82
17. mar 2014

@michaela9999 nato že naša podlaha je neskutočne kriva (máme tu pra pra pra pôvodne parkety), tak stojí naozaj pevne. Ja nemám v láske dvere na normálne otváranie, resp.v rámci šetrenia priestoru uprednostňujem posuvne dvere, ale táto skriňa je naozaj super. Ak chcete, tak Vám môžem poslať foto ako to máme my, v rámci malého priestoru+ foto v skrini. Ale len na Váš nick či ako sa to volá.

michaela9999
autor
17. mar 2014

Dakujem, poprosim, kazdy navrh uvitam 🙂 Maly bude mat velku izbu 4,5 x 4,5. Tiez mam radsej posuvne dvere na skrini, aj bezne dvere planujem posuvne, je to praktickejsie. Dakujem 🙂

michaela9999
autor
17. mar 2014

velmi sa mi paci aj takato police, len som ich nikde nenasla, tak mozno len na zakazku sa k nim dopracujem 😉

michaela9999
autor
17. mar 2014

Ahojte. Neviete, kto by mi vedel spravit vizualizaciu detskej izby? Rozmery izby, rozmery nabytku zhruba viem, chcem ho spravne rozlozit. Popripade v akom programe, aby som si vedela zhruba spravit predstavu, ako to bude vyzerat?
Dakujem, pekny vecer. 🙂

sirinka
18. mar 2014

@michaela9999 no mne to urobil stolar... Najprv prisiel k nam domov, vsetko presne pomeral, poukazovala som mu co by som chcela, prebrali sme detaily a on mi poslal navrh...

prasiatko30
18. mar 2014

@michaela9999 to na tom obrazku vypada ako take police a skrinky co mavali v ikei ale to ma steny z plastickej hmoty - kvalita o nicom. pozri sa na ikei.sk - viem ze mali program na visualizaciu kuchyne mozno maju aj na ine izby

michaela9999
autor
18. mar 2014

@prasiatko30
dakujem, uz mi poradili, z ikei, polica expedit, tak tato sa mi paci, chcem nech maly hracky vidi, ma to na ociach, toto mi vyhovuje, ostatne police a skrine budu uzatvorene.

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4004...

zuzu100
5. apr 2014

@babulina Ahoj...uz máte poskladanu tu detsku izbu - kika? Je tam hrubsi material? Je to slovensky vyrobok?

babulina
6. apr 2014

@zuzu100 Ano izba uz stoji, sme velmi spokojni, nabytok je pevny, vyhrali sa aj s detailami - ako obla hrana na posteli, suflikovy kontajner skryty ood stolom aby sa dieta nebuchlo o uchytky ... Myslim, ze to bola dobra volba

A ano je to slovensky vyrobca 🙂

zuzu100
6. apr 2014

@babulina Mozem ta poprosit urobit fotku? Co vsetko ste kupili? Maju teraz nejaku zlavu?

babulina
6. apr 2014

@zuzu100 na foto je dcerina izba - kniznica, regal so zatvarcou kinkou, stol, kontajner pod stolom, skrinka nad stolom- este nenamontovana a trojdverova skrina - kombinacia breza, ruzova a orchidea, postel ma namiesto ulozneho priestoru pridavnu postel
Syn ma od nich iba stol, kontajner a vrchnu skrinku nad stolom - kombinacia buk, zelena a zlta

Co sa tyka zlavy tak neviem ci este stale je aktualne, v januari ked sme to objednavali tak tam bolo minus 20perc