Dieťa malo vši. Kedy môže ísť do škôlky?

luciana157
22. sep 2015

Maminky mam otázku aj ked neviem ci to sem patrí.skusim. Kolko ste nechali doma deti zo škôlky ked ste zistili ze maju vsi? V skolke sme nahlásili,po dvoch dňoch vsi zlikvidovali len sa bojim ju tam vrátiť aby to nedostala zase od niekoho iného.dakujem za rady.

seahorse27
22. sep 2015

Asi po 2 dnoch som ju dala do skolky a preventivne sme kazde rano striekali vlasky sprejom Paranit. Tiez sme raz tyzdenne umyli vlasy takym bylinkovym samponom proti vsiam preventivne. Uz ich viac nedostala...

sissy27
22. sep 2015

@luciana157 jeden deň som našla a likvidovala, druhý deň nechala pre istotu doma a kontrolovala ešte asi 100x každý jeden vlas, ďalší deň šla do škôlky... samozrejme som informovala škôlku... no a potom do škôlky išla s "helmou" na hlave 😀 penové tužidlo aj lak na vlasy 😀 vraj s tým vši problém, nemajú ako prichytiť hnidu o vlas, neviem či to naozaj funguje, ale pre istotu som nešetrila 😅 našťastie sa to neopakovalo, ale dodnes z času na čas preventívne použije šampón proti všiam...

luciana157
autor
22. sep 2015

@seahorse27
@sissy27 dakujem za odpovede.ja som ju nechala uz popredu 3 dni doma takze zajtra este nejde.ale normalne som nevedela ako sa zachovať a kedy ju tam dat aby na nas nepozerali ze nesiem nákazu.a rovnako by ma nepotešilo keby to tam hned chytila naspäť.ale tak na ten 4 den ju uz dam do škôlky.dakujem