Dieťa nad 3 roky doma. Nebude mu chýbať škôlka?

mercy
28. jan 2009

Pretože mi to hrozí-chcem sa opýtať-Mali ste niektorá dieťa nad tri rôčky doma s mladlším súrodencom? Bolo to veľmi zlé? Nechýbala mu škôlka?

mercy
autor
28. jan 2009

Ja mám z toho hlavu ako delo.nepredstavovala som si, že budem doma s dvopmid eťmi.Najhoršie je, že Riško chodí do škôlky už tri mesiace,lenže do skúromnej a na tú po mojom naástupe na MD nebudeme mať.Do septembramu jeu budeme platiť,ale potom ho tam musím dostať, bude mať už tri roky a tri mesiace...

monkula
28. jan 2009

no s tou pečiatkou ste ma teda dorazili teraz, t ofakt?
jasom napríklad zamestnanie nemala 😅

mercy
autor
28. jan 2009

Ja im kludne dám prachy, len keby som vedela, že ho vezmú

monkula
28. jan 2009

no, a tá pečiatka je skoro rovnako ponižujúca, ako chodiť s opečiatkovanými papiermi na ÚP, že Ťa nechú zamestnať. 🙄

audreyd
28. jan 2009

podľa mňa je to osobný údaj a nemajú to od teba čo žiadať!!!

emjee
28. jan 2009

fakt nedalo by sa branit tym, ze je to osobny udaj?

mercy
autor
28. jan 2009

Im stačí povedať-neberieme, nemá predškolský vek.Ale to, že tie deti doma už trpia nikomu nevadí 😠 😠

monkula
28. jan 2009

audreym nie nemajú t oprávo vedieť, ale aj tak sa pýtajú a skús im niečo povedať..
ja keĎ som si hľadala robotu ,tak sa ma pýtali ,či mám deti ,tak som povedala ,že na to sa nemôžu pýtať, tak sa striga zasmiala, že jasnééé, ozveme sa, myslíš ,že sa ozvala? 🙄

amatula
28. jan 2009

audreyd ja niesom priamo z TN.u nas brali normalka lenze teraz je plno a mamicky zacali stym ze oni idu do prace a tak dieta zobrali a mamky co maju jedno dieta vcalaju doma pr......l
tak ked to kompetentny zistili na zaklade staznosti lebo kazdy chce mat v skolke dieta nie tak teraz zoberu az ked sa mamicka zamestna.....

audreyd
28. jan 2009

monkula, žiadosť do škôlky som zaniesla vyplnenú, nič sa ma nepýtali... s tým pohovorom to je asi o inom 😖

mercy
autor
28. jan 2009

Už rozmýšľam, či o tom nerozpútať nejakú diskusiu, toto je tak nespravodlivé!!!

emjee
28. jan 2009

mercy ved ty mas paky medialne, co tak pouzit ich?

monkula
28. jan 2009

hej? Aké mediálne páky ,ja chem vedieť, ja som zvedavá... 😅 😅

mercy
autor
28. jan 2009

No namôjdušu ich použijem, z tohto ma ide poraziť, ve´d to je diskriminácia.A pritom ženy na MD by štátne škôlky potrebovali najviac, ak som zamestnaná, teoreticky zaplatím aj súkromnú...

mercy
autor
28. jan 2009

Monkula, nič zaujímavé, som reportérka jedného týždenníka

lienocka235
28. jan 2009

ono sa na to treba pozriet z inej strany...
u nas je takisto nedostatok miest v skolkach... minuly rok nevyali vyse 60 deti.. tento rok to bude este horsie..

potom robili velke halo z toho ze pobrali viacero deti.. ktorych mamy boli doma na MD/RD a deti rodicov.. co isli do prace.. lebo mensie dieta nemali sa do skolky nedostali.. a co potom?
a taisto sa potom stalo ze napr. v najmensej treide bolo 12 deti takych co mali mamu doma.. a preto v predskolskej triede ich muselo byt 32 !

robili tam velke halo z toho .. skumala to skolska inspekcia, hygiena aj mesto.. a proste je to tak...

nejake pravidla a poradie proste musia byt.. najlepsie by bolo tlacit na ludi co sa pristahovali do miest a dedin hlavne v okoli BA aby si tam dali trvaly pobyt aby mesto dostavalo podielove dane a potom tlacit na mesto a dedinu aby otvarali nove triedy, a nove skolky..

tento rok to bude horsie aj preto lebo znizovali pocty deti v triedach.. tento rok este isli po starom.. a teraz to uz bude horsie...
nasa skolka SC neotvara v dalsom roku malu triedu..

amatula
28. jan 2009

mercy rozputaj aj ked neviem ci by nam to pomahlo 😕 ze aano.
hold ked je skoliek malo tak budu preplnene.....

zebricka
28. jan 2009

Na jednej strane sa vraj rodi malo deti a na druhej strane nie je dost miesta v skolkach.... 😲

audreyd
28. jan 2009

mercy, kolegyňa 😵

audreyd
28. jan 2009

u nás bol problém v tom, že v meste zatvárali jednu škôlku v centre mesta a ostatné najbližšie mali príkaz brať prednostne deti z tej zatvorenej 😒 takže keďže bývame blízko nich, nezobrali nás ani do jednej z troch najbližších 😖 ale čo na tom, že do tej zrušenej vozili rodičia deti z rôznych sídlisk! ty hybaj voziť svoje decko zase na iné sídlisko! jak u blbých 🙄

anielik
28. jan 2009

lienocka
to je pravda, ale v konkretne v senci vyhlasili, ze momentalne je dostatocny pocet a ked zistia ze je vela uchadzacov to budu riesit...lenze to znamena nadstavenie niektorej skolky alebo nova. Lenze to sa do septembra nestihne ani keby boli carodejnici.
Riaditelky to riesia po svojom, radsej poziadali ministerstvo o vynimku a znizili pocet deti v triede a tento rok neotvoria ziadnu novu triedu.

alionuska
28. jan 2009

Veru s tymi skolkami je to tak.Ani mne nechcu teraz zobrat malu,lebo,ze nie je volne miesto...Viem,ze je najvyssi cas..Alenka ma uz vyse styroch rokov a sme stale spolu..A mozno aj keby nam druha dcerka nezomrela,by som ju do tej skolky dala tiez tak neskoro...ja neviem.
Som stastna,ze mam aspon malu Alu a preto si vychutnavam kazdu chvilku s nou.. 🙂
Ale cim sme dlhsie spolu,tym tazsie si budem "ja" zvykat byt bez nej! 😀

pacna
29. jan 2009

mercy ja som mala staršiu doma stale do skolky nechodila hned nastupila do skoly a vobec jej to nechybalo.
u nas bol problem aj ten že by som musela chodit saj stou mensou lebo ju nemala som kde nechat 🙂

lienocka235
29. jan 2009

anielik... nechcem ti brat iluzie.. ale v senci mesto uz treti rok slubuje ze da nove okna na vyse 30 rocnu skolu na kosickej...
takze stavat novu im urcite nehrozi.... lebo najprv musia dat do poriadku tie co tam su...
oni v podstate vychadzaju z toho ze zakon im prikazuje zabezpecit skolku pre predskolakov.. a nic viac.. takze tak..
rozhodne treba tlacit na mesto... hoci odkedy prestahovali sukr. ZUS a tam kde bola urboli dalsie triedy.. sa nemaju kam velmi pohnut...

verulka
29. jan 2009

mercy, noo vela zavisi od dietata, ze aky typ je..mne sa v 3r vsetci veelmi zmenili a bez skolky to bolo dost o hubu. Mne sa stalo, ze ked sa narodil Radko, ajka mala 4r a uz rok predtym chodila do skolky..no ale potom zacali riesit, ze som na MD (s velmi chorym Riskom a cerstvym miminkom) snazila som sa im to vysvetlit...no a skoncilo to tak, ze v septembri ajka chodila a potom mi ostala domam, lebo tie kravy vkuse pred nou robili poznamky a jej narobili vela zleho, takze uz chudatko nechcela...takze bola potom rok doma aj so surodencami a bolo to dost zle...ked nastupila do skolky potom tu v petrzke ako 5r, tak som o nej pol roka nevedela, aka bola vytazena a unesena...chodila som po nu o pol5, aby sla medzi poslednymi..

anielik
29. jan 2009

lienocka ja viem ze je to tak :((( Ako chces tlacit na mesto?

mercy
autor
29. jan 2009

Cha, už mi to schválili ako tému, vraj je to výborný nápad

anielik
29. jan 2009

super mercy radi ta podporime

lienocka235
29. jan 2009

no na mesto musia tlacit sami rodicia.... tam nemozem len ja chodit risti a stazovat sa.. 😀
ked sa to tykalo nasej skolky tak som isla a riesila to.. ale tu skro musi byt tlak rodicov... a volicov.. primatora

majcik
29. jan 2009

Pre mna este toto nie je uplne aktualna tema, ale uz uvazujem aj do buducnosti ... myslim si, ze je to velmi individualne, zalezi od typu dietata a potrieb tej ktorej rodiny a ich celkovej situacie. Podla mna, to, ze ma dieta 3 roky este neznamena, ze musi ist automaticky do skolky.... my mame to stastie, ze skolka je oproti novostavbe nasho domu, takze nebude problem so vzdialenostou a dochadzanim ... uvidime, kedy dame Patka do skolky, zavisi to od toho, ze kedy budeme mat druhe babo, ako dlho budem doma a ako on bude javit zaujem o spolocnost rovesnikov