Dieťa a sexuálne otázky! Je to normálne?

zoya1
25. jan 2008

Ahojte maminy! Ak môžte poraďte mi. Môj 5 ročný syn prišiel včera z materskej školy s tým, že on vie čo je to sexovanie. Vraj mu spolužiačka (6 ročná) povedala, že to robia len veľký ľudia a popísala mu celý postup s tým, že to ukončila slovami: a potom muž vopchá pipíka žene do piňušky. No hrôza. Neviem čo mu na to mám povedať, stále sa vypytuje či je to pravda. Zatiaľ som to zahrala do autu - ale no neviem. Myslím že nie je normálne aby sa o niečom takom bavili deti v MŠ.

melory
26. jan 2008

mracik ano osem rocny....neviem ci ta doba ozaj ide dopredu, alebo su deti menej a viac vyspele...

lesanaa
26. jan 2008

Mojmu frajerovi vtedy tiez stal, davala som mu ho rukou dole, ale neriesila som to,myslela som, ze je to normalne u devatrocnych 😝
A co odpovedal otec?

melory
26. jan 2008

neviem, ale on je zodpovedny...urcite pravdu
horsie bude erekcia

lesanaa
26. jan 2008

Nie nahodou ejakulacia? 😉 Ked mu stal, to bola predsa erekcia. 😅

bramburka
27. jan 2008

my jsme se učili, že máme dětem říct pravdu alle důležité je opravdu několikrát zdůraznit, že se to dělá když se mají 2 lidé opravdu moc rádi, tak se milují. Hlavně aby tam nechybela citová stránka veci.

U synovce ve školce si hrál chlapeček na operaci a druhýmu chlapečkovi strkal věci do zadečku ☹ 🤐

vivien742
27. jan 2008

bramburka preboha kde bola v tej chvíli učiteľka?

elenita
27. jan 2008

No tak ja som naozaj netusila, ze pipik stoji 8- alebo 9-rocnym chlapcom, ked sa pozru na dievca.......................... 😝
Co sa Vasich prispevkov tyka, tiez je tazke odhadnut formu primeranu veku si myslim................navyse, mam pocit, ze tu na MK je fakt velmi vela liberalnych mamicky...........liberalne nazory na sexualitu, na registrovane partnerstvo, predpokladane homosexualitu u svojich vlastnych deti.......(vid ine temy....)
Ja viem, ide to s dobou....ale ja si tiez neviem predstavit, ze by som svojim 5rocnym drobcom vysvetlovala technicke zalezitosti o pohlavnych organoch..............................
😕
najblizsie su mi lesanine nazory 😉

melory
27. jan 2008

tiez nechapem v skolke sa nieco take stane....je to hrozne, nerobila by som z toho dramu, ale zasiahlo by ma to poriadne teda. 😕
5 rocnemu nebudem tiez vysvetlovat, pipika ma na cikanie a basta!

aponchie
27. jan 2008

no kdyz uz to vi tak bych nic netajil a primerene veky vysvetlila a pokud si nejsi jista jak tak zajdi za psychologem a zeptej se o jak.rozhodne to neni zadne drama deti delaji a bavi se o takovych vecech ve skolce az hlava prechazi .my sme ve skolce dokonce sexovali taky a to je mi 28let nyni takze dost dlouho.pamatuju si ze sme se pri spani vyslikali a ukazovali si prsicka a pipinky a tak a chichotali se

elenita
27. jan 2008

melory presne 😉 . aponchie, ja si pamatam, ze raz, ked som mala asi tak 6 rokov, chlapciod susedov ma vyzliekli a mne ukazovali svojich pipikov.............doteraz mam z toho "traumu" a fakt sa mi to nezdalo vtipne..........pamatam si, ze som potom strasne plakala............mna to v tom veku este absolutne nezaujimalo........a tiez som asi tak do 15r nad sexom ani neuvazovala......ale ani mi to vobec nechybalo ani som nemala pocit, ze by som o nieco prisla 😉

vivien742
27. jan 2008

súhlasím s melory, 5 ročný drobec má pipíka na cikanie, všetko ostatné sa dozvie neskôr, myslím že stačí okolo 10 rokov, zase p=rimerane jeho veku, záleží to aj od okolností, napríklad keď sa v rodine narodí ďaľšie dieťa a pod. Myslím, že čo sa týka sexuálneho zneužívania, naozaj stačí deťom v predškolskom veku povedať, že nikto, opakujem NIKTO ani z rodiny nemôže na akúkolvek časť jeho tela siahať tak, že mu je to nepríjemné. Mám teraz na mysli napríklad sexuálne zneužitie strýkom, alebo starým otcom, čo je hrozné, ale deje sa to, akle aj napríklad nezmyselné vynucovanie bozkov, dajme tomu od babky alebo tety, keď je to dieťaťu viditeľne nepríjemné, to neznášam. A všetko závisí aj od povahy dieťaťa, sú ukecané deti, ktoré keď by sa v predškolskom veku dozvedeli o priebehu pohlavného styku a to akoukolvek formou, tak to na druhý deň vykecajú všetkým deťom v škôlke a sú deti uzavreté, ktoré všetko držia v sebe a tie by takéto informácie mohli aj stresovať.

bramburka
27. jan 2008

no jasně, dětem nevnucovat, ale když se budou ptát? Co odpovíte? Verzi s čápem a vránou? Jak vám potom můžou děti důvěřovat i s jinými informacemi. No hlavně říkám, zkusit to okecat tak, že když se dva lidé mají rádi... ze zkušenosti vim, že jim to v hlavě nevrtá...

kamaradka ma 5ti letou Adelku a ta na dovolený vzala rodičům foták a s klukama si orgány fotili... pak jen kamoška slyšela, jak říkaj, ty jo, oni to našli - když prohlíželi co vyfotili...

my si to ve školce taky prohlíželi...

melory
27. jan 2008

bramburka suhlas rozpravky o tom ako bocian nosi deti je ozaj len symbolicke a nie aby sa tym klamali deti.

aponchie
27. jan 2008

elenita :beres to moc upjate.na me to zadne nasledky nezanechalo ,vedela jsem ale taky vsecko od nejutlejsiho veku a nemela sem potrebu to zkouset a hledat jak ti co to nevi.a co se tyka zneuzivani tak to uz jsi myslim uplne vedle o tom tohle uz neni 😀 ja jsem teda pro jim to vysvetlit jsem totiz zastancem toho aby kdyz se dite zepta dostalo pravdivou odpoved

sisstin
27. jan 2008

jsem pro říct pravdu ...ale úměrně k věku..sexualita je přirozená, přece mu nebudu vyprávět, že děti nosí čáp a vrána 😅

graziela
27. jan 2008

Ahojte, aj nasej takmer 5-roc. dcerke zacalo uz davnejsie vrtat v hlavicke, ze odkial sa babatko dostane do bruska...bolo to este predtym, ako som otehotnela 2.krat...Tak sme sa jej to snazili vysvetlit hlavne po tej citovej stranke, ze ked sa ocko s maminkou maju radi, tak sa postiskaju (trosku dlhsie ako obycajne) a z lasky sa narodi babatko...Prirovnala som jej to aj s stromu, alebo kvetinkam, ze niekto musi zasadit semienko, ktr. potom vyklici a narastie z neho krasny kvietok a take podobne ockovo semienko sa dostane aj do maminkinho bruska ☹ Dcerka sa s takouto odpovedou uspokojila a na dalsie detaily sa nepiytala.Raz nam dokonca sama navrhla, ze ona pojde na prazdniny do babky, nech sa s ockom postiskame a ked pride, nech uz mam babatko v brusku...(velmi si zelala mat druheho surodenca)...
Teraz uz babatko v brusku mame (21tt), dcerka sa mu pekne prihovara "domcek, domcek, kto v tebe byva?"...a teraz uz aj zaujima to, ako sa babatko dostane z bruska von...Pre mna bolo vysvetlenie o to jednoduchsie, lebo ona sa mi narodila cisarskym rezom, tak som jej ukazala jazvu a vysvetlila jej, ze mne ju museli vybrat z bruska takto, a ine mamicky musia tlacit...
K tomu este jedna usmevna "uvahova"otazka mojej dcerky : " a maminky maju na brusku zips?" 😀 😀 😀
Joj, kolke by sme to privitali..... 🙂

vivien742
27. jan 2008

graziela to je veľmi milé 🙂

verulka
28. jan 2008

baby, no ja neivme, tiez som z niektorych nazor prekvapena...mna sa moje deti vela pytaju na vsetko mozne aj a odpovedam...A ako som pislaa, pre mna fakt dolezite, aby mi deti doverovali a nemali strach a stres alebo hanbu sa ma na cokolvek opytat, resp. zdoverit sa
Nebudem tvrdit, ze babatka chodia az po svadbe, kedze nam dcera na svadbe veselo tancovala...Nevysvetlujem im analnysex a podobne veci, ale normlane sa o tom rozpravame..A u nas slovo sex nepadne- je to milovanie a prioritne vec, kt vzdy zdoraznujem je laska a ucta partnerov.
Mozno by detom naozaj stacilo zaujimat sa o tieto veci v 10-13rokoch, ale bohuzial, to nie je v nasoich silach ovplyvnit...

tretulka
28. jan 2008

myslim si, ze najhorsie co moze rodic urobit je odbit dieta napr. vetou, ze na to ma cas alebo podobne 😒 ...tiez by som chcela aby mi moj syn doveroval a obratil sa na mna s akoukolvek otazkou a ja sa mu budem snazit povedat pravdu, primerane veku a samozrejme bude zavisiet aj na tom, ako bude vyspely, neda sa povedat, ze 5r. dietatu to musis povedat takto a 7r. takto, je to velmi individualne...v tomto smere mi je vzorom moja krstna, ktora sa so svojim synom rozpravala odmalicka otvorene o vsetkom, chalan ma dnes 18r. a myslim, ze je uplne v poriadku a nema ziadnu traumu z rozpravanie svojej mamy 😀
verulka - suhlas 🙂 ...a drzim palce v sutazi, mate tam velmi peknu fotecku 😵

zuzu13
28. jan 2008

najlepšie je to vysvetliť, dieťa je veľmi vnímavé...sú encyklopedie pre detičky, kde je veľa vecí pekne vysvetlených...synovi sme od malinka hovorili o všetkom, bez hanby...

kristi
28. jan 2008

jsem taky pro veku primerenou osvetu, nelhat, vysvetlit....

nguyen
28. jan 2008

ja sice deti nemam ale nezda sa mi to take dramaticke, presne ako to tu uz niekto hovoril existuje kopa kniziek pre deti kde je to cele vysvetlene formou prislusnou veku, ja ked som bola mala, bezal v telke kresleny seriall Bol raz jeden zivot a tam to tiez bolo skvele vysvetlene, a tiez som nemala ovela viac rokov ked som sa zacala zaujimat o to ako je mozne ze sa maminke narodil bracek, a ako som sa narodila ja a myslim ze su to uplne prirodzene veci rovnako ako sex 😉

lesanaa
28. jan 2008

nguyen Bol raz jeden zivot som pozeravala aj ja, nieco perfektne! Dodnes si pospevujem zvucku. Pamatas- Tato veta pravdiva je, zivot skryva rozne taje...

kupinka
28. jan 2008

Jo,Byl jednou jeden život jsem milovala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a mám ho i doma,heč 😝

verulka
28. jan 2008

my sme to stiahli z netu, takze to fici aj dnes 😀 je to pekny serial 😉

graziela
28. jan 2008

Verulka a kde ste to na nete nasli?mozes mi poslat do IP link? aj mne sa to velmi pacilo

majcik
29. jan 2008

Aj ja si prosim link na Bol raz jeden zivot ... vdaka 🙂

mracik
29. jan 2008

vidím, že nie som sama, čo zháňa bol raz jeden život 🙂
verul, ak to máš, môžeš to hodiť rovno tu

verulka
29. jan 2008

baby to nie je link, to moj muz stiahne z netu, ale ja neviem kao to robi 😅 on tak stahuje hudbu , filmy, rozpravky...skusim sa ho popytat, ze ako sa to da 😉

zoya1
autor
29. jan 2008

ahojte. Vďaka za všetky Vaše názory. Áno, aj ja som k svojmu synovi otvorená, vždy mu poviem to čo si myslím, a v zásade ho neklamem lebo nechcem aby on začal klamať mňa. Ale na druhej strane musíte uznať, že vysvetľovať mu ako sa dáva pipík dievčaťu do pipinky ako 5 ročnému nebudem. Podľa mňa mu musí stačiť vysvetlenie že áno je to pravda, ale robia to len veľký ľudia ktorý sa veľmi ľúbia. Aj keď je na svoj vek až príliš múdry, nemyslím si že je pripravený počúvať biologický postup plodenia detí. Veci ako spermia či vajíčko ho "zatiaľ" nejak nezaujímajú. Keď som bola tehotná s malou povedali sme mu že sme sa mali tak veľmi radi, že budeme mať ďalšie bábo. Nepýtal sa ako sa dostalo do bruška. Len po pôrode sa spýtal môjho pôrodníka, že aké to má zázračné lepidlo, že maminka nemá na brušku jazvy. Ale opäť sa nepýtal - ako vlastne vyšlo bábo von. Povedala som mu že nie každej mamine rozrežú bruško, ale sú aj ženy ktoré rodia prirodzenou cestou a on na to AHA. a zjavne mu to ako odpoveď stačilo. Až neskôr som zistila, že už dávno mal preštudovanú literatúru aj s fotkami. 😀