Dieťa a sexuálne otázky! Je to normálne?

zoya1
25. jan 2008

Ahojte maminy! Ak môžte poraďte mi. Môj 5 ročný syn prišiel včera z materskej školy s tým, že on vie čo je to sexovanie. Vraj mu spolužiačka (6 ročná) povedala, že to robia len veľký ľudia a popísala mu celý postup s tým, že to ukončila slovami: a potom muž vopchá pipíka žene do piňušky. No hrôza. Neviem čo mu na to mám povedať, stále sa vypytuje či je to pravda. Zatiaľ som to zahrala do autu - ale no neviem. Myslím že nie je normálne aby sa o niečom takom bavili deti v MŠ.

geegee
25. jan 2008

podla ma su taketo otazky normalne..dieta ma poznat pravdu, ktora mu bude povedana tak, aby to pochopilo vzhladom k veku. Nemyslim, ze tieto otazky by mali byt zahrane do autu. Su to dolezite veci a najma prirodzene.

janazuza
25. jan 2008

kili na ten bríbeh sa pamätám aj ja ,bol aj popisovaný v jednej knihe- ale názov som zabudla- boli to zozbierané informácie s rozhlasoveho vysielania. Inak ja každú chvilku otvaram oči, čo všetko dnes vedia malé deti o sexe- ale určite zvoliť formu primeranú veku. 😉

kili
25. jan 2008

tak sa to naozaj stalo? alebo je to len také, čo keby keby...?

vesi
25. jan 2008

tak moja nikolka má 5 rokov a keby mi s týmto prišla domov, tak by ma totálne odrovnala...ale určite by som jej neklamala s tým ako to je. snažila by som sa jej to vysvetliť nejako "jemnejšie". ale tajne dúfam, že s tým tak skoro nepríde 😅

magg
25. jan 2008

kili ja zas poznam pribeh, kedy mama dievcatu povedala, ze ak ju muz pobozka na usta, tak otehotnie. A tak ked bola s chlapcom v intimnej chvili, ona si drzala usta, aby ju nepobozkal a on si robil, co chcel, usta mu boli tak akurat ukradnute...

verulka
25. jan 2008

baby, my mame tieto temy uz davno za sebou, Ja totiz razim zasadu- ak padne otazka, tak odpoviem pravdivo. Moje deti si nikdy nemysleli, ze babatka nosi bocian- vedia ako zena rodi, a aj to ze v telke to nie je naozaj...Tiez vedia, ze na to, aby zacalo babatko rast v brusku je potreba dvoch- muza a zenu. Ze ked sa velmi lubia, tak potom chcu robit spolu sex a vedia presne co to znamena...Podla mna je to lepsei, ked dostanu uplne apravdive infosky doma. Aspon budu vediet, ze ak ich niekto sex. zneuzije, musia to povedat apod...Okrem toho sa mi snad podari zvysit sex z obycajnehio uspokojovania pudov na uroven splynutia tiel a dusi...

sstefi
25. jan 2008

no áno, všetky píšete, že "nejako jemnejšie a primerane veku" a to je ako? ja si teda neviem predstaviť narýchlo takto reagovať 😅

vesi
25. jan 2008

mag, tak ja jednu takú babu poznám. bozkala sa prvý krát s chalanom - chodila na strednú, prišla domov a mame povedala, že je asi tehu. matka skoro zinfarktovala a až potom vyšlo najavo, že sa len bozkali 😒

vesi
25. jan 2008

sstefi, spolieham sa na to, že ma niečo napadne v núdzovej situácii 😎

magg
25. jan 2008

sstefi, ani ja, preto som to hodila na ucitelku v skolke, nech uz to berie radom, vsetky muchy(musky) jednou ranou 😀

vesi
25. jan 2008

magg, dobrý nápad 😀

kili
25. jan 2008

stefi, každé dieťa je iné, ťažko povedať, ako to ma niekto vysvetliť jeho päťročnému dieťaťu. Aj ty určite budeš vedieť, ako to povedať, aby dieťa pochopilo a zároveň sa nevydesilo

verulka
25. jan 2008

sstefi, ono ta to napadne..teda aspon mna to napadlo...u nas to zacala Ajka, ked mala4r a zaujimalo ju ako pojde radko von...no a Radko ma teraz5r a vie otom snad vsetko...Okrem toho su aj kadejake detske knizky a filmy( tusim krtecek) na danu temu...halvne je nerobti z tejto temy tabu alebo nieco zvlastne...proste deti sa pytaju a my odpovedame 😉

julia225
25. jan 2008

verulka suhlasim a mimochodom, viem ze to tu nepatri ale gratulujem k missis mamicka, ktoru urcite ides vyhrat.... 🙂 ste krasni 🙂

sharlotta
25. jan 2008

Mne to povedal brat(o 2 roky starsi), dodnes si to pamatam, ala som 6 a prisiel za mnou s otazkou, ci viem, ako sa robia deti a cele mi to objasnil a ja som to sokovana hned bezala povedat kamaratke a ta mi nechcela verit, tak som aj ja zacala o tom pochybovat, ale mamy som sa neopytala....stacil mi bratov vyklad. 😝
Sstefi, ja by som to vysvetlila tak, ako to uz niekto pisal, ze to robia dospeli ludia, ktori sa lubia, ked chcu mat deti.

sue
25. jan 2008

...a čo je neprimerané veku na tom, že tatko má pipík a mamina pipinku a tieto dve časti tela sa musia "dotknúť", pohladkať... aby tatinkove spermie prešli k mamininmu vajíčku? Takisto ako sa pri kontakte s trošku známymi ľuďmi podávajú ruky, tak sa medzi tými najnajnajlbližšími dotýkajú tieto časti tela...
...nepripadá mi na tom nič neprirodzené alebo vulgárne...

verulka
25. jan 2008

julia diky 🙂
ja som sa to tiez dozvedela od bracha a to dost natvrdo..tak mozno aj preto volim inu formu..okrem toho ja chcem byt primarny info zdroj pre moje deti, tak ich k tomu intenzivne vediem...a nemaju problem opytat sa na cokolvek...

julia225
25. jan 2008

vsetko s mierou....

bubatko
25. jan 2008

podla mna urcite treba dietatu povedat pravdu nejakymi "krajsimi" slovami, lebo zvonku sa to vacsinou dozvie dost vulgarne a potom to berie inak; proste musi vediet, ze ide o formu lasky a nie len o sex... navyse, ked sa veci prilis tabuizuju, tak potom su vacsinou dva extremy, prvy, ze z cloveka vyrasie brutalny puritan a druhy, ze to bude robit len kvoli pudom ako zvieratko 😝

verulka
25. jan 2008

bubatko, presne 😉

bubatko
25. jan 2008

inak verulka, vy ste podarena rodinka, no klobuk dolu 😀 hned som vas spoznala aj v mama a ja 😅

suki
25. jan 2008

verulka naprosto souhlasím s tvým postojem-až přijde čas a Nikolka přijde s tímto tématem určitě budu postupovat jako ty. U nás se o tom vůbec nemluvilo a bylo to pro mě celkem hrozné dospívání 😒

haluskacz
25. jan 2008

ja mam peknou knizku i s obrazkama pro deti. Jmenuje se Uz vim, proc jsem tady. Je to tam moc hezky vysvetleny a s holkama si ji obcas prohlizime. Mela jsem ji v zaloze, az budou klast otazky. Rozhodne si myslim, ze by se tyhle veci mely deti dozvedet od rodicku, ne od deti ve skolce. Nakonec nase holky budou ve skolce, pokud do ni ted budou chodit, informovat ostatni 😀

katka76
26. jan 2008

tiez zastavam ten nazor, ze najlepsie je, ked sa deti dozvedia o tychto temach od rodicov. u nas sa vzdy otvorene - primerane veku - o vsetkom hovorilo
no a maly ma tiez potrebne info uz pekne dlho. asi ako 3rocny nam nasiel v spalni prezervativy a uspokojil sa so strucnou odpovedou, ze to je panska ochrana. ked sme sli na navstevu ku starym rodicom, doniesol im z tej ochrany (bez nasho vedomia) a polozil na postel - ze ochrana, aby naspadli z postele 😅
ked sme cakali druhe, vedel, ze sa lubime a chceme babatko, tak sa musia spojit 2 bodky - maminkine vajicko a ockova spermia, z nich vznikne vela bodiek a z tych narastie babatko
no a uz vie, ze ta ochrana sluzi na to, aby sa spermia nemohla spojit s vajickom, lebo: MAMINKA MUSITE DAVAT POZOR KED SA LUBITE, LEBO TEREZKA JE MALA A POTREBUJE TA A TY TERAZ NEMOZES MAT DALSIE BABO

lesanaa
26. jan 2008

Ja si myslim, ze nikomu nehrozi, aby sa neskor nedozvedel, "ako sa robia deti". Nepovazujem za vhodne oboznamovat dieta detailami, o nic nepride, ked to nebude vediet do puberty...Naco hovorit, ze sa spoji cikulka a pindik? To je privela, dieta to vlastne ani nechce vediet. Ja poviem, ze sa dvaja ludia maju velmi radi, su manzelia, caka na nich maly chlapcek alebo dievcatko uz davno a oni ho tym, ze mu ukazu svoju lasku velkymi bozkami a objatiami privolaju k sebe...To by malo byt postacujuce. Malicky synovec nam kedysi davno pri obede vysvetloval, ze ma v gulkach semienka, z ktorych raz vyrastu deticky...Skoro nas trafilo, cim to segra mota malemu decku hlavu...Ake semienka, preboha? Keby mal 13 a dozvedel sa komplet vsetko nic by tym nestratil. Ja som si myslela, ze sa dieta narodi cez brucho, nijak som nad tym nespekulovala a ostatne, ziadne male decko hanbate veci ani nenapadnu, tak naco popisovat nieco, na co ma este casu dost...V skolke som si prezerala pipika spoluziaka, ale nikdy by ma nenapadlo, ze to patri medzi moje nohy, suloz, alebo cosi take...
Urcite by som to neopisovala ako peknu ludsku cinnost, ktoru robia ludia, co sa maju radi a robi im to dobre...Chcem ucit aj moralku🙂

verulka
26. jan 2008

lesana, cely problem je vtom, ze oni sa to isto dozvedia skor ako v 13tich..a je lepsie nechat ich vo svete polopravd a neuplnych inofrmacii, z kt si vyvodia rozne- mozno uplne nespravne- zavery? Pre mna je to prilňvelky risk...Nemam v plane im to relane prevadzat...len ichj primerane veku a ich zvedavosti informovat...okrem toho, existuju aj take veci ako sex. zneuzivanie, znasilnenie a ked dieta o tom nic nevie, tak sa enma ani ako branit ( i ked aj pri informovanom dietati je to velky problme, ale je aspon nadej, ze ak ma voci mne doveru a ma informacie, tak sa mi podari situaciu podchytit)...takze ja osobne s tovjim nazorom nesuhlasim 😉
apropo, na milovani nie je nic proti moralke 🤐

melory
26. jan 2008

killi tiez som pocula podobnu prihodu, kedy nemohli mat deti a neprebadali dobre dierky....tiez bola este panna.

lesanaa
26. jan 2008

verulka, ja som mala 13, ked som sa o takychto veciach dozvedela a o nic som neprisla, hm, no vyrastala som v malom meste. Jasne, ze diatatu dam vediet, kde nanho ujo nesmie siahat, ale to este nemusi poznat proceduru pri styku🙂 S tou moralkou som to myslela tak, ze ja to chcem podat v tom zmysle, ze deticky maju manzelia, vies? 😀 ved ty kludne svojho patrocneho pouc, kde jeho pipik patri, ja to neurobim. 😉 urcite ho budu viac zaujimat auticka, nez komplet cely vyklad posvy a penisov a sexualneho styku.
melory a nebola nahodou z osobitnej s nizsim IQ? Normalny clovek sa to hadam dozvie🙂

melory
26. jan 2008

lesanaa bola...bola z ruska a zili na total samote 🙂

lesanaa
26. jan 2008

melory hned som tusila cosi nekale 😀