Detské Jasle na Fedákovej v Dúbravke

majtika
23. okt 2007

Zdravím mamičky.

Už som tu jednu takúto podobnú tému zakladala, ale o DJ v Petržalke - KĽÚČIK. Ale zrejme tam nechodí žiadna z vás, ktorá sa prihlasuje na toto zaujímavé fórum. Syna som medzi časom z jaslí - Kľúčik odhlásila, lebo sme sa presťahovali do Dúbravky a Petržalka je v takomto prípade pre nás dosť ďaleko. Aj keď autom sa to zvládať dá, ale keď mám manžela na cestách musím skoro ráno vstať a syna vláčiť cez pol mesta do jaslí, tak sme ho premiestnili do jaslí v Dúbravke na Fedákovej ulici. Jasličky na mňa pôsobia veľmi profesionálne, tak ako aj vychovávateľky a zdravotné sestry. Aj keď je pravda, že hneď v prvý deň, ako sme tam umiestnili nášho drobca, jasličky vykradli, ale aj napriek tejto zlej skúsenosti jasle navštevujeme aj naďalej a sme zatiaľ veľmi spokojný nie len s prostredím, ale aj s prístupom. Ak niektorá z vás tam umiestňuje svoje dieťa, alebo to má v pláne, prihláste sa prosí, môžeme podebatovať touto formou a vymieňať si tak názory a informácie. Samozrejme, že privítam mamičky, ktoré majú detičky od útleho veku v akejkoľvek škôlke, či detskom súkromnom zariadení, alebo to len plánujú urobiť a sú si neisté, majú strach z neznámeho, alebo sa chcú len poradiť, ako na to!!!. Môj syn navštevuje jasličky od 14-tich mesiacoch, teraz za 4 mesiace bude mať už dva roky.

adel6475
28. nov 2007

no ja planujem dať dcérku do jasličiek Kľúčik na jar teraz ma 14 mesiacov. Uvažovala som od januára no všetci ma odhovárajú že na zimu to nie je dobré vraj bude stále chorá. Prosím ťa daj mi vedieť ako si bola spokojná s kľúčikom, ako to tam chodí a na čo sa mám pripraviť Ďakujem

lodia
28. nov 2007

moja dcerka tam chodi od roka a som velmi spokojna s tetami a aj s ich pristupom..adaptacia nebola tazka, ale moja je velka vytrznicka a jedoska..takze Matusko je jej novy kamarat? to vykradnutie bolo neprijemne, ale doteraz sa im tam nic take neudialo..to musel byt nejaky blbec, okradnut deti!velmi ich to mrzelo, takze im nezavidim tu situaciu..hadam sa to uz nestane...
na den deti mali karneval, tety im pripravili program a rodicia masky, dali nam z toho cd, pekne 🙂 rodicia sa nemohli zucastnit, pretoze by to deti rozrusilo a program by im to narusilo..ale aspon tu atmosferu pekne sprostredkovali..mala sa velmi rada na to cd pozerava a spieva si..su tam super tety!
🙂

leila
25. feb 2008

ahojte, o jasliach na peknikovej nemate info? diky 😉

majtika
autor
4. apr 2008

lodia....to mas pravdu, aj majitelka je perfektna....Matko sa tam tesi....a keby mohol, isiel bytam aj cez vikendy. Ma uz dve frajerky...Dominku a Nikolku...ktorej hovori Nokia, kedze to este nevie povedat. Ale od kedy tam chodi, tak sa zdokonalil v reci, ze nechapem, co vsetko vie a ako ca rychlo zdokonaluje.

lodia
4. apr 2008

ano, suhlasim...moja uz pojde k velkacom 🙂 sa tesime, nove hracky...ine hry ako s malymi detmi..vidim, ze nase deticky maju rovnaky vek..tak to sa tam asi stretame..priznam, ze stale ponahlam, tak velmi nevnimam..
aj nasa sa tam vela nauci, len sa divime, co vsetko uz vie a zvlada...same prekvapka..som spokojna, klop, klop

weronca
12. apr 2008

Zdravým ,

rada by som sa dozvedela niečo o jasliach na Fedakovej,mam uz skoro dvojrocnu dcerku danielku a s manzelom uvazujeme o jasliach,nejake info som si zistila o detskych jasliach svetielko na peknikovej v dubravke. Ak o tom nieco viete blizsie budem rada.dakujem

majtika
autor
23. apr 2008

Lodia: Tak sa mozno stretavame, ale je pravda, ze ja tam chodim len rano a poobede tam chodieva manzel. Ako sa vola tvoja mala? Mozno to budem vediet aj z Matkovyh blabotancov. Teraz minuly tyzden bol prosim ta chory....tak sme boli 5 dni doma. Skoro som prisla o zdravie a o rozum. Maly je tak navyknuty na tie jasle, ze prve, co sa zobudil, pospominal vsetky frajerky a kamosov. Dokonca aj pri zaspavani na nich myslel. Az mi ho bolo luto, ze musi byt doma. V pondelok, ked sme dosli do jasli a manzel poobede si pre neho prisiel, tak mal doslova blazenostny usmev a bol tak stastny, ze bol medzi tymi svojimi, ze to sa nedalo ani popisat. Stastim horel a zaspaval s usmevom na tvari. Ja tam budem maleho davat snad este do jesene, alebo najneskor do jeho troch rokov, kym mi neskonci materksa a potom ide do statnej a to do Petrzalky na Bradacovej. Vraj je to dobra skolka. 29.4. mame oficialny zapis, tak som celkom aj zvedava. Len tie pleinky a dudel nech sa odnauci, lebo to je nas velky kliniec urazu. Nie a nie robit EE do nocnika....aj ked sa vypyta, nespravi tam nic. Ako na schval.

Werona: Mozem ti maximalne odporucit jasle na Fedakovej. Skvele tiche prostredie, maju celkom priestranny dvor a ked prsi a je chladno, chodia s detmi na terasu. Mile a prijemne pani vychovavatelky a skvela riaditelka. Zakladny poplatok je 6300,- a na den na stravu je 41,-. Staci si doniest do jasliciek len plienky...ziadne kremy ci vlhke utierky netreba....to vsetko poskytnu tam. Samozrejme ze veci na prezlecenie a pyžamo musi mat svoje. Satne sa zamikaju, kvoli tomu, aby zabranili vykradaniu a vandalizmu. Maju priestrannu miesnot dole na prizemi, ktora sa uzamika na kociky, nemusi sa kocik tahat hore schodmi, co je dobre. Deticky su rozdelene...dole malinke deti a hore velkani...Asi take, co su uz bez plienok, zhruba od 2/5 roka a su samostatnejsie. Deticky ucia basnicky a riekanky, ale sa aj vytvarne vzdelavaju a ich vytvori su vystavene na table v satni, ktora je vzdy prijemne vyzdobena v ramci obdobia, ci daneho sviatku....Vianoce, Velka Noc....Jar, Leto Jesen Zima....a podobne. Pani vychovavatelky sa vzdy milo usmievaju ( este som sa nestretla so zlou naladou z niektorou z nich ). Moj syn tie jasle doslova miluje....rad tam chodi a radsej je tam, medzi kamosmi, ako doma s nami, rodicmi...! Samozrejme, ze ich ucia socialnym navykom a dieta, ktore ma napr. problem s recnenim, ako bol moj syn, tak za nejaky kratky cas sa tak rozrecni, ze som sa nestihala ani cudovat. Parkovanie je tam celkom v pohode....priamo pri objekte ( vedla je Miestny urad Dubravka ),rano sa da zaparkovat aj na vyhradenych miestach....( povodny prenajomcovia tam uz neparkuju, tak sa to da )! Jasle su sice pri ceste, ale nieje to hlavna cesta ( frekventovana ) ale taka prijazdova ( vedlajsia ). No, co by som este mohla dodat, treba ist a pozriet sa na to osobne.

avion
23. júl 2008

Ahojte, to su statne jaslicky? V tom pripade uz nemate narok na rodicovsky prispevok, ci ako to je?
Viete nieco aj o tom, ze od noveho roku vraj stat bude prispievat 80% na jasle? niecio som pocula ale neviem nic presnejsie...tak ak niektora z vas vie, sem s tym 🙂 . Planujeme od buducej jary nastupit do jasiel, tak sa informujem 😉

katulienka.
15. aug 2008

su niekde na internete informacie o tychto jasliach??? od akeho veku tam beru deticky???

alibernet
19. aug 2008

ahojte, v Dúbravke sú dve podobné zariadenia, jedno je na Fedákovej 1 vedľa bytového družstva a druhú na Pekníkove vedľa úraduj, nie sú štátne, myslím, že štátne jasle sú už len v Starom meste a aj tie nie sú zadarmo, ale chcem povedať dačo o Fedákovej. Nášho drobca som tam doslova zastrčila v zúfalstve, že sa doma už asi picnem a on vám behom asi 15 dní tam skončil s plienkami, začal rozprávať /až moc/ a žiaľ, prestal poobede spávať. Ale len doma, tam spí ako zarezaný, musia ho budiť. ale je neskutočne "zasocializovaný" 🙂 Som imveľmi vďačná, lebo terazide do štátnej škôlky a nemám najmenšie trasenie žalúdka, ako to tám zvládne.
AVION: POchopila som to tak, že pôvodných cca 4600sk ako rodičovský príspevok budú krátiť matkám, ktoré počas rodičovskej dovolenky sú v akomkoľvek pracovnom pomere a že dostanú len nejakých tých 80perc. ako príspevok na jasle či škôlku. Samozrejme, ak pracovať nebude, dostane to celé. Lenže tie peniaze musia ísť naozaj na jasle a nie babke, aby ostali v nejakom tom výrobnom procese a nie vo fusakli. Takto mi to vysvetlila jedna ekonomicky erudovaná matka a ostala som z toho pif-paf. Takže ak máte iné info, preboha, nech sú pozitívne.

elenita
11. sep 2008

Ahojte,
rozhodla som sa ozivit tuto diskusiu, lebo ide o vela. Takze mamicky, poprosim Vas, aspon si to precitajte.
Moja sestra ma v jasliach na Fedakovej uz druhe dieta a je maximalne spokojna. Velmi mile tety, chutna strava (maju vlastnu kuchynu, kde si varia), profesionalny pristup, velka zahrada s kolotocom, kde sa deti naozaj vyblaznia. Obe deti sa do jasli vzdy velmi tesili. Starsia dcerka (teraz uz chodi do skolky) tam dokonca chcela ist aj cez vikend - neverila, ze jaslicky su zatvorene, az kym ju tam nezobrali na prechadzku a neukazali jej to 🙂 Mladsi syncek tam chodi od januara, teraz v septembri zacal chodit k velkacom. Sestra vravi, ze rozhodne tie jasle kazdemu odporuca, ale je tam dost naval - teraz v septembri sa tam nedostalo 9 deti.

Navyse to teraz vyzera, ze jasle budu zrusene - pan starosta chce totiz v budove, v ktorej maju jasle do konca roku prenajate priestory, zriadit stacionar pre starych ludi. A to napriek tomu, ze jasle bez problemov funguju osem rokov a je o ne velky zaujem. Pani riaditelka poslala ziadost o predlzenie najmu uz 23.5., ale doteraz jej nebolo ani len odpovedane!

Preto Vas, mamicky, ktorych dieta do tychto jasli chodilo, chodi alebo ho tam este iba planujete dat, v sestrinom menu prosim: Pridte na 13. zasadnutie Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Bratislava - Dúbravka, ktoré sa uskutoční 16. septemba 2008 o 9,00 hodine v Kultúrnom stredisku Fontána na Ožvoldíkovej ul. a spytajte sa pana starostu a poslancov, preco chcu zrusit nieco, co tolke roky vyborne funguje a ludia to potrebuju! Samozrejme, ze o starych ludi sa treba postarat tiez, ale treba kvoli tomu rusit jasle??? Ved stacionar sa moze vybudovat inde (podla sestrinych informacii chcu skor prinutit jasle, aby sa prestahovali - kde je tu logika? Ved jasle tam uz maju vsetko vybudovane - svoju kuchynu, detske zachodiky, detsky nabytok na mieru... A stacionar este neexistuje, takze by malo byt jedno, kde ho zacnu zariadovat).

A ak nemozete prist na zasadnutie, skuste aspon napisat panovi starostovi (jan.sandtner@dubravka.sk) a jeho sekretarke (eva.zeliskova@dubravka.sk). Bola by naozaj velka skoda, keby take skvele jasle prestali fungovat!!!

pipka
11. sep 2008

elenita, odpisala som ti v dvojickach 😉 nechce sa mi to pisat znova 😅

tin007
14. sep 2008

ahojte, som z dubravky a od mojich kamosiek (tiez z dubravky, ktore maju deti) viem, ze je problem dostat dieta pod 3 roky do materskej skolky (statnej) a ze sanca dostat dietatko do jasliciek na fedakovej je minimalna. kedze zajtra cestujeme prec, aspon som vcera vecer napisala starostovi e-mail, aby svoje rozhodnutie prehodnotil a zriadil stacionar niekde inde. mimochodom v poslednom cisle dubravskeho sparvodajca bol clanok o tom, ako sa znovuzvysuje pocet narodenych deti v dubravke (uz tusim posledne dva roky) a ako tak chodim a pozeram okolo seba, tehuliek je tu dost.

elenita
14. sep 2008

Ahoj tin, to je fajn 🙂. Cim viac ludi sa ozve, tym vacsia sanca, ze sa nieco zmeni. Inak sestre sa ozvali z Markizy, zaujalo ich to, tak mozno pridu aj na zasadanie mestskeho zastupitelstva. Len potrebuju, aby tam prisli aj rodicia, ktorym na tom zalezi.

elenita
16. sep 2008

Ahojte, tak ja len ze Markiza sa do toho pustila a dnes o piatej to bolo aj v spravach 🙂
Mozno to bude aj vo vecernych, ale to uz neviem..

lubkaj
23. sep 2008

Ahojte! Ja som elenitina sestra a povedala som si, ze kedze ma teraz dost starosti s dvojickami, radsej sa tu zaregistrujem a budem sem pisat priamo ja 😉. Mam dve deti a obe chodili (mladsi syncek este chodi) do jasli na Fedakovej ulici v Dubravke. Existencia tychto jasli je ohrozena - v budove, kde sidlia, chce mestska cast zriadit domov socialnych sluzieb pre starych ludi. Bola by to velka skoda, pretoze su to skvele jasle, ktore su plne vytazene. Pre umiestnenie DSS bolo navrhnutych este niekolko dalsich alternativ, ale prave budova na Fedakovej 1 bola vybrata ako najvhodnejsia... Chcem vas teda poprosit, ak mate trochu casu, precitajte si, co sa o tom pise a pripadne sa zapojte do diskusii (tak budu novinari vediet, ze tato tema nie je rodicom lahostajna a mozno jej venuju viac pozornosti). Tu su adresy:

http://bratislava.sme.sk/c/4078343/v-dubravke-b...
http://bratislava.sme.sk/c/4079306/miesto-deti-...
http://www.asvet.sk/?spravy/+V+Dubravke+namiest... (je to ten isty clanok ako v SME, ale diskusia je samostatna)
http://www.pluska.sk/aktuality/bratislava-v-dub... ( -||- )
http://www.bratislavskenoviny.sk/96277/sluzby/v... ( -||- )

lubkaj
29. sep 2008

Ten link na www.pluska.sk uz nefunguje (zrejme tam clanky uverejnene v sekcii aktualne zostavaju iba nejaky cas). Aj tak to nikoho nezaujalo ☹

pishulina
12. nov 2009

Ahojte mamičky,
prosím neviete mi povedať, ako dopadol osud Jasličiek na Fedákovej?
Sú zrušené, nie sú zrušené, alebo stále ešte len majú byť zrušené?

lubkaj
25. feb 2010

Mam taky pocit, ze ich od 1.1.2010 zrusili ☹
Je mi to velmi luto, lebo to boli dobre jasle, chodili mi tam obe deti, syncek do 30.6.2009. Od septembra uz chodi do skolky, tak sme s nimi stratili kontakt...
Ale myslim, ze som v Dubravskych novinach citala clanok o tom, ako je pan starosta nadseny, ze sa uz konecne zacne nieco robit s tym domovom pre seniorov 😠 😠 😠 .

lubkaj
25. feb 2010

Takze nasla som clanok, kde sa pise, ze jasle naozaj skoncili ☹ ☹ ☹.

http://bratislava.sme.sk/c/5181519/macko-ziskal...

tin007
5. okt 2010

Ahojte, chodi niekoho dietatko do sukromneho zariadenia Dobre Jasle v Dubravke? Ak ano, napiste, prosim, skusenosti. Dakujem

bubatenko
6. okt 2010

tini môj malý tam chodí a sme veľmi spokojní, Síce len mesiac, ale strašne sa zmenil za tú chvíľu, myslím v dobrom (je oveľa smelší, komunikatívnejší, nočníček tam začal používať, papať sám a to všetko behom dvoch týždňov) ..... teraz je síce chorí a vidieť ako mu to chýba, keď sa rozprávame o jasličkách , tak sa mu očká rozžiaria. Ja môžem len odporúčať 🙂

amouramour
19. sep 2011

mozem sa opytat kocky, neviete o dobrych jasliach, kde by brali deticky uz od 8 mesiacov?

katikaba
27. sep 2011

@bubatenko
Ahojko,dcerka ma od oktobra chodit do dobrych jasiel v Dubravke,tebe tam chodil syncek,stale si bola spokojna,lebo na fore honotis len mesiac ,diki moc,Katarina

babyrelax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babyrelax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babyrelax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz